Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

No plotki takie były, aczkolwiek według przecieku ma to jednak być własny system. Pewnie będzie taką trochę ulepszoną kopią, jak to co mamy współcześnie w telewizorach. Zaleta Androida jest oczywista - tysiące gier 3rd party, często fajnych, od razu do uruchomienia. Po co grać w GTA jak masz Triple Town? Albo, no, Pokemon Go?

 

Dlaczego jak Pajgi wspomina, było tyle gier super na DS-a ostatni raz? Bo kurde grę 2D z małą ilością pikseli, ale fajną jest zrobić łatwiej i taniej. Teraz od tego jest Android, iOS. Jakiś przynajmniej dev kit do łatwej konwersji wydaje się zbyt dobry, żeby nie skorzystać. No... ale zostaje znowu kwestia wygody, bo granie dotykowe jest po prostu wygodniejsze na tablecie, niż na czymś co ma kształt, jak możemy się domyślać, padleta do Wii U - bo trudno inaczej zmieścić przyciski. Nintendo Kompromis.

Odnośnik do komentarza

Gry typowo przenośne od Nintendo i nie tylko od nich + gry z androida, czyli 3rd partowe popier.dółki + od czasu do czasu jakaś większa produkcja ekskluzywna od Nintendo = win.

 

Tak pewnie będzie. Urządzenie które będzie miało coś ze smartfona/tableta, połączone razem z Marianami i całą resztą Monster Hunterów, Pokemonów i Zeld. Tym samym Nintendo z łatwością wskoczy w rynek miodem i mlekiem płynący, czyli rynek smartfonów i tabletów za jednym zamachem. :potter:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że za kilka lat, na konsolach Microsoftu i Sony, spotkamy Mariana, tak jak dziś Sonica:/ Że Nintendo idzie na dół i znowu będzie w tyle, aż w końcu zrezygnują ze stacjonarki.

Już chyba to zrobili. :reggie: Co więcej sukces Pokemonów GO pewnie ich w tym przekonaniu tylko utwierdził. Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Widzę czytanie ze zrozumieniem się kłania bo NYT który to puścił w eter mówi tylko i wyłącznie o grach mobile stworzonych/wydanych przez Nintendo czyli była mowa o nadchodzącym Fire Emblem i Animal Crossing na phone'y i nic poza tym. Zresztą nawet NIntendo potwierdzało że NX będzie miał ich własnego OSa i nie będzie to Shitoid. 

Odnośnik do komentarza

Widzę czytanie ze zrozumieniem się kłania bo NYT który to puścił w eter mówi tylko i wyłącznie o grach mobile stworzonych/wydanych przez Nintendo czyli była mowa o nadchodzącym Fire Emblem i Animal Crossing na phone'y i nic poza tym. Zresztą nawet NIntendo potwierdzało że NX będzie miał ich własnego OSa i nie będzie to Shitoid.

Tego nie wiedziałem, natomiast o systemie tak. W każdym razie na ten moment może tak będzie, ale w przyszłości to kto wie?
Odnośnik do komentarza

ja o tym androidzie napisałem troche w ramach żartu, ale od jakiegoś czasu nintendo sie odgraża że chce wystartować na rynku komórkowym, a najprościej by było to zrobić wypuszczając komórko-konsole z androidem która będzie obługiwała gry z androida, bez potrzby tworzenia dodatkowych portów osobno na komórki i na konsole

 

oczywiście pozostaje sprawa zabezpieczeń i skostnienia nintendo ale jak  chcą wejść na rynek i produkować swoje gry na komórki i na NX  to będą musieli robić porty na androida, iosa i NXa co im da większe koszty

 

dlatego mimo że napisałem o tym dla żartu to wydaje mi sie że nie jest to całkowicie niemożliwe, a raczej bardzo mało prawdopodobne na obecną chwile

 

 

aha i była by lipa jak by nintendo wypuściło konsole która nie ma mocy "ulepszonego wiiu" tylko moc "dobrej komórki" .... znając ich niechęć do dużych mocy i wydawanie gier na komórki to mogą równać moc do komórek a nie konsol. co prawda to i tak o wiele lepiej niż 3ds ale jednak .....

 

 

wątpliwości co do mocy pojawiły sie u mnie też po dzisiejszym newsie że cena ma być bardzo atrakcyjna i może być największym atutem... a to nigdy nie idzie w parze z mocą

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że za kilka lat, na konsolach Microsoftu i Sony, spotkamy Mariana, tak jak dziś Sonica:/ Że Nintendo idzie na dół i znowu będzie w tyle, aż w końcu zrezygnują ze stacjonarki.

 

Sega odpuściła rynek hardware'u bo zwyczajnie nie stać ich było nawet na długi marketing związany z DeCkiem a co dopiero wydać kolejną maszynę. Nintendo zaś ma takie pokłady kasy na kontach oraz akcji że nie muszą się tego obawiać. Zresztą nawet Kimishima zapewniał iż nie zamierzają rezygnować z konsol bo to by było właśnie ich samobójstwo. Najpierw niech PS4 chociaż pobije wynik 3DS a potem GBA żeby była mowa o tym że Nintendo idzie na dno. Fakt że ze stacjonarkami wyszło do tej pory 3 wygrane i 3 przegrane ale dzięki handheldom zawsze wyjdą na prostą bo po prostu to oni stworzyli ten biznes i znają go lepiej niż ktokolwiek inny (o czym ponownie świadczy porządna sprzedaż 3DS'a). 

No i gdyby firma miała problemy finansowe czy twierdziła że się nie opłaca na coś wydawać kasy to na pewno by nie wydała więcej mamony na park rozrywki, który ma budżetem przebić ten z Harry'ego Pottera w Japonii.

Niektórzy tutaj mają poniekąd rację iż jeżeli Nintendo skupi się na tworzeniu dajmy 1 Zeldy na dwie platformy to zaoszczędzi i czas i kasę a może też więcej zyskać bo przykład gier wydawanych na Vitę, PS3 i PS4 gdzie praktycznie zawsze gra X jest tworzona najpierw na Vite lub PS3 a dopiero potem polepszana dla PS4 (vide: Star Ocean, Dragon Quest Heroes itp.). Dzięki temu Nintendo będzie mogło niczym Sony kontrolować na który rynek jaka wersja będzie najbardziej opłacalna (handheldowa dla KKW a stacjonarna dla Zachodu lub oby dwie wersje na raz).

 

Ale cóż skoro mamy obecnie tyle niewiadomych a wywołało to mocną konwersację nie tylko na tym forum to widać ludziom się pomysł podoba (na wielu zagranicznych forach można przeczytać iż ludzie pomysłem 2w1 są wręcz zachwyceni). Bo to jednak coś więcej niż Gamepad od Wii U czy VIta która nie ściąga całej gry na handhelda tylko ją streamuje dzięki będącej obok PS4. Grasz na stacjonarce w domu a w podroż bierzesz handhelda bez utraty save'a dokładnie w tym samym miejscu co skończyłeś. Jak dla mnie bomba, zwłaszcza jeżeli jednak będą to dwie konsole z krwi i kości.  

Odnośnik do komentarza

Tonacy sie brzytwy chwyta w tym wypadku komorek. Moze N nie tonie ale dopatrzylo sie szybkiej latwej kasy na komorach co ukazalo Pokemon Go. Mialem kupowac NX ale jednak po kiego targac cegle za soba jak mozna ograc na telefonie? Niech sie N wezmie za to co robia najlepiej czyli gry a konsole niech zostawia innym bo juz za duzo dolkow kopia pod soba.

Odnośnik do komentarza

A 3DS'a w japonii już nikt nie używa bo to cegła? Jakoś z wyników sprzedaży ciągle New 3DS XL najlepiej się z całej rodzinki sprzedaje to chyba jednak jeżeli NX będzie takiej samej wielkości lub coś podobnego do Vity to co chyba będziecie musieli zjeść swojego kapcia.

Bawi mnie jak każdy po raz n-ty opisuje że nIntendo jest skończone nic kompletnie nie wiedząc o systemie a już tym bardziej "tworzą nowego handhelda, są skończeni bo wolę grać na komórkach". Cóż a ja wole grać na dedykowanym handheldzie w nową Zeldę a nie free-to-play szmirę bez przycisków. Ogarnijcie się bo was się ku.rwa czytać nie da. A swoją drogą Nintendo nawet palcem nie kiwnęło jeśli chodzi o Pokemon GO tylko spija śmietankę bo jako jedyni są na giełdach a to tym bardziej pokazuje jacy idioci prowadzą wielkie firmy skoro cała ta szarańcza kapnęła się po kilku dniach że Nintendo nie miało praktycznie z GO nic wspólnego. . 

 

Beka z was ludzie naprawdę.  :facepalmz:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie trzeba się patrzeć tylko na Pokemon Go. W Azji codziennie wychodzi jakas popierdulka która dobija do kilku mln pobrać w tydzień i zarabia tonę zielonych na mikrotranzakcjach w krótkim czasie i tanim kosztem. Jeżeli każdy producent gier miałby patrzeć tylko na prosty i szybki dochód to już dawno byśmy grali tylko na komórkach albo wcale. Niny wierzy w produkcję swojego hardware i nawet ogromna klapa wiiu ich nie zniechęciła i dobrze.

 

Czy NX to będzie bardziej handheld z możliwością podpięcia do TV (a bebechy w postaci Tegry na to wskazują) czy stacja dokująca będzie dodawała mocy to się zobaczy. Nowa Zelda wyglądała bardzo fajne i szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć że procek mobilny może to pociągnąć, a Niny mówiło że niby na NX gra ma wyglądać jeszcze lepiej. Jak narazie jedyna zaleta to skupienie się devow tylko na jednej platformie. Osobiście kibicuje Nintendo bo marki mają porządne tylko uważam za mały kryminał że pokemony czy Mario to klepia co roku w różnych postaciach, a calkiem nowej Zeldy nie dali wypluc przez cały okres "życia" WiiU. No nic, może teraz będzie lepiej.

Edytowane przez hav7n
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie nie bo system ma robić za dwie konsole jednocześnie. Nie ma nawet takiej opcji aby sprzedawali cały zestaw bez konkretnie wysokiej sumki a nie wierzę że podstawka ma słuzyć tylko do ładowania handhelda i wpięcia kabla HDMI bo wystarczyłby stosowny port w handheldzie (jako np. mini-HDMI) bo sam pomysl podpięcia handhelda do TV był już stosowany w PSP i nie robili by z tego takiej tajemnicy a ciągle Nintendo mówi o konsoli jako platformie stacjonarnej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...