Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, łom napisał:

Odnośnie crunchu przypomniała mi się rozmowa na jednej rozmowie rekrutacyjnej w warszawskiej firmie robiącej gierki. Były 3 osoby, 2ch kolesi robiących przy gierkach i kobieta od HRu, rozmowa z 'technicznymi' przebiega normalnie, odpowiadam na pytania, a pierwsze pytanie od kobiety z HRu 'Co sądzisz o nadgodzinach i pracach w weekendy?' na co odpowiadam że jeśli bym miał czas i siły to dał bym radę trochę nadgodzin wyrobić ale jeśli miał bym jakieś wcześniejsze plany o których wcześniej bym poinformował firmę np. ślub kogoś z rodziny czy ustalone wcześniej wakacje to nie ma szans że poświęcę to dla dobra firmy. Jeden koleś zadał potem pytanie 'A co sądzisz o nadgodzinach trwających przez pół projektu' na to ja w skrócie 'To jest źle zarządzany projekt'. 2 dni później odpowiedź że z powodu za małego zaangażowania nie zostałem przyjęty (i dobrze xd ).

Przynajmniej postawili jasno sprawę i pewnie ten kto się tam dostał wiedział na co się pisze. No i miło, że w ogóle odzwonili :dynia:

Odnośnik do komentarza

ja co prawda nie pracował w gamedevie ale w branży architektonicznej i zdarzało mi się pracowac nad dużymi projektami i miesiące gdy kończyliśmy projekt, gdzie  pracowałem 250h miesięcznie, po 2-3 latach pracy czułem się tak wypalony psychicznie że przy pierwszej okazji odszedłem stamtąd i 4 miesiące spędziłem na bezrobociu, nie robiąc nic, żyjąc z jakiś tam oszczędności i nie próbując nawet szukać innej pracy.

Niby robiłem to co lubiłem i co było (i jest) moją pasją, ale nie da się dłużej w ten sposób funkcjonować, każdy prędzej czy później pęknie.

 

jak czytam że ktoś usprawiedliwia takie coś to coś się we mnie gotuje

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Oczywiście że się nie da, porobisz przez parę miesięcy 200h albo i więcej żeby zarobić a potem regenerujesz siły przez dłuższy czas. Jeszcze jedna krótka historyjka jak pracowałem przy testowaniu crapów na komórki (80% czasu) i gierek na PC i konsole (20% czasu). Już tam pracowałem prawie rok i nie było jakiegoś ciśnienia na nadgodziny. Pewnego razu na salę (w pomieszczeniu około 80 osób) wychodzi główny manager projektów (obcokrajowiec) i pyta się na głos "Do You like MONEY!?" na to prawie wszyscy "YES!" (myśląc że szykują się bonusy przedświąteczne, bo był listopad) na to on "So You will have the opportunity to have more of it by working 10 hours per day, it's a great chance for our company!" i tym sposobem na 80 osób 75 pracowało zamiast 9-17 to 9-19, ale przynajmniej myśleli że zarobią więcej przed świętami i będzie hajs na prezenty. Plot Twist 20 grudnia na środek sali wychodzi manager nr 2 i mówi że przelewy się opóźnią i przyjdą po świętach XD

Odnośnik do komentarza

Amazon sam się wydymał (po raz kolejny), bo nie interesuje ich rynek gier dla pojedynczego gracza tylko pchają się w te sieciówki i MMO gdzie przepych jest jak nigdy i bez doświadczenia i marki próbują coś tam ugrać. XD

Odnośnik do komentarza

https://www.purepc.pl/ankieta-przeprowadzona-wsrod-deweloperow-zdradza-ktore-platformy-ciesza-sie-ich-najwiekszym-zainteresowaniem

 

image.png.cbfc2e06bd74f125b586b7f4e78f6fa1.png

 

VR prawie 30% :obama: mocno cieszy popularność gierek na VR. Coś nowego w branży rośnie na solidną gałąź tego przemysłu. Bawiłem się tym już trochę i wrażenia niesamowite, muszę w końcu dołożyć swoją cegiełkę i kupić jakiś zestaw. 

Odnośnik do komentarza

VR warto sprawdzić choćby dla tych kilku gier, które są "bezpieczne", statyczne i praktycznie nie wywołują zawrotów. Jak w którejś grze zbiera mi się na wymioty, to odpuszczam, ale teraz wiem, że wiele bym stracił, gdybym na podstawie pierwszych wrażeń decydował, czy podołam. Nawet jeśli odrzucić te rzygogenne, to i tak zostaje sporo gier do zabawy. Więc nie polecam od razu wsiadać na jakąś wymagającą karuzelę, bo prawie na pewno się zniechęcisz. W zamian proponuję stopniowe oswajanie się z VR i na początek coś łagodnego, albo przynajmniej coś pozbawionego ruchu (chodzenia, latania). Taki Superhot jest bezpieczny, a przy tym imponujący i pokazuje VRowy pazur. Albo Beat Saber. Wspominałem o Beat Saber? Gdyby na VR była dostępna tylko jedna gra - Beat Saber - to i tak chciałbym je mieć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...