Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Teraz to już w ogóle odplynąłęś ze swoimi podejrzeniami :newell:

Nie wiem co ci się tam na kąkuterze nie odpala ale na tym rodzaju urządzenia zawsze znajdzie się jakieś wyjście eot.

 

 

 

Pierwszy lepszy przykład z 2010 roku - Lost Planet 2 

 

Urochom, graj i się nie frustruj. No nie da się.

 

efe55tgtrrt.jpg.df702cf3d9249b4c2608104eefa9d7fe.jpg

 

 

Takich gierek ze statuesm Mixed jest tam od ciula a to oznacza, że albo trzeba się z nimi mega nagimnastykować żeby w ogóle odpalić albo po prostu są niegrywalne bo crashują.

 

Na PC Wiki jest sporo walkaroundów jak gierkę odpalić ale zwykle wiąże się to albo z postawieniem wirtualnej maszyny i starszego systemu albo kilkugodzinnego grzebania w plikach.

 

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

No w temacie nintendo steam #nikogo. 

 

Słynne indyki, nawet dopracowane potrafią chrupnąć vide Hades. 

 

Porty w przeważającej większości to 30 FPS. 

 

Potworki jak Age of calamity tylko dodatkowy niesmak wywołują swoimi dropami do 15 FPS.

 

4-5 lat temu jak większość ludzi grała na LCD i spora część z nich na fullhd to można było na te gry patrzeć ale teraz jest to po prostu trudniejsze i bardziej wkurzające jak większość graczy ma drugi, mocny sprzęt i A spora część tv oled. 

 

Dlatego trzeba robić jak ja - tv fhd i druga konsola series s i nie ma takich dylematów :yao:

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dla jakich gierek wy kupujecie Switcha ale ja dla takich:

 

Hades - 60

Ori and the Will of the Wisps - 60

Undertale - 60

Celeste - 60

Inside, Limbo - 60

SteamWorld Heist: Ultimate Edition - 60

Shovel Knight - 60

Sonic Mania - 60

Retro City Rampage - 60

Hollow Knight - 60

Ori and the Blind Forest - 60

Bastion - 60

TowerFall - 60

Dead Cells - 60

Mark of the Ninja Remastered - 30

Into the Breach - 60

Short Hike - 60

Steamworld Dig 2 - 60

Dicey Dungeons - 60

Cave Story+ - 60

Hyper Light Drifter - 60

Ikaruga - 60

Fez - 60

Downwell - 60

Cuphead - 60

Guacamelee 1 i 2 - 60

Axiom Verge 1 i 2 - 60

Enter the Gungeon - 60

Owlboy - 60

Return of the Obra Dinn - 60

Huntdown - 60

The Messenger - 60

Shantae wszystkie - 60

Monster Boy - 60

Wonder Boy - 60

Transistor - 60

Blaster Master Zero 1 i 2 - 60

Slay the Spire - 60

Darkest Dungeon - 60

Super Meat Boy - 60

Blazing Chrome - 60

Streets of Rage 4 - 60

The Binding of Isaac: Afterbirth+ - 60

Katana Zero - 60

Valfaris - 60

River City Girls - 60

CrossCode - 60

Kaze and the Wild Masks - 60

Stardew Valley - 60

Bloodstained Curse of the Moon 1 i 2 - 60

Cyber Shadow - 60

 

Mógłbym tak wymieniać i wymieniać

 

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że powinien już być switch pro. Za dużo nowych gier zaczyna się krztusić (i to poważnie), za dużo wyłazi cloud version. Ale pamiętam new 3ds XL. Warriorsy w końcu chodziły normalnie, szybsze ładowanie, normalny efekt 3d a nie ten syf i jeden ex w postaci xeno. I tyle. Wątpię, żeby Niny poświęciło chwilę na wydanie dwóch wersji nowych gier, ale 3rd party?

 

Dlatego mimo, że biorę oleda to chce pro, bo na switcha 2 noe liczę. Te ploty o dlss i 4k nadal insajderzy potwierdzają, więc może za rok będzie. Skoro eurogamer nadal tak mówi to coś w tym jest. A ponoć nie ma teraz bo covid.

 

A i oled ponoć ma lepszą, hm, "wyściółkę" w doku. I oledzik robi. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli uważasz, że skoro to karcianka to powinna chodzić w 60 fps to masz blade pojęcie o portach na Switcha więc nie wiem po co komentujesz w tym temacie.

 

Taki świeżo przeportowany Monster Train stoi na capped 30 fps np.

 

Zresztą to są tylko karcianki i jak dla mnie mogą sobie chodzić nawet w 20 fpsach bez różnicy dla gameplay. Who cares

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Ins napisał:

Przymierzam się do zakupu oledowego switcha i dwa pytania:

 

1. Czy mając Family membership na pewno bez problemu ściągnę sejwy na nowej kondoli?

 

2. Ile wołać za Switcha V1 w idealnym stanie? Wgrana najnowsza aktualizacja.

 

 

Switch ma system transfer. W tej sposób przeniesiesz wszystkie save'y. Nie wszystkie gry obsługują save w chmurze. Wymaga to żebyś po prostu miał obie konsole więc jak ci zależy to kup nowego, zgraj dane i wtedy sprzedaj starego. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.09.2021 o 17:13, Dave Czezky napisał:

Tak jak Ogorkozo napisal - graja w assassina, tsushime, horizona, far cry'a, rdra (czyli w kolko w jedna gre z inna nazwa), a potem raz na 2 lata zmuszaja sie do nauczenia soulsow na pamiec i ZOBACZ MAMO JESTEM PROSEM :usmiech:

 

Niestety życie mi nie pozwoliło na bieżąco śledzić tej dyskusji, ale widzę, że nic mnie nie ominęło, bo dalej nic nie rozumiesz XD Napisałem w jakie gry gram na Switchu, ale to oczywiście ominąłeś, bo łatwiej rozpętać wojenke casual vs hardkorowy gracz XD A cała dyskusja wzięła się z tego, bo napisałem, że Nintendo nie wypuszcza dużych, angażujących gier. Jak Ciebie angażuje Mario i Ace Attorney to spoko, mnie bardziej angażują inne tytuły, bo przy takim GoT pielęgnuje zajawke na Japonię, po RDR2 czytałem dużo o czasach dzikiego zachodu, po Days Gone zainteresowałem sie Oregonem i mógłbym wymieniać w nieskończoność ile razy gra była dla mnie katalizatorem do zrobienia/poznania czegoś nowego. Ty po skakaniu pamprem albo klikaniu oczekujesz tylko prostej rozrywki, bo nie chce Ci sie wynieść z tego czegoś więcej. Podobnie jak przytaczana już tu chyba sytuacja z serialami/filmami, jeden będzie sie jarał Legionem, grą aktorską, montażem, muzyką itd, drugiemu wystarczy odcinek The Office popijając żubra i też jest git.

Na zakończenie przytoczę moją ulubioną sytuację, która idealnie pokazuje jak Nintendo wykorzystuje wasze niedojebanie. Premiera Mario 3d All Stars, wszyscy osrani, bo wychodzą 3 stare gry na emulatorze, w sprzedaży miała być tylko do marca bieżącego roku, więc TRZEBA JUŻ NATYCHMIAST zrobić preorder za 250zł. Gra ta leży do dziś wszędzie, a używke w stanie idealnym można wyrwać za 140zł XD 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale po BOTW zainteresowałeś się Hyrule i czytałeś dedykowane na jej temat książki? To ważne.

 

Trochę z dupy to porównanie Nintendo zawsze było Nintendem i gry które wymieniłeś na Sonce nijak się mają do portfolio Ninny z jakiejkolwiek generacji.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Ale po BOTW zainteresowałeś się Hyrule i czytałeś dedykowane na jej temat książki? To ważne.

No niestety tam lore głęboki jak woda w sedesie, więc znając serię ciężko było wyciągnąć coś nowego.

Porównanie nie do końca z dupy, Nintendo jest Nintendem, ale nie powiesz mi, że ktoś by pogardził bardziej rozbudowanymi Poksami czy Metroidem. Chociaż w sumie tutaj padły głosy, że Mario i Ace Attorney to gry dla hardkorowców, więc chyba nie ma już co więcej rozbudowywać.

 

Edytowane przez number_nine
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Z drugiej to też dobrze, że na rynku jest firma jak Nintendo która pozwala na taką prostą, nieangażującą mentalnie rozrywkę. Po ciężkim dniu roboty też wolę jakies klikadełko, niż angażować się emocjonalnie w przygody Jina Sakai. :) 

Odnośnik do komentarza

Gdzie obraził? Raczej właśnie pochwalił, przecież w "niezobowiązującego klikacza" nie zaangażujesz się emocjonalnie, ale to też taki żarcik z przymrużeniem oka z mojej strony, nie zamierzam niczego ujmować Tsushimie mimo tego, że po 6h nie chciało mi się w nią grać i poleciała jak ptak do żyda.

Odnośnik do komentarza

Kiedy na odprężające, nieangażująco krókie posiedzenia naprawdę preferuję gry pokroju Pushmo czy Mariana nad to co oferują AAA na dużych konsolach. Tutaj mówię 100%, konsole przenośne są wręcz stworzone do takiej rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Kiedy na odprężające, nieangażująco krókie posiedzenia naprawdę preferuję gry pokroju Pushmo czy Mariana nad to co oferują AAA na dużych konsolach. Tutaj mówię 100%, konsole przenośne są wręcz stworzone do takiej rozgrywki.

 

Ja też myślałem, że switcha będę używał na krotkie posiedzenia. Tymczasem mimo że gram na nim w zasadzie tylko w handheldzie, tak już gdy siadam (albo raczej: kładę się na kanapie), w praktyce spędzam przy nim o wiele dłużej niż z 'dużym' sprzętem, huehue :xboxssie:

Edytowane przez l33t
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, number_nine napisał:

 

Na zakończenie przytoczę moją ulubioną sytuację, która idealnie pokazuje jak Nintendo wykorzystuje wasze niedojebanie. Premiera Mario 3d All Stars, wszyscy osrani, bo wychodzą 3 stare gry na emulatorze, w sprzedaży miała być tylko do marca bieżącego roku, więc TRZEBA JUŻ NATYCHMIAST zrobić preorder za 250zł. Gra ta leży do dziś wszędzie, a używke w stanie idealnym można wyrwać za 140zł XD 

 

Twoje niedojebanie wykorzystuje Sony i MS. Kupujesz gry na premierę jak idiota a po kilku miesiącach można je znaleźć w koszu w markecie za 30zł. :pawel:

 

Podczas gdy gierki Ninny praktycznie nie tanieją :wub:

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, GearsUp napisał:

Podczas gdy gierki Ninny praktycznie nie tanieją :wub:

Nie wiem jak można to poczytywać jako zaletę, nawet chyba najbardziej zajadli obrońcy Nintendo nie bronią tej praktyki, bo tu nie ma czego bronić. Japońce nawet po pięciu latach jak robią promocję na swoje gierki (cyfrowe, bo pudełkowe i promocja u Nintendo to dynia jak sc00rwesyn) to z 290 na 250zł :rayos: Za to powinni dostawać baty na dupsko, a nie serduszka.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Bzduras napisał:

Nie wiem jak można to poczytywać jako zaletę, nawet chyba najbardziej zajadli obrońcy Nintendo nie bronią tej praktyki, bo tu nie ma czego bronić. Japońce nawet po pięciu latach jak robią promocję na swoje gierki (cyfrowe, bo pudełkowe i promocja u Nintendo to dynia jak sc00rwesyn) to z 290 na 250zł :rayos: Za to powinni dostawać baty na dupsko, a nie serduszka.

 

 

Kupuję gierkę na premierę i resztą się nie przejmuję, nie muszę się zachowywać jak Janusz przeglądając każdą możliwą ofertę na allegro żeby wyrwać kilka złotówek z deala.

 

Nawet jeżeli są jakieś przeceny to zwykle sklepy mają po kilka sztuk, które szybko się wyprzedają.

 

Ale tak jest z każdym cennym towarem, który każdy chce mieć. Tak jest z gierkami Nintendo, które są dla elit i prawdziwych koneserów :)

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...