Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

No przynajmniej opcja skipowania cutscenek, dialogów i wszelkich animacji w których nie mamy kontroli nad bohaterem (na przykład po jednokrotnym przejściu) przydałaby się we WSZYSTKICH grach, zwiększyłoby to replayability ogromnie.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Zależy jaka gra. Ogólnie rzygam na widok krótkich gier i hajsu mi szkoda na takie coś. Gry mają mi dostarczyć rozrywki a nie pokazywać napisy końcowe, aczkolwiek ostatnio po skończeniu Preya 2017 spróbowałem oryginalnego z 2006. Kompletnie różne produkcje. Oryginał to rasowy fps ale chyba nigdy nie zagrałem w coś równie krótkiego z tak dobrze skondensowaną zawartością. Bardzo prosty gameplay, intuicyjne i minimalistyczne sterowanie ale jak to wszystko dobrze dobrali ! Nie zdążyłem się znudzić. Ba, nie było czasu bo co chwila działo się coś ciekawego. Nie dziwię się teraz, że wielu uważa z trójki (Doom 3, Quake 4) Preya za najlepszego, do tego po dziś dzień świetnie wygląda.

Nie pogardziłbym gdyby takie gry robili jeszcze dzisiaj. Dobrze, że jest Bethesda.

Odnośnik do komentarza

4 godzinne soulsy? jak najbardziej, jeszcze jak, koniecznie w formie epizodycznej, najlepiej 1 epizod to 1, max 2 etapy soulsow, gdzie kazdy oczywiscie zakonczony walka z bossem i koniecznie cliffhangerem na koniec, by czekac jak na szpilkach na kolejny odcinek

 

No kto by tak nie chciał? 


albo W3 podzielone na mniejsze epizody. Wyobrażacie sobie wątek Barona podzielony na odcinki? :banderas:

 

albo 

 

 

Odcinek mający miejsce na wyspie mgieł, zebraliśmy te krasnoludy, wchodzimy do domku. Kazdy kto gral to pamięta tę scenę i rozpacz na twarzy geralta, kiedy myśli, że

Ciri nie zyje

i w tym momencie blackout :banderas:

i czekanie parę miesięcy na kolejny odcinek

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

gierki singlowe nie liczac oczywiscie niektorych gatunkow (glownie rpg czy open world) 8-10h bardzo spoko, wrecz uwazam, ze dluzsze z reguly sa zbytnio rozciagniete i malo, ktora z singlem na ponad 10h nie miala dluzyzn wg mnie (nawet tlou nie uciekl od tego)

 

ale gierki na 4h to juz patologia, zanim sie wciagne na amen juz koniec? absolutnie nie, od czasu do czasu taka krotka przygoda spoko, zwlaszcza w indorach (takie limbo jakby bylo dluzsze to tragedia) ale by robic z tego marzenie to xd

Odnośnik do komentarza

No i niższa cena ofc.

Taaa. Tak jak w czasach przed dystrybucja cyfrowa, tez mialy byc nizsze ceny bo przeciez odpada transport, posrednicy, pudelka, drukowanie okladek i insrukcji a pozniej 250zl za gierki na premiere z psn piekny kawalerze. Drugi raz sie nie nabiore.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

No i niższa cena ofc.

Taaa. Tak jak w czasach przed dystrybucja cyfrowa, tez mialy byc nizsze ceny bo przeciez odpada transport, posrednicy, pudelka, drukowanie okladek i insrukcji a pozniej 250zl za gierki na premiere z psn piekny kawalerze. Drugi raz sie nie nabiore.

 

Tak sobie podśmie(pipi)ki robię. 4h gry to jakiś poroniony pomysł. Jak ktoś lubi mało i intensywnie to polecam granie przenośne, na krótkie partyjki.

Odnośnik do komentarza

Ja tam jestem zdania, że gry są za długie. 20-30h per gra to jest max dla mnie ile powinny trwać wspólczesne gry. Przy takim MGS V czułem zaje.biscie sztuczne wydłużanie czasu gry i miałem pod koniec dość, Wiedzmiń był za długi i drugie DLC dopiero rok po premierze odpaliłem bo miałem przesyt.

 

Upakowanie zaje.bistej zawartości w kilku godzinach (w porywach do kilkunastu) jak w przypadku Sunset Overdrive, Inside, Transistora, Bloodborne to był strzał w dziesiątke ale niestety ludzie mają wtedy podejscie, że wydali na grę dużo pięniedzy więc krótki czas gry każe im traktować daną grę jako zmarnowane pieniądze. 

 

Dla ludzi mających niedosyt istnieją wyższe poziomy trudności, acziwmenty, multiplayery i dlc ale sam singiel powinnien być kompletnie napakowany zawartością tak żeby nie czuć znudzenia w połowie i powtarzania tych samych rzeczy (MGS V ty kur,wo je,bana)

Odnośnik do komentarza

yakuze 0 dalem rade skonczyc w ok 30h - na mysl by dluzej w to grać mialem rzyga

 

persone 5 po 30h rowniez odeszla ochota, moze kiedys sie dokończy

 

horizon zd dalem rade skonczyc w 30h i tez myslac o jakims czyszczeniu mapy czy dlc mam dość

 

dark souls 3 tez po 30h stracilem ochote do dalszej gry

 

#coswtymjest

 

ciekawe jak bedzie z zeldunia

Odnośnik do komentarza

zelde mozna skonczyc w 3h bo po otrzymaniu paralotni mozna juz isc na zamek :P

 

zelda to ciekawy przypadek bo ilosc h spedzonych z tytulem zalezy tylko i wylacznie od nas, w wyzej wymienionych grach nawet jak nie grindujesz, a idziesz sama fabule na jana to i tak ogranicza sie ilosc misji/zadan do wykonania przed daniem graczowi mozliwosi pokonania final bossa, a w zeldzie...tu kazda aktywnosc jest poboczna

Odnośnik do komentarza

Nie no, ogólnie rozumiem ideę. Często myślę, że gry są za długie, za bardzo klepią te swoje pomysły które tak wyjątkowe nie są. A grasz, bo chcesz wiedzieć, czy np. na koniec nie będzie czegoś ciekawego. To kwestia gustu. Wiadomo, że jak ktoś lubi daną grę, to tak nie pomyśli do końca, będzie się cieszył. Niektórzy grają np. w Alien Isolation i myślą, wow, ale super gra, dobrze że jest tak dużo tego chodzenia korytarzami, nie nudzi mi się w ogóle. Ja gram w np. Fire Emblem i mógłbym klepać te niemal niezmienne od 25 lat plansze co roku przez długi czas, a inni nie.

 

Wolałbym często, by gry były 10x krótsze i 10x tańsze (nie wszystkie!), po prostu żebym zdążył wszystkich w życiu spróbować, a nie cierpieć nad rozmiarem "backlogu". Ale oczywiście to tak nie działa, nie byłyby tańsze, bo ogrom kosztów jest niezmienny. W przypadku gier nie tylko dystrybucji, ale też samego tworzenia. Kalkulacja kosztów stoi u podstaw wielu trendów dotyczących treści gier. Jak by nie patrzeć, gdy gry i tak tyle kosztują, to kompan życia do przejścia na 100 godzin czy setki godzin multi obiecuje wiekszą "wydajność", niż giereczka na jeden wieczór.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...