Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Liczba subskrybentów nie rośnie widoczne, więc dojebmy wyższą cenę co dla niektórych=anuluj subskrypcję ;) no ale będzie Codzik hehe 

Chciałbym jak Dr. Strange ujrzeć przyszłość w której to odnosi sukces, bo jakoś trudno mi to sobie wyobrazić coś innego niż Xbox będący wydawcą gier na wszystko i gdzie indziej robiąc największy hajs

A konsola i abonament to dla jakiejś grupki niedobitków 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

12 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Liczba subskrybentów nie rośnie widoczne, więc dojebmy wyższą cenę co dla niektórych=anuluj subskrypcję ;) no ale będzie Codzik hehe 

Chciałbym jak Dr. Strange ujrzeć przyszłość w której to odnosi sukces, bo jakoś trudno mi to sobie wyobrazić coś innego niż Xbox będący wydawcą gier na wszystko i gdzie indziej robiąc największy hajs

A konsola i abonament to dla jakiejś grupki niedobitków 

 

 

Jak przy każdej podwyżce, jak ktoś faktycznie grał w gry z GP, to dalej będzie opłacał, bo to najtańsza opcja. A jak ktoś subskrybował tylko dlatego, że tanio, a grał z doskoku, to będzie bardziej skory do tego żeby płacić okazjonalnie.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Liczba subskrybentów nie rośnie widoczne, więc dojebmy wyższą cenę co dla niektórych=anuluj subskrypcję no ale będzie Codzik hehe 

Chciałbym jak Dr. Strange ujrzeć przyszłość w której to odnosi sukces, bo jakoś trudno mi to sobie wyobrazić coś innego niż Xbox będący wydawcą gier na wszystko i gdzie indziej robiąc największy hajs

A konsola i abonament to dla jakiejś grupki niedobitków 

 

Najprawdopodobniej według ich kalkulacji, to im się opłaci. Podobnie, że to koniec i ubędzie subskrypcji ludzie mówili jak Netflix zaczął walczyć z współdzieleniem kont, a jednak liczba aktywnych subskrypcji wzrosła. Pewnie na czymś musieli oprzeć taką decyzję. Chujowo, że wypalają z tym tak bez żadnej informacji wcześniej.

 

Wydaje mi się, że liczą na to, że większość osób opłaca abonament żeby mieć dostęp do gier w dniu premiery, a te zmiany spowodują przejście użytkowników do wyższego pakietu. Ale czy tak będzie to się okaże, jakimś wyznacznikiem będzie premiera nowego CoDa.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, MaZZeo napisał(a):
22 minuty temu, tedi007 napisał(a):

Chujowo, że wypalają z tym tak bez żadnej informacji wcześniej.

  
przecież masz informacje z dwumiesięcznym wyprzedzeniem

 

Aktualni subskrybenci zapłacą nowe ceny od 12 września, ale nowi od dziś. O to mi chodziło z tym nie podawaniem informacji wcześniej.

 

https://support.xbox.com/en-US/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/game-pass-updates-july-2024

 

Cytat

What’s changing

Worldwide prices are changing for Game Pass Ultimate, PC Game Pass, and 12-month subscriptions to Game Pass Core.
  • On July 10, 2024, updated prices take effect for new member subscriptions.
  • Starting September 12, 2024, the price of recurring charges will change for existing members. Select countries are excluded from this price update. Recurring billing dates will not change. New prices take effect on the next recurring billing charge after September 12, 2024.
  • These changes will also take effect for 1-month, 3-month, and 6-month subscriptions to Game Pass Core in Türkiye, South Africa, and Argentina, as well as 6-month subscriptions to Game Pass Core in India.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał(a):

Jedna rzecz, na którą dopiero teraz zwróciłem uwagę to to, że PC Game Pass nadal będzie mieć gry day one i to w niższej cenie niż GP Standard xD O darmowym online nie wspominam, bo to niedobra jest.

 

Xbox twardo chce, żeby gracze na konsolach byli obywatelami drugiej kategorii i nawet troszkę podziwiam upór w dążeniu do tego celu.

może to taka strategia właśnie, że jak nie da się ot tak ubić konsol, bo za duża baza użytkowników, bo gracze chcą te konsole od MS, to obrzydzić im je tak bardzo, że gracze sami zaczną masowo rezygnować, aż w ciągu kilku lat baza posiadaczy xboksa ku uciesze ms zniweluje sie do liczby, w której produkowanie konsol przestanie być opłacalne i będą to mogli jakoś uzasadnić :reggie:

Odnośnik do komentarza

Konsole i konsolowcy są na pewno na pierwszym miejscu jeśli chodzi o dojenie zarabianie kasy i póki będą musieli płacić za podstawowe funkcjonalności dostępne na innych sprzętach za darmo jak granie online, to tak pozostanie 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ASX napisał(a):

Tak jak piszecie i tak jak było z ostatnią  podwyżką Plusa, nie ma nowych klientów więc żeby dostarczyć dopływ nowej gotówki trzeba wydoić mocniej obecnych.

Bez zaskoczenia, zawsze znajdzie #sonytoo

 

Gamepass pc - $12, gry day one i ea play

 

Gamepass standard - $15, brak gier day one i ea play

 

Xboxiarze gracze drugiej kategorii

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Podwyżka ok, nigdy nie cieszy, ale patrząc pod kątem Xboxa, można ją w pewien sposób zrozumieć. Bardziej zastanawia fakt terminu jej ogłoszenia (wakacje, więc 3/4 osób nie zauważy i po prostu zapłaci więcej?) oraz tego dziwnego podziału na Xboxie. Ja na szczęście korzystam z PC, więc u mnie cena nie rośnie, poza tym i tak kupuję na określone miesiące, bo nie ma czasu grać. 

 

Inna sprawa, że mogli to nieco lepiej rozegrać, bo powinni wrzucić kilka gier od Activision, zrobić wielkie wow i dopiero wtedy poinformować o podwyżkach. Swoją drogą, dostęp do Call of Duty jest teraz niezłym pretekstem do podwyższania cen. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał(a):

No to jednak opłacanie konsolowego Game Passa ma jakieś zalety, bo wtedy w pecetowe gry Play Anywhere z Game Passa zagrasz. Myślałem że w drugą stronę też tak to działa. 

To mnie teraz zaskoczyłeś. Wydawało mi się, że to zawsze weryfikuje, czy masz abonament na daną platformę. Powinno w takim razie śmigać w obie strony. Ciekawe jednak, czy czegoś teraz nie zmienią skoro zaczynają tak różnicować subskrypcje.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, lukas_k96 napisał(a):

Swoją drogą, dostęp do Call of Duty jest teraz niezłym pretekstem do podwyższania cen. 

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale od momentu klepnięcia Actiblizz (gdzie już wszyscy się napalali na solidne wrzuty do GP) mamy drugą podwyżkę i żadnego Call of Duty w abonamencie 

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, wrog napisał(a):

To mnie teraz zaskoczyłeś. Wydawało mi się, że to zawsze weryfikuje, czy masz abonament na daną platformę. Powinno w takim razie śmigać w obie strony. Ciekawe jednak, czy czegoś teraz nie zmienią skoro zaczynają tak różnicować subskrypcje.

Żeby nie być gołosłownym to przed chwilą to zweryfikowałem i mając tylko konsolowego Game Passa, pobrałem i zagrałem w grę z Game Passa na PC która jest w Play Anywhere (Astroneer) i normalnie działa.

 

W drugą stronę tego nie testowałem, ale na logikę nie powinno być przeszkód. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale od momentu klepnięcia Actiblizz (gdzie już wszyscy się napalali na solidne wrzuty do GP) mamy drugą podwyżkę i żadnego Call of Duty w abonamencie 

Co mnie dziwi, bo te stare Modern Warfare, Black Ops czy inne odsłony, których już nawet nie pamiętam nie są towarem premium, które nie mogłoby być wrzucone do abonamentu. Robią z tej serii nie wiadomo jakiego Świętego Graala :P 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, number_nine said:

Podwyżki zawsze bolą, ale z drugiej strony to tylko kwota odpowiadająca jednemu dobremu piwu, a 73zł to dalej dobra cena za to co GP oferuje. Zobaczymy tylko jak długo ta cena się utrzyma i czy po premierach tytułów zapowiedzianych na ostatnim showcase nie będzie już 99zł XD

Dzisiaj 10zł więcej, za 3 miesiące kolejne 10 zł więcej i ani się nie obejrzysz a dobije do 99zł. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...