Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Warto dać pieniążka dla pana developera. :)

 

 

edit: pogrzebałem nieco

 

Khee Hoon Chan [Articles] - IGN autor identyfikujący się jako they/them dosłownie jedyny artykuł jaki spłodził w ING

 

Oczywiście w samym artykule How Black Myth: Wukong Developer’s History of Sexism Is Complicating its Journey to the West - IGN "Sweet" nie pada ani razu, żeby nikt nie połączył kropek, że to mściwy paszkwil tych kurew ze SBI :) 

Odnośnik do komentarza

w epic już mocno się musi gotować, po 5 latach od debiutu sklepu inwestorzy zaczynają się pewnie niepokoić, że sklep wciąż na siebie nie zarabia, więc nie zostało już nic jak tylko agresywne desperackie ruchy. kupę siano w to władowali, a wałaściwie na ten moment wtopili, bo coś nie chce ruszyć. cały czas rozdają te gierki i kupujhą wyłączność, bo liczą, że ludzie zaczną się czuć przywiązani do swojej biblioteki gier i coraz chętniej dokładać do niej kolejne gierki, tym razem już zwyczajnie kupująć. po co rozbudowywać tego żałosnego launchera i jego funkcje, na co to komu, a po co?

 

ale nawet w takim przypadku może się to na nic zdać, bo ludzie nie chcą rozwadniać się na dwie aplikacje, skoro mogą mieć wszystko w jednej. dla niektórych sam steam to już za dużo, a co dopiero kolejne drm-y. GOG żyje po swojemu, bo ma pomysł na siebie i coś od siebie dokłada, a nie jest tylko kolejną alternatywą. ja dałem sobie spokój z jakimkolwiek podejściem do epic jak przeczytałem ich umowę użytkownika i regulamin. "konto nie należy do użytkownika", nic nie jest twoje, "zrzekasz się prawa do pozwu zbiorowego", epic może w każdej chwili zakończyć działalność "bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec użytkownika", epic może "w każdej chwili i bez ponoszenia odpowiedzialności usunąc konto użytkownika lub wszystkich użytkowników, wobec własnego uznania", no generalnie nie brzmi to zachęcająco, lekko mówiąc

Odnośnik do komentarza

no były kiedyś kupony -40% i trochę kusiło żeby się obłowić, ale wstrzymałem się na szczęście i się skończyło, bo nie przyniosły oczkiwanego rezultatu, najmocniejsze tytuły za free też już chyba były (cały czas są premiery, ale starsze gierki które realnie mogły tam trafić). generalnie rzucają tymi baitami i miotają się, raczej na ślepo i chyba się pomysły kończą, a zysku jak nie było tak nie ma. nawet desperacko oferowali twórcom gier 100% zysku ze sprzedaży gier u nich, pod warunkiem, że przez 6 miesięcy będzie ekskluzywnie u nich xd według ich pierwotnych przewidywań, już powinni zarabiać, ale termin się przesunął i "wtedy to już na pewno"

Odnośnik do komentarza

Mnie te śmiecie z epica wkurwiają swoją hipokryzją walki o niższe marże dla developerów na sklepach a sami przeciez robią to tylko po to, żeby na konsolach i telefonach golić ludzi płacąc jak najmniejszy haracz właścicielom sklepów. Dodatkowo ten ich klient jest po prostu słaby.

 

Osobicie korzystam już tylko z dwóch - Steam i GOG. Origina po premierze starych C&C juz olewam i jak ktos mi ukradnie konto to jebac i niech sie dobrze bawi. Nie mam ochoty startować w nowym miejscu i czekam aż MS zaora battle net żeby kupić te kilka gier co mam na Steam.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał(a):

ludzie kupują gry tam gdzie już wcześniej kupowali i gdzie mają swoje biblioteki

Jak ktoś lubi miec biblioteki w dziesięciu miejscach to spoko. Dla mnie im mniej tym lepiej. Najwięcej nazbierałem gier w MS Store, kilka na Pleju, a od niedawna operuję na Steamie. I z obserwacji wynika mi że to najlepsze i najpewniejsze (choć żadne nie jest pewne w 100%) miejsce do zbierania gier. Chociaż o GoGu też dużo dobrego piszecie 

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że nawet te darmowe gry już ludzi nie przekonują. W dobie gier usług (gdzie gracz ma czas spędzać głównie w jednej grze), Game Passa, PS Plus, różnorakich mega promocji czy free-to-play, jakaś stara gra za darmo nie przyciągnie tłumów. Dostęp do gier jest większy niż kiedykolwiek, a ludzie mają masę gier niezaczętych. To czas jest problemem i fakt, że ludzie mają i tak za dobrze. W dobie PS3 by to inaczej wyglądało. Pamiętam jakie wrażenie robiły darmówki wrzucone przez Sony po awarii PSN. Teraz takie coś nie robi wrażenia.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

GOG ma najlepszą ofertę dla tych co lubią pokrzyczeć, że CYFRA TO WYPOŻYCZANIE TYLKO. Widziałem ludków, co sobie całe kolekcje nagrywają na nośniki albo pakują na pendraki, pakują w pudełka z drukowanymi okładkami i stawiają na półce. Gdyby trochę dopracowali swój launcher i postarali się o lepsze wsparcie Linuxa (tak, pod Decka) to byłby mój główny wybór przy kupowaniu gierek na peceta.

  • This 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bzduras napisał(a):

postarali się o lepsze wsparcie Linuxa (tak, pod Decka)

Powinni to sobie darować. Dodali wsparcie zaraz po Steamie, na pewno na zasadzie "my też mamy!", ale jest tak prymitywne, że więcej z nim problemów niż korzyści. Szczególnie jak gra się parę lat zestarzeje, Linuxy się odświeżą kilka razy, wszystko po kolei przestaje działać.

 

Edit: Natomiast Valve ma Steam Linux Runtime (już 3 wersje, wszystkie nadal dostępne, w zależności do jakiej gry), który zapewnia, że gra będzie działała praktycznie bez końca, niezależnie od nowych wersji systemu. To samo z grami pod windę i Protonami - dostępne są wersje wstecz, jak coś nie halo na nowym można gierkę sprzed 10 lat odpalić na starym. Nawet jak zaczniemy kupować komputery na armie, to przez emulację (już teraz bardzo wydajną), to powinno wszystko śmigać.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

GOG sam robi instalatory pod Linuxa i sama instalacja zasadniczo działa. Problem w tym, że z grą nie ma różnych bibliotek, które gra potrzebuje, jak jest w miarę świeża to możesz sobie od biedy doinstalować, ale jak masz grę sprzed kilku lat to już sobie nie doinstalujesz tych konkretnych wersji bibliotek, których gra wymaga, bo w systemie są dostępne nowsze wersje i zaczynają się schody.

 

Kibicuję GOGowi, ale nie kupuję od nich nic nowszego, bo za każdym razem mam jazdy.

 

Edit: a, czekaj, rozumiem, że mówisz o wersjach gier na Linuxa, nie o samych instalatorach? To jasne, nawet Valve się przecież poddało, bo jeszcze te 10 lat temu myśleli, że kogoś przekonają do robienia wersji Linuksowych gier.

Edytowane przez dominalien
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Bzduras napisał(a):

Widziałem ludków, co sobie całe kolekcje nagrywają na nośniki albo pakują na pendraki, pakują w pudełka z drukowanymi okładkami i stawiają na półce.

jakby jakieś limited run games wydawało takie prawilne pudełeczka pecetowe moich ulubionych gier to pewnie bym sobie kupił

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysiek923 napisał(a):

jakby jakieś limited run games wydawało takie prawilne pudełeczka pecetowe moich ulubionych gier to pewnie bym sobie kupił

Ale to pudełka z kodem? ;) bo teraz kompy to nawet chyba napędów nie mają;)

Pudełka to jedynie Nintendo i PlayStation, tam to pewnie z dekadę jeszcze normalnie pociągną 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krzysiek923 napisał(a):

jakby jakieś limited run games wydawało takie prawilne pudełeczka pecetowe moich ulubionych gier to pewnie bym sobie kupił

 

Wydają tylko zazwyczaj jakiś szajs albo gry na pendrive :reggie: 

 

Teraz się podniecili z ich nowością w postaci PC micro i gierek na pendrive. Zwróćcie uwagę na ten pendrive. Jest to zwykły najtańszy chińczyk który przestaje działać już po paru latach. Często takie pendrive rozdają z materiałami promocyjnymi, jako gadżety lub sterowniki do drukarki na czymś takim. Ludzie w necie ich za to zjechali. 

 

image.png.3f2149e660f29b28fd8462bbd1daaa7c.png

 

A zapytacie dlaczego nie tłoczą płyt? Bo to za drogie dla nich przy tej ilości chętnych :kekw:

 

A taka mała europejska firemka jak fistpressgames potrafi zamówić tylko 350 tłoków Chained Echoes na PC i zrobić limitowane wydanie :reggie:

 

Wcześniej LRG próbowało sił z czymś takim, ale wyglądało jak bazarowe wydanie gry i też ludzie marudzili. 

 

image.png.30c70cea5fa2b505b435b0a46f851230.png

 

 

To teraz mamy pen drive od chińczyka za mniej niż dolara pewnie w hurcie. https://www.temu.com/pl/high-speed-u-disk-waterproof-metal-usb-2-0-flash-drive-128-256-512mb-small-capacity-memory-stick-exquisite-and-cute-portable-storage-disk-used-for-data-storage-wedding-commemoration-and-commercial-bidding-gift-for-family-and-lovers-on-halloween-and-christmas-g-601099537278696.html?_oak_mp_inf=EOjNk6Om1ogBGgY5MjZ6bTYglvGMvYIy&top_gallery_url=https%3A%2F%2Fimg.kwcdn.com%2Fproduct%2FFancyalgo%2FVirtualModelMatting%2F13c88b5a7a4b44956a84f5be75a75b42.jpg&spec_gallery_id=4072401082&refer_page_sn=10009&refer_source=10022&freesia_scene=2&_oak_freesia_scene=2&_oak_rec_ext_1=ODk5&_oak_gallery_order=1590245378%2C1197648188%2C963167529%2C1690040309%2C752033078&refer_page_el_sn=200049&_x_sessn_id=0zv5o48uqp&refer_page_name=search_result&refer_page_id=10009_1718651927570_kodfe3ayq4

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Square napisał(a):

Popraw mnie jeżeli się mylę, ale jak padnie GOG to będzie tak samo jak u innych czyli zbędne, bo gier nie ściągniesz?

 

Z tą różnicą ,że gog pozwala ci archiwizować kupione gry gdzie chcesz a nie tylko na ich serwerach. Ja wrzucam do swojego archiwum wszystkie gierki kupione na gogu łącznie z bonusami i zapisanymi grami xd

 

Mam nawet swoje stany zapisu z przed 20 lat zarchiwizowane. Nie mam żadnego NASa, używam zwykłego dwukieszeniowego klonera do dysków. Mam nawet zarchiwizowane zdjęcia z cyfrowego aparatu ze szkoły podstawowej gdzie zdjęcie zajmowało 200 KB xd po walenie ruskich szampanów w szkole średniej czy imprezy na studiach. 

 

Ogólnie moje prywatne archiwum to ~8TB więc nie tak dużo. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...