Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Mówić że żadnej misji się nie pamięta z czwórki poza wiadomą to trochę przesada. Misja z ''rozmową o pracę'', to całe poszukiwanie dawnego wroga, które skończyło się odnalezieniem Floriana czy motyw z porwaniem. Wiadomo, że większość misji to było pojedź, postrzelaj, posłuchaj dialogów, ale atmosfera i te dialogi były tak dobre, że dalej kocham tę grę po 3 przejściach fabuły i zrobię to znowu w tym roku.

 

Pamiętam, że nawet te najprostsze misje mi się podobały. Pamiętam jedną w Bohan, gdzie miało się zastrzelić jednego kolesia żyjącego w bloku. Wychodziłem tym Niko  po kolejnych piętrach obdrapanej klatki schodowej ze strzelbą w łapie, NPC stojacy na korytarzach patrzyli się na Niko. I cholera, niby najprostsze trzymaj gałkę do przodu, niby kolejny shoulder shooter, ale w przypadku GTAIV ta atmosfera wszystko nadrabiała. 

 

 

Jedyne co doskiera tej grze to to, że żeby grać efektywnie trzeba używać THE CLAW. No ale to jest problem każdej gry Rockstar na padzie.

Odnośnik do komentarza

GTA IV ma lepszą muzykę i fabułę niż GTA V to na pewno. Postacie poboczne również o wiele ciekawsze w tej części niż w piątce (ktoś tam był poza Lamarem i Lesterem? :F). Na dodatek rzeczywiście w momencie premiery po prostu rozpjerdalał next genowością, premiera tej gry to IMO krok milowy w grach w kwestii fizyki, przywiązania do detali i rozmachu. Dość powiedzieć że wiele sandboxów nawet z czasów obecnych jest w tyle za ośmioletnią (KURWA MAĆ ILE?) produkcją Rockstara.

 

Niestety co do reszty to GTA V zmiata z podłogi czwórkę, wielkością, realizmem, zawartością, gameplayem, grafiką, konstrukcją misji, cut scenkami... można by wymieniać. Multiplayer, na który większość narzeka to dla mnie jedno z najbardziej unikalnych sieciowych doświadczeń.

 

a najbardziej przereklamowany to był model jazdy w GTA IV, który bardziej przypominał symulację kutra rybackiego podczas sztormu. Idealna fizyka to byłoby coś pomiędzy GTA IV a GTA V.

Odnośnik do komentarza

(...)czwórka była czymś więcej - niczym istotnie wybitnym, ale z pewnością jedyną częścią GTA, która wybiła się ponad swój normalny poziom.

(...)

 

Czym to się tak wybiła ponad normalny poziom ? Jak dla mnie to najbardziej "zwykła" część od czasów trójki, nieprzypadkowo obie osadzone są w LC i obie są pierwszymi częściami wydanymi na nowej platformie.

 

No świetna to była gra w 2008, ale piątka rozje.bała ją w prawie każdym aspekcie (fabuła, postaci poboczne i model jazdy lepsze w czwórce).

Odnośnik do komentarza

FPP nie jest warte drugiego przejścia?

 

 

 

Edit

 

Kotlet.

 

Atmosfera, realizm w dobrej postaci, ''dojrzałość'', główny bohater, motyw bycia obcym jest dobrze zrealizowany, dialogi, miasto, model jazdy, art design, efekty pogodowe. Inne części GTA to aż, ale też i tylko plac zabaw. Czwórka poszła wyżej, a potem wrócili do popcornowych blockbusterów bo rzodkiewy narzekały na brak tatuaży i tuning samochodów. Miałem masę frajdy z piątką, ale to klasa niżej jak czwórka.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza
Atmosfera, realizm w dobrej postaci, ''dojrzałość'', główny bohater, motyw bycia obcym jest dobrze zrealizowany, dialogi, miasto, model jazdy, art design, efekty pogodowe. Inne części GTA to aż, ale też i tylko plac zabaw. Czwórka poszła wyżej, a potem wrócili do popcornowych blockbusterów bo rzodkiewy narzekały na brak tatuaży i tuning samochodów. Miałem masę frajdy z piątką, ale to klasa niżej jak czwórka.

 

Lubię klimat i postaci IV. Nie wiem w czym tuning aut, zmiany fryzur (pomagające nam zresztą lepiej się wczuć w głównego bohatera) u gościa który zarabia krocie kasy by wydawać je randki, dziwki, auta i domy, to aż taki janusz content. :notsure:

Równie dobrze moglibyśmy tak uzasadniać brak ciuchów na zmianę, czy wspomniany przeze mnie brak takich podstawowych gadżetów jak spadochron, czy wóz opancerzony (odpowiednik czołgu, który zagościł dopiero w dlc).

Odnośnik do komentarza

Aż nie wierzę, że mate5 uzna aspekty niegameplay'owe za decydujące przy ocenie gry. No bo sama gra to kolejne GTA, z cofnięciem się w rozwoju w pewnych aspektach (z czego zresztą Rockstar zasłynęło już w czasach PS2 i za co należy im się moim zdaniem krytyka) i najnudniejszym miastem serii. Ale w sumie jakby się zastanowić, to fakt, jako opowieść i zgrabna, przemyślana całość, trochę się wyróżnia. Mimo to dla mnie piątka to złoty środek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dla mnie GTA za 200 zł od ręki ma rację bytu wyłącznie jeśli wrócą do Vice City i lat 80' wraz z jego tandetnie różowym klimatem. albo jeśli poprawią feeling gunplayu i sterowania pojazdami jako złoty środek między IV a V. do LC niech se wrócą, ale dopiero w następnej generacji.

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

FPP nie jest warte drugiego przejścia?

 

Nie, dla mnie tylko ciekawostka, ale nie gra się jakoś przyjemniej ot można czasem sobie w trakcie misji przełączyć ale postaciami gorzej się steruje w FPP (wiadomo cover system musieliby przemodelować cały) a wnętrza aut raczej biedne więc nie robią jakoś mocno. Jedynie stały framerate daje radę, ale juz mi się nie chcialo drugi raz tych średnich misji przechodzić.

Odnośnik do komentarza

czwórka pod względem fizyki, modelu jazdy, uszkodzeń samochodów była dużo bardziej next genowa od piątki

 

coś za coś. wolę grafikę i rozmach V niż ładniej składające się auto przy czołówce w IV. fizyka z czwórki była fajna, można było się pobawić ale czasami irytowała. natomiast zupełnie nie wyobrażam sobie takiego modelu jazdy w misjach V.

Odnośnik do komentarza

Jeden bohater ale koniecznie zmienne pory roku coś jak w Mafi 2, może być podyktowane fabułą Aż się ślinię na myśl o zaśnieżonym next genowym LC. Oczywiście po skończeniu fabuły z możliwość swobodnego zmieniania pór roku.

Ooo zmienne pory roku były by super takie ośnieżone Liberty City <3

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...