Skocz do zawartości

Final Fantasy IX


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Daffy napisał(a):

Mnie maguri z ff9 w 100% wystarcza więc ewentualny zakup ff9r od square tylko jak tam jakieś większe zmiany wprowadzą, bardziej bym chciał remake xenogears na silniku 2h-hd z octopatch czy Star ocean R

W zasadzie to silnik silnikiem (2D-HD to zawsze win bo na razie podoba mi sie absolutnie wszystko co na nim wyszlo) ale najbardziej to bym chcial duzo QoL zmian jak wlasnie w SO2R. Najwazniejsze oczywiscie to wyeliminowanie losowych walk oraz niech wrzuca jakis fast travel (nie pamietam zeby cokolwiek takiego bylo). A pozniej jak bedzie jakis sukces to moze tak FF8 jeszcze zrobia.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shen napisał(a):

Nie wiem jak ten silnik się sprawdzi w grze gdzie obracasz swobodnie kamerą i masz elementy platformowe.

Też się zastanawiałem ale pomimo tego że nie ma swobodnej kamery to StarOcean2R bardzo zbliżenie wygląda do takiego wymarzonego remake'u Xeno, tylko właśnie swobodną kamerą w lokacjach dać i tyle

Odnośnik do komentarza

S-E ma dziwne podejście do remasterów, taki Saga Frontier (dla mnie 7+/10) został dobrze potraktowany (odświeżyli i tła i sprite'y a do tego dali nową zawartość), Legend of Mana lekko olali (tła HD na tle postaci sprzed 25 lat) a Chrono Cross skopali na premierę. Przy FFIX takie minimum to powinno być to co właśnie w modach + od nowa zrobione modele 3d, nawet nie liczę na to że zrobią wszystko od nowa w pełnym 3d na wzór np. Ni no Kuni.

A co do silnika 2D-HD to idealnie nadaje się do FF Tactics o którym jest cicho a niby w 2021 był w tym nVidia leak...

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przecieki do tej pory:

 

  • FF9 Remake was outsourced to an external developer but development has moved in-house, the title is very far along in development now. She is not sure when the title will release.
  • FF9 Remake is multiplatform.
  • FF9 Remake is turn based. https://x.com/mbkksstbhz5/status/1797902366039318794?s=46&t=5q2U08gXVStIC0OkwBKlhA
  • There will be new information on Square Enix titles during the Xbox Games Showcase, but she does not know if FF9 Remake is one of those titles so lower expectations.
  • Dragon Quest HD III has been expanded to be the entire 1-3 trilogy and will be announced at the Nintendo Direct
  • She doesn't think that KH4 will get any new information, but she thinks KH Missing Link will get new information as well as a planned Fortnite-Kingdom Hearts collaboration being announced
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Soban napisał(a):

po tym dropie info mysle, ze to bedzie bardziej remake w stylu diablo 2 czy demona, a nie zupelnie nowa gra jak ff7. W sumie jakby dali graficzke lepsza, voice acting i przyspieszyli walki to bym byl ukontentowany.

Oby, cały czas na to licze. Juz wystarczy, że ff7 zmasakrowali.

16 minut temu, _Red_ napisał(a):

Teraz mówią mi o rimejku jak zacząłem to przechodzić w oryginale na Anbernicu

 

Info znane od 3 lat po necie lata.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...