Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

3DS już swoje lata ma, więc najwyższa pora na nową konsolę.

Niby ma, ale dopiero co go odświeżali... Poza tym baza userow cały czas rośnie. Zabijaliby kurę znoszącą złote jaja, na rzecz sprzętu który może ale nie musi się udać? No chyba że mają jeszcze w zapasie lineup na następne 2 lata. Hm. Tak tylko głośno myślę. :)

 

@Shen: dokładnie o to mi chodzi.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Samą konsolą nic nie zdziałasz jeżeli brakuje system seller'ów a tych w ostatnich czasie na 3DS'a było jak na lekarstwo (zwłaszcza ta wielka ofensywa w postaci New 3DS'a przeszła dla Wii U - cały czas jestem bardziej niż pewien iż Zelda TP była tworzona z myślą o New 3DS'ie, dlatego wygląda jak szybki port a nie jak remake Wind Waker'a, którego swoją drogą stworzyli w nieco ponad pół roku).

Podczas E3 i na zebraniach z inwestorami Kimishima stanowczo informował iż mają jeszcze sporo całkowicie niezaprezentowanych i niezapowiedzianych gier na 3DS'a i nie zamierzają z niego rezygnować, wręcz przeciwnie, szykuje się rzekomo całkiem niezła ofensywa. Oczywiście ile z tego wyjdzie to się przekonamy chociażby do przyszłego E3 lub na Directach ale skoro kilkukrotnie zapewniali iż 3DS będzie dalej wspierany obok NX'a (w przeciwieństwie do Wii U) to chyba mają coś jeszcze w zanadrzu (obstawiam tutaj jednak te twory na New 3DS'a).

Jeżeli chodzi o NX'a to Nintendo cały czas mówi o niej jako konsoli stacjonarnej. Wiadomo że po części dlatego iż nie chcieli ujawnić szczegółów takie hybrydy ale coś mi się wydaje iż nawet właśnie Big N pójdzie za Sony i MS'em i albo szybciej wyda podrasowaną wersje NX'a z mocniejszymi bebechami albo sama ta stacja dokująca dla Handhelda będzie jednak posiadać dodatkowe podzespoły, które sprawią że konsola będzie przynajmniej o mocy PS4/XOne (lub kto wie może nawet w ten sposób uzyskają moc rzędu PS4 Neo, różnie może być). W ten sposób nie będą się starać przebić Scorpio i Neo ale też nikt nie powiedział iż mocą nie mogą przynajmniej większej części dorównać.

A czego jestem bardziej niż pewny to to iż ta stacja dokująca będzie sprzedawana osobno jako jakiś drugi pakiet a nie chce mi się tylko wierzyć iż będzie to standzik o wartości 50/80 Euro (choć mogę się mylić).  

Odnośnik do komentarza

Nie no kurde nie, nie wierzę w te wasze kompromisy w ogóle. "Jeden moduł do gierek X, drugi moduł do gierek Y". No tak się nie robi. To nie wyjdzie. To brzmi fajnie w mega ogólnikowej wizji, ale nie w konkrecie. W technologii albo się robi jedną rzecz dobrze, ale żadną. Wiele i dobrze to się nie zdarza. Po prostu koszty przewyższają znacząco korzyści i masz padakę. Niektórzy tutaj wręcz budują wizję tak naprawdę dwóch osobnych konsol, tyle że jedna płyta główna. Fajnie, ale nikt normalny nie będzie na to pisał gier jak może zrobić gierkę na jeden określony, dla każdego jasny sprzęt, czy to konsola z padem i dużym TV czy komórka z ekranem dotykowym i mały ekran.

 

Koszty produkcji czegoś na zasadzie "masz w pełni grywalny handheld, który zmienia się w inny hardware jak go podłączysz w domu do czegoś większego" sprawiłyby, że to nie mogłoby się opłacać ani w sensie handhelda, ani konsoli stacjonarnej. To musi być jeden hardware, i tak jak mówię - gry muszą być pisane na mobile. Ewentualnie to może być de facto stacjonarka w formie mobile, która niby może być handheldem, ale słabym. Na podstawie tych danych to niewykluczone, choć byłoby bez sensu.

 

Mam nadzieję, że Nintendo to rozumie, bo pisałem to samo po ogłoszeniu Wii U. Duża część kosztów powstania konsoli to był ten padlet, który, inaczej niż machadło do Wii, nie zdradzał aż tak dużego znaczenia dla ogólnego doświadczenia - i tak faktycznie to w praniu wyszło, to był duży wydatek niemalże kompletnie na darmo go tam wsadzać. "A co tam niech se wsadzą, będzie fajnie, a jak coś to dodamy pro controller. Albo Willota. Albo coś innego się doda". Tyle że twórcy gry i tak muszą ją pisać na padleta, czasami opcji pro controllera w ogóle nie ma bo są obowiązkowe aspekty padleta, ale po prostu nie tak istotne, żeby to był tak duży element kosztów całości, jak był.

 

To było trochę jakby twórcy iPhone'a dodali wystającą 5 cm antenkę, żeby była opcja radia i lepszy zasięg. Jak spytasz ludzi w ankiecie "chcecie radio w telefonie?" to oczywiście powiedzą "tak", tak samo jak ludzie w ankietach chcą więcej bezpieczeństwa, sprawniejsze urzędy, wsparcie dla biednych oraz niższe podatki. Ale jak dochodzi do wyboru, to nie jest to, co decyduje o kupnie smartfona. Bo w sumie to nie jest cecha dla której warto poświęcać koszt jej wprowadzenia.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Wszystko racja, ale moim zdaniem to już tylko i wyłącznie producent danej gierki będzie decydował czy chce robić grę pod handhelda czy yebnąć dużą produkcję na stacjonarkę. NX powinien takie dwie ścieżki wyboru umożliwić, skoro jest hybrydą. Wtedy będzie albo/albo, a takie rarytasy jak np. granie w nową Zeldę poza domem może będzie miało sens, ale pewnie nie będzie tak wygodne jak granie w domciu (no chyba, że gra będzie miała wbudowane np. dwa odmienne UI). W skrócie: albo to będzie opcja, albo coś na czym gra będzie bazować.

 

Zresztą zbyt dużo jeszcze nie wiadomo, żeby się tym wszystkim przejmować i o tym rozpisywać. Poczekajmy na oficjalną prezentację i wtedy będzie można zwiastować sukces, albo padakę.

Odnośnik do komentarza

Nie każda gra na handhelda sprawdzi się na dużym tv i vice versa. Granie w Zelde przed domem brzmi kusząca ale czy tego nie mieliśmy już dostać przy pomocy padletu z WiiU? To całe granie remote też jest już dostępne wszędzie, na Vicie można sterować gry z ps4, na win10 z Xboxa i co? Ktoś tego używa? No i bebechy konsolek Nintendo - można się spodziewać że szybciej dostaniemy pixeloze z 3dsa na dużym TV niż grafe ze stacjonarek trochę w gorszej jakości na konsoli przenośnie. Do tego dochodzi ten odpinany pad i zamiłowanie Niny do wydawania różnych padów, nie tak dawno wydali nowa wersje 3dsa, plotki o braku BC, no nie wiem co tak słabo :reggie: już chyba lepiej kupić tego 3dsa za 300 zł i ograć wszystkie sztosy niż czekać że N znowu zaora swoją pokrecona wizja.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Ja widzę to tak. Nintendo dostarczy nam Hybrydę składającą się z dwóch urządzeń + profesjonalny Pad - cena jakieś 2099zł na start. Będzie to Stacja dokująca oraz pełnoprawny handheld z wydajnymi bebechami.

Sama stacja dokująca nie będzie tylko pomostem łączącym handhelda z TV - nie nie. Będzie to generator dodatkowej szmocy, tak potrzebnej w dzisiejszych grach multiplatformowych (zwłaszcza online) bez których Nintendo niech zapomni, że się dobrze sprzeda.  Przewiduję także, że gry multiplatformowe nastawione wyłącznie na online, będą głownie śmigały po złączeniu obu urządzeń, co zaowocuje siłą równą (jak nie większą) konsoli PS4, a to w zupełności wystarczy. Natomiast Nintendo swoje exy będzie robiło zarówno pod przenośniaka, jak i pod stacje dokująco-dopalającą. Owszem. Na kieszonce zagramy  w takie Hity jak Mario Galaxy 3, Splatoon 2, Mario Kart 9 czy Metroid Prime 4 i pewno świetnie się na niej będą prezentowały. Ale gdy podłączymy handhelda do stacji, to będziemy mieć dopałkę w postaci np.: 1080p, 60 klatek czy większą ilość efektów. Wydaję mi się, że ma to sens, gdyż patenty Nintendo zakładały pobór mocy nawet z pralek i lodówek ^^.

Teraz czekam na oficjalne info potwierdzające moje przypuszczenia.

Edytowane przez kazuyoshi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skorą chcą połączyć nagle dwa obozy w jeden to niech się wysilą i nie pi.erdolą smutów. Jeżeli okaże się że tylko handheld będzie miał bebechy jak Nvidia Shield z Tegra X1 to mogą mi naskoczyć bo choć dedykowany system + więcej RAMu niż Wii U i takie 8 rdzeni Army swoje niby robi ale do cholery to przestarzały już powoli sprzęt i jeżeli nie będzie to minimum K1 albo jeżeli stacja dokująca nie będzie miała dodatkowo najnowszego X2 + dodatkowy RAM to będzie bardzo ale to bardzo słabo a przecież wycieki mówią o mocy XOne więc to musi być coś więcej niż tylko Tegra X1 jak w Shieldzie. 

 

Niestety Nintendo bawi się w te j.ebane gimmicki jeszcze bardziej i jak Wiilot miał sens bo był ogólnikowo tani w produkcji itp. tak ich nowy pomysł to już w ogóle amba (ale jak widać chyba wychodzi im to taniej niż stworzenie osobno handhelda i stacjonarki) . Tym samym tylko pokazuje iż nie próbuje ludzkości czymś zaskoczyć tylko jest to teraz bezpieczna piłka "skoro wszyscy grają na komórkach i tabletach to trzeba ich tym zwabić do konsoli". Jak to nie niektórzy trafnie rzucili rozpoczyna się akcja Gamepad 2.0 bo jeżeli handheldowa wersja będzie wyglądać choć odrobine jak Gamepad to mogą mnie pocałować w odbyt i tego nie wezmę bo nijak to przypomina handhelda a zj.ebanej kopii tableta to nosić nie mam zamiaru. 

 

Ale coś mi się wierzyć nie chce aby ta stacja dokująca nie miała własnych dodatkowych podzespołów. Ogór napisał iż to sobie przeczy i nikt nie będzie pisał na takie pseudo 2w1 ale to (pipi) prawda bo idealnym przykładem jest że jakoś Japończykom nie przeszkadza pisanie jednej i tej gry na Vite, PS3 i PS4 albo nagle wszyscy ochoczą są za PS4Neo i Scorpio przy jednoczesnym wspieraniu pierwszych modeli. Dokładnie tym samym tylko bardziej z unifikowanym będzie NX więc co komu szkodzi pisać najpierw pod handheldową wersję a potem wszystko podbijać poprzez dodatkowe bebechy stacji "dokującej".

 

No i ciekawi mnie rozwiązanie użycia hdd, kart sd i ew. Flash bo jak znowu wpie.rdolą to ostatnie (na poziomie 64GB) to niech się tym bardziej pałują na drzewo. 

Odnośnik do komentarza

Za dużo się naoglądaliście Power Rangers i złączania w megazorda w każdym odcinku. To że coś fajnie brzmi nie znaczy że jest do zrobienia do wydajnej masowej produkcji.

 

 

Jakieś warianty tego rozwiązania są możliwe, ale mam nadzieję, że nie. Z ww. powodów. Na PS4 mam gry na PS4, na Vicie na Vitę. Łatwe porty - super. Każdy może kupić Vitę do grania przenośnie, albo PS4 do grania stacjonarnie, Sony wspiera je oba jak może. Ale nie ma przymusu. Jeśli np. chcemy zrobić Last of Us albo Bloodborne, to nie ma przymusu, że musi chodzić na Vitę. Efekt jest praktycznie taki, jak mówię, czyli gry na Vitę są na wszystko, bo "w górę" przenieść łatwo (najwyżej grasz na dużym TV w grę, która nie ma wielu szczegółów, ojej - nikt nie płacze że zagra na TV w OlliOlli), ale gry na dużą konsolę tylko czasami się nadają na Vitę.

 

Na NX-ie byłoby zawsze, w każdym momencie - albo granie na stacjonarnej konsoli która jest gorsza, niż by była "normalnie", w imię łatwego przemienienia jej w mechazorda handhelda, albo granie na handheldzie, który jest gorszy, niż by był "normalnie", tylko w imię że się łatwo przemienia w stacjonarkę. I przez "gorszy" nie mam na myśli tylko sprzętu, ale też gier. Dlatego też z rysujących się wariantów ten Vitowy wydaje mi się już lepszy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Raczej zrobią pełnoprawnym handheld z możliwością łatwego podpięcia do tv jak to jest np w tablecie nvidia shield. Tylko zamiast wpinac kabel i parować pada to stawiam na stacje (ktora pewnie od razu bedzie ładować urzadzenie) i odpinamy pady od urzadzenia, ktore są jakoś fajnie mocowane.

Odnośnik do komentarza

Pady odpinane od "tableta" na pewno będą ergonomiczne i wygodne :P

 

równie dobrze to może nie być tak, że z lewej i prawej storny ekranu odlacamy po polowce pada, tylko wyjmujem ze srodka pada ekran z bebechami ;) co prawda moze to wygladac komicznie i nagle waga znacznie sie zmniejszy, ale in Nintendo I trust - wierzę, że zrobią to dobrze. 

 

Poza tym, znów wracają do korzeni, odczepiane kontrolery już były za czasów Game&Watch :D 

 

Game%26watch-donkey-kong-3.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja wyobrażam sobie konsolę na wzór 3DSa z wyjmowanym ekranem do stacji dokującej. Wtedy dolna część konsolki jako kontroler powinna być całkiem wygodna. Tylko nie ma szans że upchaja cała elektronikę w ekraniku, a podstawa zostanie pusta :P

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Hi, hi, a rok temu jako pierwszy pisałem na forumku o takiej stacji dokującej z mocniejszymi bebechami.

 

Jeżeli niny przyjmuje, że wszystkie gry mają działać w obu wariantach, to na dodatkowy hardware zwiększający moc w stacjonarnej wersji bym nie liczył. Tylko na razie nie jesteśmy pewni czy niny faktycznie tego chce, no ale dla nich to mniej roboty. Gracze też nie muszą być z tego powodu pokrzywdzeni, o ile nie oczekują kosmicznej grafy na tv. Za to w wersji przenośnej zapowiada się nadspodziewanie jak na niny mocna maszynka. Nawet ze starszą tegrą ( która na dziś dzień chyba nadal jest najwydajniejszym układem w tym segmencie).

Nie wyobrażam sobie za to, że pady będą częścią składową przenośniaka. Nie ma to większego sensu, bo niby po co? Kabel do tv, też się będzie wysuwał z konsoli? Pewnie będzie możliwość bezprzewodowego łączenia z tv, ale tutaj wymagane jest wsparcie tej technologii przez wyświetlacz lub adapter. Tylko znowu: też się go wyciąga z obudowy? Jeżeli to ma mieć sens jako sprzęt przenośny, to nie może być ani wielkie ani ciężkie, a jak ma mieć sens jako stacjonarka, to pady muszą być ergonomiczne. Według mnie, oba te warunki będą spełnione tylko w wypadku kiedy pady będą podpinane do stacji/bezprzewodowo do konsolki, ale będą czekać grzecznie pod tv, ew. w przegrodzie plecaka.

Odnośnik do komentarza

No cóż bardziej niż kiedykolwiek Nintendo tym samym pokazuje iż ciekawego pomysłu na konsolę stacjonarną nie ma. Cisną handhelda bo na tym najwięcej zarabiają i najmniej stracą (jeżeli dobiją ponownie do wyniku 60mln to będą na bank zadowoleni). Mnie osobiście taka hybryda coraz bardziej nie odpowiada bo jestem tradycjonalistą, powinna być i stacjonarka z krwi i kości i konsola przenośna no ale cóż wszystkiego dowiemy się pewnie we wrześniu (choć szczerze mogliby już teraz przedstawić wszystko, nie wierzę iż ten miesiąc/dwa cokolwiek zmieni). 

 

No i też ciekawi mnie kwestia ceny. Skoro taka Vita czy New 3DS to nawet dzisiaj koszt 200 Euro to taki handheld na Tegrze będzie jak nic kosztował 1000-1200zł (bo przecież firma musi na tym konkretnie zarobić) a jeżeli stacja dokująca będzie jednak posiada własne dodatkowe bebechy to taki cały zestaw w pudełku obstawiałbym na 2500/3000zł a to już jest bardzo dużo gdyż jeżeli spie.rdolą sprawę z marketingiem i ludzie nie będą wiedzieli iż mają doczynienia z dwoma konsolami w zestawie to ciężko im będzie wydać nawet 500Euro, która do tej pory jest barierą nie do przebicia. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Sprzętu za 2-3 tysie nie będą sprzedawać. Zdziwię się jak cena przekroczy 1500 zł. Shield to koszt niecałego tysiaka. Z drugiej strony ta laska od przecieków mówi, że to co planują wygląda na bardzo drogie. Możliwe, że wstrzymują się z podaniem specyfikacji do czasu aż zieloni zaprezentują światu nową tegrę (więc jest szansa, że jednak to ona będzie w konsolce) lub robią jeszcze coś innego, ale tutaj stawiałbym na jakieś ciekawe technologię, a nie mocniejsze bebechy.

Samo to, że mamy dostać mocnego handhelda mnie jara, bo w przypadku niny to zawsze był dla mnie priorytet, ale mam nadzieję, że zachowają umiar, bo już N3DS XL jest za duży i za ciężki.

Odnośnik do komentarza

No z tym ciągłym pomysłem braku ładowarek na EU rynku trochę przeginają. Nawet zbolały NES mini nie będzie jej posiadał w zestawie (ale do tej pory w żadnym sklepie nie ma do niego ładowarki, chyba że mamy sobie zapożyczyć z Wii U/3DS'a). 

 

No to też jest ciekawe, bo handheld na bank nie będzie posiadał wyższej rozdziałki niż 720p ale w stacjonarce to nie widzę innego wyjścia jak pełne Full HD bo tak jak piszesz idea grania na TV bardzo szybko kipnie. 

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Moim zdaniem powinni zrobić zwykłego handhelda, tyle że trochę większego niż standardowy 3DS - coś jak XL z możliwością streamowania lub podłączenia do TV przez HDMI.

 

Bo z tego co pisze EG, to tak naprawdę nie będzie ani dobry handheld jeśli ktoś tego oczekuje bo będzie musiało być rozmiarów średniej wielkości tableta, ani nie będzie to specjalnie dobra stacjonarka, bo wyciągane z obudowy pady zawsze będą gorsze niż dedykowane do stacjonarki. Nie mówiąc już, że ta Tegra to wydajność na poziomie WiiU jak nie gorzej, więc tutaj będzie raczej regres a wizje Rayosa o konsoli o mocy Xone można między bajki wsadzić :P

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

wyciagane z obudowy pady to bedzie shit - dlatego pewnie zaraz w sprzedazy pojawia sie normalne pady dedykowane nx w trybie stacjonarnym

 

stacja dokujaca pewnie bedzie upscalowala rozdzialke do full hd na tv

 

tegra to super moc jak na przenosniaka, miazdzy i niszczy moca taka vite, a tam taki killzone, wipeout, tearaway czy odin sphere nawet dzis zachwycaja oprawa

 

tez sie boje o wielkosc tego handhelda - jak dowala rozmiar padleta to przenosniak z tego bedzie zaden, a juz przy wiiu przerabiali temat grania offscreen gdy tv wylaczony, a w gierke z wiiu gramy na padlecie i jakos szalu ten tryb nie zrobil

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Sprzętu za 2-3 tysie nie będą sprzedawać. Zdziwię się jak cena przekroczy 1500 zł. Shield to koszt niecałego tysiaka. Z drugiej strony ta laska od przecieków mówi, że to co planują wygląda na bardzo drogie.

 

No bo trudno inaczej powiedzieć i wyobrazić sobie, żeby to sensownie działało. iPad kosztuje 2 tysie (nie mówiąc nawet o wersji Pro) a to sam ekran, poza wejściem na słuchawki i regulacją głośności nie ma praktycznie nic. I wychodzi co roku nowy. To jest raczej porównanie a nie badziewo jakim jest Shield (które ma sterowanie zupełnie osobne od "bebechów").

 

 

Co do braku ładowarek to pisałem to jak wychodził DSi i z roku na rok tylko większa beka z jęczenia na to. Serio nie macie kabla USB w domu w roku 2016? Przyniosę kilka na zlot i wam rozdam biedaczki, bo ja żyłem w świecie gdzie ten sam kabel dawali do wszystkiego.

 

 

 

Co do stacji dockującej. Wow. Teraz przez kilka miesięcy będziemy słuchali o megazordzie w tym temacie. To nie musi kosztować dużo. Kabel HDMI kosztuje 4 złote, tutaj będzie nieco inny kształt plastiku. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...