Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Te przeniesione gry na NX'a z Wii U to na razie tylko plotki. Również bardzo wątpliwa jest wsteczna kompatybilność z DS"em i 3DS"em bo NIntendo chce utrzymać 3DS'a na rynku do 2018r. więc to mija się z celem, dodatkowe koszta na nikomu niepotrzebny stuff tym bardziej że takiego 2DS'a można kupić za grosze. Mogliby już zapowiedzieć Directa prezentującego konsole bo to naprawdę jest nudne. Szybciej Sony zaprezentuje Neo niż Nintendo NX'a.....

 

Osobiście ciągle się waham czy kupować 2dsa dla samych pokemonow ale jak N ma zamiar wypuścić jeden sprzęt mający zastąpić dużą i małą platformę oraz dołożyć wsteczną kompatybilność to jestem w sklepie w dniu premiery.

Odnośnik do komentarza

Podobno potwierdzone kartridze

 

Biorąc pod uwagę, że od 1989 roku każda konsola przenośna Nintendo była na kartridże, na ma czego za bardzo tutaj potwierdzać.

 

ciekawy mockup z neogafa:

 

CdZUNC2.png

 

uwzględnia wszystkie te "potwierdzone" informacje. fajny.

Odnośnik do komentarza

Też się jaram i nie mogę się doczekać wrześniowej prezentacji. Jest mi obojętne jak będzie wyglądać konsola i pady, interesują mnie wyłącznie gry. Z jednej strony mieli czas żeby przygotować soczyste petardy, z drugiej strony to Japończyki, uparte twarde betony. Oby wyciągnęli wnioski z ostatnich porażek.

Odnośnik do komentarza

W tym całym układzie jedynie co zapomnieli to nazwać przyciski A,B, X, Y bo w życiu w żadnej grze nie będzie pokazanego przycisku bez oznaczenia. Reszta mi szczerze nawet pasuje jakby to tak wyglądało. 

 

@Sebas

Nie masz co czekać tylko kupuj 2DS'a bo gier z 3DS'a na NXie się nie doczekasz (na pewno nie w formie wstecznej kompatybilności gdzie wkładasz starego karta i grasz). Ale i tak jeżeli Ci się nie śpieszy to poczekaj do zapowiedzi NX'a bo możliwe że zapowiedzą wtedy konkretne obniżki cenowe poprzednich konsol.

 

No właśnie Panowie, nie ważne jak konsola będzie wyglądać bo na niej się gra a nie ma wyglądać jak posążek za 1mln dolców. Zobaczymy czy rzeczywiście wyciągnęli wnioski ale myślę że po raz pierwszy od 10 lat będzie w co grać na premierę (i w ciągu pierwszego roku) bo jak Wii U jeszcze miało konkretny line-up gier w 2014r. tak tuż po tym konsolka zniknęła z mapy wydawniczej jeśli chodzi o gry. Tak więc odpowiedź sama się nasuwa: Skoro nie zwiększyła się liczby zapowiedzianych gier od Nintendo i na WIi U na 3DS'a (i trwa to do dzisiaj) to developerzy muszą coś klecić dla NX'a. Myślę iż sporo gier mogło wyjść jeszcze na Wii U ale zostało przerobionych pod nową platformę i to miałoby sens.

Odnośnik do komentarza

@Sebas

Nie masz co czekać tylko kupuj 2DS'a bo gier z 3DS'a na NXie się nie doczekasz (na pewno nie w formie wstecznej kompatybilności gdzie wkładasz starego karta i grasz). Ale i tak jeżeli Ci się nie śpieszy to poczekaj do zapowiedzi NX'a bo możliwe że zapowiedzą wtedy konkretne obniżki cenowe poprzednich konsol.

 

nie obchodzi mnie obsługa fizycznych nośników. Moim zdaniem jest spora szansa, żę gierki z eshopu będą działać i to mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Te przeniesione gry na NX'a z Wii U to na razie tylko plotki. Również bardzo wątpliwa jest wsteczna kompatybilność z DS"em i 3DS"em bo NIntendo chce utrzymać 3DS'a na rynku do 2018r. więc to mija się z celem, dodatkowe koszta na nikomu niepotrzebny stuff tym bardziej że takiego 2DS'a można kupić za grosze. Mogliby już zapowiedzieć Directa prezentującego konsole bo to naprawdę jest nudne. Szybciej Sony zaprezentuje Neo niż Nintendo NX'a.....

 

No jak chce utrzymywać 3DSa to moim zdaniem sensowniejsza byłaby sytuacja gdybyś mógł odpalać gry z 3DSa na NXie wtedy mogli by wydawać te same gry na dwie konsole w lepszej i gorszej wersji czyli coś jak PS4/Neo. Kwestia czy Nintendo tego chce. 

 

Co do wsparcia 3rd party to na dobrą sprawę tasiemców z dużych konsol w ogóle nie potrzebuje bo i tak to niczego nie zmieni. Kupicie konsole słabszą od XO żeby grac w Fife czy Coda? Non sens.

Odnośnik do komentarza

@Bluber

Bez tych tasiemców konsola nie będzie miała czym się przebić do mainstream'u. Skoro Wii miało CoDy, NFS'y, Fify i sprzedawało się i tak w kilku milionach (wiadomo że wynik był znacznie słabszy od wersji PS360 ale koszt produkcji był z kolei znikomy więc przy nawet 2/3 mln sprzedanych kopii zarabiali konkretny szmal) to musi być też na NXie, bo inaczej wyjdzie drugie Wii U. Tobie może i niepotrzebne są multiplatformy ale ja chciałbym w końcu bez problemu ogrywać owe tytuły nawet jak za czasów Wii z gorszą grafą (nie muszę wtedy kupować dwóch konsol). 

 

@Seba

No jeżeli zwisa Ci fizyczny nośnik to może się doczekamy Virtual Console gier z 3DS'a, aczkolwiek bardzo wątpię aby się skupili na tym aspekcie przy premierze konsoli bo skoro zapowiadają utrzymanie 3DS'a przy życiu przez jeszcze 2 lata to znaczy że chcą na nim zarabiać a takie gry w cyfrze odebrałyby tylko klientów.

 

@hav7n

Z tym NX1.5 może się okazać szybsze niż Ci się wydaje ponieważ ostatnio padło dość konkretne info iż jednak NX będzie miał w bebechach Tegre X2 (poszedł wyciek z linii produkcyjnej że niby zmienili parę rzeczy w tym procek przez co produkcja ruszy dopiero teraz na jesień/zimę a nie w lato jak było planowane). 

Odnośnik do komentarza

Co do wsparcia 3rd party to na dobrą sprawę tasiemców z dużych konsol w ogóle nie potrzebuje bo i tak to niczego nie zmieni. Kupicie konsole słabszą od XO żeby grac w Fife czy Coda? Non sens.

 

No przecież. Tak samo mam w wuju 3rd party. Grałem w to wszystko ostatnie 20lat i koło wspomnianego już wuja lata mi jakieś przebijanie się do mainstreamu. Widać po currentśmieciach ile to warte.

Odnośnik do komentarza

Większość gier 3rd party dzisiaj to wydmuszkowe tasiemce jak cody czy wszystko od ubisyfu. Wiadomo zdarzają się gry "normalne" jak mowy Deus czy Doom ale raczej nic z tego nie pasuje do Nintendo. Jak wszystkie studia Niny ogarnął robienie gier na jedną platformę to nie powinno zabraknąć dobrych tytułów, a z tym wsparciem 3dsa do 2018 to nic innego jak marketingowa gadka. Wszystko zależy od sukcesu NXa, jak nowa konsola będzie schodziła jak ciepłe bułeczki to szybko Nintendo obetnie gry na 3dsa albo ograniczy do japońskich po(pipi)ek.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że tak, po prostu aby sprzedaż była i było zainteresowanie to chociaż w marnej ilości jakieś gry third-party muszą być. Poza tym w przypadku Nintendo third-party to np. Square-Enix i Dragon Questy a przecież takiej jakości tytuły chcemy dalej otrzymywać prawda? No a żeby je dostać to musi być sprzedaż. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wydawcy patrzą czy konsola jest popularna, jak tak to moc obliczeniowa nie ma dla nich znaczenia. 

 

No i hav7n ma racje pod tym względem iż jeżeli Nintendo skupi się na jednej platformie to gier będzie więcej. Oczami wyobraźni można zobaczyć takie combo Wii + DS a to już by było coś....

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jeśli N skupi się tylko na jednej platformie, to gier będzie od groma. Oczywiście mówimy tu o grach japońskich i generalnie JP od dawna jest na kolanach, ale jakby devi robiący dawniej gry wyłącznie na handheldy N robili teraz te same serie, ale na NX, to mogłoby coś z tego wyjść, bo akurat tutaj np. taki 3DS ma się czym pochwalić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...