Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Xbox One niebawem otrzyma całkiem innowacyjną opcję, która pozwoli oszczędzić miejsce na dysku, zmniejszyć czasy pobierania danych oraz pozwoli ściągać wyłącznie assety gry których aktualnie potrzebujemy. 

 https://www.youtube.com/watch?v=PBw30bs4eC0

 

 

 

Microsoft is planning a quiet revolution in the way that games are streamed and installed onto Xbox One and Xbox One X. The new system - known internally as Intelligent Delivery - aims to save hard drive space and reduce download times by allowing users to only download the assets they'll actually need, as opposed to the complete game package. The platform holder has already dropped some hints about this functionality, confirming that Xbox One users won't need to download X's 4K assets, but the execution goes beyond that, being flexible enough even to support multi-disc releases - not currently supported on Xbox One.

Based on documentation seen by Digital Foundry, Intelligent Delivery was initially revealed to game-makers at Microsoft's XFest developer event earlier this year, and its execution relies upon developers adapting the way they master their titles. Essentially, the concept involves splitting game content into 'chunks' of data and then adding tags to them. Multiple tags can be attached to a chunk, and they can be device-specific or language-specific, for example. In the case of the latter, this means that game audio or cutscenes in non-relevant languages don't need to be downloaded - Intelligent Delivery could, in theory, install just the assets applicable to your region, with other languages an optional 'on demand' download, accessible via the Xbox One dash.

 

bardzo przydatny i potrzebny ficzer, mój dysk nieco odetchnie 

Odnośnik do komentarza

Ja dysk kupiłem wczoraj, męczyłem się strasznie z tą pojemnością. Girsy 4 ponad 100 giga, Halo 5 ponad 100 giga. Bezsens

A jak ma się sprawa z wczytywaniem się gier z dysku zewnętrznego? Ponoć jest wolniej niż z konsoli.

Mam wolny 720 GB 7200 i zastanawiam się czy nie wziąć jakiejś solidnej do niego kieszeni. Aktualnie służy mi jako archiwum do gier z X360, ale z racji, że coraz więcej tytułów jest we wstecznej, zaczyna być po prostu zbędny.

Odnośnik do komentarza

Czy pady Elite są trwałe? Są w necie oferty poniżej 300 zł a nawet blisko 200. Kusi ale boję się że używany czy nawet nowy bez gwarancji się rozpadnie. A widzę czasem jakieś z luźną gumą czy bumperami - to częste usterki? Były jakieś modele bardziej/mniej awaryjne?

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo polecam, ale używanego bym nie kupił. Pad to dosyć intymna rzecz, w końcu dotykasz go dłońmi. Kupując używanego zastanawiałbym się czy poprzedni właściciel nie miał świeżbu, nie brał w brudne, spocone, albo zakrwawione łapy. Mógł też dłubać w nosie i przyklejać. Albo wsadzać sobie w dupę w oczekiwaniu na wibracje. Kup nowy, elite to całkowicie inna jakość grania

Odnośnik do komentarza

Elite to najlepsze co ludzkość wymyśliła w tym temacie. Tylko uwaga, po nim nic nie będzie takie samo. IMO warte tych 400 zł które za niego dałem, zdecydowanie. Nie gram jakoś bardzo dużo, ale do teraz jest absolutnie z nim wszystko OK.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy pady Elite są trwałe? Są w necie oferty poniżej 300 zł a nawet blisko 200. Kusi ale boję się że używany czy nawet nowy bez gwarancji się rozpadnie. A widzę czasem jakieś z luźną gumą czy bumperami - to częste usterki? Były jakieś modele bardziej/mniej awaryjne?

 

no u mnie guma z obu stron już odchodzi, ale większym problemem jest lewy bumper który mam wrażenie że zaraz wyleci w kosmos. Mam go od stycznia 2016.

 

No trwałe nie są ale może mój jest jakąś wersją z pierwszego rzutu. Ale jest tak dobry że jak mi się rozpadnie do końca to biorę następnego.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...