Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety wszystko to prawda, gdzie gierki pokroju Evolve

 

 

Chyba chodzi Ci o "Evolva" :)

Dobra giera, pamiętam ile cisnąłem w pełniaka z CDA.

 

Świetne tytuły wypisujecie, aż mi sie przypomniało ile z nich nie pozaliczałem tylko pozostawiałem rozgrzebanych, chyba trzeba będzie się zainteresowac. Moim osobistym królem w którego gram po dziś dzień jest Dungeon Keeper 2, chyba najlepsza pozycja jaka wyszła na PC. Divine Divinity też tarmosiło choć to już 2002 rok. Oj było tego sporo, ale też i grałem w więcej gatunków, teraz już nak nie sięgam chociażby po strategie jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Shadowman był zaj.ebity, w requiem też grałem, ale za bardzo nie pamietaj tej gierki. A Nox lub Rune pamietacie? A oprócz tych wymienionych fps-ów to świetne było obie części NOLF
 

gfs_45071_2_16.jpg

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Aż sobie wyjąłem stare pisma i przeglądam z nostalgią. Tych gier było całe mnóstwo, niektórych tytułów już nie pamiętam. U kuzyna się grało... on wolał strategie i RPG, ja miałem zajawkę na przygodowe i strzelanki. O, jakaś zapowiedź, hehe

 

4fE1cnU.jpg

 

Mamma Mia! 1998. Przypomniał mi się hype na Unreala. Rozbijasz się na planecie, sam w nieprzyjaznym miejscu, ogromne tereny :banderas:

Wymagania były straszne. Kuzyn nie miał odpowiedniego kompa i chyba dopiero po roku żeśmy zagrali. Kurde, ale to była długa gierka. Spełniła oczekiwania, miała genialny soundtrack, rewelacyjne AI i w kategorii "samotna podróż przez cyfrowe światy" nie ma sobie równych. Daliby remaster na PS4.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Znalazlem. Requiem.

 

a myślałem że znalazłem, też jakoś o tym było ale to TPP (ciekawy świat, klimat, przciwnicy)

 

24308015.jpg

 

Shadow Man w pierwszym kontakcie mnie odrzucil. Nie potrafilem efektywnie strzelac i mnie ciagle zabijali :reggie: Ale po jakims czasie jak dali na CDA chyba pelniaka przeszedlem i to jest jedna z tych gier z zaj.ebistym klimatem i designem i tak strasznie spier.dolonym zakonczeniem. Myslalem, ze ktos sobie ze mnie jaja robi. To samo co System Shock (trzecia gra zycia) i but w ryj na koncu.

 

Mendrek

Tak, to Evolva

A Sanitarium pamiętacie. Taki Silent Hill tylko bardziej przygodowy ale kur.wa klimatem i fabułą gra miażdżyła jojca przy (pipi)e.

Kozacka historia, swietne zakonczenie. Trzeba zagrac

 

Shadowman był zaj.ebity, w requiem też grałem, ale za bardzo nie pamietaj tej gierki. A Nox lub Rune pamietacie? A oprócz tych wymienionych to świetne było obie części NOLF

 

 

Stoi na polce. To odcinanie konczyn, ten zimowy klimat i "ewolucja" uzbrojenia.

 

@up

Unreala pamietam z kilku rzeczy, ktore wtedy byly unikatowe a dzis nikt tego nie zauwazy. Po pierwsze, w pierwszym poziomie sie nie strzelalo... Po drugie odbijalismy sie w podlodze... Po trzecie SI przeciwnikow byla wymagajaca... No i to pierwsze wyjscie ze statku :fsg: A gasnace swiatla w tunelu pamietacie?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Ja pamietam hype na STALKER-a w roku 2001 bodaj w cda i pokazywali takie zaj.ebiste screeny dla mnie wtedy wręcz fotorealistyczne z włosami na rękach, porami na skórze czy farbą, która odchodzila od sciany ze starości. Kumple wtedy pojechał na rynek nastepnego dnia spytać czy mają tę grę bo w końcu wyznawał zasadę, że skoro pokazują juz screeny to ruscy napewno mają pirata xD

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam podróż do Wielkiej Iglicy (Great Spire), takim łukiem skalnym z przepaścią. Jak się wyłaniała, jakie to było ogromne, i w ogóle ta gra robiła kosmos. Albo AI odskakujących i okrążających Skaarjów. Że nie wspomnę o biednych Napali którzy pomagali gdy się ich uratowało, a bogowie nas karali trudniejszą rozgrywką gdy ich zabijaliśmy.

 

Potem już tylko pierwsza burza w Morrowindzie (podczas której garbiłem się przed monitorem i szukałem schronienia postacią) i wygląd wody zrobił na mnie takie wrażenie na PC-tach.

 

W ogóle było dużo ciekawych i rozbudowanych rpg-ów. Die by the Sword z animatorem ciosów, przy którym siedzieliśmy pół godziny, by postać zrobiła jakąś pokraczną animację, a byle szkielet zabił nas prostym ciosem :D

 

Z mniej znanych gier, ktoś grał w Hard Truck Apocalypse? :) Rosyjska gra o postapokalipsie, gdzie byliśmy kierowcą opancerzonej ciężarówki handlującej zapasami na pustkowiach...

Odnośnik do komentarza

O, pamiętam ten filmik ze Stalkera. Robił ogromne wrażenie. Jak większość jarałem się i czekałem, ale jak w końcu gra wyszła

to byłem już konsolowym betonem :reggie:

 

Korytarz z gasnącymi światłami w Unreal? Rewelacja. Jeszcze mi się przypomniał Half-Life, mega szoker jak nas

 

 

łapią w pułapkę, wloką przez korytarz i potem jest pobudka na śmietnisku w zgniatarce. Ten moment wleczenia przez korytarz, gdy nie możemy nic zrobić, to przecież... CINEMATIC EXPERIENCE, ehehehe

 

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

@Mejm

 

Jak Ty na kompie miales problem ze strzelaniem to pomysl sobie co bylo na psxie, ale giereczka klimatyczna, trzeba bylo skonczyc.

Tu chodzilo o to, ze ten podstawowy pistolet ktorym sie prulo (taki niebieski kolor chyba) jak na pistolet mial mega krotki zasieg. Trzeba bylo podejsc do przeciwnika i strzelajac okrazac go bo typy mialy dobre pszyspieszenie i dopadaly nas szybko. W pomieszczeniach to juz w ogole bylo ciezko. Ale dalem jakos rade, nauczylem sie mechaniki i poszlo.

Odnośnik do komentarza

Ostatnią grą fps,która zrobiła na mnie ogromne wrażenie był FEAR. Grafika,klimat,strzelanie,interakcja,si stały na świetnym poziomie. Monolith pokazał po raz kolejny jak się robi porządne szutery.

A jak już w temacie Monolith jestem to po dzisiaj czekam na Shogo 2.Jedynka to jedna z lepszych mecha gierek jakie kiedykolwiek wydano.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...