Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Taka trochę nijaka była ta zapowiedz. Trzy minuty, a w sumie tego na czym zależy graczom najbardziej czyli gier nie było... Jak oni mają tak promować tę konsolę, to nie dziwię się dlaczego akcje na giełdzie pikują w dół. Wydaję mi się, że nina nadal jest w (pipi)e jeżeli chodzi o tę konsolę i zapowiedzieli ja tylko dlatego aby dac jakiś znak inwestora..

 

Do stycznia wielu już o tym switchu zapomni. Dodatkowo w okolicy premiery wychodzi cała masa świetnych tytułów na inne platformy.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

 

Do stycznia wielu już o tym switchu zapomni. Dodatkowo w okolicy premiery wychodzi cała masa świetnych tytułów na inne platformy.

 

W tym Zelda Breath of the Wild, która jak na razie nawet wśród graczy budzi największe zainteresowanie ze wszystkiego co wtedy wychodzi. 

Odnośnik do komentarza

Na WiiU można odpalać kopie, od kilku dni można grać również na kopiach online.
Emulator ( CEMU ) działa tak sobie - trzeba mieć na prawdę mocną maszynę by gry działały w 30 klatkach ( a działa kilka znośnie - Super Mario 3D World, NSMB, Mario Kart ).

O ile na kopiach od kilku dni można grać i nie ma z tego wielkiego halo to na szczęście nawet proste modyfikacje ( np. zmiana koloru farby w Splatoon = ban ) są banowane :)

Odnośnik do komentarza

Nie no już nie szarżujmy tak z tą ignornacją mas. Najlepiej sprzedające się gry to mimo wszystko podobne, co te, które są najpopularniejsze na forumku. Na czele z traktowaniem GTA jak świętość. To jest najpopularniejsza gra świata, z dziesiątkami milionów fanów.

 

Nie żyjemy kurna w czasach pegazusa łupanego, praktycznie każda gazeta... ok, każdy portal ma na czołówce newsy z działu o grach, recenzje, ludzie się tym po prostu interesują, w wieku do 40 lat to powszechne. Ludzie, którzy kupują konsolę nie interesując się konkretnymi grami i nie szukając o nich informacji w internecie, to zdecydowanie mniejszość, nie większość. I mówię o wynikach globalnej sprzedaży, nie obserwacji ze sklepu w Ostrołęce czy coś. Do sklepu w Ostrołęce wiele osób nie pójdzie, bo tam nie mieszka, a nawet gdyby, to wolą zamówić przez internet.

 

Naprawdę nie jesteście jakąś wyjątkową ciasną grupą.

 

 

 

Mówienie, że ludziom wystarczy żeby FIFA była, jest raczej pudłem. Przecież FIFA zawsze jakaś była. FIFA 16 to pierwsza część w tym stuleciu, która faktycznie nie wyszła na żadną konsolę Nintendo.

 

No tak, najwięcej graczy gra w popularne tytuły, czemu zupełnie nie przeczę. Do tego ci sami gracze interesują się tymi grami. Temu też nie przeczę. Popularne gry są popularne również na forum. Kolejny raz nie przeczę. Ogólnie to nie bardzo wiem do czego pijesz. Że są ludzie skupieni na małej liczbie gier i ich granie sprowadza się do 1-2 tytułów ( to chyba logiczne, że się nimi interesują) ew. tacy, dla których gry = FTP, komórkowe popierdółki itd.? 

 

Czyli, że co, za słabą sprzedaż FIFA na Wii odpowiada słaba grafa (bo w sumie w dyskusji z Orzeszkiem chodziło mi o ten aspekt "a panie, lepsza grafa na PS4/XO itp.itd") ?  Mam dziwne wrażenie, że za słabą sprzedażą FIFA na konsole NINY odpowiada masa innych czynników, jak np. usługi sieciowe, zupełny brak promocji (przynajmniej w stosunku do tego co dzieje się na Xa i PSa), dziwaczne (mało fifowe) kontrolery, pewna konsekwencja w tej niekonsekwencji względem multiplatform (na konsolach X/PS masz właściwie pewność, że kolejne edycje ulubionej serii będą wychodzić przez następne dziesięć lat), wizerunek firmy itd. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No piłem głównie do rozwijanej wizji przez Orzeszka i parę innych przytakujących, że potencjalni klienci to osoby co to nie wiedzą co to GTA itd. No raczej tak nie jest. Naprawdę większość osób wie i się interesuje i decyzje stojące za wyborami typowo nie są odmienne od tych, jakie są na forumku. (Także jeśli chodzi o niemałą, choć też nie jakąś wielką, grupę, dla której powodem do kupna konsoli, a co za tym idzie bycia potencjalnym klientem, jest jakaś tam "moc").

 

W sensie, cmon, napisane było, że Xbox One S się sprzedaje, bo ludzie go kupują jako odtwarzacz UHD, come on... Albo tekst, że w Polsce się stygmatyzuje ludzi z konsolami... Nie było tak za bardzo nawet jak miałem 10 lat, było bardziej niszowo, dorośli rzadko grali w giereczki, ale raczej z braku promocji i kasy, a teraz to wręcz trudno by mi było wymyślić znajomego, który nie ma któregoś Playstation. Aż mnie to irytuje, bo ukradli mi hobby i nagle to ja jestem ostatnią osobą na świecie, która nie przejszła Uncharted 4 czy Bloodborne. Do tego piłem. Zapalonych graczy śledzących newsy (o tyle choć, że wiedzą, kiedy wychodzi nowe Red Dead Redemption, Arkham i Last Guardian) jest bardzo dużo i stanowią decydującą część rynku.

 

Oczywiście są granice, i takie indyki, które mnie interesują, faktycznie mają już wpływ niewielki. Co widać chyba na przykładzie Vity, która faktycznie może okazać się pewnym protoplastą Switcha, zobaczymy. Trochę tego było, ale na forumku, czy w globalnym sensie - mało kogo to obeszło, a Vita sprzedała się w minimalnych ilościach, mimo... no można długo wymieniać, jakie miała cechy i potencjalne zalety. Ale GTA prawie każdy potencjalny klient dowolnej konsoli zna i kocha, bez przesady.

 

(Pomijam tu ludzi, którzy grają na Facebooku itp., bo gadka była bardziej o porównaniu konsol i rynku nowych gier, to co interesuje wydawców i co decyduje, czy typowa duża gra wyjdzie na jakie konsole. Nawet jak 7 miliardów ludzi gra na Facebooku to nie ma specjalnie wpływu, czy akurat nowy Tomb Raider i Bioshock wyjdą na PSXbox, czy także na Wii U).

 

 

Co do różnych powodów to mniej więcej się zgadzam. Piłem bardziej do tekstów w stylu "no na Wii U nie było multiplatform bo wyszły mocniejsze konsole". Starałem się wykazać czarno na białym - jakby nie wyszły mocniejsze konsole, to też by nie było.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No trochę by mnie to zdziwiło, bo jednak nawet NVidia Shield działa dłużej, nawet dwukrotnie dłużej, a po N spodziewać się można prędzej poświęcenia "mocy" na rzecz długości życia baterii, niż odwrotnie. I wypowiedzi firmy, choć niekonkretne, raczej też zaznaczają właśnie takie podejście. Rozdzielczość 720, na jakiej ma działać ekranik, to w porównaniu do współczesnych tabletów nic specjalnego, delikatnie mówiąc, ale oznacza sporo mniej pikseli do przeliczania.

 

Ale. Źródło wydaje się dość wiarygodne. Trudno sobie wyobrazić, by te dev kity nie odpowiadały ostatecznej specyfikacji technicznej konsoli wychodzącej w marcu. 3 godziny działania handhelda to byłby kolejny kosztowny kompromis.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli to będzie 3 godziny przy najbardziej wymagajacych grach to całkiem spoko. Nie ma obecnie sprzętu, który osiągałby znacząco lepszy wynik - smartfony, tablety i laptopy zapewniaja 3 - 3,5 godziny grania w nowe tytuły AAA maksymalnie. Jak będzie siorbało energię z typowego powerbanku to będzie super.

Jesli oczekujesz ze konsola bedzie ladowana przez standardowe micro usb to chyba nie znasz nintendo. Pewnie dowala jakas porabana wtyczke ktora pasuje tylko do oficjalnej ladowarki

 

Swoja droga niwe tablety ile maja rozdzialki? 1080p? Pewnie niektore nawet wiecej.

Wiec jesli switch ma miec 720p i działać na baterii nawet krocej niz tablety to lipa.

 

Ale pewnie pol roku pozniej wyjdzie "switch better battery edition". Oczywiscie wbudowane wszystko

Odnośnik do komentarza

W sumie juz o tym pisalem ale 3h baterii moze sie okazac wyjatkowo (pipi)owe jak stacja dokujaca bedzie jedyną ladowarka. Bo wtedy lądując mozna grac tylko na tv. Wiec odpada granie przenosne w łóżku z konsola na kablu wpiętą do zasilacza. Troche lipa. Chyba ze to kolejny szczwany plan i przenosna ladowarka bedzie do kupienia osobno. Bym sie troche usmial.

 

Przenosna konsola z 3h bateria ktora mozna ladowac tylko przez stacje dok? Juz widze jak ludzie jada na meczyk albo cos i dzwigaja stacje zeby ew podladowac konsole.

 

Czy tylko ja tu widze brak logiki?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale Ninny poczekalni jak konkurencja się wystrzela z zapowiedzi swoich konsolek i uderzyło znowu z nieznanego kierunku. I trafili w dychę.

Co Ty ćpasz? Owszem poczekali poczym stwierdzili, że więcej pary nie puszczą bo...trzeba poczekać. Nigdzie się nie pojawiają olewając trochę nasze rynki. A czy trafili w dychę? Nie, trafili w niszę bo duże grono graczy zaopatruje się już w pro, tv 4k, vr, one s itd. I po prostu ominie Nintendo. Ja kupię bo celuję w nowego handhelda i tu może im się udać. Niektórzy z nas liczą tylko na exy bo szczerze to mam gdzieś port Skyrima, którego pykałem multum h na ps3 czy też inne multiplatformy, które nigdy nie osiągną poziomu innych konsol. Także jak będą mieli swój silny line up to będę kupiony ale nie liczę na wysyp i inni gracze zapewnie też. Więc osoby zdezorientowane wątpię czy wybiorą N.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...