Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

wkurza mnie (choc ciezko to nazwac bledem gry) jak jakas larwa napyerdala sie z npc i chce mu pomoc przypadkiem postrzelę npc'a to później musze go zabic :/

no ja miałem podobnie. Przemierzając pustkowia natknąłem się na całkiem sympatyczną babkę, którą nagle zaatakowały kretoszczury (?). Chcąc jej pomoc niechcący postrzeliłem ją w stopę a ta na mnie nagle JEEEBUD i zaczyna we mnie strzelac. Na szczescie powstrzymałem żądzę krwii i zamiast ją zabic to po prostu uciekłem. Mam nadzieje, ze ma słabą pamieć i jak ją kiedys spotkam jeszcze raz na pustkowiach to bedzie neutralnie nastawiona.

Co do samej gry, to dzięki całemu hejtowi jaki miał miejsce przed premierą jestem grą pozytywnie zaskoczony. Poki co tych legendarnych dropów animacji nie uswiadczyłem. Tzn. o stabilnych 30 klatkach mozna zapomniec ale jesli, ktos ogrywał poprzednie gry Betshy na konsoli to tutaj z Falloutem 4 nie bedzie mial problemów. Ja i tak w walce głównie uzywam VATSA przez co klatek na sekunde nie trzeba liczyc, a podczas spokojnej eksploracji jest całkiem płynnie. Przed premierą niepokoiły mnie troche tez pastelowe kolory (szczegolnie nieba) przez co obawiałem się, ze w swiat post-apo nie bedzie sie mozna do konca wczuc jednak obawy na szczescie okazaly się płonne. Fajny jest kontrast i uczucie jesli popatrzymy centralnie w błekitne niebo (tak, ze oprocz niego nie widzimy niczego innego), a pózniej zrobimy najazd kamery na powierzchnie. Bum! Piącha w szczenę. Dzisiaj mam zamiar zejsc z głównego wątku i porobic pare pobocznych questów. Narazie fabuła mocno zawodzi i mam wielką nadzieje, ze pozniej bedzie lepiej. Mapa również wydaje się trochę mała. Ponoc miała byc wielkosci tej ze Skyrima jednak cos nie bardzo mi sie to zgadza.

 

Dwa pytania na koniec. 1. W grze sa jakies frakcje (na wzór tych z new vegas), do których mozna się przyłączyc? 2. Pies mi gdzies spierd$%ił. Chyba kazałem mu gdzies czekać (chociaz znajac bethesde pewnie gdzies sie zaklinował w drzwiach). Można go jakos przywołać? :D

Odnośnik do komentarza

Ja mam urlop i liczę że dziś dorwe nowego tomb raidera a jak nie to skończę starcrafta 2. A brałem urlop pod f4:)

Widzisz, każdy lubi co innego :) Mnie np. Lara aż tak bardzo nie jara i kupię kiedyś używkę, a za to w F4 przedwczoraj cisnąłem 6 godzin, wczoraj kolejne 5 i jedyne czego pragnę to więcej :D Ostatni raz tak mocno się wkręciłem w wiedźmina 3, a wcześniej w GTA 5 :P

Odnośnik do komentarza

Sa w F4 factions, jak np. minutemans albo BoS. Do tych pierwszych nie dolaczam bo nie ma co biegac z frajerami w strojach z workow po kartfolach, a co do BoS to korci odwiedzenie airshipa ale gdzies slyszalem, ze dolaczenie do BoS nie jest wskazane ze wzgledu na mozliwe zmiany w fabule wiec na razie ich odpuszczam chociaz mam juz mozliwosc dolaczenia.

 

Co do NPC, opowiadalem tu wczesniej jak trafilem na typa (Duke) w customowym PA, ktoremu wyciagnalem z plecow zasilanie i nie mogl biegac. Wczesniej w czasie gadki polecam mi swoja osade, warsztat fanow łejstlandowego tuningu power armorow. Se mysle, oho tylko tego mi brakowalo, jakies noby co maluja i tuninguja PA jak jakies polaczki bez skladu ni ladu. Wiec zaczalem w niego strzelac ale koniec koncow mu zwialem. Potem zachodze do tej osady, rzeczywiscie jacys nawiedzeni tuningowcy i wrocil tez Duke i juz bylo "mkay you cool bro chill".

 

Zreszta podobnie bylo w F3 lub Ne Vegas, mozna bylo zabic straznika w rivet city, uciec na tydzien, wrocic i byl juz luz. Zabicie drugiego straznika owocowalo perm banem z rivet.

Odnośnik do komentarza

Sa w F4 factions, jak np. minutemans albo BoS. Do tych pierwszych nie dolaczam bo nie ma co biegac z frajerami w strojach z workow po kartfolach, a co do BoS to korci odwiedzenie airshipa ale gdzies slyszalem, ze dolaczenie do BoS nie jest wskazane ze wzgledu na mozliwe zmiany w fabule wiec na razie ich odpuszczam chociaz mam juz mozliwosc dolaczenia.

Ouuu, niedobrze :/ Ja tam z automatu dołączyłem do obu.

Odnośnik do komentarza

Ja zwyczajnie wyszedłem z następującego załżenia:

 

 

Na moich oczach za(pipi)ano żonę i porwano dziecko. Wiec jestem na tyle zdesperowany, aby poznać prawdę/dorwać porywaczy, że będę spiskować choćby i z kanibalami jeżeli tylko pomogą mi w minimalny sposób poznać prawdę.

 

 

Poza tym więcej frakcji do których należysz = więcej questów = więcej expa = więcej grania = więcej :banderas:

Odnośnik do komentarza

No tak, tylko w F4 nie mozna byc ze wszystkimi na raz i zrobic wszystkich questow, wlasnie o to chodzi z frakcjami. Ponoc na BoS jest potem megahejt ale nie wiem dlaczego i czy to prawda.

 

Gunnersi tez mnie nie chcieli, znalazlem ich baze obok malej fabryki zabawek, w bazie byl kosciol z wysoka wieza i szefem gunnersow, ktory czestowal fat manem. jedna z ciezszych lokazji poki co ne liczac androidow w zakladzie rybnym i fort hagen oraz lewego dolnego roku mapy, gdzie jest duzo clawow, wypasiony ghouli i rad scorpionow.

A to wszystko w wersji "bardzo czesto legendary".

Odnośnik do komentarza

pasowałby system karmy z F2 z osobną karmą dla kazdej frakcj + zależności przy dołaczaniu. Dołączyłeś do Vault city i miałeś vilified w BoS.

 

 

Jakies polecane i dobrze wyposazone sklepy juz macie ogarniete ? U mnie poki co tylko market w D City oraz sklep w Goodneihbor. Tuningowcy od PA sa mocno przereklamowani, maja malutko i same gunwa.

Odnośnik do komentarza

Poszperałem trochę w internetach i doszukałem się odpowiedzi osoby która już grę skończyła. Napisał on odnośnie frakcji, że w pewnym momencie jest taka chwila, że MUSISZ wybrać tylko jedną frakcję i automatycznie reszta Cię nienawidzi. Dodał również, że do tego momentu najlepiej jest porobić wszystkie side questy bo potem będzie kupa.

 

Podsumowując: można się bratać z każdym, do jakiegoś momentu.

Odnośnik do komentarza

Poszperałem trochę w internetach i doszukałem się odpowiedzi osoby która już grę skończyła. Napisał on odnośnie frakcji, że w pewnym momencie jest taka chwila, że MUSISZ wybrać tylko jedną frakcję i automatycznie reszta Cię nienawidzi. Dodał również, że do tego momentu najlepiej jest porobić wszystkie side questy bo potem będzie kupa.

 

Podsumowując: można się bratać z każdym, do jakiegoś momentu.

Podobno warto zapisać w momencie rozpoczęcia questu The Molecular Level i zachować sobie sejwa. Zamierzam dociągnąć fabułę do tego momentu, zapisać, grać później tak jak będę miał ochotę, a po przejściu wszystkiego wczytam i porobię to co zablokowało mi się na pierwszym zapisie.

Odnośnik do komentarza

Tak, trzeba w nie strzelac.

 

Polecam sneak attack criticals ze snajperki. Albo combat shotgun.

 

Albo nie wiem, fat man.


W ogole ci przeciwnicy Legendary sa fajni. Wczoraj zaczepilem rad scorpiona sniperka z drugiego konca mapy, byl bardzo malutki w celowniku, mimo zoomu z naszego V111 az do diamond city. Dostal hita i radscorpiony w F4 tak jak mole raty, potrafia przemieszczac sie po ziemi. Tyle ze scorpiony sie pod ziemia teleportuja. Alez to byl ozabawne, jak ten legendary scorpion sie teleportnal do mnie za plecy po tym strzale i mnie 1hitowal. 

 

No i ten legendary loot jaki dropia ci przeciwnicy. Jezu, dawno nie mialem okazje zbierania takiego gunwa obesranego. Ani niespecjalnie drogo to sprzedaz, zmodowac na workbenchu tez nie mozesz, generalnie jeszcze nie drobili mi niczego, co byloby ogolnie lepsze od moich wymodowanych prawie na maks broni.

A sprzedanie kawalka legendary zbroi za 80 kapsli nie w kij dmuchal.

 

 

Ale i tak jak tylko trafi sie legendary claw albo scorpion to trace na nich ammo, a noz beda dropic jakies uber gauss rifle hi hi. Albo i nie :-\

Odnośnik do komentarza

@Bizon

 

Legendarne bronie sa spoko [zbroje troche meh, chociaz podnioslem naramiennik ktory daje +1 do sily i charyzmy + troche base defense] - pierwszy laser rifle jaki znalazlem w Falloucie byl legendarny :D - staggeruje przeciwnikow przy strzale, mam tez pistol ktory zadaje 50% wieksze obrazenia zwierzetom oraz snajpe ktora wymaga 25% mniej AP w VATSie, statystyki identyczne jak ich zwykle odpowiedniki, tylko maja dodatkowe wlasciwosci - oczywiscie kazdą z tych broni mam zmodowana na potege - nie wiem dlaczego u Ciebie nie mozna ich modowac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...