Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

HoMM 1 - najwiecej spedzonych lat. Kocham te czesc ale uwazam, ze dwojka byla lepsza.

HoMM 2 - najlepsza moim zdaniem odslona. Super rozwiniecie jedynki, swietna i poprawiona grafika, magia i kolory wylewaja sie z tej produkcji.

HoMM 3 - odbilem sie jak od sciany. Gdzie te pastele? Gdzie te basniowe modele postaci? Czemu to jest takie sprane z kolorow a animacje i sprajty "dorosle".

HoMM 4 - nie gralem

HoMM 5 - HoMM 3 + HoMM 2, powrot kolorow i basniowosci. Doszedlem do kampanii elfow i sie zacialem xD Moze by tak wrocic? Bardzo dobre hirolsy.

HoMM 6 - nie gralem

HoMM 7 - nie gralem

 

Post pisany z ta muzyka w tle:

https://www.youtube.com/watch?v=1iNjldnNSPY

 

Odnośnik do komentarza

Stronghold i rush zeby w pierwszym tygodniu miec behemoty jak sie gralo online :obama:

 

A heroes 2 to byla cudowna przygoda, ten basniowy klimat, mapka, postacie, zwiedzanie zatopionych statkow...chcialbym kiedys z kims w to popykac online.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Panowie - gra na 10 to jaka gra - rewolucjonizująca gatunek czy wystarczy aby wszystko robiła perfekcyjnie, ale bez niespotykanych wcześniej elementów lub zagrań gameplayowych?

 

Jak ktoś jest ciekaw jakim grom dałbym to wrzucam (pipi)-liste:

Ninja Gaiden Sigma

Okami 

Resident Evil 4

Bayonetta 2  

Burnout Paradise

The Last of Us

Grand Theft Auto Sand Andreas

Tekken 3

Monster Hunter 3 Ultimate

Mass Effect 2

Xenoblade Chronicles X

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Panowie - gra na 10 to jaka gra - rewolucjonizująca gatunek czy wystarczy aby wszystko robiła perfekcyjnie, ale bez niespotykanych wcześniej elementów lub zagrań gameplayowych?

 

Jak ktoś jest ciekaw jakim grom dałbym to wrzucam (pipi)-liste:

 

Gra na 10, to taka, ktora nie daje Ci zasnac, sprawia ze po robocie/szkole zapyerdalasz do domu w podskokach myslac o niej, przed spaniem to samo. To moze byc gierka, ktora nie nudzi sie po jednym przejsciu i oferuje rozne sposoby jej ukonczenia, ale moze to tez byc gra, ktora zagrala na emocjach dzieki polaczeniu wizualiow z muzyka i gameplayem oraz dobra fabula (mimo ze jest np tylko na raz). Gierka, o ktorej nigdy nie zapomnisz.

 

A tak naprawde gra na 10 to gra, ktora spelnia wszystkie TWOJE oczekiwania. Dla przykladu z Twojej listy tylko niektore gierki w moich oczach moglby by zaslugiwac na 10, bo sa na dla mnie lepsze tytuly. Czasami zdaje sobie sprawe ze obiektywnie gra nie zasluguje na dyszke, bo ma jakies tam niedociagniecia, ale dla mnie i tak jest 10 bo bawilem sie z nia jak z zadna inna.

 

Dla przykladu dla mnie gra na 10/10, takie super serious to Final Fantasy Tactics, nie gralem w calym swoim zyciu w nic lepszego co by moglo zaslugiwac na magiczne 10/10. Ale takie Suikoden II albo Chrono Trigger/Cross tez sie do tego pulapu lapia, jednak FFT stawiam nad wszystkie gry na swiecie.

 

Wyjatkiem naturalnie jest klejnot generacji Horizon, ta gra ma sie podobac kazdemu :lapka:

Odnośnik do komentarza

Ja od pewnego czasu zrobiłem się tak wybredny wobec gier, że najchętniej rzucałbym dziesiątkami w każdą grę którą chciało mi się w ogóle ukończyć, ale tak uczciwie to dałbym 10/10 tylko obu Hotline Miami, obu pierwszym Dead Space'om, RDR, Vanquishowi (za gunplay i dynamikę), WipEout HD i Mirror's Edge, zdecydowanie moje ulubione gry ostatnich lat, przy nich bawiłem się najlepiej.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

O własnie c0r mi przypomniał o kilku grach, które bardzo mi się podobały ale nie trafiły na liste więc skorzystam z okazji i zrobie lekki update 

 

XM jesli cię to interesuje to aktualnie wyglada to tak, ale caly czas przechodze stare i nowe gry i nie przeszedłem wielu klasyków więc na pewno jeszcze tutaj sie pozmienia

 

 

 

 

1.Arcanum
2.Metal Gear Solid
3.Bioshock
4.Journey
5.Fallout 2
6.Metal Gear Solid 3
7.Left4Dead
8.Amplitude
9.Resident Evil 4
10.The Orange Box
11.Doom
12.Bloodborne
13.Red Dead Redemption
14.Shenmue
15.Shadow of the Colossus
16.Transistor
17.Viewtufiul Joe
18.Okami
19.Portal 2
20.MGR Rising
21.GTA IV (wraz z epizodami)
22.Company of Heroes
23.Bayonetta
24.Ori and the Blind Forest
25.Skate
 
Z racji upływu czasu postanowiłem troche updateować liste i wrzucić liste 
 
honorable mention
 

 

 
STALKER 
Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King
Guitar Hero seria
Super Mario Galaxy 
Gears of War
Vanquish
Wiedzmin 3
The Last of Us
Bayonetta 2
DMC 3
Virtua Fighter 4
Jak II
Kingdom Hearts
Yakuza seria
Midnight Club 3
The Warriors 
Bully 
Max Payne
Sunset Overdrive 
Forza Horizon 3
Inside 
State of Decay 
 

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to nie na miejscu bo znów się zrobi z tego temat pokroju a co ten wstawil na liste ale dziwi mnie wręcz szokuje ten AC 1 na twojej liscie mejm, troche mniej Tlou u XMa. 

 

btw już jest taki temat z takimi listami, śp mate5 założył bodaj

http://www.psxextreme.info/topic/107884-wasze-top-25-wszech-czas%C3%B3w/

 

o masz

 

10/10 dla AC1 za spelnione obietnice i rewolucyjnosc. Miala byc gra w ktorej wejdziemy na kazdy budynek i dostaniemy sie w kazde miejsce, w ktore spojrzymy. I byla. I nigdy przed nia takiej nie bylo. Do tego nigdy wczesniej zadna gra nie wywolala u mnie mrowienia w mosznie podczas skokow z wysokosci (bo tez w zadnej takiego skoku nie przezywalismy). A ze nie bylo przepychu z misjami? Nawet dobrze bo chlonalem ten swiat i mechanike nie przejmujac sie jakimis dodatkowymi pierdo.lami.

 

 

Ocena 10/10 to wypadkowa wielu czynnikow: czasow w jakich gra sie pojawila, technologii w jakiej zostala zrobiona, mechanizmow jakie zaimpletowala, gameplayu jaki odkryla, ludzi jacy ja robili i podejscia rynku jaki ja ocenial (i pewnie jeszcze kilku innych skladowych). I taka ocena nie istnieje bo jest mocno subiektywna. Do tego szybko sie dewaluuje bo gry sie po prostu starzeja. Zdefiniowac 10/10 to tak jakby kazac narysowac wampira. Mniej wiecej kazdy ma pojecie o co biega, ale jak spojrzec na kartki to wszystkie narysowane wampiry beda totalnie rozne od siebie.

Odnośnik do komentarza

Mejm rozumiem i szanuje argumentacje, ale ja te grę zapamiętałem jako duże rozczarowanie jednak. Mechanika wspinania się na każdy budynek ok, dostarczyli, ale ja się akurat zawiodłem bo wszystko było takie 'samograjowe' a myślałem, ze jednak bardziej w deseń SotC pójda (stamina, wspinanie się na każdy element przyciskiem). Już nie wspomne o tym, że ubi z kazdą cześcią jeszcze bardziej ogłupiała tę serie (no dwójka dorzuciła wysoki skok podczas trzymania się krawędzi, ale tylko to, pózniej to już full retard mode) przez co wspinanie się na wysokie budynki już nie sprawiało radości a z tego co widzę w najnowszym to już przegieli totalnie i wrzucili linkę. 

Odnośnik do komentarza

Mejm rozumiem i szanuje argumentacje, ale ja te grę zapamiętałem jako duże rozczarowanie jednak. Mechanika wspinania się na każdy budynek ok, dostarczyli, ale ja się akurat zawiodłem bo wszystko było takie 'samograjowe' a myślałem, ze jednak bardziej w deseń SotC pójda (stamina, wspinanie się na każdy element przyciskiem). Już nie wspomne o tym, że ubi z kazdą cześcią jeszcze bardziej ogłupiała tę serie (no dwójka dorzuciła wysoki skok podczas trzymania się krawędzi, ale tylko to, pózniej to już full retard mode) przez co wspinanie się na wysokie budynki już nie sprawiało radości a z tego co widzę w najnowszym to już przegieli totalnie i wrzucili linkę. 

 

No ja AC2 za jakies dekorowanie posiadlosci, zbieractwo i tysiac innych aktywnosci juz gardze mocno, ale o tym w sumie gadalismy nie raz na ircu. W reszte nawet nie gralem bo jak zaczeli splaszczac teren to juz nie bylo esencji AC. Co do wspinania to i tak zrobili to lepiej niz w w Infamous (jakies trzymanie jednego klawisza i skakanie pionowo w gore po fasadzie) czy Prototype (tutaj tez jakos padacznie sie wspinalo). Ale nawet nie chodzi o to czego przy wspinaczce zabraklo, dla mnie liczylo sie tylko to, ze mozna sie wspiac wszedzie. I zamiast robic misje po prostu bawilem sie gra w sposob jaki nie wyrezyserowali twory, co z kolei przypomnialo mi czasy kiedy grajac w demka sprawdzalo sie caly czas "a czy da sie zrobic to? a to? o ku.rwa to tak mozna? wow". 

Ale ogolnie wiem, ze dla wielu AC1 to gra crap/10 i nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza

 

Mejm rozumiem i szanuje argumentacje, ale ja te grę zapamiętałem jako duże rozczarowanie jednak. Mechanika wspinania się na każdy budynek ok, dostarczyli, ale ja się akurat zawiodłem bo wszystko było takie 'samograjowe' a myślałem, ze jednak bardziej w deseń SotC pójda (stamina, wspinanie się na każdy element przyciskiem). Już nie wspomne o tym, że ubi z kazdą cześcią jeszcze bardziej ogłupiała tę serie (no dwójka dorzuciła wysoki skok podczas trzymania się krawędzi, ale tylko to, pózniej to już full retard mode) przez co wspinanie się na wysokie budynki już nie sprawiało radości a z tego co widzę w najnowszym to już przegieli totalnie i wrzucili linkę. 

 

No ja AC2 za jakies dekorowanie posiadlosci, zbieractwo i tysiac innych aktywnosci juz gardze mocno, ale o tym w sumie gadalismy nie raz na ircu. W reszte nawet nie gralem bo jak zaczeli splaszczac teren to juz nie bylo esencji AC. Co do wspinania to i tak zrobili to lepiej niz w w Infamous (jakies trzymanie jednego klawisza i skakanie pionowo w gore po fasadzie) czy Prototype (tutaj tez jakos padacznie sie wspinalo). Ale nawet nie chodzi o to czego przy wspinaczce zabraklo, dla mnie liczylo sie tylko to, ze mozna sie wspiac wszedzie. I zamiast robic misje po prostu bawilem sie gra w sposob jaki nie wyrezyserowali twory, co z kolei przypomnialo mi czasy kiedy grajac w demka sprawdzalo sie caly czas "a czy da sie zrobic to? a to? o ku.rwa to tak mozna? wow". 

Ale ogolnie wiem, ze dla wielu AC1 to gra crap/10 i nie mam z tym problemu.

 

Tego brakuje we współczesnych grach. Wszystko jest tak szablonowe, że nie można zrobić czegoś, czego nie przewidzieli twórcy i się tym podzielić z innymi. Dlatego tak lubię serię Souls. To jest prawdziwa GRA. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...