Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio zacząłem ogrywać, podła dwójka pierwszych bosów i mam pytanie do bardziej obeznanych.

 

 

Czy broszka matki dziewczynki od której dostaje się pozytywkę przed walką z Gascoignem ma jakąś dodatkową wartość fabularną? Czy wybór opcji oddania jej dziewczynce ma późniejsze znaczenie, czy tylko tracę kamień, który i tak można wyfarmić?

 

Edytowane przez Yeah Bunny
Odnośnik do komentarza

Pamiętam, jak spekulowaliśmy, czym będą trofea, zanim jeszcze sie nie pojawiły. Ze będą, za nie nagrody, czy zniżka w PS Store. Do dziś, sa tylko trofeami, za jakieś tam wyzwania, ktore sa mniej, lub więcej satysfakcjonujące. Fajnie, ze ktoś poszedł o krok do przodu i przewidział mała nagrodę, za platynowy dzban. Miły gest zawsze mile widziany. Brawo FS.

Edytowane przez iMEVEK
Odnośnik do komentarza

 

Nie ma wpływu na platynę.

 

Jeżeli chodzi o los dziewczynki to

 

zginie tak czy inaczej - idąc w bezpieczne miejsce zeżre ją świniak, albo zostanie w domu i ją dojadą

 

 

Nie bardzo - jest alternatywny scenariusz.

 

 

To walnij w spoilerze proszę.

Jestem ciekawy bo sprawdziłem oba przypadki zdobywając Red Ribbon w kanałach.

Następnie potwierdziłem z BB wiki :)

 

 

1. Return to her after defeating Father Gascoigne and picking up the Red Jeweled Brooch. It can be seen on the rooftop. Just go up the stairs and drop on the roof. 

2. Choose whether to give her the Brooch or withhold it (withholding means use it for yourself, don't pick it up, or store it in the Hunter's Dream). 

2a. If you give the Brooch to her she will no longer talk to you. Eventually she will leave her home. Defeating the pig in the sewers will yield a Red Messenger Ribbon

2b. If you don't give her the Brooch, and have visited the Oedon Chapel about it being a safe haven, you can tell her to go there for safety. If you choose the Chapel the blood soaked ribbon will still appear on the pig. 

3. Her Older Sister will appear in the window after you either gave the Brooch or told her about the Chapel, and have killed Rom the Vacuous Spider. She will ask you to find her younger sister who has a White Ribbon. Turn in the Red Messenger Ribbon

3a. Standing outside of her window for a while will trigger a dialog of the sister talking to herself. 

4. Reload the area and go down the ladder from the window to find the White Messenger Ribbon

 

Alternative options: 

 

1a. If you have visited Iosefka after defeating Father Gascoigne and been told about it being a Safe Haven you can direct her to Iosefka's Clinic. The next time you visit the clinic you will receive a Lead Elixir, but the red ribbon will not appear on the pig in the sewers, which also prevents you from getting the white ribbon. But if you now enter the clinic's back door, from the Forbidden Woods, the young girl can be found inside, transformed into a celestial being. She's the one walking back and forth in the main hallway, near the room with the Cainhurst Summons. If you kill her she will drop the Formless Oedon rune. 

1b. You may also opt to never interact with her again any time after receiving the music box (or just never talking to her at all) and she will eventually disappear from the window on her own, causing a similar premature end as sending her to the clinic, but with no rewards.

 

Edytowane przez giger_andrus
Odnośnik do komentarza

Bardzo nie lubie, jak w grze jest wiele zakonczen, bo nigdy nie wiem, ktore to te wlasciwe :( Na dzis zaliczone mam 2 standardowe. Jutro 3. Na liczniku wybilo 45h, a do platyny, jeszcze parenascie na pewno w samych lochach.

 

P.S

BB to chyba pierwsza gra, bez mimiki twarzy. Giera jest tak dobra, ze dopiero pod koniec sie spostrzeglem xD

Edytowane przez iMEVEK
Odnośnik do komentarza

 

Kiedy splatynowałeś BB?

W połowie grudnia.

 

 

Kolega robił przed końcem roku i otrzymał theme. Do mnie wysłali maila jakoś 5 dni po platynie.

 

 

 

 

 

Zachowaj/nie podnoś broszki i wyślij dziewczynkę do kliniki Iosefki.

 

 

 

Heh, tak czy inaczej 3 razy dupa : )

 

 

Nie wiem, czego się spodziewałeś - to Bloodborne a nie troskliwe misie ;) Dla mnie jednak jest różnica, choć sami nie jesteśmy w stanie przewidzieć, do czego doprowadzą nasze czyny.

Odnośnik do komentarza

 

 

Kiedy splatynowałeś BB?

W połowie grudnia.

 

 

Kolega robił przed końcem roku i otrzymał theme. Do mnie wysłali maila jakoś 5 dni po platynie.

 

Gdzieś czytałem że problem może być jeśli ma się wyłączonego newslettera od sony, wtedy po prostu nie dostaniemy odpowiedniego @. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo nie lubie, jak w grze jest wiele zakonczen, bo nigdy nie wiem, ktore to te wlasciwe :( Na dzis zaliczone mam 2 standardowe. Jutro 3. Na liczniku wybilo 45h, a do platyny, jeszcze parenascie na pewno w samych lochach.

 

P.S

BB to chyba pierwsza gra, bez mimiki twarzy. Giera jest tak dobra, ze dopiero pod koniec sie spostrzeglem xD

 

Właściwe jest to, które sam uznasz za właściwe.

 

Masz chyba na myśli lip sync - nigdy nie występował w serii (oprócz paru wyjątków).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...