Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ladygaga

Krótko, do xbox one X wskazany jest TV z obsługą mitycznego 4K i z trybem obrazu HDR. 

 

Zakładam, że gry na xbox one x mogą (ale nie muszą) wyglądać lepiej nawet na ekranie 1080p, czyli twoim obecnym, co do wczytywania gier tak samo ciężko powiedzieć, dysk w X ma być w sumie zwykły, nie SSD. Ponoć HDR naprawdę dużo daje, ale niech się wypowiedzą osoby korzystające z tego tryby na eSce.

 

Z inwestycją w kolejny TV bym się wstrzymał do premiery konsoli, jeżeli odpowiada tobie to, co aktualnie posiadasz, po co zmieniać, a z czasem i tak wszystkie nowinki technologiczne  tanieją, w dodatku dość szybko.

Na dzień dzisiejszy jest to nieopłacalne, raz że nie mogli by oszczędzać tak na kontrolerze dysków jak do tej pory, a dwa ssd są same z siebie bardzo drogie do końca 2017. A przecież konsole to nie oszukujmy ma być jak najtaniej wykonana. 

Edytowane przez ladygaga
Odnośnik do komentarza
Gość ladygaga

Zależy jaką seria itp. ale nie widzę sensu na dzień dzisiejszy pchania się w ssd. A co do scorpio to jedyny pozytyw że szybciej ruszy się jakiś przełom w kwestii grafiki w grach, tylko po co to całe 4k..

Ssd to jest fajny ale w pracy i cięższych środowiskach, projektach które trzeba buildowac co chwila

Edytowane przez ladygaga
Odnośnik do komentarza

Pytanie do znawców w temacie tych wszystkich graficznych wodotrysków, rozdzielczości ekranu, HDR'u i całej reszty z tym związanej. Do rzeczy.

 

W chwili obecnej jestem posiadaczem Xbox One S na którą przesiadłem się ze zwykłego Xbox One. Konsola jest podłączona do następującego modelu telewizora: Samsung UE46F6320AW - wklejam link do specyfikacji technicznej - https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue46f6320.bhtml - w skrócie jeszcze wkleję najważniejsze w mojej ocenie informacje o telewizorze:

- 46 cali / 117 cm, 16:9

Full HD, 1920 x 1080

- Clear Motion Rate 200 Hz

+ jakieś funkcje poprawy obrazu: HyperReal Engine, Wide Color Enhancer Plusczujnik oświetlenia zewnętrznegoDigital Noise Filter, Natural Mode Support - nie wiem czy to cokolwiek znaczy.

 

Czy w moim przypadku przesiadka na Xbox One X bez zmiany telewizora cokolwiek mi daje poza np. szybszym wczytywaniem gier? Pytam o samą jakość obrazu. Ewentualnie jaki model telewizora możecie polecić do nadchodzącego Xbox One X? Bo zmiany telewizora również nie wykluczam.

 

Sama przesiadka na XOX to inwestycja około 2500 złotych - ale przesiadka na XOX przy jednoczesnej wymianie telewizora to już inwestycja na przynajmniej 7500 złotych - bo zakładam, że najtańszy telewizor, który uciągnie wszystko to co XOX będzie oferował będzie kosztował z 5000 złotych.

 

Ja się na tym wszystkim nie znam - jak każdy chcę dążyć do jak najlepszej jakości obrazu i chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył czy w przypadku mojego telewizora taka przesiadka cokolwiek mi da? Ewentualnie w jaki telewizor się pchać (tylko tutaj proszę o takie modele do tych 5 tysięcy złotych) Pozdrawiam!

XOX da ci szybsze działanie konsoli/gier, wyższą rozdzielczość nawet na TV 1080p gry będą lepiej wyglądały, gry z dynamiczną rozdzielczością polecą na max + inne bajery wizualne.

Do tego wiele gier zyska na płynności.

 

Dobry TV spokojnie kupisz za 3-4k, tak wiem zaraz przyleci jakiś maniak i będzie pisał referaty dlaczego warto wydać 6-10k na TV. 

LG ma swoje dobre TVki pod HDR i 4k.

Odnośnik do komentarza
Gość ladygaga

Jakie jest w końcu stanowisko Ms ? Dajemy Scorpio, walimy obniżki S a za rok pokazujemy środkowy palec i gry wyjdą tylko na X ?

Bo wydajność 1.3 teraflops, czyli mniej więcej malutkiej 750 TI nie pozwoli na żadne fajerwerki, a jak ludziska będą pakowac 4k i hdr w nowych grach to... efekt na Slimce będzie bardzo słaby, bo siłą rzeczy te 2 elementy zostaną wprowadzone kosztem detali,efektów, niech się ktoś wypowie :D   

Edytowane przez ladygaga
Odnośnik do komentarza

eSka dla mas, X dla entuzjastów. Co to odcięcia eski na rzecz tylko Xa nie było narazie żadnej mowy.

 

Osobiście myślę że eska będzie konsola bazowa, a X cos na mode high end az do wyjścia następnej generacji albo konsoli z rodziny One i wtedy albo się całkiem odetną albo zostawia X jako model bazowy.

Odnośnik do komentarza
Gość ladygaga

Chodziło mi raczej, że skoro X pozwoli na 4k + HDR ale kosztem gorszych efektów, technologii bo już nie starczy pary.

Tak wiec chodzi mi o czyste założenie, zamiast maksować i wyciskać ile się da w 1080p czy 900p na Esce to masz pan 4k i hdr. 

 

 

marbel007

Może być tak jak mówisz, oni  zarabiają w cholerę z abonamentu, i to pewnie też jeszcze na starej 360, wiec gdzieś maja exy, oraz fakt że one wcale mocą nie grzeszy, przeciętny człowiek albo po robocie ma dosyć kombinowania przed pc albo się nie zna.

 

 

hav7n

Jeśli zakładasz, że w ciągu roku będą chcieli sprzedać Eski w różnego rodzaju promocjach, i poniekąd zbudować sobie kolejną bazę klientów to możesz miec rację: pewnie będą kupowac jakieś cyfrówki +płacić abonament, to że skuszą się na tańszym zestawie z konsolą która ma tak jak mówiłam wydajność kieszonkowej 750 TI + sama produkcja do drogich też nie powinna już należeć. 

Mnie się wydaję, że chcieli w tej generacji mega bezpiecznie i jak namniejszym ryzykiem zrobić hardware, a teraz nie mówią wprost tego że sprzęt już .....i po cichu dają nam kolejny mocniejszy model, a niedługo niewerbalnie pokażą środkowego palca jak dojdzie do porównań obu wersji tej samej gry. 

Edytowane przez ladygaga
Odnośnik do komentarza

HDR to głębsza paleta barw która wymagała tylko nowego portu HDMI, to nie wciąga mocy konsoli.

 

 

4k to bełkot marketingowy dla januszy, ludzie to kupują bo 4k co z tego że 90% osób nie zobaczy różnicy, tak jak z grami na xo i ps4 jak niektóre miały 900p vs 1080p to nikt nie wiedział dopóki DF nie zrobiło testu xDDD

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
Gość ladygaga

Skrótowo chcę podkreślić, że jak dla mnie wolę full hd i żeby wykorzystać hardware na wszystko co pozwala silnik aniżeli ciąć detale, ficzery  aby tylko sztucznie uzyskać stabilne 4k. 

Ja nie widzę przy dynamiczniejszych scenach różnicy,albo może inaczej, nie czuje tego że to jest wow. 

Edytowane przez ladygaga
Odnośnik do komentarza

Jakie jest w końcu stanowisko Ms ? Dajemy Scorpio, walimy obniżki S a za rok pokazujemy środkowy palec i gry wyjdą tylko na X ?

Bo wydajność 1.3 teraflops, czyli mniej więcej malutkiej 750 TI nie pozwoli na żadne fajerwerki, a jak ludziska będą pakowac 4k i hdr w nowych grach to... efekt na Slimce będzie bardzo słaby, bo siłą rzeczy te 2 elementy zostaną wprowadzone kosztem detali,efektów, niech się ktoś wypowie :D   

Spójrz na pecety. Po prostu Ska będzie minimalnymi wymaganiami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...