Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zapisać listę giereczek inspirowanych soulsami, które wyglądają fajnie

 

EITR

 

Eitr-Gif.gif

 

Slain

 

KNvb7xN.jpg

 

Death Gambit

 

tumblr_inline_nlk22qbyrv1sei2lb.gif

 

Titan Souls

 

ju0eginhbwkcm3ukqrct.gif

 

No i z 3D to Ni-OH

 

MintyCorruptAmurratsnake.gif

 

 

reszta wygląda słabo jeśli chodzi o styl graficzny, tak jak to widzę (jeszcze ewentualnie dodałbym Below bo Ashen akurat wyglada bardzo źle)

 

 

Co za gierki :banderas: będzie grane na vicie, titan soul na bank biorę tylko ostatnio przegapiłem promocje na psn

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Nie chce cię załamywać kubson, ale z tego powyżej zestawu tylko titan soulsy są na vite :>


 

 

Co za gierki :banderas: będzie grane na vicie, titan soul na bank biorę tylko ostatnio przegapiłem promocje na psn

 

 

BYŁ W PROMOCJI JUŻ?! :whyyy:

 

 

Ta za 20 zeta jakos

Odnośnik do komentarza

Pewnie będzie że narzekam, że "znowu kiedyś było lepiej", ale kurcze dawno się tak nie bałem o przyszłość naszej rozrywki. Skręcamy groźnie w scenariusz rodem z "Idiokracji" gdzie masy biorą wszystko co im wciśnie duża korporacja. Jeszcze chyba nigdy nie było nadmiaru tylu patologii w naszej branży, ile jest teraz. Co raz więcej praktyk freemium, dzielenie gier na epizody, chamski copypaste, zrąbane gry na premierę, zalew indyków robionych "byle wydać coś" (z pomysłem często też skopiowanym), i w ogóle jakoś brak odwagi do oryginalności - gry stały się bardziej jak sieciówkowy fast food z tym samym menu (do zarzygania).

 

Wszyscy ostatnio podkreślają naturę nostalgii. Że to tylko iluzja, że to pułapka umysłu i nieobiektywnie nacechowanej emocjami pamięci. Tylko, że gram w te stare gry i za cholerę nie mogę się na nich zawieść, tak jak reguła nakazuje. Wręcz przeciwnie. Podziwiam w nich odważne kroki, pomysły na rozgrywkę jako walkę z ograniczeniami sprzętu, zmuszanie do myślenia, i jakąś wewnętrzną pasję która jeszcze nie była tłumiona przez korporacyjne procedury bezpieczeństwa. Jasne, można narzekać że było archaicznie, ale problemem wówczas nie jest przyzwyczajenie się do tych trudności, ale odzwyczajenie się od autopilota którym karmią nas dzisiejsze gry. W sumie mam też trochę "syndrom Ściery", tj. uwielbiam gdy wyobraźnia może sobie też popracować. Tylko w moim przypadku przesunęło się to w erę gier 32-bitowych, która jest dla mnie idealna pod tym względem. Mianowicie grafika była polygonalna, a więc 3d, i przypominała już naszą rzeczywistość. Jednocześnie ograniczenia sprzętowe wymagały mnóstwa uproszczeń, które jednocześnie zostawiały właśnie pole dla własnych wyobrażeń. Dzięki temu sami kreowaliśmy wizerunek Solid Snake'a jako twardziela widząc jego płaską teksturę z kilkoma kreskami zamiast twarzy, a te bitmapowe nocne miasta (czy sama czarna otchłań) dodawały nuty tajemniczości. Dziś wszystko świeci się jak psu jajca na wieczór, bo trzeba się "popisać shaderami". Jak grałem w stare dobre Rally Cross na PSX-a, to najbardziej co mnie urzekało, to bitmapowe błoto spod kół, tak brązowe, prymitywne, paradoksalnie jak prawdziwe. Uwielbiam pod wieczór zgasić wszystkie światła, odpalić grę z PSX-a i zapomnieć na kilka chwil o tym czym branża jest dzisiaj. Bez tego hype'u, patologii, ciągłych błysków. Tylko ja, gra, i mój świat wyobraźni...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Odnalazłbyś się z new3DS. Wczorajszy NintendoDirect przywrócił mi wiarę w gierki. Masa ekskluzywnych tytułów i ciekawych zapowiedzi. Niejednokrotnie spotykałem się na forum z opiniami jakoby Nintendo swoimi konsolami przenośnymi było ostatnim bastionem dobrych gier, bo popularność konsoli dobrze wróży producentom.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mendrek gadał nawet, że MS ma gdzieś PL w czasach X360 gdy wszystkie gry w cyfrowej dystrybucji na X360 były tańsze o 10-20% niż na PS3, a exy były sprzedawane po 30 zł taniej niż na PS3, więc nie ma co słuchać jego urojeń.

Odnośnik do komentarza

Mendrek zaakceptuje Nintendo w momencie, jak Boberek podłoży głos pod Linka.

 

Chyba miałeś na myśli Ankę Cieślak :)

 

Niektórym panom tutaj proponuję powrót do CW z takimi docinkami, wyżalajcie swój ból pupy tam, a nie tu.

 

Hm, jakie nieco stonowane, mroczne gry polecacie na 3DS-a? Lubię futurystyczne i dystopijne klimaty, może być też dark fantasy. Poza tym strzelaniny, bijatyki i action-adventure. Lubię też arcade wyścigi. Ostatecznie visual novel w stylu Steins.Gate. Znajdzie się coś dla mnie? Nie to że w kolorowe gry nieco zalatujące infantylnością nie gram, po prostu gram w nie rzadziej.

 

Ps. Poprzez "wsparcie" nie mam na myśli tylko cen gier...

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Hm, jakie nieco stonowane, mroczne gry polecacie na 3DS-a? Lubię futurystyczne i dystopijne klimaty, może być też dark fantasy. Poza tym strzelaniny, bijatyki i action-adventure. Lubię też arcade wyścigi. Ostatecznie visual novel w stylu Steins.Gate. Znajdzie się coś dla mnie? Nie to że w kolorowe gry nieco zalatujące infantylnością nie gram, po prostu gram w nie rzadziej.

Hotel Dusk

999

Monster Hunter 4

Fire Emblem Awakening

Xenoblade Chronicles 3D

Odnośnik do komentarza

 

Mendrek zaakceptuje Nintendo w momencie, jak Boberek podłoży głos pod Linka.

 

Chyba miałeś na myśli Ankę Cieślak :)

 

Niektórym panom tutaj proponuję powrót do CW z takimi docinkami, wyżalajcie swój ból pupy tam, a nie tu.

 

Hm, jakie nieco stonowane, mroczne gry polecacie na 3DS-a? Lubię futurystyczne i dystopijne klimaty, może być też dark fantasy. Poza tym strzelaniny, bijatyki i action-adventure. Lubię też arcade wyścigi. Ostatecznie visual novel w stylu Steins.Gate. Znajdzie się coś dla mnie? Nie to że w kolorowe gry nieco zalatujące infantylnością nie gram, po prostu gram w nie rzadziej.

 

Ps. Poprzez "wsparcie" nie mam na myśli tylko cen gier...

 

 

Heroes of Ruin - cos w stylu diablo w klimatach dark fantasy

Virutes Last Reward - GOTY visual novel, sequel do genialnego 999

Super Street Fighter IV 3D - wiadomo

Dead or Alive Dimensions - wiadomo

Super Smash Bros. - wiadomo

Mario Kart 7 - wiadomo

Ridge Racer - wiadomo

Steam World Heist - steampunk + dobry humor + turowka = GOTY

IronFall - solidny FPS z dobra grafika i 60 fpsami

Kid Icarus Uprising - solidny action-adventure z ogromnym replayability, swietnymi dialogami, grafika i mozna strzelac

Zeldy - wiadomo

 

Nie chce mi się dalej myśleć, ale pewnie jeszcze sporo można wymeinic

 

 

oprocz tego masz sporo gierek z DSa jak coś 

 

EDIT

 

zapomnialem o Resident Evil Revelations :gayos: 

Edytowane przez Rayos
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...