Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy mi na zgarnieciu trofeum za Yarhnam Queen. Dlatego pytam. I czy muszę przechodzić wszystkie lochy czy od razu mogę ruszać do piątego lochu?

 

musisz przejść po kolei predefiniowane lochy i zrobić przy okazji skrupulatną eksplorację, bo musisz mieć surowce, żeby stawiać coraz głębsze lochy

 

 

chikage to podobno najpotężniejsza broń w grze, gdy masz build pod bloodtinge

Odnośnik do komentarza

Jakby nie patrzeć to włączyłem ng+ wiec moge jakby na nowo pakować w co uważam. Wlasnie wszystkie punkty zdobyte za pokonanie ostatniego bossa wpakowałem w zabarwienie krwi zeby moc wyekwipować chikage i sprawdzić mieczyk. Wiadomo, przy pierwszym przejściu pakowałem w pierwsze 4 statystki i teraz pomyślałem zeby zainteresować sie bloodtinge i tajemna ewentualnie. Ale kurde nie wiedziałem ze ten miecz zabiera zycie przy mocnych uderzeniach

Odnośnik do komentarza

Jakby nie patrzeć to włączyłem ng+ wiec moge jakby na nowo pakować w co uważam. Wlasnie wszystkie punkty zdobyte za pokonanie ostatniego bossa wpakowałem w zabarwienie krwi zeby moc wyekwipować chikage i sprawdzić mieczyk.

 

No to spitolieś postać - nie da się w BB zrobić efektywnej uniwersalnej postaci.

Odnośnik do komentarza

Bo władowałem 5 pkt do zabarwienia krwi?

 

Tak sie zastanawiam nad tym co napisałeś. Co jesli miałbym załóżmy po 40 pkt wszystkiego to postać nie bedzie uniwersalna? Jesli teraz mam dopasione 4 pierwsze statystyki i przy NG+ skupie sie na bloodtinge to nagle nie bede w pełni wykorzystywał potencjału chikage?

 

Zaznaczam ze nie celuje w pvp i nie zamierzam stopować postaci na 100 levelu

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

Bo z tego co wyczytałem, planujesz grać Chikage z rozlokowanymi wcześniej punktami w, zgaduję - siłę? Tak się nie da - tzn. da się, ale jest to swoiste utrudnianie sobie rozgrywki. Nawet jeśli powrócisz do poprzedniego oręża, to te pozornie nieznaczące 5pkt będzie miało dla ciebie nieliche znaczenie w końcowej fazie kielichów.

 

edit: wrzuć screena ze statami postaci.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Poczytaj na temat scalingu broni, jak masz postać bazowaną na sile to używanie broni co skaluje się z zupełnie inną statystyką i tak jest w przypadku chikage to bezsensowne utrudnianie sobie gry tak jak stoodio pisze. 

Łopatologicznie te 34 punkty co masz zainwestowane w siłę w niczym nie pomogą przy chikage i będziesz zadawał strasznie słabe obrażenia. 

Edytowane przez messer88
Odnośnik do komentarza

No teraz pewnie tak, ale jesli podbiłbym bloodtinge np. do 30 to siła w jakis sposob bedzie przeszkadzała? Teoretycznie mam sejwa przed końcem pierwszej gry wiec moge załadować ale rozumiem ze wtedy ładuje dalej w sile itp i w zasadzie nie mam żadnego urozmaicenia

 

Dobra wezmę chyba załaduje sejwa przed końcem gry i polecę dalej z ludwigiem bo w sumie grałem nim moze 20 % gry to teraz go dopakuje i dam punkty w tajemna bo widze ze duzo daje dla tego miecza

 

Ps. Jesli bede robił teraz ng+ to moge dozbiera wszystkie brakujące rzeczy do platyny przed ostatnia walka? Poprostu nie chce grać z poradnikiem pod ręka podczas grania a ewentualnie pod sam koniec dozbierać bo juz teraz podejrzewam mało mi brakuje. Czy jednak można cos zepsuć i zablokować sobie pucharek.

I czy NG+ jest rzeczywiście trudniejsze? Ogolnie odpaliłem na chwile, mobki rzeczywiście zabierają wiecej życia, z tym ze ma sie juz dłuższy pasek zdrowia wiec az tak sie tego noe odczuwa tym bardziej ze majac dopakowania broń na 10+ ma sie ich ma hita, dwa. Dobiegłem sobie do cleric beast czy jak mu tam, gdyż miałem z nim nie dokończone porachunki, a dokładniej przy pierwszym przechodzeniu gry, gdy jeszcze nie za bardzo czaiłem tego całego systemu przywołałem sobie gracza bo boss tłukł mnie niemiłosiernie. A na NG+ wje.balem mu soe pod nogi i waliłem az nie padł z sporadycznymi odskokami na zregenerowanie życia wiec poziom zdecydowanie spadł

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

NG+ jest b. łatwe na początku, z czasem jest coraz trudniej. Raczej nic nie zablokujesz, tylko jest kwestia zakończeń jak ci zależy na tej platynie, to jedno z nich trudno będzie zrobić bez poradnika. Na platynę musisz przejść grę 3 razy (3 zakończenia) i ukończyć chalice dungeons (te przenoszą się na następne ng, i poziom trudności mają stały, także możesz nawet na koniec sobie zostawić).

 

Gra jest wybitna, i dobrze, że zacisnąłeś zęby i ją ukończyłeś. Nie było tak źle, co? :) Te bajki o poziomie trudności w grach from to właśnie bajki, liczy się cierpliwość i spostrzegawczość, to nie jest jakiś devil may cry, że można palce połamać trzaskając kombinacje. Polecam teraz nadrobić pozostałe soulsy, trójce i demons na ps3 jest nabliżej do bb pod względem dynamiki gry, dwójka i jedynka to drewna przy tym, i możesz mieć problem się przestawić, ale mimo to są to świetne gry.

 

edit: a broń Blade of Mercy już masz? Bo będzie ci potrzebna do jednego trofeum.

Edytowane przez musoil
Odnośnik do komentarza

Ogolnie zakończenia sobie zrobiłem przy pierwszym przejściu z pendrivem. Przeczytałem prawie cały wątek wiec wiem, jest to tutaj hejtowane ale byłem poprostu mega ciekawy, a wstępnie nie planowałem przechodzić gry ponownie a trzykrotnym kończeniu nawet nie było mowy. Ale co tu duzo gadać. Zakończenia obejrzałem, w NG+ wyleciałem zabiłem bestie kleryka i odłożyłem z myślą ze kiedyś wrócę. Ale to chyba nie jest normalne ze gra ukończona a ja cały czas o niej mysle^^ cholera jakbym znowu zauroczył sie w dupeczce. Pomijając pierwsze 3-4 h gry(wrrr) to gra byłem zachwycony a po przejściu to ja byłem wbity w ziemie :P to co te FS zrobiło to klękajcie. I tak myśle i myśle i dochodzę do wniosku ze strasznie meczy mnie to ze chce mieć ten za.srany platynowy pucharek w tym mesjaszu, zeby łechtał moje ego^^ podobnie miałem z wieskiem ale tam po pierwszym przejść miałem z rok przerwy a tu odkładam grę na półkę a z tylu głowy od tygodnia słyszę głosy: włącz mnie, włącz mnie jeszcze ten jeden raz i ponownie poć sie przy kolejnych potyczkach, tak wlasnie tego Ci potrzeba:o cholerne from software :P to jest pie.przony majstersztyk. Te lokacje, to uczucie zaszczucia, ta satysfakcja po każdym bosie. Dejm jutro lecę na ojczulka. Szykuj sie ma baty!!!

 

Ps. Co do soulsow to następnie celuje w trójeczke, obecnie kasy brak, niby kumpel ma ale chyba nie chce pożyczać bo wiem ze skończy sie tak, iż bede chciał mieć te narzędzie tortur w mojej kolekcji i pozniej bede musiał oddawać z bólem serca a kupować po przejściu swoją kopie to juz nie to samo. Tak przynajmniej wycisnę tego BB. Dodatkowo kumpla powoli nakręcam zeby kupił i jest blisko. Powiedziałem zeby kończył sam a pozniej polecimy coopa;) rozumiem ze progres leci tylko osobie ktora zaprasza, a osoba zaproszona ma z tego wszystkiego poza funem zdobyte tchnienia?

 

A co do broni BoM to mam raczej w sklepie do kupienia. Chodzi Ci o trofeum zeby mieć wszystkie bronię? Wydaje mi sie ze jedynie koła mi brakuje, choc z palnych to juz cieżko mi powiedzieć czy moge kupić wszystkie

Edytowane przez kacprzak1991
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakieś rady na bossa z cainhurst? Gram rozpruwaczem, lvl 75 mniej wiecej i wpakowany kamień z ogniem. Wcześniej latałem z piorunem ale myśle ze koleś jest bardziej wrażliwy na ogień. Co prawda narazie z 3 razy z nim walczyłem ale daje mi popalić. Swoją droga to jest kurewa top 10 mojego życia. Jaka ta gra jest dobra. Level design miażdży jajca a klimat sprawia ze czasem mam dreszcze :o

Fajnie się czyta takie posty zwłaszcza, że na początku mocno się o wszystko pytałeś i myślałem, że wymiękniesz. Ale taka jest ta gra, czaisz baze z dobrym game designem to nie ma ch,uja a się zakochasz.

 

A DS 3 wydaje się prosty strasznie po BB za to Dks i Dks 2 trochę mnie biły poziomem trudności.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...