Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to bym chcial juz wiedziec cos wiecej na zasadzie: jak to wyglada, co w srodku mniej wiecej (jak beda wygladac gry) i co ma horyzoncie jesli chodzi o gry.
Tak to sie prawie w ogole nie interesuje czy hajpuje. Fajnie by bylo juz cos wiedziec... wtedy bym stracil kompletnie zainteresowanie (Wii/WiiU) lub wyczekiwal premiery. A tak... meh :(

No... i fajnie jakby na premiere byly 3-4 mega mocne gry na dzien dobry, a nie jedna.

Odnośnik do komentarza

 

Dragon Quest i Zelda raczej pewne. Może Marian też zawita? Ciekawy jestem jak będzie też ze wsparciem firm 3rdparty.

DQ może w jap. Oni tę grę będą tłumaczyć bardzo długo i na zachodzie to bedzie dobrze jak zobaczysz do konca 2017.
:frog: Myślałem że u nas też będzie od razu. Ehh, no nic, trzeba czekać na oficjalne ogłoszenie konsoli.
Odnośnik do komentarza

 

 

Dragon Quest i Zelda raczej pewne. Może Marian też zawita? Ciekawy jestem jak będzie też ze wsparciem firm 3rdparty.

DQ może w jap. Oni tę grę będą tłumaczyć bardzo długo i na zachodzie to bedzie dobrze jak zobaczysz do konca 2017.
:frog: Myślałem że u nas też będzie od razu. Ehh, no nic, trzeba czekać na oficjalne ogłoszenie konsoli.

 

DQ XI jest też na PS4. jak by premiera miała byc w marcu to by było głośniej. Obecnie materiałów mało i chyba bardziej jaram się wersją na 3DS'a.

Odnośnik do komentarza

No niestety żaden duży DQ od lat nie wyszedł równocześnie w Japonii i na Zachodzie. na DQIX czekaliśmy bodajże ponad rok. Cud nad Wisłą że zdecydowali się na 7-mkę więc cegiełka zielonych odemnie do nich leci. Ale prędzej na Zachodzie wyjdzie 3DS'owa wersja bo ogólnie 3DS'ów dalej jest więcej niż PS4-ek, koszta produkcji mniejsze i jestem bardziej niż pewien iż Nintendo zajmie się wydaniem tejże wersji na Zachodzie.

 

Co do Metroid'a to akurat nie zgodzę się że Retro skończy jak Rare bo sami dostali wolną rękę przy drugim DKC jakim IP chcą się zająć. Poza tym Retro dosadnie dało NIntendo znać iż chcą więcej swobody i od dłuższego czasu nad studiem pieczę nie sprawuje wiejski tester kondomów Kensuke Tanabe tylko jeden z Ojców Metroida Yoshio Sakamoto. No i Rare zostało skreślone przez Big N w momencie gdy założyciele Rare zapowiedzieli odejście z firmy i gdy panował tam ogólny chaos a Mark Pacini odszedł już w czasach kadencji Wii. 

Jeżeli chcecie winić kogoś za brak prawdziwego Metroida to wińcie Tanabe bo to z jego winy tworzą Federation Forces 7 lat bo zamarzył mu się multiplayerowy Metroid jak Kobayashiemu Resident Evil dla mainstreamu (dosłownie jego słowa z wywiadu na 20 lecie serii "zawsze marzyłem aby Resident był grą w stylu filmów Hollywood aby każdy niezależnie od płci i wieku mógł cieszyć się grą"). Tak więc bardzo liczę iż Retro Studios zaskoczy nas całkowicie nowym IP lub powrotem ich autorskiego Raven Blade. A sam chce dostać wyyebanego w kosmos Metroid second other M  :Coolface: (ten cudny system walki śni mi się po nocach, tak powinna wyglądać łowczyni głów Samus Aran, tylko tym razem proszę o większe lokacje na planecie z konkretnymi zagadkami i japońskim VA). 

 

Co do gier na premierę czy podczas pierwszego roku to liczę of course na Pikmina 4, Zeldę, dużego Mon Huna (na handheldzie nie umiem się wczuć, potrzebny jest duży TVik i obraz w Full HD i pad o którego nie będę się bał że zaraz pęknie w pół), potwierdzenia FFXV, DQXI, nowego Xeno (z normalnym story i singlem) lub Baten Kaitos III (ahh marzenia) Metroda i przygodowego Star Foxa. Ale wiem tylko iż mogę liczyć na Zeldę (którą pierw ogram na Wii U) i Pikmina 4. Reszta wyjdzie w praniu i ogólnie nie ma się czym na razie nakręcać. Chce zobaczyć czyny a nie słowa, wtedy będę myślał o zakupie tejże konsolki. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

To że Pacini razem z Trilogy wymiotło to wiadomo i że Recore w innym obozie dopieszcza ale przez ostatnie 6 lat Retro nie udowodniło że są nadal ważni.Gdzieś mi się obiło o uszy że Prime Corruption definitywnie zamknęło całą serie ale skoro piszesz że mają teraz swobodę to niech tylko to na dobre wyjdzie.
A do NX mam zupełnie odwrotnie jak od czasów GC BigN straciło u mnie trochę na pozycji a Wii tylko pogrążyło całą sytuacje z małymi wyjątkami tak dzięki ostatniemu powrotowi do Wind WakerHD moja wiara wróciła na tyle że zamkniętymi oczami polecę po nowego Nx-a razem z dziką Zeldą. O resztę gier na razie się nie martwię bo jeszcze na WiiU mam zaległości no i ponownie jaranko mam na Metroidy :D

Odnośnik do komentarza

Nie tylko Ty, patałach jakich mało. Nie znoszę jak pseudo twórcy zmieniają serię nie do poznania tylko dla własnego widzimisię mając kompletnie w du.pie fanów i dziedzictwo. 

 

@Oldboy 

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o swobodę fabularną w tworzeniu kolejnego Metroida tylko Retro Studios w końcu po latach wykazywania się (sorry ale oby dwie części DK pod względem sprzedaży zdeklasowało całą trylogię Prime'a) otrzymało zielone światło od Nintendo iż mogą wybierać co chcą stworzyć (tak jak wspomniałem to był ich wybór zrobić kolejną część DKC) i dzięki temu za studio wreszcie odpowiada Yoshio Sakamoto (Tanabe zaś sprawuje pieczę nad Next Level Games). Tak więc jeżeli jest coś na co najbardziej czekam z wielkich niewiadomych produkcji to właśnie dzieło Retro Studios i mam nadzieje że będzie to pozytywny szoker a nie opad szczęki w stylu "to nad tym g.ównem pracowali tyle lat?!". 

 

Jeszcze co do Retro to fakt na przełomie okresu Wii i Wii U odeszło dość sporo ważnych osób obok Marka Pacini. Zresztą to za nim poszła bodajże 3 weteranów gdzie razem stworzyli Armature Studio (i liczę bardzo na ich port Bloodstained na Wii U więc niech mnie nie zawiodą), kolejna grupa od RS stworzyła z kolei BluePoint Games czyli mistrzów recyklingu dzięki którym otrzymaliśmy naprawdę zacne kawałki kodu, które nie są prostym kopiuj-wklej. A co najlepsze, oby dwa studia mają swoje siedziby w Teksasie tak jak Retro Studios  (ciekawe czy dalej wszyscy spotykają się na piwko przy grillu) xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tytuł miał wyjść w 2016r. po wydaniu wersji Mobilnej. Cóż jeżeli to by mialoby tak wyglądać jak ten crap w mobilkowym wydaniu to ja podziękuję. Dalej trzymają się tego paskudnego stylu graficznego z Lost Valley a na komórki wszystko wygląda jak tania gra z przeglądarki. Jeżeli nie powrócą do klimatów Back to the Nature i A Wonderful Life to mogą się pocałować w pupkę z takim harveściakiem i wolę kupić już Story of Seasons.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...