Skocz do zawartości

Wrzuć screena


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja lubie gry Sony, to taki dobry marvel - obejrze raz ale jestem zadowolony. Może poza spidermanem, bo już pierwsza część mnie zmęczyła i jak widziałem kolejne iteracje tego samego gameplayu to podziekowałem. W sumie z batmanem miałem podobnie - po arkham już nie chciałem tego samego.

Nowego MGSa przecież nie dostane, by dołączył do miana gier, które znam na pamieć a i tak ciareczki za każdym razem :pepegasm:

O Pupcio nawet Metal Gear Rising ograł ostatnio to już miałem jaranko OSTem następnego dnia.

Odnośnik do komentarza

A co to jest "dobry gameplay"?  Bo takie The Last of Us Part II ma fenomenalny gameplay np.
Czy dobry gameplay występuje tylko w grach, które nie mają filmowej otoczki i nie są nastawione na fabułę?
I w ogóle to może @Square niech wytnie ten offtop i wrzuci do Graczpospolitej pod tytułem "Dobry Gameplay czy Gry Sony - wybierz mądrze" :sir:

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Do Wiedźmina jest stosunkowo nowy mod Elysium, poprawia trawę, wygląda to mega, zwłaszcza w ruchu na łąkach gdy trawa faluje wiec screeny w pełni nie oddają tego ale generalnie w połączeniu z wymuszeniem na grze zasięgu rysowania roślinności i trawy oraz LOD mocno ponad uber+ to nawet odbicia w RT są widoczne na znacznie większą odległość niż w vanilii.20240809022339_1.thumb.jpg.f68b6b9460a33807fe5497662579ab6b.jpg20240809020226_1.thumb.jpg.28b958d68eb54d8dbfb7c0840eaefbf9.jpg20240809015903_1.thumb.jpg.03b08a566eaff4703bd90e3584763afc.jpg20240810155934_1.thumb.jpg.ea10d51bf2f67f7baf43a6b60aab72d0.jpg20240810012450_1.thumb.jpg.4b19fea6c19532e604355c1a9505c289.jpg20240809022534_1.thumb.jpg.181f07765f6e07504c9b22916ee0e94a.jpg

20240809020820_1.thumb.jpg.db187f36b44cc0e8453d15356556be94.jpg20240809020351_1.thumb.jpg.883a437762383b7edbcacc140ed1462d.jpg

Edytowane przez Qbon
  • Plusik 4
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.08.2024 o 19:29, tjery napisał(a):

Ale ja też te gry bardzo lubię, niektóre uwielbiam, co nie oznacza, że będę pisał z klapkami na oczach, że mają dobry gameplay.

Pierdolisz takie kocopoły, że witki opadają. Dobry gameplay w grach jakie Tobie pasją ale w innych zły i już.

Szczegół, że ja np. nie przepadam za Doomem i tego typu strzelankami i dla mnie gameplay jest 100x lepszy np. Tlou czy nawet Uncharted (pomijając U1, bo ten się jednak zestarzał, ale w dniu premiery też był bardzo dobry) ale co ja tam wiem bo Tjery mówi, że "dobry gameplay, rozumiesz? Dobry!, a gierki w które Ty wolisz grać mają zły gameplay".

 

Tak samo jak pierdolamento pseudo simo patologii, która musi sobie siuski głaskać w komentarzach pod co drugim filmem na YT np o GT czy Forzy pisać, że "gra to gówno,  arcade, Asseto to jest gra a nie te wasze Gran Turismo/Forza (wstaw dowolną samochodówkę inną niż simyz PC skupione na 1 rodzaju samochodów)".

 

Zluzuj trochę portki i spójrz poza czubek własnego nosa.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

wciąż się trzyma wizualanie 

 

musze w końcu się zabrać za ściężkę Roche'a, bo skończyłem tylko raz w okolicach premiery na Xboxie 360 i od tamtej pory zwlekam, a  przecież drugi akt w zależności od wybranej ściezki to zupełnie inna gra

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, ASX napisał(a):

wciąż się trzyma wizualanie 

 

musze w końcu się zabrać za ściężkę Roche'a, bo skończyłem tylko raz w okolicach premiery na Xboxie 360 i od tamtej pory zwlekam, a  przecież drugi akt w zależności od wybranej ściezki to zupełnie inna gra

To prawda, mnie naszło na odświeżenie dwójki i mega mi się przyjemnie gra ale już wiem że będę musiał znów przejść też trójkę :drakeyeah:

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Emet napisał(a):

Pierdolisz takie kocopoły, że witki opadają. Dobry gameplay w grach jakie Tobie pasją ale w innych zły i już.

Szczegół, że ja np. nie przepadam za Doomem i tego typu strzelankami i dla mnie gameplay jest 100x lepszy np. Tlou czy nawet Uncharted (pomijając U1, bo ten się jednak zestarzał, ale w dniu premiery też był bardzo dobry) ale co ja tam wiem bo Tjery mówi, że "dobry gameplay, rozumiesz? Dobry!, a gierki w które Ty wolisz grać mają zły gameplay".

 

Tak samo jak pierdolamento pseudo simo patologii, która musi sobie siuski głaskać w komentarzach pod co drugim filmem na YT np o GT czy Forzy pisać, że "gra to gówno,  arcade, Asseto to jest gra a nie te wasze Gran Turismo/Forza (wstaw dowolną samochodówkę inną niż simyz PC skupione na 1 rodzaju samochodów)".

 

Zluzuj trochę portki i spójrz poza czubek własnego nosa.

 

Nie wymieniłem gier, które mi pasują, bo np. nie jestem fanem Soulsów, co nie znaczy, że nie mogę obiektywnie stwierdzić, że mają dobry gameplay. Jak Ty wolisz gameplay z Uncharted to takie Twoje prawo, ale nie pitol , że skakanie po oznaczonych półkach i strzelanie kapiszonami w przerwach od cutscenek i skryptów to dobry gameplay.

Uwielbiam gierki w stylu Until Dawn, wolę grać w nie niż w Soulsy, czy to oznacza, że takie gry mają lepszy gameplay, bo ja wolę w nie grać?

Serię Uncharted przechodziłem z bananem na japie, bo te gry jako całość są świetne, ale wycinając z nich tylko sam gameplay jest on co najwyżej mocno średni.

Co do simów na PC to poza ACC i LMU (gdzie są dwa rodzaje) nie ma żadnego skupionego na jednym rodzaju samochodów, także dowiedz się najpierw o czym piszesz.

 

 

Żeby nie było offtopa to coś z BG3

 

KBRHExo.jpeg

 

 

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bowser napisał(a):

To prawda, mnie naszło na odświeżenie dwójki i mega mi się przyjemnie gra ale już wiem że będę musiał znów przejść też trójkę :drakeyeah:

Polecam od razu do trójki, obecnie robię w tym roku W2 + W3, dotarłem już na Skellige, więc tak w 50% jestem, W3 to jest jebany kolos na 200h, inaczej się nie da :). 

image.thumb.jpeg.fb01735a90bb27d773b96c3ccfe7fde4.jpeg

image.thumb.jpeg.8a679c3f8df8eaf7379ce1f3b2b1953c.jpeg

 

....

 

image.thumb.jpeg.d6b347675c00fc538c1d6d6c8c8af5d5.jpeg

image.thumb.jpeg.2e44ef6175dcb94e9ee782df55db4e43.jpeg

image.thumb.jpeg.0c16370b12d0e558fecbe193b6ec60ae.jpeg

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.08.2024 o 16:13, Qbon napisał(a):

Do Wiedźmina jest stosunkowo nowy mod Elysium, poprawia trawę, wygląda to mega, zwłaszcza w ruchu na łąkach gdy trawa faluje wiec screeny w pełni nie oddają tego ale generalnie w połączeniu z wymuszeniem na grze zasięgu rysowania roślinności i trawy oraz LOD mocno ponad uber+ to nawet odbicia w RT są widoczne na znacznie większą odległość niż w vanilii.20240809022339_1.thumb.jpg.f68b6b9460a33807fe5497662579ab6b.jpg20240809020226_1.thumb.jpg.28b958d68eb54d8dbfb7c0840eaefbf9.jpg20240809015903_1.thumb.jpg.03b08a566eaff4703bd90e3584763afc.jpg20240810155934_1.thumb.jpg.ea10d51bf2f67f7baf43a6b60aab72d0.jpg20240810012450_1.thumb.jpg.4b19fea6c19532e604355c1a9505c289.jpg20240809022534_1.thumb.jpg.181f07765f6e07504c9b22916ee0e94a.jpg

20240809020820_1.thumb.jpg.db187f36b44cc0e8453d15356556be94.jpg20240809020351_1.thumb.jpg.883a437762383b7edbcacc140ed1462d.jpg

Elo, nie żebym się czepiał czy coś screenów, super, ale upewnij się, że nie masz RT razem z hairworksami, bo wtedy cienie na brodzie są zepsute, znany bug. Więc jedno z dwóch i na pewno RT daje więcej + masz więcej klatek na RT, dzięki wyłączeniu hairworksów :). 

 

Chodzi mi o taki nieoczekiwany efekt xD 

 

Spoiler

dh91nfkktf5c1.png

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Elo, nie żebym się czepiał czy coś screenów, super, ale upewnij się, że nie masz RT razem z hairworksami, bo wtedy cienie na brodzie są zepsute, znany bug. Więc jedno z dwóch i na pewno RT daje więcej + masz więcej klatek na RT, dzięki wyłączeniu hairworksów :). 

 

Chodzi mi o taki nieoczekiwany efekt xD 

 

  Ukryj zawartość

dh91nfkktf5c1.png

 

Tak, zauważyłem, jest to właśnie widoczne szczególnie w pomieszczeniach przy włączonym RT, jest jakiś mod,który wyłącza HW tylko Geraltowi a zostawia na pozostałych obiektach, HW np fajnie wygląda na trofeum z gryfa na Plotce.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, GearsUp napisał(a):

 

Jak nie można mieć obu naraz to ktoś dał ciała i techniczny bubel.

 

image.jpeg.25901de66c117131950e5da4fb914904.jpeg

Ogólnie Nvidia lubi porzucać swoje ficzury, albo developerzy porzucają je sami i/lub są problemy z kompatybilnością po latach z innych ficzerami. 

 

Hairworksy, wcześniej Physixy (Batman AA spróbujcie sobie z tym odpalić na nowych grafikach), ubersampling w sumie nie wiem czy był Nvidii, ale teraz też działa jak gówno na nowych kartach. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, tjery napisał(a):

Do W3 dodali RT po 8 latach za free, więc technicznym bublem bym tego nie nazwał, raczej zwykły bug.

@KrYcHu_89 gdybyś kiedyś jeszcze raz grał w Batmany to Physx chodzi, ostatnio przechodziłem, wystarczy legacy wersja sterów do Physx.

Bug, ale szkoda, że nie naprawili, już raczej nie naprawią, bo to chyba koniec supportu, tak czy inaczej, W3 z RT to klasa i trzeba zobaczyć/przejść, bo screeny wszystkiego nie pokażą. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tjery napisał(a):

wystarczy legacy wersja sterów do Physx.

 

Nie użyłbym słowa "wystarczy"

 

Trzeba więc ściągnąć uninstallera, wyciąć w pień aktualne sterowniki żeby nie nadpisywać, zainstalować jakieś z epoki kamienia łupanego a jeszcze graj w tym samym czasie w coś innego oprócz tego Batmana i tam z kolei coś inego będzie się krzaczyło po podmienieniu sterowników, po wszystkim znowu trzeba wycinać wszystko uninstallerem i instalować na nowo aktualne stery. W ogóle zajrzałem na pc wiki i zanim się zagra w tego Batmana to chyba trzeba posiedzieć pół dnia nad ustawianiem/ściąganiem wszystkiego :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, GearsUp napisał(a):

 

Nie użyłbym słowa "wystarczy"

 

Trzeba więc ściągnąć uninstallera, wyciąć w pień aktualne sterowniki żeby nie nadpisywać, zainstalować jakieś z epoki kamienia łupanego a jeszcze graj w tym samym czasie w coś innego oprócz tego Batmana i tam z kolei coś inego będzie się krzaczyło po podmienieniu sterowników, po wszystkim znowu trzeba wycinać wszystko uninstallerem i instalować na nowo aktualne stery. W ogóle zajrzałem na pc wiki i zanim się zagra w tego Batmana to chyba trzeba posiedzieć pół dnia nad ustawianiem/ściąganiem wszystkiego :obama:

 

Nie, Physx ma osobne stery, nic nie odinstalowujesz, nadpisujesz naciskając "Instaluj". Potem tak samo aktualizujesz do nowych naciskając "Instaluj". Do grania w Batmana trzeba zrobić dokładnie nic poza zainstalowaniem i ewentualnym zainstalowaniem legacy sterów jak chce się używać physx, co zresztą polecam, bo w Batmanach Physx robi mega robotę.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, tjery napisał(a):

 

Nie wymieniłem gier, które mi pasują, bo np. nie jestem fanem Soulsów, co nie znaczy, że nie mogę obiektywnie stwierdzić, że mają dobry gameplay. Jak Ty wolisz gameplay z Uncharted to takie Twoje prawo, ale nie pitol , że skakanie po oznaczonych półkach i strzelanie kapiszonami w przerwach od cutscenek i skryptów to dobry gameplay.

Uwielbiam gierki w stylu Until Dawn, wolę grać w nie niż w Soulsy, czy to oznacza, że takie gry mają lepszy gameplay, bo ja wolę w nie grać?

Serię Uncharted przechodziłem z bananem na japie, bo te gry jako całość są świetne, ale wycinając z nich tylko sam gameplay jest on co najwyżej mocno średni.

Co do simów na PC to poza ACC i LMU (gdzie są dwa rodzaje) nie ma żadnego skupionego na jednym rodzaju samochodów, także dowiedz się najpierw o czym piszesz.

 

Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem pisząc o jednym rodzaju samochodów. Chodzi mi o auta wyścigowe na których skupia się zdecydowana większość "typowych" simów. Poza tym też wspomniałem przede wszystkim o ACC, bo te najczęściej jest wspominane przez krzykaczy.

 

Odnośnie gameplayu, uważasz że ten np. w Uncharted jest mocno średni... ok, dls Ciebie tak. Moim zdaniem jest bardzo dobry. Skakanie, strzelanie, skradanie się itp. ale to wszystko jest dobrze wyważone i zrealizowane. Dla przykładu te nowe Tomb Raidery teoretycznie mają podobny gameplay... ale właśnie mają to wszytko zrobione gorzej. Animacje, przejścia między animacjami - wszytko to jest bardziej sztywne i gorzej wyważone i całościowo wpływa na właśnie gorszy gameplay.

Ale... jak nie ten przykładowy Uncharted (tutaj zaznaczę, że mowa o danej części w danym czasie bo wiadomo, że im starsza część tym gameplay się bardziej zestarzał), to The Last Of Us II, który tym bardziej ma świetny gameplay i nawet nie ma "kapiszonów".

Napisałeś, że Doom ma dobry gameplay. Idąc Twoim tokiem rozumowania przecież to tylko bieganie i pif paf. Dla mnie subiektywnie gameplay jest tam słaby bo jest prostacki i mnie nie jara takie coś. Obiektywnie jednak wiem, że w swojej klasie jest dobry. 

I tu całe sedno mojej wypowiedzi.

Bierzesz swoje zdanie za obiektywną prawdę objawioną mimo, że ileś osób mówi Ci ze wedłuch nich jest inaczej. I jak ktoś Cię kojarzy to wie, że nie tylko tu i teraz masz takie podejście.

Dlatego napisałem żebyś wyjrzał czasem poza czubek własnego nosa ;)

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...