Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Wredny napisał:

Ghost Rider please :fsg:
A dziś trafiłem na coś takiego - niezatytułowany FPS od twórców Hong Kong Massacre:
 


Wygląda, jakby Max Payne i BLACK doroblili się potomstwa :banderas:

Jak nie lubię FPS to mi się podoba. Jeszcze do tej hybrydy dodał bym lekko Fear:

Odnośnik do komentarza

Totalny brak duszy ale pecetowcy tak wtedy grali  :pawel: A wiecie jak ja grałem w sa przez pierwszy tydzień spotkania z tą grą? Pożyczyłem od mojego ziomeczka san andreas, jarango w chuy ale był jedną z małp która nie szanuje płyt i gra zacinała się po 5 minutach gry xD więc co robiłem przez tydzień? Wsiadłem na rower, jechałem na najwyższy budynek i sobie skakałem z niego z nadzieją że gra się nie zawiesi. Mega pojebany ze mnie dzieciak ale rodzice chyba też to doatrzegli i się zlitowali i kupili mi własne sa. Dalej nie wiedzą ile prostytutek wsiadało do mojego auta A później ginęło pod jego kołami  :) :) ahhh słodkie dzieciństwo 

  • Lubię! 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza

Najlepszą rzeczą jaka spotkała serię od czasów GoW3 jest Gears Tactics. Nie podchodzą mi w ogóle zmiany wprowadzone w piątce (otwarty świat), ani nieskończone podnoszenie towarzyszy z trójki.

 

Na G6 czekam głównie żeby zobaczyć co The Coalition zdziała na XSX i UE5, ale chciałbym jednak aby ekipa z Hivebusters stała się tą docelową lub chociaż silniej zaakcentowaną w wątku głownym.

Odnośnik do komentarza

Piątka i nawet czwórka to bardzo dobre odsłony, spokojnie stojące na poziomie tych z oryginalnej trylogii.

 

Ci moim zdaniem jest wręcz ich wadą, bo tak bardzo starają się upodobnić do starszych odsłon, że cierpią na skostnialosc i konserwatywnosc. Co prawda w ostatniej części twórcy postanowili trochę zamieszać, ale zmiany moim zdaniem nie były wystarczające. Seria nie wywołuje już takiego poruszenia bo w obliczu niewielkiej ewolucji doszło do zmęczenia materiału.

 

Ciekawe czy po odejściu Roda Fergussona byłego szefa studia, który z tego co wiadomo był głównym hamulcowym zmian (Rod był jednym z ojców serii, który pracował nad nią w Epicu) zmiany w następnych częściach będą większe? Jest taka nadzieja

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Gearsy 4 i 5 nawet nie zbliżyły się do poziomu pierwszych odsłon. Klimat całkowicie uleciał (4ka i blaszaki...), gameplay praktycznie stoi w miejscu a wprowadzone zmiany obnażają tylko tępe AI (wpadanie do wody jeden za drugim w praktycznie tym samym miejscu i czy w starszych częściach przeciwnicy nie rzucali przypadkiem granatami?). Postacie też są o wiele gorsze niż wcześniej, w końcówce 5ki kompletnie nie obchodził mnie dany wybór.

Co do Gears Tactics klimatycznie to najbardziej podobna gra do starych części, gameplayowo ma swoje minusy (i ta powtarzalność) ale pierwsze godziny to jak powrót na stare śmieci, nawet tekstury nie doczytywały się na czas jak kiedyś :potter:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dla mnie Tactics stoi jednak półkę niżej niż duże odsłony. Głównie ze względu na kiepską urywaną narracje i tą powtarzalność (szczególnie w misjach pobocznych) o której piszecie.

 

Nie uważam że gra jest zła, bo grało mi się całkiem fajnie, ale jednak nie dorasta do głównych części.

Odnośnik do komentarza

Ja też uważam odnogę Tactics za ciekawszą od 4 i 5. Tak jak wyżej nie podobają mi się blaszaki, nowe postacie, a w 5 otwarte plansze które są nudne i świecą pustką. Jak to się postawi obok tego co zrobiło Metro Exodus to wypada to jeszcze gorzej. 
 

Nowe części będę zaliczał ale tak samo jak 4 i 5. Przejść raz i nie wracać. Ogólnie szkoda ,że seria nie została u Epic. Chociaż pewnie po sukcesie Fortnite też by zapomnieli jak się robi gierki singiel player. 

Odnośnik do komentarza

9 lat temu premierę miało Halo 4, które do dziś budzi skrajne emocje.

Z jednej strony oferowało naprawdę świetną historię, będąca dużym skokiem względem gier Bungie. Przepiękną nawet dziś po 9 latach oprawę graficzną.

Z drugiej strony duże kontrowersje wśród fanów wzbudził nowy mniej kolorowy kierunek artystyczny i nowa ścieżka dźwiękowa i próby Call od Dutyzacji multiplayera (perki, killstreaki i mocno zredukowany czas respawnu).

 

Była to też część która kosztem lepszej grafiki mocno zdowngrejdowala to co zawsze było wyróżnikiem Halo, czyli świetne AI, fizykę i dużą skalę starć. 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie też 4ka słabiutka. MC w poprzednich częściach był po prostu postacią bez wyrazu robiącą robotę bez zająknięcia, a teraz chcieli nadać mu głębi ale zostawiając dawną charakterystykę i zrobił się dysonans między dialogami a tym jak są one dostarczane przez MC. Do tego nudne końcowe lokacje, mniejsza ilość bitew na większą skalę i mamy jedną z najgorszych części która stała w kontraście do Reach.

Odnośnik do komentarza

A która część Halo nie budzi skrajnych emocji. Grałem na premierę w 4 i bardzo mi się podobała już począwszy od pierwszej misji, która zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Obok Reach moja ulubiona odsłona serii. Miała swoje wady, jednak zalet było dużo więcej.

 

Podobnie jest z Gears 4 i 5. Jestem na świeżo z 2 częścią od Epic (gdzie przez pół gry chodzimy po identycznych jaskiniach) i odsłony od Coalition, to po prostu rozwinięcie i kontynuacja w tym samym duchu. Dla jednych to wada, a dla innych zaleta.

 

O ile Coalition trzyma się założeń, że robią klasyczne Gearsy z pewnymi usprawnieniami, to w przypadku 343i widać kryzys tożsamości, bo chcą zadowolić wszystkich i przez co ich wizja uniwersum jest po prostu mało spójna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
To tak jakby czepiać sie Nintendo czy Sony że dalej męczą Linka, Mario czy Kratosa.
 
To po prostu postaci ikoniczne i gracze chcą ich widzieć w nowych grach.

Nie do końca. Link i Mario to prawie zawsze jakaś inna gra, Kratos też przeszedł zmiany, bo nie wiem kto chciałby znowu nim grać jak wcześniej, tak wiem, tacy się też znajdą :)

Dla mnie trylogia to już powinien być temat zamknięty. Reach pokazało, że da się żyć bez szefa kuchni, który jak dla mnie odkąd zaczął więcej gadać, nie jest niczym specjalnym.
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Moldar napisał:


Nie do końca. Link i Mario to prawie zawsze jakaś inna gra, Kratos też przeszedł zmiany, bo nie wiem kto chciałby znowu nim grać jak wcześniej, tak wiem, tacy się też znajdą :)
 

według tego co piszesz, to nie przeszkadza ci Master Chief ale raczej brak zmian w serii ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...