Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najlepsze acziki/trofea to Dead Rising 1 i Wipeout HD. Pierwsze dosyć ciekawe i nagradzające np. zaje.bista bronią, drugie wynagradzające skill a nie grindowanie w jednym miejscu. Z resztą właśnie takie gry jak WHD czy MGR to w większości najbardziej przyjemne osiągnięcia bo nie nagradzają zestrzelenie 200 gołębi tylko umiejętności w danej grze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat gołębiom daleko do bezsensowności, mi autentycznie to sprawiło radość. Wiele z nich było dość wymyślnie ukrytych, a każdy z nich wymagał zwiedzenia miasta (zaje,biście zrobionego miasta, przypominam) i jakiegoś nowego jego zakątka.

Odnośnik do komentarza

Ależ oczywiście, że nie. Ja ogólnie wychodzę z założenia, że takie znajdźki bez mapek to bezsens w ch,uj i większość z nich zlewam ciepłym moczem. W GTA IV to była tylko zachęta do odwiedzania co ciekawszych zakątków Miasta, dlatego nie widzę w tym nic złego.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie znajdzki są spoko, gdy jest ich nie dużo, jest to jakiś quest za znalezienie wszystkich rzeczy i dostajemy jakis fajny bonusik no i gdy gra sama w sobie oferuje ingame mape tych pierdół do zebrania - jakieś wskazówki co do ukrycia czy radar. No kur.va i tak kazdy lata z mapa z neta to juz lepiej jak by były pozaznaczane na mapie, +100 do przyjemnosci.


Miło wspominam znajdywanie skarbów w RDR - jakaś mapka z zarysem okolicy i się szukało z wypiekami na twarzy.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Jeszcze powiedzcie ze piórka zbieraliscie w Assasin Creed.

Nie, napisałem już ze dwa razy, że znajdźki w GTA IV były wyjątkowe ze względu na wyjątkowość miasta. Te w AC są nudne jak wszystkie inne, zaorać.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Ciekawe czy bez mapki z neta byłoby to takie przyjemne. Moim zdaniem gruba przesada.

Pamiętam jak pierwsze 100% robiłem u babci na wsi na crt w 2009 roku. Nie miałem tam neta tylko te mapki co dostajemy w emailu w grze. Zrobiłem 100% właśnie dzięki tym mapkom. Wszystko sobie zaznaczałem na mapce dołączonej do pudełka. :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze powiedzcie ze piórka zbieraliscie w Assasin Creed.

Tak, zbierałem to góvno. Najgorsze było, że żołnierze atakowali cię bez powodu i strącali kamieniami z budynków.

 

Ale to było jakiś czas temu, teraz zwykle odpuszczam zbieractwo. Chociaż w tak wyjątkowej grze jak GTA V chciałem mieć 100%, więc jeszcze zdarza mi się czasem wyciągnąć poradnik.

 

Niemniej uważam, że każda znajdźka powinna być unikatowa (żeby ułatwić jej identyfikację), najlepiej wnosić coś do gry, a lista wszystkich powinna być dostępna w menu gry (żeby wiadomo było czego brakuje). W przeciwnym razie nawet lepiej ich samemu nie szukać, bo potem nie wiadomo co się już podniosło.

 

Mafia 2 miała ciekawe jeśli pamiętacie.

 

Edit: A jeszcze co do filmiku, to mi się przypomniało, że właśnie w Mafii wbijałem ten wspaniały achievement bez glitcha. Z perspektywy czasu trochę szkoda dnia.

http://www.trueachievements.com/a61583/explorer-achievement.htm

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

W Life is Strange świetnie rozwiązali kwestię znajdziek. Podpowiedzi nierzadko będące swego rodzaju rebusem sprawiały że przy każdym nowym epie człowiek na początku wgryzał się w nie, by potem w trakcie odcinka odnaleźć odpowiadające im scenerie czy ujęcia.

 

No i zdecydowanie znajdźki w korytarzach > znajdźki w sandboxach.

Odnośnik do komentarza

Wystartowałem drugi raz do Demon's Souls. Za pierwszym razem zaciąłem się i straciłem motywację, a nie chciałem grać z poradnikiem.

Później Bloodborne mną zamiotło i spędziłem 100+ godzin z tym tytułem. Teraz patrzę na Demon's Souls zupełnie inaczej i nie mogę się doczekać jak dziś wrócę do domu i dalej będę biegał po zamku i grindował.

 

Gra nie zestarzała się, czasem tylko bolą grube przycięcia animacji ale nie ma to większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Chcielibyście zobaczyć pełnowymiarową grę AAA zrobioną przez Platinum Games / From Software / inne studio, ale w 2d? I nie mówię tu o jakimś pobocznym projekcie danego developera, który robi wycinek pracowników, tylko duży projekt w 2d. Na przykład taki side-scroller od Platinum? Albo metroidvania od Fromu? I nie żadne 2d z trójwymiarowymi modelami, tylko dwuwymiarowe sprite'y. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...