Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ASX napisał:

Ja z kolei napiszę, że warto mieć na oku Unpacking, czyli tego indyka o rozpakowywaniu, bo pomimo banalnej tematyki, z tego co czytam, gra oferuje poruszająca historię i satysfakcjonujący gameplay.

 

 

Ocena niezła :notbad:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Możecie normalnie dodać gry przez przeglądarkę na komputerze? Od wczoraj nie mogę dodać darmowych gier z Live. Widzę, że trochę zmienili wygląd strony wiec może coś tam jeszcze nie jest do końca dograne. Czy tylko ja mam ten problem?
Mam to samo, przez przeglądarkę wyrzuca błąd, na konsoli zero problemów.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Unpacking - kolejna niepozorna "perełka" w bibliotece. Wczoraj nie miałem humoru na poważniejsze granie więc odpaliłem z ciekawości żeby po prostu w coś klikać. Odpaliłem i wyłączyłem dopiero po napisach końcowych mając 1000GS na koncie. Całość zajęła mi jakieś 70 minut. Niby głupota - otwierasz paczki i rozstawiasz swoje graty po przeprowadzce. I w tej prostocie tkwi sukces. Dodatkowo włączyłem tryb że mogę stawiać rzeczy gdzie chcę więc gra do niczego mnie nie zmuszała. Na chillek albo odmulenie idealna gra. Przyjemna uproszczona grafika + banalne sterowanie. W tle comfy muzyczka sobie przygrywa a ty się zastanawiasz do której szuflady schować skarpetki albo gdzie postawić roślinki czy figurki kurczaczków. Dzięki Spencer :xboss:Zadowolenie 7/10.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Bzduras napisał:

A za to akurat podziękuj regulacjom prawnym wymagającym 3D Secure przy transakcjach kartą w internetach.

 

Rozumiem dodatkowe zabezpieczenia i inne wymogi prawne ale przecież te gry kosztowały 0,00 zł ;) Przy każdym dodaniu gry do konta musiałem logować się do aplikacji aby potwierdzić ten "zakup". Następnym razem spróbuję dodać gry do koszyka, a potem "zapłacić" raz za całość. Obecne rozwiązanie wydaje mi się dziwne. Czy na konsoli też tak jest? Może zrezygnują z tego mechanizmu, że gry muszą być w ten sposób dodawane do konta, a po prostu od razu będą do niego przypisane od dnia ich udostępnienia w ramach abonamentu. Coś jak z GP tylko, że te gry by nie znikały po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza

"Kupując" grę w sklepie przeprowadzasz transakcja, a jak transakcja (nawet na 0,0zł) to musi być potwierdzenie z banku. Takie mamy przepisy i dla MS to jest tak zwany dupochron - w razie gdyby ktoś chciał się przyczepić to po ich stronie wszystko jest zgodnie z prawem. A że jest to bez sensu z punktu widzenia konsumenta to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Bzduras napisał:

"Kupując" grę w sklepie przeprowadzasz transakcja, a jak transakcja (nawet na 0,0zł) to musi być potwierdzenie z banku. Takie mamy przepisy i dla MS to jest tak zwany dupochron - w razie gdyby ktoś chciał się przyczepić to po ich stronie wszystko jest zgodnie z prawem. A że jest to bez sensu z punktu widzenia konsumenta to inna bajka.

 

Wszystko rozumiem. W obecnej konstrukcji ma to sens jeżeli to jest transakcja za każdym razem. Gdyby podeszli do tego jak do usługi abonamentowej typu GP, gdzie jest tylko jedna transakcja (zakup abonamentu), to odpadłaby ta konieczność potwierdzania "zakupu" za każdym razem. Teoretycznie byłoby to prostsze i lepsze rozwiązanie. W praktyce może dochodzić kwestia podatkowa, przy czym niekoniecznie w Polsce. Może takie rozwiązania są zwolnione z podatku na zachodzie/w USA albo można sobie go odliczyć od dochodów itp itd. Wtedy może istnieć konieczność odnotowania każdej transakcji. Wróżę z fusów. Gry z PS+ dodawałem ostatnio bez konieczności takich kombinacji. Za parę dni sprawdzę czy jet tak też na konsoli, a za miesiąc wrzucę wszystkie do koszyka.

 

9 minut temu, dee napisał:

Te rozwiązanie jest uciążliwie, ale warto się pomęczyć, kiedyś może uratować dupsko.

 

A to na pewno. Dodatkowo mamy więcej czasu na zastanowienie się czy chcę to akurat kupić. Już kilka razy w życiu zrezygnowałem z zakupów przy finalizacji procesu. Stwierdziłem, że tego nie potrzebuję albo że jest za drogo ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...