Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, jeżeli to ma być hybryda to te pady powinny być w zestawie i obstawiam że będą. Doczepiane na boki ekranu tableta i odczepiane w momencie grania na dużym ekranie + pewnie możliwa funkcjonalność taka jak w WiiU. Możliwe że tym razem się uda - padlet 2.0.

 

Dwa pytania: jak będzie z ergonomią i długością pracy na baterii?

 

Nie mogę się doczekać oficjalnej prezentacji. W sumie mogliby już to zrobić, do marca tak czy tak czas zleci moment.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Kompromis mi się nie podoba z paru powodów. Nie chodzi mi oczywiście o "moc", która lepiej niech zostanie w WC. Ale choćby o sterowanie. Każdy wie, że wygody takiej, jak np. w Dark Soulsach na padzie Microsoftu, się nie da do końca osiągnąć na konsoli przenośnej. Boję się nawet zastanawiać, czy Nintendo postawi na przyciski, czy ekran dotykowy. Jeśli jednak faktycznie są odłączane moduły, to pewnie przyciski będą miały niemałą rolę. No ale wiadomo, że to będzie kompromis, który da nam w wielu grach mniej fajne sterowanie, niż jest na "normalnym" padzie do Gacka, N64, Xboxa.

 

Sam Splatoon nie byłby w sumie lepszy na padzie w kształcie Pro Controllera? No.

 

 

Blokada raczej na pewno będzie, raczej wszystko idzie w kierunku większej kontroli.

 

Wsteczna kompatybilność pewnie przez Virtual Console, która jakoś tam kwitnie. Plus stażyści w Nintendo będą mieli co robić za łatwą kasę z kupowania tego. Po tych wieściach nie brzmi to, jakby gry nawet z 3DS-a mogły być obsługiwane. W sumie to w ogóle obsługa nawet przez VC gier z dwuekranowców wydaje się wątpliwe.

Uważasz ze nintendo nie wyda do NX Pro Controllera do Splatoona i Smasha? Przecież to jest oczywiste. Będę chciał się powygłupiać grając w Splatoona na handheldzie to sobie program, a w domu przeniosę się na "normalnego" pada.

 

Mnogość opcji sterowania jest domeną Nintendo od 2 generacji.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

urzadzenie pozwalajace odpalic bez kompromisow (probowano na vicie ale z marnym skutkiem - zawinilo sony jak i moc konsoli jednak za slaba) gry i gatunki ze stacjonarek + specyficzne gierkie dedykowane hadheldom + niny ktore juz nie musi dzielic produkcji gry miedzy dwa systemy - so so good

 

No właśnie o tym mniej więcej mówię, że kompromis MUSI być. I to położyło nadzieje na pełną symbiozę Vity, która sama w sobie mogła naprawdę fajne i kompleksowe technologicznie giereczki ciągnąć. Ale jednak gry trzeba było pisać albo na Vitę, albo na PS3.

 

No bo kompromis musi być. Gra robiona tak, żeby działać mobilnie i na stajonarce, musi być po prostu pisana domyślnie w formie przenośnej. Zarówno pod względem prezentacji (umówmy się, że nie to samo działa na ekranie nawet i 10 cali, jak na TV), jak i sterowania. Pisanie w drugą stronę sprawia, że duże są szanse, że jakiś kluczowy aspekt okazuje się niegrywalny, nieprzydatny na małym ekranie, bo np. czegoś nie widać, czegoś fajnego nie było sensu w ogóle robić, albo w którymś momencie gry trzeba wcisnąć kombinację przycisków, która jest niewygodna okropnie na przenośnej konsolce. Splatoon na NX-a będzie pisany na handhelda. Nie zrobią przecież dużej gry, która nie będzie w pełni obsługiwała głównego trybu działania sprzętu na którym chodzi.

 

(Czy w Splatoona da się w ogóle grać na pro controllerze? Bo wydaje mi się, że "nie zmieścił" się sposób na super jumpa i ciul, graj na padlecie i udawaj że pełen komfort).

 

Tak samo jest ze stronami internetowymi - na komórce dobrze działają te, które są po prostu robione na komórkę. Mądre media obecnie piszą na komórkę i upscaling, nigdy odwrotnie. Albo osobne wersje (co jak rozumiem w przypadku NX-a nie jest opcją). Ale nigdy że piszemy na duży ekran i adaptujemy na mały, bo efekt często będzie się nie nadawał do niczego.

 

 

 

Jeśli sterowanie przyciskami - to będzie uproszczone. Wiadomo, że duża moc i ładny ekran oznaczają konieczność kompromisów. iPad nie ma przycisków, tylko ekran, w sumie rozmiar całości to głównie bateria, ale nie wiem, jak długo by ta bateria trzymała, jakby grać w coś naprawdę wymagającego. Powiedzmy łaskawie, że 5 godzin przy graniu.

 

Ekran 10 cali to też szarżowanie z mojej strony. Tablet czyli "sam ekran" może mieć 10 cali, ale na Wii U ze sterowaniem itp. już się zmieścił tylko 6 cali. Ja gram na kieszonkach od czasów GameBoya i uwielbiałem te gry, może nawet wolę grać na małym ekranie niż dużym, no ale nie udawajmy, że jeśli to ma zastąpić "duże" gry to się nie traci wielu rzeczy.

 

 

 

@chmurqa, to nie jest przeciek z konta Twitter "hehelubięnintendo", tylko jednak od dość rzetelnej strony, która zaręcza, że dostała takie info z paru źródeł. Może to być jakaś genialna zmyłka N, ale raczej takie coś się nigdy wcześniej nie działo.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

wy sie zastanawiacie czy dodatkowe paday i stacja dokująca będą w zestawie, a tu raczej trzeba sie zastanowić czy chociaż ladowarka będzie w zestawie :P

 

 

ogolnie to jedyny plus jaki w tym widze to że wszystkie gry będą na jednej konsoli a to oznacza że grafika w pokach i monsterze musi pójść do przodu bo już nie bedą mogli mowic "te gry i tak sie sprzedają to robimy na słabego 3dsa żeby sie nie musieć napracować"

no może być plus. co do reszty to chyba trzeba poczekać na większe konkrety

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Brak wstecznej wielki minus, niech chociaz zrezygnuja z tej idiotycznej blokady regionalnej.

 

Prawda jest taka ze Nintendo stacjonarek nie potrafi sprzedac i ten (pipi)nik ciagna ostatnio konsole przenosne i tych kilka marek jak monster hunter czy pokemony.

Ciekawe czy znowu taka (pipi)nie odwala z brakiem gier na start jak na 3ds i wiiu, jedna zelda troche mało.

 

 

No ale w monster hunter w grafice a nie (pipi) rozmazane to z pocałowaniem rączki biore z nx.

Edytowane przez Shen
Odnośnik do komentarza

Nie no przecież nawet ostatnio Nintendo mówiło iż po to przesunęli premierę konsoli na przyszły rok ponieważ chcą zapewnić konsoli świetny start z grami na launch i cały rok do przodu. Ja szczerze mówiąc po dwóch latach obcowania z Wii U nienawidzę tego Gamepada za ergonomię i jakość wykonania. Gó.wno zafajdane trzeszczy, triggery to jedno wielkie nieporozumienie i na dłuższą metę nawet w takiego DK'a źle mi się gra (nie mówiąc już o takiej Bayo) tak więc nawet niech nie próbują zrobić wiernej jego kopii bo zabije. Jeżeli już to ma być taka hybryda to ekran max. 5" z przynajmniej 720p a główna stacja dokująca powinna mieć dodatkowe bebechy (np. z takim najnowszym X2 i dodatkowym RAMem) bo jeżeli pójdą znowu w takie (pipi) jakim było Wii U pod względem mocy to niech się pałują. Zresztą zwisa mi na razie moc, chce mieć pewność że będzie w co grać i że będzie pełen support third-party developerów a nie że na gadaniu się skończy. 

 

Co do blokady regionalnej to jestem pewien iż ją oleją bo dobrze wiedzą jak ludziom nie spodobało się to w przypadku Wii U i 3DS'a. Cóż wrzesień niby niedaleko ale mogliby konsole już ujawnić bo nie znoszę takiego srania się po krzakach i zabawy w ciuciu babkę....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...