Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie naprawde zapominaja,ze Ric ma problemy z dostosowaniem sie do auta ktore mu nie pasuje. Jezeli nawet Max obecnie ma problemy wyciagnac z tego auta podium to skad te przekonanie,ze Ric by dowozil nagle lepsze rezultaty od Perezka?

 

Ja obstawiam,ze by mial gorsze rezultaty niz Perez. RB pogodzil sie chyba juz ze raczej kolejnego tytuly mistrza konstruktorow miec nie beda.

 

Do tego poszla dzis plota ze liberty media gadala z RB zeby perezka nie zwolnili xD

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ddreamer napisał(a):

 

nikt nie twierdzi że ten Riccardo to ten sam z RB z 2016 no ale jak w VisaCash dowozi coś to w RedBullu na pewno by dowoził lepiej niz Perez - a marketingowe Perez/Riccardo powinno wyjść na to samo 


No ale właśnie co dowozi? W punktach 22 do 11 dla Tsunody, head-to-head w quali 10-7 dla Tsunody wliczając sprinty, w wyścigach 8-6 dla Tsunody. I znowu - Tsunoda nie jest jakimś objawieniem, tylko siedzi tam dzięki Hondzie. Bolid Red Bulla jest trudny, co przyznaje i sam Verstappen, więc wcale nie jestem przekonany czy Ricciardo nie zacząłby znowu próbować gwiazdorzyć i nie lądowałby w barierach tyle co Perez, a zaczynanie sezonu w zespole od środka nigdy nie jest łatwym zadaniem. Na 2025? Spoko, niech spróbują, oswoi się z bolidem w testach to może coś z tego wyjdzie, ale nie teraz...

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Chmielinski napisał(a):


No ale właśnie co dowozi? W punktach 22 do 11 dla Tsunody, head-to-head w quali 10-7 dla Tsunody wliczając sprinty, w wyścigach 8-6 dla Tsunody. I znowu - Tsunoda nie jest jakimś objawieniem, tylko siedzi tam dzięki Hondzie. Bolid Red Bulla jest trudny, co przyznaje i sam Verstappen, więc wcale nie jestem przekonany czy Ricciardo nie zacząłby znowu próbować gwiazdorzyć i nie lądowałby w barierach tyle co Perez, a zaczynanie sezonu w zespole od środka nigdy nie jest łatwym zadaniem. Na 2025? Spoko, niech spróbują, oswoi się z bolidem w testach to może coś z tego wyjdzie, ale nie teraz...

 

ale muszą coś zmienić bo inaczej przegrają konstruktorkę 

Odnośnik do komentarza

Już przegrali (teraz jest walka o 4th). Punktację podałem. Tylko fartem stracili zaledwie 64 pkt (w tym 10 zyskał Max za wyeliminowanie Lando).

 

Problem w 4th jest taki, że:

-Ferrari odrobiło zaledwie 4 pkt na SPA (a strata to 63 pkt)

-Merc odrabia szybko, ale strata to aż 142

A wyścigów zostało tylko 10. Więc mogą dać kogo chcą za Pereza, nawet 10x 0 pkt raczej wystarczy. McLarena mogą ograć tylko wracając do formy sprzed 1 maja (Newey-a), inaczej stracą ze 100 pkt (a przewaga to 42). Perez nawet jeśli wróci do ich marzeń 0,2 sek na lap to oznacza 14 sekund w 70 okr, szybszy być nie może bo nie chcą równych kierowców (stara szkoła 1-szy i 2-gi kierowca gdy przewagi były po 0,5-1,0).

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Arek_ napisał(a):

Już przegrali (teraz jest walka o 4th). Punktację podałem. Tylko fartem stracili zaledwie 64 pkt (w tym 10 zyskał Max za wyeliminowanie Lando).

 

Problem w 4th jest taki, że:

-Ferrari odrobiło zaledwie 4 pkt na SPA (a strata to 63 pkt)

-Merc odrabia szybko, ale strata to aż 142

A wyścigów zostało tylko 10. Więc mogą dać kogo chcą za Pereza, nawet 10x 0 pkt raczej wystarczy. McLarena mogą ograć tylko wracając do formy sprzed 1 maja (Newey-a), inaczej stracą ze 100 pkt (a przewaga to 42). Perez nawet jeśli wróci do ich marzeń 0,2 sek na lap to oznacza 14 sekund w 70 okr, szybszy być nie może bo nie chcą równych kierowców (stara szkoła 1-szy i 2-gi kierowca gdy przewagi były po 0,5-1,0).

 

ciekawe zestawienie - a co z kierowcami? mogą to stracić jeszcze?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, ddreamer napisał(a):

Jack Doohan w Alpine na sezon 2025 - według mnie nie jest to najlepszy kandydat na miejsce w F1, ale cóż

 

z drugiej strony lepszy taki świeżak Doohan niż powrót cieniasa w stylu Micka Schumachera czy roszady z którymś z kierowców Haas. zawsze jest szansa że Doohan wyjątkowo odnajdzie się w F1.

 

przy okazji fajnie będzie kolejny raz zobaczyć to nazwisko w wyścigach, od końcówki kariery jego ojca zaczynałem oglądanie motogp więc jakiś sentyment jest :)

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, gtfan napisał(a):

 

z drugiej strony lepszy taki świeżak Doohan niż powrót cieniasa w stylu Micka Schumachera czy roszady z którymś z kierowców Haas. zawsze jest szansa że Doohan to wyjątkowo odnajdzie się w F1.

 

przy okazji fajnie będzie kolejny raz zobaczyć to nazwisko w wyścigach, od końcówki kariery jego ojca zaczynałem oglądanie motogp więc jakiś sentyment jest :)

 

zdecydowanie lepiej mieć debiutantów niż ciągłe transfery starych kierowców, ale na przykład wolałabym zobaczyć kogoś takiego, jak Pouchaire czy Lawson

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Moldar napisał(a):

Ależ start Lando

Lando ma ciężki czas z tymi startami. Dziewięć razy startował z pole position, a za każdym razem tracił prowadzenie na pierwszym zakręcie. Widać, że go to bardzo męczy, bo prawie się rozpłakał, gdy dziennikarze o to pytali. Mówi, że nie popełnia błędów, po prostu tak się układa. Trudna sytuacja…

Odnośnik do komentarza

Max dobrze wie, co robi. Ma podejście podobne do swojego ojca: lepiej mieć rację niż zgodę. Przyjaźń z rywalem raczej go nie interesuje. A co do McLarena, zauważyłem coś ciekawego – te ich komunikaty radiowe, szczególnie od inżyniera Norrisa. W trakcie wyścigu prowadzą otwarte dyskusje i zadają mu pytania, jakby chcieli go bardziej zaangażować w podejmowanie decyzji. Bez sensu dla jego xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...