Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Figaro napisał(a):

Nie ma co już nawet reagować i odpowiadać na wysrywy tego smutnego człowieka żyjącego w bańce. Ale niechcący poruszył faktyczny problem: od czasu boomu gier indie w 2009-2010, nigdy nie było indyczkom tak ciężko. Tylko JEDEN gracz kupił w ciągu 24h premiery grę All You Need is Help, nową grę Q Games (ci od PixelJunk). Gra miała nawet pokaz na konfie MSu w TGS. 
Gier jest po prostu za dużo. Tylu utalentowanych twórców musi liczyć na łut szczęścia, albo gra wystrzeli i masz bogactwo, albo chuja tam, bankrupctwo, nic pomiędzy.

Widziałem trailer na TGS i jedyne, co czułem, to irytację zbyt długim, nudnym trailerem nieciekawej gry. Nie ma nic, co by sprawiło, że bym chciał ją kupić na konsolę lub PC. Może na telefonach znajdzie swoich odbiorców, ale tutaj? Szanuję swój czas i na pewno nie wykorzystam go na popierdółkę. I jeszcze za stówę :balon:

 

Wiem, że indie mają pod górkę, ale może już ludziom się przejadły takie gry jak wyżej lub kolejne pixelowe chodzone w bok, z zadatkami na głębię i topienie serc, a tak naprawdę są cheesy. Może to być hot take, ale jeśli gra byłaby dobra, estetyka rodem z PS2 by nikomu nie wadziła, tak samo jak nie wadziły latami wydawane 16-bit style.

Edytowane przez ProstyHeker
Odnośnik do komentarza

Plus gierka jest w Game Passie i wygląda dosłownie jak coś, co zostało stworzone z myślą o abonamencie. Ale pewnie nie rozumiemy artyzmu bo się nie znamy.

 

Z grzeczności nie wspomnę, jakie gierki wychodzą w tym miesiącu, bo to już byłby overkill. Wrzucanie na rynek multiplayerowego indyczka w tak nabity miesiąc podchodzi pod autosabotaż.

Odnośnik do komentarza

IMO All you need is help wygląda bardzo w porządku na wszystkich materiałach które widziałem, tak jak wszystkie poprzednie inne gry tego studia.

 

Ale rację ma Figaro, gier jest tyle że coraz trudniej się przebić, nawet tym które są dobre lub bardzo dobre. I sama jakość już dawno nie gwarantuje, że gra odniesie sukces. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

1 godzinę temu, ASX napisał(a):

IMO All you need is help wygląda bardzo w porządku na wszystkich materiałach które widziałem, tak jak wszystkie poprzednie inne gry tego studia.

 

Ale rację ma Figaro, gier jest tyle że coraz trudniej się przebić, nawet tym które są dobre lub bardzo dobre. I sama jakość już dawno nie gwarantuje, że gra odniesie sukces. 

Wystarczy podczas jakiejś grubej promki wejść na PS Store albo Steam i można godzinami przewijać listę z indykami, co poważnie daje od myślenia odnośnie ilości takich gier. I weź tu teraz z tego stosu, gdzie 3/4 to klepięte w kiblu na kolanie crapy, wybierz coś co rzeczywiście okaże się dobre. Gdybym nie subował youtuberów interesujących się horrorami, to sam bym ominął z połowę świetnych produkcji np. o takim Conscript albo Hollowbody w życiu bym nie usłyszał. Tak więc chyba najlepsza opcja dla deweloperów tworzących indie i nie posiadających kasy na jakikolwiek marketing, to po prostu uderzyć do internetowych guru licząc, że za free albo za jakąś drobną opłatą narobią ciut szumu o ich giereczkach, a później się modlić, że to zadziała. Premiera zaplanowana we właściwym terminie i nie wkurwianie ludzi pewnymi wątkami to z pewnością też są jakieś klucze do sukcesu.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie grą z najbardziej wakacyjnym klimatem już zawsze będzie FFX-2

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Fabularnie niesamowicie denna odsłona, ale ogólny luz i humor, pomykanie trzema seksownymi dupeczkami, bujanie się po plaży i słuchanie takich kawałków jak ten 

 

 

no kurde, to jest definicja odprężenia jaką może dać giereczka dla dzieci. Pewnie z wakacjami kojarzy mi się również dlatego, że grałem w to jeszcze będąc srolem... właśnie na wakacjach :boomer: FFXII też miało kilka fajnych miejscówek, w tym wielką, egzotyczną plażę, na której uwielbiałem expić. No i pierwsze KIngdom Hearts też zaczynało się w podobnej miejscówce

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...