Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie idę sobie do USAF Satelite Station Olivia i nagle jak mi coś nie przeleci nad głową. Słyszę takie Zrzuuuuuummm Szszszsz KABOOOOM i mój pomagier krzyczy że coś nam nad głowami przeleciało i się rozbiło i on chce tam iść szukać co dobrego spadło  :mog: jakie akcje 

 

Kto olewa Fallout 4 niech żałuje. Brak opisów brak map gdzie czego szukać, nie ma prowadzenia za rączkę wszystko odkrywasz sam spędzasz w jednym budynku jakieś pół godziny przeczesując pomieszczenia zabijając hackując komputery czytając logi i historie.  :obama:

 

Polecam perk Idiot Savant Level 2, który daje randomowe podbicie EXP aż pięciokrotnie. Przed zaliczeniem misji warto założyć płaszcz laboranta i łyknąć miętówki co podbija level Inteligencji a to daje więcej punktów. A jeśli jeszcze Idiot Savant zadziała to możemy mieć taką akcje że zamiast 500 EXP za zaliczenie misji dostaniemy 2500 EXP  :fsg: na filmie akurat przeliczyło 310 x 5 

 

Odnośnik do komentarza

wlasnie mialem pisac o tym special encounterze.

To spadajace ufo, ktore rozbija sie na ziemi. Dokladnie na wschod od Oberland station jest wryty spodek i slady zielonej krwi prowadzace do aliena, ktory wiecie co nam dropi.


Encounter jest dostepny randomo dla naszej postaci jak jestesmy na 15-20 levelu.


Co do perkow to zmarnowalem 2x na local leader, liczac ze drugi level perka pozwoli mi otworzyc sklep w osadzie a tu sie okazuje, ze to tylko stand dla tych nóbów, co nie maja co kopac w polu i wtedy moga robic w nim zakupy i kasa idzie dla ciebie. Masz kilku wolnych settlersow i ci daja zyski w postaci 50-100 caps.

 

no ja prdl by to ch strzelil, na moim levelu to juz trzeba sie dosc nachodzic aby wbic kolejny

Odnośnik do komentarza

Jak dołączyć do instytucji ktoś wie moze?

W spisie trofeów nie ma czegoś podobnego do innych frakcji, opisu w trofeum "Join the ..." jak u BoS czy minutników, jednak jest parę trofeów opisujących wprost jakieś racze pozytywne kontakty, więc sugeruję robienie głównego wątku.

 

Nie żebym ja mógł coś konkretnego o tym powiedzieć, moje sesje rozpoczynam w Red Rocket i wyruszam do jakiejś pobocznej misji, 3 godziny schodzą na zbieraniu śmieci i pruciu jakichś mobków, a gdy limit wagowy jest blisko, okazuje się, że albo przebyłem połowę odległości, albo dwukrotność w przeciwnym kierunku i koniec końców wracam na cpn zostawić graty.

 

3cia rama do power armora w kolekcji, ciekawe czy wieśniacy w osadzie umieliby ich używać? Dwa spostrzeżenia:

1. fast travel w zbroi zdaje się nie zużywać paliwa

2.Mój avatar nieźle wygląda w pa bez hełmu, z kowbojskim kapeluszem i aviatorach.

 

Wchodzę do sklepu z elektroniką, zbieram wiatraki na surowce, wszędzie porozwalane protectrony i Handy'e, w piwnicy terminal, szef prosi informatyka o tryb demo, coś mnie pokusiło o włączenie, wszystkie roboty się włączyły i oczywiście jako wrogowie, pół biedy że między sobą zaczęły sie naparzać, to ja w kluczowych momentach dobijałem i exp zbierałem. No i jeden Handy miał osobowość dowódcy i walił pocieszne teksty, jak "Bez litości, Bóg zrozumie" + historia z korespondencji przedwojennej z puentą jak próbowałem wyłączyć tryb demo :banderas:

 

No i odkryłem to wioskę z testem, miłe oczko dla graczy F3. Quest z tym związany tylko pozostawił niepewność co do prawdziwości podejrzeń wobec zakładnika, wszak jedyne słuszne wyjście to shotgun i po wszystkim nie mogłem się dowiedzieć ani z jakichś terminali, ani rozmowy nic nie wykazały.

Odnośnik do komentarza
Co do perkow to zmarnowalem 2x na local leader, liczac ze drugi level perka pozwoli mi otworzyc sklep w osadzie a tu sie okazuje, ze to tylko stand dla tych nóbów, co nie maja co kopac w polu i wtedy moga robic w nim zakupy i kasa idzie dla ciebie. Masz kilku wolnych settlersow i ci daja zyski w postaci 50-100 caps.

 

no ja prdl by to ch strzelil, na moim levelu to juz trzeba sie dosc nachodzic aby wbic kolejny

 

Ja przypisałem osadnika do takiego stoiska i mogę tam robić zakupy. Czasami tylko te gamonie gdzieś sobie pójdą i zostaje sklep bez sprzedawcy...

 

Odnośnik do komentarza

Taki sklep to sobie moga w dupe wsa dzic, myslalem ze bedzie mozna go upgradeowac aby mial jakies lepsze itemy ale te sklepiki to porazka, niech sobie biedaki miedzy soba handluja gdzie indziej.

Znacznie lepiej wychodzi miec przystanek dla karawany z BH, codziennie przychodzi ktos inny i maja konkretne rzeczy.

 

Co do power armorow, to moj follower Nick raz ubral jeden z moich PA gdy osada byla atakowana przez patrol mutantow. Nie mam pojecia czy da sie go z niego sciagnac, od razu zrobilem quickload. Od tamtej pory w zadnym stojacym armorze nie trzymam fusion core co by jakiemus wiesniakowi nie przyszedl glupi pomysl do glowy.

Odnośnik do komentarza

@Bizon

 

Sklepy sa swietne, jak ma sie te najdrosze [co kosztuja 1.5-3k kapsli] to znajdziesz w nich praktycznie wszystko, ja jak robie rundy po settlmentach to moge kupic kazda bron/armor w grze, tak samo amunicje, nawet Fusion Core'y (mam ich juz z 90 chyba) i mini nuki, sredni przychod to jakies 150 kapsli osobno z 3 settlementow, bardzo spoko opcja, wszystko miec na miejscu obok siebie na jednym dupnym bazarze, kupic/sprzedac i wracac do eksploracji.

 

@Dan

 

Sklepy sa otwarte od godziny 8 do 20 chyba, jak ich nie ma w tych porach to przespij sie godzine i sie zrespia.

 

btw. idzcie do laboratorium w cambridge, jest tam bardzo spoko historia i quest poboczny ktory sie wlacza dopiero na miejscu, mozna sobie zbudowac eksperymentalna [legendarna] klate do power armora ktora nic nie wazy oraz daje jakis bonus do AP podczas zwiedzania radioaktywnych obszarow.

 

edit: a wlasnie, gdzie jest dokladnie to ufo, moge prosic o screen? Bylem kolo tej satelity USAF i znalazlem jedynie power armor enklawy

Odnośnik do komentarza

Fusion corow jest tyle, ze nie ma sensu ich kupowac, ja je wrecz sprzedaje bo cena za nowy i zuzyty jest taka sama. Generalnie u mnie power armor stoi na stacji, malo go uzywam. Teraz robie level aby wymaksowac gauss rifle i gatling lazora i wtedy zrobie rundke po uejstlendzie jak na prawdziwego ąklawiste przystalo.

 

Co do ufo, to jezeli przelecialo nam nad glowa to trzeba sie udac tutaj:

 

g6MnSTe.jpg

 

Inna fajna miejscowka to wejscie do garazu samochodowego dokladnie naprzeciwko wejscia do Milton Hospital. W garazu na samej gorze jest unikalne malowanie dla power armora w postaci gazetki do zebrania.

 

Sprawdze te sklepy raz jeszcze u siebie.

Odnośnik do komentarza

Fajny motyw z tym, idziesz sam i nagle jakiś świst gwizd i uderzenie, gdyby nie pomagier w postaci człowieka to nawet nie wiedziałbym co to było. Pies pewnie by nie zareagował. W pierwszej chwili myślałem że to rakieta wystrzelona przez Super Mutanta bo blisko mają bazę.

 

Co ta gra dostarcza to ja nie ogarniam, dziś znalazłem jakąś XXX XXXXX, postanowiłem pozwiedzać i spotkałem XXXX co krzyczeli w nieznanym XXX . Może to Holenderski no nie wiem jakoś tak brzmiał. 

 

Byłem też na lotnisku i po raz pierwszy rzucałem granatami w XXXX testując Sneak Level 2 :) Wcześniej ich nie używałem, bo w F3 i NV były beznadziejne. Ale tutaj mają Moc.

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

Jestem po misji

 

 

gdzie dostałem się do Instytutu i kurde takiego twista się nie spodziewałem. :obama: 

 

Aczkolwiek i tak nie robię sobie wielkich nadziei co do fabuły, bo to jednak jest Bethesda. Ogólnie jak chociażby 3 mogłem maglować na różne sposoby tak 4 to już imo nie to samo i jakoś tak nie chce mi się robić pobocznych rzeczy i obecnie pcham tylko wątek główny. Może po skończeniu pozwiedzam jeszcze krypty natomiast obecnie w ogóle nie mam na to ochoty. :(

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...