Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pupcio napisał(a):

Neon White jest goty kto nie grał koniecznie musi spróbować. Ja sobie tego zelda killera tchibo zobacze  

Z pierwszą częścią zdania o tym, że Neon White jest świetny (poza fabułą) się zgadzam, z drugą, o tym, że Tchia jest jakkolwiek porównywalna z Zeldą, zupełnie nie.

Edytowane przez janol
Odnośnik do komentarza

Journey podobno zabawna gra, ale cienka, akurat żeby zagrać w Passie.

 

Neon White wiadomo, najlepsza gra ever, chociaż na gałce to bym nie umiał w to grać. Podejrzewam, że każdy kto miał w to zagrać, już to ma.

 

Case of Golden Idol wiadomo, też super gra, taka że się zawsze pamięta jej zarąbiste pomysły, chociaż też niespecjalnie pod samego pada jak dla mnie. No ale da się, szybko to tutaj akurat nic nie trzeba robić hehe.

 

Flock ma bardzo dobre opinie z dema, że gra jest bardzo relaksująca i pogodna, podobno nastawiona na co-op ale mało kto miał z kim grać w tych relacjach, zobaczymy.

 

Magical Delicacy nie wiadomo, pewnie nic, ale zaawansowany system gotowania + metroidówka mnie pociąga.

 

Tchia mi niezbyt spasiła, pod względem samej mechaniki grania i tempa (a grać trzeba było, bo trzeba było wymyślić jakikolwiek powód dla posiadania PS5 zanim w końcu Fajnal wyszedł), choć ma wielu fanów. 

Odnośnik do komentarza

Wolałbym jedną poteżną wrzute jak zrobiło z Bethesdą, ale widocznie doszli do wniosku że lepiej im wyjdzie dawkowanie gier tak żeby co miesiąc była jakaś mocniejsza gra w ofercie.

 

No nie podoba mi się to, w tym tempie beda mogli niemal przez lata wrzucać te gry, patrząc na to ile samych CoDow wyszlo.

Odnośnik do komentarza

Dungeons of Hinterberg po latach zapowiedzi bardzo mnie ciekawi. Nareszcie jakaś dobra zrzyna z Zeldy z cel-shadingiem, po raz pierwszy w historii? Nie do końca, bo gra to po części dungeony, ale ma też wiele elementów life sima, co jak dla mnie zawsze było wciągającą mieszanką. Tak samo nadal brak mi gier z bardziej życiowym settingiem, a tutaj mamy normalnych ludzi, relacje z nimi, aktywności na mieście itd. Eksplorując lokacje, możemy znaleźć na przykład czyjś dom, aktywność czy postaci, a nie tylko skrzynię z mieczem w środku, mieczem do zabierania HP i tyle. Dungeony podobno są dobre, walka podobno słaba. Aż szkoda jechać na długie wakacje w drugiej połowie lipca, bo trochę fajnych gier wychodzi ech. Kunitsu też tego samego dnia.

Odnośnik do komentarza

Szykują się zmiany, o których już krążyło info. Ludzie dostają maile z informacją o zmianach:

 

Cytat

Soon, Xbox Game Pass for Console will be shuttered for new users only.

Users currently on Xbox Game Pass for Console will be allowed to maintain their subscription, as well as day one games, and the hundreds of titles in the back catalogue.

New users on Xbox Game Pass in the near future will be greeted by a new Xbox Game Pass "Standard." This is more like EA Access, which includes Xbox's back catalogue, and doesn't include day one games. This will be priced at $14.99 per month, and will also include Xbox Live Gold for multiplayer (now known as Game Pass Core, confusingly). It doesn't include Xbox Cloud gaming. Game Pass Standard is supposedly launching in September.

From September 12, 2024, Microsoft will only allow users to stack Xbox Game Pass for Console users for up to 13 months, using pre-paid cards and the like, which will continue to function. If you have more than 13 months stacked already, you won't be impacted.

Xbox Game Pass Ultimate will not be changed, but it will get a price increase. It will still include PC Game Pass, day one games, and hundreds of back catalogue titles, as well as cloud gaming. But, it is getting a price increase. The new price will be $19.99 per month.

PC Game Pass is also getting a price increase, from $9.99 per month to $11.99.

PC Game Pass will also continue to get day one games.

Xbox Game Pass Core (Xbox Live Gold multiplayer) gets an annual price increase to $74.99 from $59.99, but it will remain $9.99 per month.

The price increases for recurring billing will take effect on September 12, 2024.

https://www.windowscentral.com/gaming/xbox/xbox-game-pass-is-getting-major-changes-with-a-new-tier-without-day-one-games-and-a-range-of-price-increases

 

xD

 

Mam to wykupione do połowy przyszłego roku. Zdecydowanie nie będę przedłużać. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Tak jak piszecie i tak jak było z ostatnią  podwyżką Plusa, nie ma nowych klientów więc żeby dostarczyć dopływ nowej gotówki trzeba wydoić mocniej obecnych.

 

Ja  do tej pory, jako że nie gram online, miałem wykupionego Game Passa dla konsol, płaciłem bodajże 43 zł miesięcznie czyli w cenie jednej starszej gry miałem dostęp do nowości jak Starfield czy Hellblade, co było spoko dealem. A teraz zastępują Game Pass Console  gorszym standardem bez gier na premierę ale z możliwością grania po sieci, czym nie jestem specjalnie zainteresowany ostatnio.  Ale rozumiem że dopóki z niego nie zrezygnuje to dalej będę miał obecną cenę i benefity jak gry na premierę?

 

Ogólnie tak myślę że wychodzi na to jeśli ktoś będzie chciał ograć na konsoli nowości w Game Passie od XGS jak Fable, Gearsy, Indiane czy inne, to może lepiej mu wyjdzie opłacić PC Game Passa za 48 zł zamiast Ultimate za 74 zł, bo i tak gry MS będą w Play Anwyhere.

 

Ogólnie pomieszanie z poplątaniem to wszystko. Kiedyś przekaz był prosty, "w Game Passie nowe gry na premierę". Potem przemianowali Golda na Game Pass Core, który daje dostęp do grania online, ale nie daje dostępu do biblioteki Game Passa i gier na premierę, co już wprowadziło zamieszanie np. gdy Sarah Bond mówiła że 30 milionów subskrybentów Game Passa dostanie dostęp do Diablo IV. Teraz okazuje się że nowe gry będą tylko w PC Game Passie i Game Pass Ultimate. Wypadałoby więc zaktualizować swój slogany reklamowe, żeby nie wprowadzały mniej obeznanych klientów w błąd. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, wrog napisał(a):
Nowe ceny:
‣ Ultimate - 73,99zł (było 62,99)
‣ PC Game Pass - 47,99zł (39,99)

 

11 zł więcej za GPU nie robi mi żadnej różnicy.

 

Ale kolejny raz dziwi mnie, że nie wywalili Core. Po dodatkowych zmianach dla Standard, to przecież połowa nie ogarnie co jest w jakim planie :p

 

No mają tam debili w marketingu strasznych.

 

Te 3 plany na konsolach powinny być tak opisane: Nie Game Pass, Pół Game Pass i Game Pass :p

Edytowane przez SnoD
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...