Skocz do zawartości

Apple Watch, czy inne zegarki


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie z tym ładowaniem racja, ale tak myslalem, ze tam jest od chuja tych analizatorów snu, cisnienia, natlenienia itp. ze zdejmowanie go podczas snu odbierze trochę funkcji zdrowotnych?

 

Rozkminie jeszcze Samsunga zatem. Pojebana akcja bo Sferis ma je od reki za 900 zl (ale gwarancja wlasna), a sklepy partnerskie (np. Euro RTV) za 1400 zl, ale zeby dostać 500 zl zwrotu trzeba wyciąć kod kreskowy z opakowania (tak kurde, trzeba sobie zniszczyc pudełko, idealne potem na odsprzedaż xd), zrobić zdjęcie kodu, zdjecie DZIURY PO KODZIE i wysłać to do Samsunga wraz z fakturą. Wtedy w 2 tygodnie rozważa czy dostaniesz keszbek. Dafuq.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 346
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, _Red_ napisał:

W sumie z tym ładowaniem racja, ale tak myslalem, ze tam jest od chuja tych analizatorów snu, cisnienia, natlenienia itp. ze zdejmowanie go podczas snu odbierze trochę funkcji zdrowotnych?

 

 

Nie zwracałbym aż tak uwagi na to, mój zegarek do końca dnia ma jeszcze tak, ze 25-30% baterii więc to nie jest jeszcze tak źle, dlatego te indukcyjne ładowarki to gamechanger na nocki. Znaczy się ja nie wiem jak jest z androidowymi zegarkami i tego typu rzeczy, ale w apple'u masz coś takiego jak jak optymalizowane ładowanie czy coś tam podobnego tak, że Ci to nawet nie spierdoli i nie zużyje baterii jak naładuje Ci do 100% także tego. 

 

Bardziej tam używam zegarka do NFC, do ciśnienia i do kroków, więcej mi już nie potrzeba. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W sumie z tym ładowaniem racja, ale tak myslalem, ze tam jest od (pipi)a tych analizatorów snu, cisnienia, natlenienia itp. ze zdejmowanie go podczas snu odbierze trochę funkcji zdrowotnych?
 
Rozkminie jeszcze Samsunga zatem. Po(pipi)ana akcja bo Sferis ma je od reki za 900 zl (ale gwarancja wlasna), a sklepy partnerskie (np. Euro RTV) za 1400 zl, ale zeby dostać 500 zl zwrotu trzeba wyciąć kod kreskowy z opakowania (tak kurde, trzeba sobie zniszczyc pudełko, idealne potem na odsprzedaż xd), zrobić zdjęcie kodu, zdjecie DZIURY PO KODZIE i wysłać to do Samsunga wraz z fakturą. Wtedy w 2 tygodnie rozważa czy dostaniesz keszbek. Dafuq.

A nie lepiej wziąć coś od Garmina? Taki Vivoactive 5 jest za 1k na polskim amazonie i wydaje się dość ciekawą propozycją
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jak ma mierzyć kroki tylko- jakiś band, byle co.

Garmin to zegarek sportowy z funkcjami smart.

Apple to smart z funkcjami sportowymi.

Cala reszta bym olał.

 

Co do NFC. Miałem kilka garminow, watcha, nawet polar był. 
W żadnych nie miałem płatności ustawionych, place tylko iPhone’em.

 

Odnośnik do komentarza

Nie no odkąd mam AW ultra to na rower, spacer, wyskoczenie do sklepu nie zabieram telefonu w ogóle. Płacę zegarkiem, odpisuję na smsy dyktując i to wystarczy. W razie czego też zadzwonię. Pomaga mi to nie zaglądać w telefon tak często. I mogę skupić się na chwili. ;)

Poza tym nawet jak mam telefon przy sobie, to łatwiej mi wystawić nadgarstek do płacenia, niż sięgać do kieszeni/torby po telefon. 
 

Ps. Polecam aplikację WorkOutDoors. Można ją sobie spersonalizować w dość szerokim zakresie i jest świetna też do trekkingu. Jest sporo filmików jak optymalnie ją skonfigurować. 

Odnośnik do komentarza

Chyba finalnie wezmę tego Samsung Galaxy Watch 6 w rozmiarze 44 (ma większą baterię niż 40mm, więc może 2 dni pociągnie). Wydaje się, że ma wszystko, co można chcieć od zegarka (najwyżej można jeszcze pokusić się o obsługę LTE/esim w jeszcze droższej wersji, ale nie wiem czy to must have w życiu? Dowiem się jak będę używał, raczej nie zdarza mi się wychodzić kompletnie bez telefonu, a poza tym to kolejny pożeracz baterii zapewne no i z tego co czytałem, eSIM w Plusie do zegarka wymagałby nowego numeru telefonu, więc bez sensu dla mnie).

Beka z tych fikołów promocyjnych, co cena u partnerów jest napompowana do 1400-1500 zł i po zabawie z nożyczkami można uzyskać keszbek 500 zł:

image.png.fc3b23fb72020b63952c1c91a9731c9a.png

Pojebane, dlaczego nie wystarczy im zdjęcie opakowania tylko trzeba fotografować uszkodzenie xD
 

A w Morelach normalne europejskie wydanie stoi aktualnie po 920 zł bez certolenia się (symbol produktu jest zgodny z kodem producenta, piszą również - w przeciwienstwie do Sferisa - że gwarancja jest 24mc w autoryzowanym serwisie Samsung, a nie "gwarancja własna sklepu"). Ostatnio kupowałem u nich normalny legitny monitor Samsunga 4K gdzie zjechali do 700 zł, gdy w sklepach stał po 1200-1300 zł.

 

No to chyba będzie spoko, pomiary robi ponoć dobre, jest wsparcie WearOS, jest GooglePay, także nie będę musiał zakładać Curve do użycia w Xiaomi Pay.

Dzięki za podpowiedzi, początkowo myślałem, że mnie tu zjedzą, że w ogóle wychodzę z jakąś tandetą do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Android (bez perspektyw na iOS).

W sumie właśnie wpadła mi kolejna zaleta WearOS zamiast tego Xiaomiowego HyperOS. Znajomość systemu przydać mi się może w pracy, bo prędzej czy później jakieś appki pod to możemy robić, a wypada chociaż rozumieć, jak działają zegarki :F

Odnośnik do komentarza

Powiem wam że od dłuższego czasu mam Xiaomi S1 i nie dość że dalem za niego chyba 390 zl na jakiejś promocji to zegarek na tle tych wszystkich smartwatchy nie dość, że prezentuje się bardzo ładnie (dla mnie jest zdecydowanie ladniejszy niz niejeden 5 razy droższy), to jeszcze ma NFC, płatności zbliżeniowe, GPSa, a bateria trzyma 14 dni...

 

Sportu za dużo nie uprawiam, ale nie mógłbym już bez tego zegarka żyć. Po pierwsze nie raz mi się zdarzyło że gdzieś w podróży straciłem zasieg i NFC w telefonie mi nie działało. Używam od lat tylko telefonów służbowych, więc wkurza mnie wiecznie biometria, piny do odblokowywania, czytniki lini papilarnych itp... - z zegarkiem mam smart unlock włączony, więc telefonu używam jakby był bez blokady, no i strasznie przywykłem do tego że cała dobę dźwięki mam wyłączone. Lubię.  Nie piszczą powiadomienia jak jestem w pracy, a i żadnej ważnej rozmowy nie przegapię bo nawet jak telefon zostawię na biurku i idę do kibla, to widzę kto dzwoni, mogę odebrac- polecam.

Odnośnik do komentarza

Chyba też patrzyłem na S1, ale latał tylko w niektórych sklepach po 650 zł to w ogóle nie brałem pod uwagę, skoro Xiaomi S3 jest po 550 zł.

Finalnie z tej trójki:
- Redmi Watch 4 (brak NFC i wifi, ale wygląda jak Apple Watch, długa bateria) - 350 zł

- Xiaomi Watch S3 (ma NFC, system Xiaomi bez instalacji appek, ponoć bywa niedokładny w mierzeniu no i to pokrętło/bezel się poluzowuje, długa bateria) - 550 zł

- Galaxy Watch 6 (NFC, Wifi, ponoć dość dobre pomiary, system WearOS i pełne androidowe wsparcie z Google Pay - jedynie do EKG potrzeba miec smartfon Samsung, możliwości odpowiadania na wiadomości i notyfikacje - czego nie miały poprzednie, za to lipna bateria) - 930 zł

wziąłem ten ostatni. Na fakturze po podatku 32% wychodzi 600 zł za zegarek. Czy będzie wkurwiało ładowanie co noc/dwie? Zobaczymy. Jest indukcja w zestawie. Najwyżej pozbędę się za pół roku.

Ogólnie fajny rozstrzał opinii mi tu daliście, bo pokazuje to, że jednak każdemu co innego pasi w zegarku. Nie ukrywam, że 10 dni na ładowaniu brzmi fajnie, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

No S1 się kończy, dzisiaj powystawowa wersję udało mi się u kumpla kupić za 100 zł xD

 

Pod względem wyglądu Xiaomi Watch 2 podoba mi się znacznie bardziej niż 3ka. 3ka dodatkowo ma wystające te pokrętło (ktore tez mozna personalizowac), ale glownie bedzie zbierac kurzu, piasek itp.

 

Redmi Watch 4 ma super wygląd, też się mocno nad nim zastanawiałem! Gdyby miał NFC byłby to mój numer 1! Koperta 1.97 i ekran robią ogromne wrażenie.

 

Galaxy- dla mnie ładowanie zegarka co 2 dni całkowicie by przekreśliło.

Odnośnik do komentarza

Jak gadalem z iOSowcami w pracy to apple watcha też co noc ładują. Wiec albo elastyczny system operacyjny i krotka bateria, albo hermetyczne uproszczone srodowisko producenta i długa bateria (taką prawidłowość dostrzegłem).

Mialem mocne wahania co wolę, no ale zobaczymy, albo sie przyzwyczaję, albo zamienie na coś innego za pol roku. Najbardziej podobał mi się wizualnie ten Redmi 4, ale recenzje mocno krytykują dokładność pomiarów i błędy softwaru.

Odnośnik do komentarza

Mi te funkcje w większości są zbędne. Ja lubię mieć coś na ręce. I dla mnie to jedyna biżuteria dla mężczyzny. Ale to IMO. 

 

Miałem Watcha 6, 7, SE, SE2 i ładowałem to codziennie przez noc podobnie jak robię to z telefonem, więc mi to kompletnie zwisało. 

Garmin 3 tyg i lepiej, ale tam ekran kupa. Ale Garmin odpadł, bo to zegarek pod stricte sport. A jak mi liczył kroki jadąc autem to go olałem. 

Lubię myszkę Micki na watchu, pierścienie zamykać i tyle. Z racji posiadania zwykłego, SE, przyszedł czas na Ultra. 

 

Jakbym biegał, więcej ruchu miał, to bym poszedł w Garmina, ale Epixa. 

 

Z takich dziwnych rzeczy, to jak mam ręce na kierownicy, to zmieniam piosenkę na spotify, a tel leży na siedzeniu obok. Płatności itp telefonem. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Ja gdzieś od 3 lat mam jakiegoś Huaweia, wziąłem byle co byle miało gpsa. NFC nie ma. Czy mi brakuje? Nie bo w sumie zawsze mam przy sobie telefon ale tak samo mówiłem kiedyś jak w telefonie nie miałem to tłumaczyłem że zawsze mam kartę xd. Apka na telefon Huawei Zdrowie spoko, fajne statsy, treningi i inne duperele. Na moje potrzeby wystarczający, kroki mierzy dobrze, do biegania czy na rower idealny. No i bateria ładowana raz na 7-10 dni. Model to Huawei Watch GT2e

 

@easyeczyli co jednak killer 10 lat temu miał rację? Fajny gadżet xd

 

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, bartiz napisał(a):

ale tak samo mówiłem kiedyś jak w telefonie nie miałem to tłumaczyłem że zawsze mam kartę xd


To tak jak moja żona, która zawsze miała telefon bez NFC, bo "nie potrzebuje". A teraz w wiekowym ajfonie XR to cyk i płaci z portfela Apple'a. Czasem nawet nie jesteśmy świadomi potrzeby, zanim jej nie wygenerujemy xD 

Odnośnik do komentarza

Watch ultra ładuje co 3-4 i 4-6 dni ( bez trybu oszczędzania i z), ale 5 ładowałem codziennie. I o ile przy "normalnym" życiu mi to nie przeszkadzało, bo po prostu na noc na ładowarkę i po temacie, tak na wyjazdy już czasem irytowało, że musiałem zabierać dodatkową ładowarkę ze sobą.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio dobra cebula była na Samsung Galaxy Watch 6. Jeden ze sklepów się wyłamał z nadmuchanej ceny 1400 zł i spuścił na 999 zł. Co minus cashback 500 zł, który otrzymujemy po pocięciu pudełka i zarejestrowaniu wniosku (i ewentualnie jeszcze podwójna cebula jak na fakturę, ale tu regulamin był taki niejasny w kwestii JDG i braniu na NIP) daje chyba najtańszą na rynku opcję na telefon z WearOS. Niestety dotyczyło to tylko modelu z białym paskiem i srebrną obudową, a ja chciałem czarny, więc się zawahałem. Anyway, kupiłem zatem czarnego poza promką też za dobrą cenę (po odliczeniu podatku wyjdzie jakieś 6 stówek) i teraz testuję.

Ogólnie to na pierwszy cios poszedł Portfel Google. Sprawdzałem na terminalu w dwóch sklepach i potem męczyłem automat z napojami, żeby nikt za mną w kolejce nie sapał xD No i zauważyłem, że przy samej odblokowanej tarczy płatność nie przechodziła w żadnym miejscu, jeśli wcześniej nie odpalę appki Portfela Google. Na smartfonie nie mam z tym problemu, wystarczy odblokowany ekran zbliżyć do terminala, a sam sobie znajdzie defaultową appkę i odpali Google Portfel, a zegarek nie. To taka forma zabezpieczenia przed np. kradzieżą w tłumie, czy przeoczyłem jakieś ustawienie? Na redditach i innych forach ludzie mają różnie z tym.

Mam NFC oczywiście włączone, Google Pay jako defaultowy provider i wyłączona opcja "Płacenie z otwartą aplikacją".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...