Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

No to wyobraź sobie, że pewnie tak będzie jak piszą. Konsola za słaba aby robić port powiedzmy 1-1 jak przy ps4/xo- trzeba będzie ciąć. Utną rozdziałke, detale/tekstury i pytanie - kto kupi takiego kupsztala? Garstka masochistów. Dev i wydawca po kilku wpadkach dadza sobiue spokój z robieniem okrojonych, słabo sprzedających sie portów na Switcha i konsola praktycznie jak Wiiu skończy jako konsolka tylko do exów. Źle? Dobrze? Cholera wie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Przenośnie to to będzie potwór i nic więcej mi do szczęścia nie trzeba, skajrim on the go :obemi:

no chyba nie. zależy od ceny, wstępnie to może z shieldem sobie powalczyć bebechami. Wiadomo, że nikt nie kupi switch by grać w fife czy coda w samolocie. Jak sie rozwinie romans nintendo z apple to ten sprzęt zdechnie szybciutko. Chyba że wydali super mario run po to by użytkownicy appla kupiły switch :obama:

Odnośnik do komentarza

juz mogli zrobic z tego switcha prawilnego handhelda z portem hdmi do podpiecia pod tv jak niegdys pozniejsze modele psp bo widze ze ludzie do konca beda hejtowac te urzadzenie za slaba specyfikacje w wersji stacjonarnej i jeszcze sie okaze, ze to bedzie gwozdz do trumny

 

do mnie od poczatku switch to handheld, wersja stacjonarna to opcja jaka pewnie odpalalbym w 10% przypadkow wiec glownie koncetruje sie na tym jakie doswiadczenie chca zaoferowac graczowi w tym wariancie

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście wystarczy, żeby powtórzyła się sytuacja z Wii, który miał świetne Shattered Memories czy House of The Dead, wystarczy nie próbować na siłę przenosić molochów AAA z którymi zwykłe PS4 ma problemy z optymalnością, tylko żeby wydawcy third party się nie zniechęcały i nie rezygnowali z dalszej produkcji gier po jednej próbie.

Odnośnik do komentarza

Jestem totalnym laikiem w kwestiach technicznych, czy patrząc na ceny i moc smartfonów i tabletów jest realna szansa by Switch o takiej specyfikacji kosztował tysiaka?

 

Porównywanie smartfonów i konsol przez "moc" mdr. Ale tak ogólnie to patrząc, że PS4 Pro można gdzieś tam kupić za 1500 zł, to teoretycznie można sobie wyobrażać, że cena Swticha się zbliży do tysiaka. Patrząc jednak na wszystkie standardy rynku i Nintendo w Polsce, w ogóle tak nie będzie.

 

Gdyby jen był po 2 złote, jak kiedy wychodziło Wii... Ale jest po 3,60.

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@ogór

Co ma yen do złotówek jak najpierw podadzą cenę w Dolcach, potem przerzucą kurs na Euro 1:1 i dopiero wyjdzie pseudo cena w zlotówkach ale doliczyć trzeba jeszcze marżę polskich sklepów tak o min. 100zł (najpewniej 200) i jak konsola na Zachodzie będzie kosztować 250Euro to u nas kosztować będzie 1100/1200zł. 

 

@S_600

Wedle tekstu Eurogameru to pomimo iż dziwią się że nie jest to najmocniejsza wersja Tegry jaka jest dostępna od Nvidii to nawet handheldowa moc bez dockowania spokojnie przebije moc Wii U(powołują się nawet na prezentację Jimmyego Fallona). 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Genialny jest ten temat. Nie no rzeczywiście, jeśli anglojęzyczne media najpierw podają nam cenę w dolarach, to faktycznie kurs jena nie ma żadnego wpływu na to, jaka będzie ta cena produktu japońskiej firmy.

 

 

Podadzą i w dolarach, sęk w tym że nie podadzą ceny w dolarach tak niskiej, jak niektórzy tutaj ciągle fantazjują, tak jak o megahercach z kosmosu i dodatkowym RAM płynnie strumieniającym swoją moc ze stacji dokującej. Jak w ogóle można uważać... whatever, wróćmy do fachowego omawiania info, że osoby które już kupiły Wii U tylko dla Zeldy są zrobione w bambuko przez oficjalne anulowanie tej wersji i innych genialnych wątków tego tematu.

 

 

Swoją drogą to jest mocne pytanie w sytuacji, gdy w sumie jeszcze Wii U oficjalnie nie zeszło cenowo nawet do 1100 zł.

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@ogór

Akurat Nintendo trzyma się typowej średniej i często na zachodzie sprzęt jest zaokrąglany do pewnej sumy (tym bardziej nie zapominaj iż w Japonii często podaje się cenę bez podatku, który klienci i tak muszą doliczyć).

 

Jest to normalne i przewidywanie iż konsola będzie kosztować max. 250/300 dolców to norma i nie potrzeba wielkiego "filozofa" jak Ty kolego aby być pewnym ile konsolka będzie kosztować. A odnoszę się również do tego iż jak podadzą najpierw cenę w yenach (a pierwsza jest konfa w Japonii) to Zachód przeliczy to na swoje waluty i w przybliżeniu będzie wiadomo ile będzie kosztować. Potem dostaniemy oficjalną kwotę w Dolcach, która będzie przeliczona na funty i Euro. Tak było, jest i będzie.

 

 

Edytka:

A i polecam Ci nie czytać takich stron jak PPE bo nigdzie Nintendo nie anulowało Zeldy na Wii U skoro nawet wysyła teraz maile z życzeniami świątecznymi i przypominają o Zeldzie na Wii U. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Ale ze ta konsola jest za slaba to co to znaczy? Jestescie zdziwieni ze nie beda na niej banglac porty z ps4 1:1? Nagle wielki zawod ze nie pogracie sobie w Batelfielda w takich samych detalach jak na duzych konsolach czy w inne RDR2 czy Pray? To tylko udowania jak niektorzy nie sa targetem niny albo sa calkiem oderwani od rzeczywistosci XD. Dawac mi pokemony i monster huntera bez pixeli jak stodola i bedzie rekordowa sprzedaz.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Tu chyba chodzi o to ze dużo osob lubi ograniczyć sie do jednej platformy i chciałyby mieć wszystko na jednej platformie

 

Dla mnie najważniejsze to gry od Nintendo i dobre jakościowo exy cos na wzór gier z gamecube czy wii + porządne indyki

A te wszystkie go,wniane gry z otwartym i nudnym światem, biedne strzelanki i gry robione na jedno kopyto ( czyli 90% gier na ps4 / xo ) mogą dla mnie na switchu nie istnieć

Edytowane przez kubson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja bede w nieskonczonosc powtarzac - do mnie te urzadzenie to handheld, i jako handheld te bebechy czynia go monstrum, na chu.j mi gadka, ze smartfony i tablety maja taka i taka moc jak do dzis nie wyszly dedykowane tym urzadzeniom gierki ladniejsze niz niektore pozycje z glupiej vity

 

to ma dostarczac dobre gierki od niny i miec pelne wsparcie indy devow, od innych pozycji mam ps4

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ja mam jeszcze troche zaległosci na 3DS ale i tak patrze na switcha jako nastepny handheld. Nie wydaje mi sie zebym podpinał pod tv za często bo stoi tam troche innego sprzętu. Jezeli ktos czekał z zakupem jakiejkolwiek konoli w nadziejii ze na Switcha bedzie miał wszystkie rakowe multiplatformy to gratuluje. 

 

Ficuś bierzesz na premiere??

Odnośnik do komentarza

chce kupic z calego serduszka bo w serduszku od zawsze handheldy i vita juz odchodzi na emeryture wiec potrzebuje naturalnego jej nastepce

 

pytanie tylko kiedy kupie - i tu poczatek stycznia da mi pewnie odpowiedz, mocno licze na to, ze sie ogarneli i beda wydawac swoje gierki regularnie i czesto, a nie, ze lineup na pierwsze pol roku to bedzie skyrim w samolocie i trylogia soulsow

 

troche mnie tez przerazaja te ploty o duzej roznicy w gierkach miedzy trybem przenosnym a stacjonarnym - nie chcialbym tego z racji, ze trybu stacjonarnego bede pewnie prawie wcale nie uzywal i nie chcialbym byc zmuszany do niego bo gierka wyraznie w nim zyskuje na czyms

Odnośnik do komentarza

A to sa jakieś takie ploty?

 

Przeciez z tego co dal Rayos wynika ze w trybie dokujacy konsola ma tylko podkrecone gpu pewnie zeby gry chodzily na tv w wyzszej rozdzialce, a w trybie przenosnym na 6 calowym ekranie kazda gra bedzue wygladala zayebiscie. Ja tez nie mam zamiaru tego zbytnio podlaczac pod TV. Bede wolal walnac sie na wyrko i grac jak na handheldzie.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

no caly wywod o mocy switcha robimy na podstawie artykulu eurogamera, jesli przyjac ze jest to prawdziwy to przeciez pisza o mocnej roznicy w mocy miedzy stacjonarka a handheldem 

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-nintendo-switch-spec-analysis

 

 

 

As things stand, a docked Switch features a GPU with 2.5x the power of the same unit running from battery.

 

 

 One developer source likens this to creating two different versions of the same game - almost like producing a PS4 game and a PS4 Pro variant. 
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...