Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób Xbox zmienił branżę?

 

Tworząc konsole zbudowaną wokół usług sieciowych i społeczności. 

 

Wspólna infrastruktura sieciowa, wbudowane systemy komunikacji miedzy graczami (w tym chat głosowy), system party (który na Playstation zawitał dopiero w 2014 roku, a bez którego trudno sobie dziś wyobrazić współczesną konsole), system achievementów, Xbox Live Arcade dzięki któremu mniejsi niezależni developerzy w końcu zawitali na konsole. Wszystkie te funkcję wydają się dziś oczywiste, ale w 2005 wcale takie nie były. 

 

Zresztą o nieodwracalnej zmianie branży gier wideo za sprawą 360-tki, najlepiej świadczy rok 2006 i moment premiery Playstation 3. Kiedy to stary wyjadacz na rynku konsol, nagle obudził się w całkiem nowej, obcej rzeczywistości. Na szczęście Sony okazało się dość elastyczne i przystosowało się nowych warunków rynkowych, kopiując masowo rozwiązania z 360-tki. 

 

Dzisiejsze konsole, zarówno Xbox One jak i Playstation 4 to tylko kolejne kroki w idei pod którą fundamenty położył Xbox 360. 

 

Aluzje o braku dobrych gier ekskluzywnych przemilczę bo to jednak poważny temat, dla poważnych opinii 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Ja bym z chęcią poczytał o tych eksluzywach z 360, bo szukam czy jest coś fajnego do nadrobienia poza Alanem, ale coś nie mogę znaleźć. 

 

Tak sobie myślę o tych exax z x360 i rzeczywiście, mimo że całą poprzednią generację grałem na sprzęcie microsoftu to samych exów nie było za wiele. Sprzęt mimo że bardzo szanuję służył prawie wyłącznie do multiplatform. Gearsy mi nie podeszły, halo nikogo, od forzy wolałem arcade racery jedynie anal wake, fable 2 i eksluzywny wtedy mass effect przychodzą mi do głowy kiedy myślę o exach na x360.

Edytowane przez kes
Odnośnik do komentarza

 

W jaki sposób Xbox zmienił branżę?

Tworząc konsole zbudowaną wokół usług sieciowych i społeczności.

 

Wspólna infrastruktura sieciowa, wbudowane systemy komunikacji miedzy graczami (w tym chat głosowy), system party (który na Playstation zawitał dopiero w 2014 roku, a bez którego trudno sobie dziś wyobrazić współczesną konsole), system achievementów

Dla mnie to akurat durne bzdety przeszkadzające w graniu. Ba mogłoby to dla mnie w ogóle nie istnieć i nawt bym nie zauważył (nie lubię online, nie lubię cyfrowych zakupów). Przez te super wow usługi sieciowe pojawiła się moda na masę durnych strzelanek oraz płacenie za granie po sieci.

 

Xbox360 paniętam głownie za:

- pierwszą prawdziwą next genową gierkę czyli pierwsze Gearsy,

- pierwszy Mass Effect (ach ta muza i klimat)

- serię Forza, która zdetronizował króla racerów czyli GT

- przezaje bistego Alan Wake

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Xbox byl tak dobra konsola bo ps3 pomimo swojej mocy byla tak zje.bana. To co szwankowalo na ps3 na xie bylo zrobione dobrze. Otwarta architektura czyli piractwo dolozyly swoje. Girsy mega zgodze sie, ale jak ktos podaje architekture sieciowa, gdzie do korzystania z tego jak nie obywatel trzeciego swiata wymagane byly jakies rejestracje na ambasady, to beka wnusiu.

Odnośnik do komentarza

A exy wg mnie x360 mial ok - szczytowe momenty serii halo i girsy, debiutowala forza horizon, dwa pgry, nawet jrpg sie znalazl

 

Jakbym mial zalowac, ze nigdy nie mialem na wlasnosc konsoli microsoftu to tylko i wylacznie x360

I to nie jeden jrpg, do tego Ninja Gaiden, Piniaty, Crackdown, Fable, Condamned, Fear, Ace Combat 6 no było w co grać

Odnośnik do komentarza

Ale po co się triggerujesz od razu i co chwile wyjeżdżasz z jakimiś zbędnymi tekstami typu: 

 

Dużo kolegów miało Xboxa, oczywiście wszyscy mieli spiraconego, bo do tego nadawała się tylko ta konsola

 

Nawet nie jestem w stanie przypomnieć ani jednej dobrej gry ekskluzywnej (ForzaHaloGirsy przemilczę).

to nie CW

 

Całe środowisko graczy, branża dziennikarska wysoko ocenia lineup Xboxa 360. A fakt iż jak sam stwierdziłeś masz ograniczony gust, sprawia że nie potrafisz ich docenić sprawia iż wiele tracisz jako gracz tylko i wyłącznie przez swoją ignorancję. Czy menel pijący piwo pod katedrą Notre Dame w Paryżu nic nie traci bo nie dostrzega jej piękna? 

 

W ogóle na studiach nauczono mnie, że o gust należy dbać, kształtować go, troszczyć się o niego, poszerzać swoje horyzonty, aby nie utknąć we własnym ignoraycyjnym bagienku odgrodzonym płotem z napisem "O gustach się nie dyskutuje".  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...