Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniało mi się, jak w latach 90. w USA ludzie rzucali się na Beanie Babies, bo uznali, że skoro to przedmiot kolekcjonerski, no to kurde za 20 lat będzie wart miliony. To było wtedy jak pojawił się Ebay i wielu ludzi nagle o tym pomyślało. No ale takiego, nie zarobisz dzisiaj fortuny na Beanie Babies. Jest ich po prostu dużo. Żeby masowo produkowany towar tak zyskał na cenie, musi go być naprawdę, naprawdę mało. Nówka PSX w folii? Pewnie, ale po prostu używana konsola w niezłym stanie? Dżizas, jeśli teraz 20 latach jest ich dużo, to chyba już ludzie się kapnęli o ich wartości i to nie tak, że teraz wszystkie wywalą na śmietnik.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ostatnio z bratem cisnęliśmy w Mortal Kombat Shaolin Monks, nie ma chyba lepszej gry na 2. Dlaczego już takich gier nie robia albo jakas druga czesc czy cos? Tylko proszę nie HD EDITION.

 

Nie było, ale pamietam, że gra świetna. Z tego co widziałem Krzysiek kupił The Warriors tam tez jest zaje.bisty co-op, Baldur's Gate Dark Alliance 1&2, Time Spliters 2&3, gry z serii Conflict (Desert Storm i jeszcze jakiś był) chyba nawet na 4 można było grać no i Socom jeśli chodzi o fajne co-opy.

 

Sugerujesz ze wszystkie 100 milionów egzemplarzy konsol z czytnikiem laserowym bedzie za 20 lat sprawne? 

 

No, ale nie sprawi to, że będą chodzić psx po 1000zł przecież :facepalmz: Gry moga być drogie jak nakład był mały, ale same konsole zwłaszcza sony? 

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

 

 

Nie było, ale pamietam, że gra świetna. Z tego co widziałem Krzysiek kupił The Warriors tam tez jest zaje.bisty co-op, Baldur's Gate Dark Alliance 1&2, Time Spliters 2&3, gry z serii Conflict (Desert Storm i jeszcze jakiś był) chyba nawet na 4 można było grać no i Socom jeśli chodzi o fajne co-opy.

 

PS2 dostał ode mnie pod choinkę. Graliśmy właśnie w Shaolin Monks, mam także Baldura 2 tylko, że nie jest już tak ciekawy. Fajnie się gra ale czasami powiewa nudą.

Odnośnik do komentarza

Przypomniało mi się, jak w latach 90. w USA ludzie rzucali się na Beanie Babies, bo uznali, że skoro to przedmiot kolekcjonerski, no to kurde za 20 lat będzie wart miliony. To było wtedy jak pojawił się Ebay i wielu ludzi nagle o tym pomyślało. No ale takiego, nie zarobisz dzisiaj fortuny na Beanie Babies. Jest ich po prostu dużo. Żeby masowo produkowany towar tak zyskał na cenie, musi go być naprawdę, naprawdę mało. Nówka PSX w folii? Pewnie, ale po prostu używana konsola w niezłym stanie? Dżizas, jeśli teraz 20 latach jest ich dużo, to chyba już ludzie się kapnęli o ich wartości i to nie tak, że teraz wszystkie wywalą na śmietnik.

Wygooglowałem za Was co to jest te całe Beanie Babies

BB-Groupshot-2006.gif

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Sugerujesz ze wszystkie 100 milionów egzemplarzy konsol z czytnikiem laserowym bedzie za 20 lat sprawne? 

 

No, ale nie sprawi to, że będą chodzić psx po 1000zł przecież :facepalmz: Gry moga być drogie jak nakład był mały, ale same konsole zwłaszcza sony? 

 

 

Nie da sie przewidziec ile sprawnych psxow bedzie za 20 lat. Nie mowie ze napewno beda wartosciowe, ale juz patrząc po cenach jest tendencja zwyzkowa psxów w dobrym stanie. Na 100% cena bedzie wzrastac, ale do jakiego pułapu tego nie wiem. Poza tym mało mnie to obchodzi bo nawet jakby dawali te 1000 to i tak bym swojego szaraka nie sprzedał <3

Odnośnik do komentarza

Zobacz takie N64 przecież to za grosze chodzi, tak samo GameCube, SNES etc sama konsola, która wyszła w dużym nakładzie w sensie milionowym to nie ma opcji, żeby kiedykolwiek dużo była warta. Chyba, że limitka tak jak te szare PS4 dla przykładu. Laser da się naprawić zresztą. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli cokolwiek, "polepszacze" powinny pomóc. Jeśli przez retro masz na myśli N64, Trinitron takiej wielkości to może być blisko ideału (zależy od gry). Jeśli chodzi o jakość obrazu, trudno byłoby znaleźć coś lepszego (pewnie się da, ale trzeba by popatrzeć dokładnie co dzisiaj ma jakie możliwości rozdziałki, bo wiadomo, że gry retro są robione na małą - ponadto rynek CRT jest jak wiadomo niszowy, mało kto chce TV ważące 100 kilo, a rynek urządzeń robionych pod kątem rozdziałki natywnej 240 jest jeszcze bardziej niszowy, jeśli w ogóle istnieje - z mojej mikrej wiedzy, niektóre urządzenia po prostu są w niej lepsze "przez przypadek"). Fani retro oczywiście zbierają profesjonalne monitory do odtworzeń i je podkręcają, ale z towarów masowych, Trinitrony są często wymieniane jako świety graal. Był taki wątek np. na NeoGafie i tam było sporo zachwytów nad nimi.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziękówa za rzeczowe info!

Co do ulepszaczy to pamietam jeszcze czasy ps2 miałem 15 calowego phila w pokoju, a rodzice w salonie/sypialnie panasa 29 cali z dupą, kineskopowiec ale już jakiś taki płaskawy z jakimś bajerami obrazu i gry z PS2 wyglądały o wiele gorzej niż na moim małym :) były bardziej rozmazane itp.

Z drugiej strony wymiar i waga 29 calowca CRT. Nie dość że pół salonu to moje sprzęty to jeszcze teraz cały "gabinet" mój i żony żaku.rvie sprzętami retro...

Odnośnik do komentarza

Balon : mam taki TV i jest jak najbardziej ok (grałem na kablu rgb), no pomijając oczywisty problem gabarytów. Ulepszaczy żadnych nie ma. 

 

Szukając sprzętu do retro konsol postawiłbym mimo wszystko na coś mniejszego, grywałem też na 21 Samsungu i obraz był świetny, jak na moje oko telewizory SD CRT tracą dosyć zauważalnie na jakości z rozmiarem. Na s-video nigdy nie miałem okazji sprawdzić.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

unikaj tez 100hz, one tez potrafily tak dziwnie rozmazywac obraz, sony trinitron to bezpieczny zakup, warto tez zwrocic uwage czy tv ma opcje zmian proporcji obrazu (starsze gry w pal kochaly wychodzic w czarnymi pasami na dole i gory ekranu) A jak juz calkiem chcesz odjechac to polecam philips 32pw9551 - genialny tv choc wazy chyba 60kilo i powoli staje sie swietym grallem - do tego ma hdmi, swietnie radzi sobie z kolorami, mozna puszczac gry po 720p/1080i, w sd co nie puscisz wyglada swietnie no i nie ma w ogole input laga jak kazdy kineskopowiec

Odnośnik do komentarza

Nie no aż w taki '"wypas" nie celuję. Ze względu na gabaryt i wagę Trinitrona, wezmę chyba Phila 21 calowego od koleżanki.

Tak jak wcześniej wspominałem już jedno pomieszczenie zawaliłem sprzętem growym (w salonie mam WiiU, PS4, PS3, X360), a u góry "gabinet" powoli robi się retro roomem. Właśnie przed chwilą o tym (zajmowanie pokoju/gabinetu) dysktuowałem z żonką na spacerze z psem Panem Frajdosławem:)

Odnośnik do komentarza

Zorientowałem się, że nawet nie odpaliłem zakupionego dwa miesiące temu Dynasty Warriors 2. Niby button masher, a siedziałem przyklejony do telewizora i ukończyłem pierwszą bitwę, która zajęła mi nieco ponad 60 minut (JEDNA BITWA, domyślam się że to normalne w gatunku, ale mnie pozytywne zaskoczyło, że takie długie są te bitwy). No i w piękny sposób (choć przypadkowo) zrzuciłem ostatniego wrogiego dowódcę ze skarpy, zeskoczyłem na dół i dobiłem go z resztką hp. Dobre gó.wno, tylko kamera nie domaga w wąskich przejściach.

 

 

A co do dyskusji o telewizorach, odkąd pamiętam gram na tym samym crteku - Grundig 14 cali i dopóki będzie działał nie zamierzam go zmieniać - obraz jest jak żyleta, input lag zerowy, tylko pod kabel a/v muszę coś podkładać bo inaczej nie łączy. :D

Odnośnik do komentarza

A na jakich sprzętam tam grasz? PS2 lub Gacek? Bo ja szczegôlnie pod te platformy chcę zmienić.

PS2, SNES i czasem nawet PS3. Choć w gry z PS3 gram przeważnie na LCD, to lubię sobie je czasem odpalić na małym crteku. W nie we wszystkie się da tak grać, ale np. RDR wbrew pozorom wygląda bardzo ładnie na tym tv. Ale wiesz, te 14 cali to jednak trochę mało, ja go nie wymieniam, bo nostalgia przesłania mi jego wady. To na tym tiviku grałem w wieku 6 lat w ten świetny trójwymiarów symulator czołgu na pegazusa (nie chodzi o Tanks, tylko o zupełnie inną grą) czy Little Nemo.

 

 

Taki (zdjęcie nie moje, z google):

 

 

138022151_1_644x461_telewizor-grundig-14

 

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...