Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

Ta sytuacja nie była aż taka jednoznaczna więc nikt w takiej sytuacji nie przeprasza. Żeby daleko nie szukać - wczoraj Mclaren i Piastri mięli problem z przyjęciem teoretycznie oczywistej kary za limity, do końca się bronili i to jest zrozumiałe. I to że ktoś przyznaje się do winy to jest serio wyjątek i to najczęściej jak dotyczy własnego oczywistego przewinienia, normą jest to co robił chociażby Ocon który wpadając w poślizg uderzył w Alonso a potem oskarżył go o wypadek. Takie środowisko niestety, niczym to się nie różni od symulowania faulu czy przesadnego teatralnego cierpienia u piłkarzy bo ktoś miał czelność delikatnie dotknąć naszej nogi.

 

Dlatego tym bardziej nie rozumiem oczekiwania przepraszania przy takim wypadku gdzie była walka z obu stron i jakby którykolwiek odpuścił to by nie było wypadku, ale tak jeżdżą najlepsi i tak to się czasem kończy. A jakby sędziowie uznali ten wypadek za incydent wyścigowy to też by dało się tą opinię jakoś pokrętnie obronić.

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, maciucha napisał(a):

No nie ma prawa do takiej zmiany linii podczas hamowania.

No i Norris wyegzekwował przepisy tak samo jak pieszy wychodzący pod koła ciężarówki bo przecież ma pierwszeństwo. Nie wiem tylko czy było warto, i pisze to jako fan Lando. Max gra ostro i chyba czasem warto oddać decyzję sędziom niż mieć rację w rozjebanym bolidzie...

  • This 1
Odnośnik do komentarza

No to ja wam powiem, że mechanicy Maxa zrobili końcówkę wyścigu. Widzieć na żywo, jak Lando raz po raz atakuje Maxa było czymś na prawdę dobrym. Gdyby ten wyścig zakończył się karawaną Lando +8s to byłbym połowicznie zadowolony z weekendu Na Red Bullu. Ale tych chwil już mi nikt nie zabierze. 

Orange Army :ohboy:

Odnośnik do komentarza

Piekne jest to, bronienie Max'a. Typ po raz kolejny komus rozwala wyscig, no ale to winna tego drugiego bo nie odpuscil xD Ja pierdole, fani RB i Max'a sa niesamowici. Nie wiem co ten czlowiek musi zrobic zeby jego fani zrozumieli ze jezdzi brudno. Ten typ mogl by kogos zabic na torze a fani RB i Max znalezli by sposob zeby to drugiegio kierowce obwinic i jeszcze stwierdzic ze ten drugi mogl odpusic. :beka:

29 minutes ago, gtfan said:

No i Norris wyegzekwował przepisy tak samo jak pieszy wychodzący pod koła ciężarówki bo przecież ma pierwszeństwo. Nie wiem tylko czy było warto, i pisze to jako fan Lando. Max gra ostro i chyba czasem warto oddać decyzję sędziom niż mieć rację w rozjebanym bolidzie...

dlaczego ktos ma odpuszczac bo Max gra ostro? Moze niech Max przestanie grac na zasadzie albo odpuscisz albo nas obu rozjebie? 

Brazylia 2021? Dzis robil to samo moze nie tak ewidetnie ale nadal. A skonczylo sie na tym ze rozjebal wyscig Lando.

Edytowane przez Ryuk
Odnośnik do komentarza

Chłopie nikt tu nie broni Maxa, a przynajmniej ja tego nie robię. Nie czaję jak można tego nie rozumieć.

 

Zwyczajnie oczekuję od Lando większego cwaniactwa żeby ograć Maxa w jego własnej grze. Gość łamie przepisy - trzeba przyaktorzyć zjeżdżając na pobocze i rozpłakać się przez radio że go wypchał - 5s kary dla Maxa a potem wieziemy się 0.8s za nim do mety i śmiejemy się w kasku. Nie rozumiem jak po latach oglądania jak Max z Lewisem rozwalają się co wyścig bo każdemu ego nie pozwala na na odpuszczenie teraz Lando wchodzi w te same buty i oczekuje że rozulat będzie inny. No nie będzie, będzie za to Lando miał rację oglądając jak mu Russell zabiera zwycięstwo. Nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, gtfan said:

Chłopie nikt tu nie broni Maxa, a przynajmniej ja tego nie robię. Nie czaję jak można tego nie rozumieć.

 

Zwyczajnie oczekuję od Lando większego cwaniactwa żeby ograć Maxa w jego własnej grze. Gość łamie przepisy - trzeba przyaktorzyć zjeżdżając na pobocze i rozpłakać się przez radio że go wypchał - 5s kary dla Maxa a potem wieziemy się 0.8s za nim do mety i śmiejemy się w kasku. Nie rozumiem jak po latach oglądania jak Max z Lewisem rozwalają się co wyścig bo każdemu ego nie pozwala na na odpuszczenie teraz Lando wchodzi w te same buty i oczekuje że rozulat będzie inny. No nie będzie, będzie za to Lando miał rację oglądając jak mu Russell zabiera zwycięstwo. Nie tędy droga.

Ile razy zlamal zasade ''moving under breaking'' 3-4? I nawet nie byl to noted. Moze w koncu Max by mogl dostac KMAG experience i za kazdym razem jak robi odpuscisz albo sie rozwalamy 5-10 sek i z 2pkt to moze by zmienil styl jazdy. Ale FIA wie,ze on wtedy zabierze zabawki i sie zwinie. 

 

https://www.skysports.com/f1/video/30998/13161434/skypad-who-was-at-fault-in-crash-between-max-verstappen-and-lando-norris

Edytowane przez Ryuk
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Chmielinski said:

I kolejny przykład - tym razem na Verstappenie. Jakoś potrafił zjechać na tarkę i się nie rozwalić. Kolizja to wina Verstappena, ale Lando mógł jej uniknąć. Analogia z pieszym bardzo adekwatna.

spacer.png

Ciekawe ze jak Max cos robi to ten drugi mogl zjechac, jak ktos maxowi cos robi to ten drugi mogl odpusic. Silverstone 2021, przeciez max mogl odpuscic wiedzial ze Ham go wypchnie.

Max w tym wyscigu zlamal wiele zasad, do tego nie oddal pozycji Lando mimo ze Lando to zrobil. Ale dalej to Lando powinien byl ustopic holderskiej ksieznicze, bo przeciez wiedzial ze Max mu zajedzie :beka: 

Nie zapominajmy,ze to przez Max w ostatnich paru latach musieli wprowadzic zasade o moving under breaking jak i rowniez bycie 1mm od kogos podczas restartu wyscigu po SC.

Ale po co ja dyskutuje, ten temat to jak CW, tam kochaja sony tutaj RB i Max :lapka:

Edytowane przez Ryuk
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ryuk napisał(a):

Ciekawe ze jak Max cos robi to ten drugi mogl zjechac, jak ktos maxowi cos robi to ten drugi mogl odpusic. Silverstone 2021, przeciez max mogl odpuscic wiedzial ze Ham go wypchnie.

Max w tym wyscigu zlamal wiele zasad, do tego nie oddal pozycji Lando mimo ze Lando to zrobil. Ale dalej to Lando powinien byl ustopic holderskiej ksieznicze, bo przeciez wiedzial ze Max mu zajedzie  

Ale po co ja dyskutuje, ten temat to jak CW, tam kochaja sony tutaj RB i Max


Obejrzałeś w ogóle tego gifa? Verstappen zjechał, żeby nie uderzyć w Sainza, wcześniej wrzucałem to samo i Hamilton zjechał Vettelowi, a wielki Pan Lando nie mógł? Fikoł z postem z Twittera dobry. Szok, że szef McLarena broni swojego XD

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ryuk napisał(a):

Ale po co ja dyskutuje, ten temat to jak CW, tam kochaja sony tutaj RB i Max :lapka:

Jedni uwielbiają Verstappena, inni wręcz przeciwnie, ale chyba nie ma nikogo kto nie lubi Lando. 

 

Inna sprawa że Lando też nie grał czysto i walił divebimby jak jakiś noob w grze online, ale tego raczysz nie zauważać. Obaj są siebie warci.

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, gtfan said:

Jedni uwielbiają Verstappena, inni wręcz przeciwnie, ale chyba nie ma nikogo kto nie lubi Lando. 

 

Inna sprawa że Lando też nie grał czysto i walił divebimby jak jakiś noob w grze online, ale tego raczysz nie zauważać. Obaj są siebie warci.

Roznica jest taka, ze Max ma taki styl. Lando nie byl bez winy ale tylko jeden z nich ma wiele akcji podczas swojej kariery w F1 gdzie rozwalal kogos bo ''hard racing''. Tylko jednen z nich jest powodem wprowadzenia 2 nowych zasad ;)  Wczesniej jakos nie potrzeba bylo wprowadzac moving under breaking zasady 

 

17 minutes ago, Moldar said:

Boże jaki płaczek z ciebie XD

Zajechał to zajechał, w końcu twarde wyścigi, a nie sielankowe telenowele.

Zapisze sobie. Zobaczymy reakcje fanow Maxipad jak ktos go w identyczny sposob wywali. 

 

15 minutes ago, Chmielinski said:

Fikoł z postem z Twittera dobry. Szok, że szef McLarena broni swojego XD

Czyli nie ma racji, ze zachowanie Max (Ham tez nie ale oni nie mowil) w latach ich walki nie bylo odpowiednio karane, bo jest szefem Lando? interesujace

Edytowane przez Ryuk
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ryuk napisał(a):

Czyli nie ma racji, ze zachowanie Max (Ham tez nie ale oni nie mowil) w latach ich walki nie bylo odpowiednio karane, bo jest szefem Lando? interesujace


Nie bardzo rozumiem co ma piernik do wiatraka, bo to Lando jechał w stylu Verstappena z 2021 z tymi próbami wyprzedzania. 
 

Cytat

Zapisze sobie. Zobaczymy reakcje fanow Maxipad jak ktos go w identyczny sposob wywali. 


Nie musisz zapisywać, dałem 5 postów wyżej gifa, obejrzyj sobie. To jest dokładnie ta sama sytuacja, tylko atakujący uznał, że nie poświęci samochodu w imię tego, że ma rację.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, D.B. Cooper napisał(a):

Dobra o czym w ogóle gadka, Max ma mistrza, ma też własny utwór na jego część, wszyscy mają mu zjeżdżać i króciutko z nimi

 

 

Tu tu tu du sapdło z rowerka. Przez bite 2 dni słuchałem tego.

 

https://youtu.be/iOZ9_mqGLok?si=gIFPFNwCtH9r8DHa

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Colin napisał(a):

 

plus jest taki że pełez był tylko dwie pozycje za maxem, dawno tak blisko siebie nie byli :dynia:

Kolejność: Red Bull, Haas, Red Bull, Haas - to była zacięta walka, już drugi wyścig gdy Perez jedzie tempem Hulka (bez pociągu DRS).

 

Leclerc vs Gasly to też piękna walka na równi. Przegrał z Sainzem o 63 sek - co za oferma, gorsza od Pereza :) a przecież na wymianie skrzydła stracił tylko 30 sek. Na poważnie: z tyłu jest trudniej, większy ścisk i walka, gdy Max ma okazję powalczyć to widzimy jak to wygląda. Owszem będzie walczył z tyłu na SPA, ale będzie ich mijał jak tyczki mając 2 sek przewagi (co innego to zrobić mając 0,1-0,2). Perez jak zwykle coś uszkodził, pewnie na starcie gdy Leclerc stracił skrzydło, a i Piastri się ocierał.

19 godzin temu, Moldar napisał(a):

Wina Maxa słuszna, ale Lando z wyprzedzaniem dalej ma problemy.

Wyprzedzanie bez przepisów jest prawie niemożliwe, wystarczy blokować wewnętrzną i wypychać na pobocze. A na prostej zmieniać kierunek spychając na trawę lub ścianę. Owszem wyprzedzenie po zewnętrznej jest głupie - bardzo ryzykowne.

 

Sytuacja podobna do Silverstone i słynnego sezonu, tam Ham dostał też 10 sek kary i wygrał wyścig (też próba wyprzedzenia po zewnętrznej i Max w szpitalu). Max sprytnie nagiął nawet moje "nieoficjalne przepisy", bo niechętnie przepuścił Lando, ale nie o to mi chodzi, przestępca nie może odnieść zysku, a tu już w pit lane miał ogromną przewagę (wynikającą z przestępstwa). Wcześniej też uciekł poboczem, zyskał tam ok. sekundę, już tam powinien dostać 5 sek kary.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.06.2024 o 09:14, Dud.ek napisał(a):

Melduję się w ten upalny dzień.

IMG_20240630_085242.thumb.jpg.ff517c13faece226eea6216c0684bb93.jpg


jak było? Ile płaciliście za bilety?

 

byłem rok temu i Generał Admission kosztowało mnie 100 euro, teraz widzę że te same bilety na przyszły rok to 160 euro już xD nadal nie uważam żeby to było jakoś super drogo jak na 3 dniową imprezę ale trochę wkurwiajaca podwyżka.

 

 

Odnośnik do komentarza

130e bilet kupiony od razu po ogłoszeniu sprzedaży, 30e pit line walk w czwartek.

Do tego nocleg na camping pink 740e dzielone na 5 osób.

Było zajebiście, osobiście byłem na campingu od soboty, Holendrzy nie do zdarcia, do 2-3 w nocy nakurwiają Super Maxa i inne disco techno holenderskie hity. Sam wyścig dostarczył, początkowo to wiadomo niezły pochód ale od wymiany opon wszyscy już stali i oczekiwali ataków na dojeździe do 3 zakrętu. Widoczność toru to jest bajka, przez to, że jest na niewielkim wzniesieniu. Na Hungaroringu bolidy jadą chwile po czym znikają na dłuższy czas. Mega zawodem dla mnie jest dźwięk tegorocznych bolidów, jak przejechały klasyki red bulla to 2 samochody robiły większy efekt niż cała stawka f1.

Edytowane przez Dud.ek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...