Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Da sie jakos wydostać szybko z tej niewidzianej wioski? Szukałem tego ołtarza odeona po 3 bosie i przypadkowo tam sie dostałem... a szczerze nie mam ochoty sie teraz tam kręcić tym bardziej ze widziałem kolejnego bosa który ściągnął mnie na hita

 

Edit. A dobra zapewne moge to za pomocą tego medalionu tropiciela wrócić. Teraz pytanie czy warto teraz to plądrować czy wrócić pozniej do tego miejsca, chodź wydaje mi sie ze moja postać to tam narazie byłaby tylko po to zeby dostawać bęcki.

 

Ja ebie nie da sie standard teleportować. Mocno mnie to zirytowało. Wg jak ja sie tam dostałem... bo mnie pewnie typ zabił?

 

Wkonu wydostałam sie z tej wioski z tym ze nawet nie wiem jak pozniej do niej wrócić. A co do odnalezienia kaplicy odeona to jest tam gdzie walczy sie z Amelia?

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

Musisz sukcesywnie eksplorować lokację. Możemy Ci wyczerpująco odpowiadać na większość pytań, ale wg mnie psujesz sobie w ten sposób odbiór gry. Przejdź po swojemu a jak jestes ciekawy co będzie jak kogoś ubijesz a nie chcesz sobie blokować możliwości rozmyślenia się, to kopia saveu i do dzieła.

Odnośnik do komentarza

Tak to jest jak sie po tylu latach samograjow odpala cos takiego ;p szczerze jesli chodzi o poziom trudności, sposob odnalezienia odpowiedniego rozwiązania itp. BB przypomina mi nieco gothica 2, którego przechodziłem jeszcze za czasów, gdy nie miałem dostępu w domu do internetu. Teraz ten dostęp jest ale mimo wszystko często czuje sie w ten sam sposob zagubiony :P jak gothica uwielbiam zwłaszcza dwie pierwsze czesci tak BB mnie na chwile obecna mocno przytłacza :0 ogolnie cieżko mi sie oderwać od gry i mam tak ze jak ja wyłącze to w zasadzie cały czas myśle co i jak zrobię przy następnej sesji, ale to zaczyna mnie psychicznie meczyc ;p podejrzewam ze jesli uda mi sie to przejść to satysfakcja wynagrodzi wszystko chodź watpię ze obejdzie sie bez pomocy dzwoneczka przy bosach ;p tak czy siak doceniam grę bo celuje w staroszkolnych graczy, niestety osobiście nieco mi forma spadła po tylu latach casualowych produkcji

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście. Ze tez sie nke obróciłem do tylu. A co sie stanie jak to ubije? :P i jak sie wg zakłada runy?

 

I o co chodzi bo w śnie nadal mam w chatce wyświetlany cel zeby wejść do tej kaplicy. Mam sie tym nke przejmować i lecieć dalej?

 

Runy zakładasz w śnie tropiciela, przy ołtarzu jeśli masz odpowiedni item który się znajduje po pokonaniu bossa. Złota zasada która rozwieje sporo twoich pytań: Idź do przodu i się nie martw, powoli a dokładnie eksplorując świat wszędzie gdzie masz dojść, dojdziesz.

 

Przeszedłem BB 4 razy z czego pierwszy raz na ślepo zawsze się coś spierdzieli, ale to przejście na ślepo kiedy nie wiesz gdzie co jest ten dreszcz emocji kurna mam 20 k expa a co będzie jak boss wyleci  ? To jest właśnie to najlepsze soulowe doświadczenie, które powoduje, że te gry są takie popularne, bo budzą zaangażowanie u grającego, przez tą mechanikę niewiadomej.

Odnośnik do komentarza

przede wszystkim cierpliwosc, jak sie nie ma duzego skilla to nie warto leciec na pale do przodu w postepie bo sie tylko czlowiek wkur.wia tylko wracac do wczesniejszych lokacji i na spokojnie farmic walute, latwo odnalezc sciezki zdrowia gdzie przeciwnicy latwi, a krwi wpada duzo, podbic kilka levelow postaci i broni i dopiero potem eksplorowac nowe lokacje

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie tak robiłem przed bossem zamiast ryzykować utratę tętnień szukałem skrótu, który pozwoli mi szybko wrócić do lampy i wydać zebrane doświadczenie. Dokładnie eksplorując lokacje nie jest to wcale trudne i można w ten sposób przyjemnie levelovać postać bez potrzeby dodakowego farmienia

Odnośnik do komentarza

Amelia padła przy chyba 4 podejściu ;d jestem w szoku bo przy pierwszych 3 spotkaniach nie zabaral jej nawet cm życia i brała mnie na 2 hity, ale przy czwartej walce jakaś zimna krew sie we mnie obudziła i padła. Myślałem ze bedzie najtrudniejszy pojedynek jak do tej pory a okazał sie najłatwiejszy

 

Powie mi jeszcze ktoś jak to jest ze statystykami. Ogolnie gram rozpruwaczem(dymyslam sie ze jest to broń lekka) wiec jesli w miarę równo pakuje w sile i umiejętności to ma sens? Czy lepiej skupić sie na tym drugim? I jest gdzie w statystykach broni jakiej klasy ona jest?

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

Popatrz na statystyki broni - tam przy każdej jest literka od S(najlepsza) do E (najgorsza) - warto pakować takie staty które się najlepiej skalują a danej broni.

Jeśli broń np ma przy umiejętności A lub B a przy sile E to znaczy że jest to tzw skill weapon i najelpiej do jej używania pakować w umiejętność. Potem jak broń dopakujesz do wyższych poziomów zmienia się czasem skalowanie (zazwyczaj na lepsze np z A-->S).

Dobrze jest od początku przemyśleć jakie staty rozwijać. Na początek wg mnie stamina i vitality. Potem skill lub siła.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ;) wlasnie sie zastanawiałem co oznaczają te literki i podejrzewałem ze maja związek z atrybutami w jakie pakować tchnienia, a teraz wszystko sie rozjaśniło ;)

 

Warto pakować w tajemna jesli znalazłem kość ktora z tego co widziałem ulepsza uniki a mam obecnie ok 45 lvl, następny poziom kosztuje ponad 10k w zwyż i jak do tej pory pakowałem tylko w pierwsze 4 statystyki wiec musiałbym wykupić ok 8 punktów tajemnej czyli sporo?

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

Chyba jestem nielicznym ktory jakos nie moze zlapac bakcyla na ta gierke

Przyznaje ze pierwsze dwie godzinki to byl dramat (pierwsza moja tego tupu gra) ale jak sie ogarnie co i jak to typki ktore mnie laly na poczatku dostaja ostry wpyerdol ;-)

Wczoraj doszedlem do pierwszego bosa i padl za 3 razem przy czym nie czulem zadnej satysfakcji a chyba powinnienem...polatalem jeszcse troche po miescie...doszedlem do chyba drugiego bossa...oczywiscie mnie zaciupal no ale to calkiem inny boss niz ten pierwszy ;-) jest sens dalej walczyc ze soba i grac bo pozniej bedzie lepiej?? Chcialbym dac gierce szanse no bo wypadaloby by to ograc ale w fabule tu sie nic nie dzieje tylko krew krwia pogania no i ten system walki taki jakis mehh imo ;-) prosze tylko nie hajtowac :-D

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Ja po pierwszych godzinach a zwłaszcza po 2 pierwszych bosach czyli mniej wiecej będąc tam gdzie Ty brałem pod uwagę sprzedać grę i zapomnieć bo miałem spore problemy i tez nie mogłem sie do konca przemóc. Teraz mam ok 15h na koncie i moge wstępnie postawić grę w top 10 gier, w które grałem w życiu. Co prawda byc moze cos sie zmieni, pewnie jeszcze jakis boss tak mi zajdzie za skore ze bede chciał wyrzucić cholerstwo przez okno, ale w sumie zawsze można wspomóc sie dzwoneczkiem ale pal licho. Pograj jeszcze choćby po to zeby zobaczyć kolejne lokacje. Nie spotkałem sie chyba z takim designem poziomu jeszcze nigdy

Odnośnik do komentarza

Fabuła i soulsy :> Tutaj LORE poznaje się ale od Ciebie zależy ile czasu poświecisz na zgłębianie tego co się dzieje. Zapiski, dialogi i opisy broni - stąd dowiadujesz się o co komon. Jeśli pograłeś kilka h i mówisz że nie ma fabuły i Ci nie pasi to nie graj - może gra nie jest dla Ciebie? Ja też zaczynałem od BB granie w soulsy i przez tydzień nie wyszedłem z yahrnam :> W sumie to dlatego że nie lubię ginąć w grach a tutaj... hm to jest istota tej gry?

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...