Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Gabaryty konsolki w trybie przenośnej są mało przenośne, ale takie czasy. Na 100% w użytkowaniu będzie wygodniejszy niż N3DS XL, bo przy takim kształcie nie powinno być problemów z odpowiednim wyważeniem sprzętu. Moc sprzętu ( w końcu potwierdzono która Tegra będzie środku?) jak na tego typu konsolę i do tego od Niny pozytywnie zaskakuje i pozwala marzyć o małych graficznych perełkach, a już na pewno nie będzie tak ograniczać twórców. To oczywiście nie przesądza o niczym, ważne są gry.

 

Joy Cony wysuwasz z ekranu i sam ekran wkładasz do pierwszego lepszego pokrowca na tablet 7" a joy cony możesz trzymać w małej kieszeni od plecaka czy cokolwiek tam używasz do transportu podstawowych rzeczy. Dziwi mnie narzekanie ludzi na mobilność Switcha, który ma 6" ekran w porównaniu do ludzi nawet w Polsce podróżujących z 10" tabletem czy tymi g.ównami 2w1 i przekątnej 12'. Nie róbmy z tego wielkiego problemu, którym on nie jest. Wielu tutaj stawia że po co to komu jak on samemu siedzi w domu. 

Cóż ja od 7 lat wiecznie jestem w ruchu i stacjonarki coraz bardziej nie mają u mnie bytu i preferuję handheldy bo zawsze mam je ze sobą (które nigdy nie trzymam w spodniach bo to czysta głupota) no i do takich osób Nintendo uderza i to ma sens bo w rzeczywistości sprzęt nie jest większy od innych sprzętów, które każdy używa na co dzień (i tak piję tutaj też do smarkfonów z 6" wyświetlaczem) a przekaz jest bardzo prosty i chwytliwy no i w końcu konsolka nie wygląda jak z jakiegoś serialu sci-fi z lat 80-tych.

 

Dla mnie to jest po prostu duże jak na mobilną konsolę. Nie wiem co tam obecnie ludzie noszą, ale ja się wychowałem na sprzęcie, który mieścił się w kieszeni ( po to między innymi miały kompaktowe wymiary, a rysy na sprzęcie nie powodują u mnie drgawek). Nie napisałem, że to mi nie odpowiada, bo sam głównie gram na tronie, ot zwykła uwaga, że sprzęt jest duży. Na marginesie zaznaczmy, że wbrew temu co piszesz Switch jest większy od telefonów których teraz każdy używa (bo ustaliliśmy, że każdy używa takich z 6" wyświetlaczem), bo nie składa się z samego wyświetlacza.

 

Co do kompromisów, to w dziwnym kierunku poszli. Z jednej strony pokazują 10 wersji w jakich mogą działać te odłączane kontrolery, ale najwygodniej i tak wygląda to, kiedy... no nie są odłączone. Z drugiej strony pokazują normalne kontrolery (do tego z gałkami rozmieszczonymi na modłę mojego ulubionego pada do Xa, miodzio :) )do gry na stacjonarce. Trudno mi pojąć głębszy sens podnoszenia kosztów urządzenia wrzucając te transformerowe padziątka. Ok, wiem, znając Niny nie dodadzą tego pada którym się chwalą do zestawu, ale konsola o konstrukcji monolitycznej + pad kosztowałaby pewnie tyle samo lub nawet mniej. Mi to nie wygląda na kompromis, raczej szukanie klienta tabletowego (pewnie gdzieś tam będą to promować jako tablet z dodatkowymi funkcjami). 

 

Tak więc, ogólny koncept mi się bardzo podoba, z wyjątkiem tych odłączanych farfocli, więc jak zadbają o soft, to bierę. 

 

Mam jeszcze pytanko co do stacji dokującej. Wiadomo już, czy cała technologia odpowiedzialna za grafikę będzie się mieścić w tym tablecie czy jednak w tej stacji będzie siedzieć jakiś megazord? Chodzi mi bardziej o hardware który pozwalałby wyświetlać bezstratną grafę w wyższej rozdzielczośći na TV (tablet od niny w 1080p to już byłby szczyt szaleństwa).

 

edit. Pisałem tak długo tego posta (ukradkiem w pracy), że Yano już zdążył odpowiedzieć na moje ostatnie pytanie. Czyli tak jak już kiedyś rozkminiałem, to po co ta stacja dokująca (do tego sporych rozmiarów względem samego urządzenia), jak nie w niej nic innego niż złącze HDMI i zasilacz? No tak, Niny znowu nie chce pewie dołączyć zwykłej ładowarki...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

"Redakcja Famitsu otrzymała możliwość zadania kilku pytań dotyczących Nintendo Switch i dziennikarze potwierdzają – konsola nie otrzyma wstecznej kompatybilności z biblioteką pozycji Nintendo 3DS-a i Nintendo Wii U.

 

Jak już celnie zauważyli gracze – sprzęt nie posiada wejścia na płyty (WiiU), a kartridże mają inny rozmiar (3DS), ale urządzenie nie otrzyma również dostępu do bibliotek w formie cyfrowej."

 

http://m.ppe.pl/news/47068/nintendo-switch-nie-otrzyma-wstecznej-kompatybilnosci-ale-nintendo-powinno-przygotowac-dodatkowe-kontrolery.html

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

O sebas, ty hóiu, 1:0 dla Ciebie.


czyli fala remasterów zaleje i Switch'a.


Laura Dale: NX battery 3 hours max, dock WILL improve performance, touchscreen

 

 

The “Switch has a multitouch screen” Tweets

I am VERY confident in saying that the Nintendo Switch screen is a touch screen, but that is not core to most gameplay.

— Laura Kate Dale (@LaurakBuzz) October 20, 2016

I’ll be there for menus, for drawing, for certain games like Mario Maker port etc.

— Laura Kate Dale (@LaurakBuzz) October 20, 2016 

I’m confident in saying that the Nintendo Switch’s screen is a multi-touch screen.

— Laura Kate Dale (@LaurakBuzz) October 20, 2016

As all Nintendo Switch games need to be playable with the handheld in the console dock, all Switch games will be playable without touch.

— Laura Kate Dale (@LaurakBuzz) October 20, 2016 

These tweets were based on information from Source A (Nintendo). As shown above, they knew enough to know when the reveal trailer was coming before the official announcement. They know their stuff.

 

 

The “Switch dock has some additional processing power” Tweets

RE: dock, what I’ve heard is additional processing (lacking specifics atm) for when docked. However, would expect a few secs to switch.

— Laura Kate Dale (@LaurakBuzz) October 20, 2016

If there is additional processing in the dock, I would expect at least a few seconds to swap handheld to console etc.

— Laura Kate Dale (@LaurakBuzz) October 20, 2016 

This information again came from sources A (Nintendo), B (Ubisoft) and D (Manufacturing). None could confirm whether the dock is a PlayStation VR-style processing box which helps power higher resolution play when docked, or if docking the console simply allows the handheld to overclock and provides better performance that way. All sources claim the hardware has an easier time running docked compared to when out and about as a portable.

Many on Twitter have drawn my attention to this interview with IGN where Nintendo state that “The dock is not the main console unit of Nintendo Switch… The main function of the Nintendo Switch Dock is to provide an output to the TV, as well as charging and providing power to the system.”

To that, I reply that they repeatedly use the words “main function” and “Main Console” here which still leaves a lot of room for clarity. I believe these statements were aimed at clarifying the Switch was not another Wii U style console rather than saying the dock won’t in any way alter game performance. You can’t play the dock without the handheld, but that doesn’t mean the dock won’t improve game performance.

 

 

The “Battery Life” Tweet

To those asking about battery life on Nintendo Switch, I’m hearing “mediocre” battery life.

— Laura Kate Dale (@LaurakBuzz) October 20, 2016

Source A (Nintendo) described the Switch as having a “mediocre” battery life. Source B (Ubisoft) has said a maximum battery life of three hours.

3h :pawel:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza

przeciez na samym filmiku widac ze w stacji dokujacej z boku sa dwa sloty (ludzie podejrzewaja ze usb) wiec to nie jest tylko ladowarka z hdmi

 

jesli wierzyc przeciekom (a te jak dotad trafialy praktycznie idealnie) to gierki na tv beda w 1080p, w trybie handheld 720p, dotychczas myslalem, ze ta roznice bedzie robic wlasnie ta stacja i jej bebechy, a wychodzi na to, ze wszystko robi jednostka glowna, a mniejsza rozdzielczosc w trybie handheld pewnie rowna sie ograniczeniem taktowania procka czyli wydluzy to czas zabawy bez ladowania

 

zreszta obstawiam, ze za 2 lata wyjdzie switch pro i juz stacja dokujaca dostanie procka podbijajacego do 4k i hdr

 

na bank w pudelku nie bedzie ladowarki, wielbiciele handheldow beda musieli ladowac co te pare godzin przerywajac granie i podlaczajac do stacji dokujacej - chcesz inaczej plac

 

w trybie stacjonarnych chcesz grac wygodnie na wygodnym padzie - plac

Odnośnik do komentarza

W sumie po co mi wsteczna kompatybilność, jak ze swoim 3DSem nie zamierzam się rozstawać. A tu mam gry z NDS i GBA i SNES i NES no i 3DS.

---

Ładowarka będzie w zestawie - teraz w przypadku handheldów nie było, ale przecież tylko w tych nowszych modelach. Nintendo myślało, że new3DSa kupią osoby, które już miały poprzednie konsole, więc po co im dwie ładowarki na chacie:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Obawiam sie wagi tego stworka,skoro wszystkie bebechy w urzadzeniu, jak i faktu ze 6 cali to smiesznie malo... daliby z 8 i bylo by odealnie, moj tel ma 5,5.

Ciekawe jak bedzie z grafika, bo jak poziom wiiu to po co to w ogole wypuszczac. Zwazywszy ze tuz za rogiem prosiak i xs

Edytowane przez polson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...