Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Monolith ogolnie kozackie gierki robił, shogo było rewelacyjne to samo no one lives forever, blood chętnie zagrałbym w kolejna cześć czy nawet get medieval w którego grałem ostro bo był duchowym następca gauntlet

 

Pamietam jeszcze od nich Contract J.A.C.K, mechanika podobna do NOLF, calkiem spoko szpil choc gra juz tak papy z dachu nie zerwala.

Odnośnik do komentarza

Tu się muszę zgodzić jeśli chodzi o klasyki to GOG jest bezkonkurencyjny. DRM free,świetne przeceny ,kompatybilność ze współczesnymi sprzętami i ogromny wybór tytułów. Sam na tegorocznym Summer Sale kupiłem sobie Clive Barkers Undying i jako zupełną ciekawostkę Crusader No Remorse bo rzucił się mi w oczy na głównej stronie sklepiku. Gierka śmiga na zmodyfikowanym silniku Ultimy 8 więc raczej graficznego szału nie ma. Ale za to interakcja z otoczeniem jak na tamte lata jest znakomita,tak samo ost i fajny cyberpunkowy klimacik. Imo to całkiem dobry materiał na jakiś remake.

Odnośnik do komentarza

Na GOGu są obie części.

Co się tyczy cen, to zarówno Undying jak i Crusader chodziły na promo za niecałe 6zł więc cena znakomita jak za takie tytuły. Ja już dodałem sobie do wishlisty kolejne pozycje  do kupienia na zimowej wyprzedaży. Będę polował m.in. na pakiet Syndicate,Arcanum,Wing Commander1-3 i może coś jeszcze mi przyjdzie do głowy.

 

Jedno czego mi brakuje na Steam/GOG to AvP2.O ile jedynkę da się kupić na obu platformach tak dwójka jest niedostępna. Ciekawe co jest powodem tej nieobecności. Pamiętam jak lata temu ogrywałem ten tytuł u kumpla.Sprawił sobie pudełkową edycję i pamiętam,że klimacik był świetny.Tak samo jak 3różne kampanie,a zwłaszcza ta od obcego.

Odnośnik do komentarza

Jak AVP, to tylko z 1999. Najlepszy AvP nie licząc nawalanki od Capcomu. A wersji Gold dodawany był czaderski OST w CD Audio. Poza tym do Golda fajny był też fajny map pack do skirmisha i multi, m. in. miasto z Predatora 2 (zegar includer), czy Nostromo.

 

Co do OST jeszcze, to predzik miał mega klimat z tą muzą. Najpierw powolne tempo, niesforne dźwięki, a nagle bębny i jakaš tribalowa furia, aż chciało się polować ;)

 

Odnośnik do komentarza

 

no ale jak ma je szanowac jak w nie nie gral xD

a uznanego/ kultowego filmu którego się nie widziało też można nie szanować?
To już zależy od danej osoby, ja koło takich rzeczy staram się przechodzić obojętnie i dopiero jak się z czymś zapoznam wtedy wyrabiam sobie zdaniem na dany temat.

 

Nie lubię wspierać się opiniami innych bo każda opinia oparta jest na subiektywnym odczuciu

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

 

 

no ale jak ma je szanowac jak w nie nie gral xD

a uznanego/ kultowego filmu którego się nie widziało też można nie szanować?
To już zależy od danej osoby, ja koło takich rzeczy staram się przechodzić obojętnie i dopiero jak się z czymś zapoznam wtedy wyrabiam sobie zdaniem na dany temat.

 

Nie lubię wspierać się opiniami innych bo każda opinia oparta jest na subiektywnym odczuciu

 

no ja nie szanuje tylko rzeczy których nie widziałem pokroju Minecrafta, większości komercyjnej muzyki, Zmierzchu, czy 50 Twarzy Graya, ale głównie dlatego że są to popkulturowe o(nene)iacze/ rzeczy kompletnie mierne w swojej klasie. to imo najlepsza postawa.

 

on topic n.t. epizodu z blachą:

 

najsympatyczniej wspominam te kozaki:

 

- Giant Citzen Kabuto

- Soldier Of Fortune

- HOMM3

- Warcraft 3

- HL1

- Baldur's Gate 2

- Max Payny

 

w por. z latami 90'-05' obecny pc gaming ratują tylko lepsze multiplatformy. 

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Dlaczego niby Minecraft jest niby mierny w swojej klasie? 

Minecraft to świetna gra dla kreatywnych osób. Swego czasu z ekipą miałem przegrane ok. 200h, a stworzyliśmy naprawdę świetne rzeczy na naszym serwerze. 

 

To, że w grę gra obecnie masa gimbusów nie znaczy, że jest zła. Jest popularna, ale nie jest zła. 

 

Skoro Minecraft jest mierny to mierne też jest No Man's Sky, bo podlega tym samym zasadom: sam kształtujesz sobie rozgrywkę. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

choyowy, pikselowy styl, skupienie się tylko na kwadratach. ja naprawdę kocham edytory, czy był to HOMM3, W3, czy nawet LBP we wszystkich spędziłem setki h i tygodnie pracy, ale ten styl graficzny jest tak totalnie choyowy i zwyczajnie szpetny że wysiadam.

 

swoją drogą byłem świetny w edytorze W3, za najlepszą mapkę uważam zrobienie Minas Tirith oblężąnego przez 6 armii orków, na pomoc któremu mieli w porę przybyć kawalerzyści Rohanu, oraz Aragorn (Arthas), Legolas (Ilydian) i Gimli wraz z armia upiorów (Banshee skin).  :master:

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

 

 

 

no ale jak ma je szanowac jak w nie nie gral xD

a uznanego/ kultowego filmu którego się nie widziało też można nie szanować?
To już zależy od danej osoby, ja koło takich rzeczy staram się przechodzić obojętnie i dopiero jak się z czymś zapoznam wtedy wyrabiam sobie zdaniem na dany temat.

 

Nie lubię wspierać się opiniami innych bo każda opinia oparta jest na subiektywnym odczuciu

 

no ja nie szanuje tylko rzeczy których nie widziałem pokroju Minecrafta, większości komercyjnej muzyki, Zmierzchu, czy 50 Twarzy Graya, ale głównie dlatego że są to popkulturowe o(nene)iacze/ rzeczy kompletnie mierne w swojej klasie. to imo najlepsza postawa.

 

on topic n.t. epizodu z blachą:

 

najsympatyczniej wspominam te kozaki:

 

- Giant Citzen Kabuto

- Soldier Of Fortune

- HOMM3

- Warcraft 3

- HL1

- Baldur's Gate 2

- Max Payny

 

w por. z latami 90'-05' obecny pc gaming ratują tylko lepsze multiplatformy. 

 

 

Nie zgodze sie, kwestia co kto lubi. Dla mnie PC gaming to glownie Football Manger, Civilization, Europa Universalis, Crusader Kings 2, seria Total War jesli chodzi o single player. Potrafie grac w jeden z tych tytułów przez 500 albo i 1000 godzin i mi sie nie nudzi. Jesli zas chodzi o multi to zawsze mialem fioła na punkcie gier MMO, gier typu Dota i innych dziwact. Konsole coraz bardziej traca w moich oczach bo tytuly AAA sa coraz nudniejsze, coraz latwiejsze i strasznie monotonne albo robione na odwal sie.

 

Naturalnie sa osoby ktore wola tytuly single player i wlasnie gry AAA, dla nich konsola zawsze bedzie numer 1.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Ja na nic nie czekam z pecetowych exów, chyba, że jakieś indory no ale to dla mnie żadne dealbreakery.

 

Chyba, że by Valve wydało HL3 jako exa. :kaz:

 

W ogóle jak tak ochłonąłem po E3 to Dishonored 2 mnie przestał zbytnio jarać, bo nie pasuje mi jakoś motyw z dwoma postaciami od wyboru i boję się, że fabularnie znowu zwalą. Tak samo na Dooma jakoś zapał kompletnie opadł, jedynie multi mi się tam dalej podoba. :dunno:

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

to jest zbyt śmieszne 

 

Amerykański senator Leland Yee zostal uznany winnym przyjmowania łapówek w zamian za głosy i wymuszaniu pieniedzy. Jakby tego było mało, politykowi udowodniono również, że obiecał pomóc przetransportować broń z terytorium Stanów Zjednoczonych do Filipin. Co ciekawe Yee był również autorem ustawy mającej na celu ukryminalizowanie sprzedaży brutalnych gier  na terenie stanu Kalifornia, co było równoznaczne z zakazem sprzedaży. Na szczęście Sąd Najwyższy odrzucił tę propozycję, w wielkim skrócie uznając gry wideo jako medium równe filmom oraz ksiażkom.
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Chłopaki, jaka jest różnica między hołdem (tribute game) a kopią? Bo widzę Axiom Verge i myślę - cholera, jaki piękny hołd dla dwuwymiarowych Metroidów, widzę Scurge: Hive na GBA i od razu nasuwa się - jaka mierna kopia metroida . Bo wiecie, odróżnić łatwo, tylko jak tę różnicę zdefiniować? Co do tego drugiego to tak, nie chodzi tylko o to że bohaterka jest kobietą, całe pierwsze 20 minut to kalka wstępu do super metroida w chu.jowej formie.

 

Screeny poglądowe w spoilerze

 

 

 

 

axiom-verge_lightning-gun.jpg Scurge-_Hive_-_2006_-_SouthPeak_Interact

 

 

 

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

po letsplayach, walkthroughach with commentary ostatnie E3 spopularyzowało chyba nową modę:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wAGrtn35h0Q

 

gość z pierwszego video to ten sam którego wkurw swego czasu wklejano do CW po zapowiedzi przez SE portu FF7 na PSE, inny wrzuca swoje reakcje wraz z córką, której przygoda zaczęła się pewnie od VII gen. YT jest tym zalany i cholera, jakkolwiek żałośnie czasem nie wyglądają (jeden typ zwyczajnie płakał :rotfl:  cholernie fajnie na kilka lat przed, czy po trzydziestce zapomnieć o sentymentalnym pjerdoleniu n.t. stanu dzisiejszej branży i popatrzeć na reakcje równie zaskoczonych, podstarzałych sympatyków prawie zapomnianych już marek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...