Skocz do zawartości

Vampyr


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

21 hours ago, Wredny said:


Tak, pielęgniarka - wydawało mi się, że wampirza perswazja to dobra opcja 

  Reveal hidden contents

bo zwykłe "przestań się interesować sekretem Lady Ashbury" nie wyglądało mi na odpowiednio mocne rozwiązanie.
W każdym razie wydawało się git, ale jak wróciłem to jej psychika pękła i była walka z bossem.


A głos naszego bohatera rzeczywiście świetny - mógłby mi czytać bajki na dobranoc :fsg:

Dokładnie taką samą rozkmine miałem i jakie było moje zdziwienie. Rzadko się zdarza takie zaskoczenie w grach dzisiaj.

21 hours ago, XM. said:

Ten aktor podkłada głos też głównemu bohaterowi Call od Cthulhu.

Widziałem, że znajomy! BTW fabularnie również zajebista gra, a końcówka z moimi wyborami to aż ciarki. Szkoda tylko, że gameplay to straszne gówno. 

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie można tu grindować, ale jest to proces bardzo czasochłonny, bo każdy z przeciwników, niezależnie od rodzaju, czy levelu, daje oszałamiające 5 exp za pokonanie.
Plus każde levelowanie na łóżeczku to zmiany w stanie zdrowia mieszkańców, więc warto ich przed taką czynnością obdarować odpowiednią dla ich przypadłości miksturą, żeby po naszym przebudzeniu ich stan się nie pogorszył.
Warto wyczerpywać każdą linię dialogową, leczyć i robić sidequesty, żeby uzbierać jak najwięcej XP, skoro decydujemy się nie gryźć.
Aktualnie mam 25 level, jestem w piątym rozdziale i taki Ekon na 30 levelu potrafi mocno zajść za skórę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie jakiegoś jednego czy drugiego NPCa można poświęcić na dobry ending, zresztę popróbuje sam, zakładam, że podobnie jak w Banishers na ogólny "wynik" ma wpływ kilka rzeczy. Grind tutaj to raczej dla masochistów, to już lepiej kilka razy podchodzić do walki z bossem :).  

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz zdobyć najlepsze zakończenie to nie możesz wyssać krwi z ani jednej postaci. Dobre zakończenie daje ci opcję wyssania krwi z kilku postaci. Jak pójdziesz mocniej + dzielnice ci podupadną to dostaniesz jedno z dwóch złych zakończeń. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

No i ch#j bombki strzelił, platyny nie będzie, bo gra nie zaliczyła mi przejścia bez zabijania.
Nikogo z mieszkańców nie wyssałem, byłem więcznie niedolevelowany (30lv - to prawdopodobnie max, co można mieć na koniec, jak się nie wysysa), ale z jakiegoś powodu trofeum "Not Even Once" nie wpadło i ciężko stwierdzić dlaczego.
Jedną z przyczyn może być zatopienie kłów w księdzu, podczas walki z bossem na cmentarzu, ale widziałem w poradniku, że w tym przypadku na dwoje babka wróżyła, bo sporo osób, które robiło dokładnie to samo, trofeum dostało.
Tak czy siak zakończenie miałem zdecydowanie dobre, happy end i wielka miłość.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.07.2024 o 14:38, Wredny napisał(a):

No i ch#j bombki strzelił, platyny nie będzie, bo gra nie zaliczyła mi przejścia bez zabijania.
Nikogo z mieszkańców nie wyssałem, byłem więcznie niedolevelowany (30lv - to prawdopodobnie max, co można mieć na koniec, jak się nie wysysa), ale z jakiegoś powodu trofeum "Not Even Once" nie wpadło i ciężko stwierdzić dlaczego.
Jedną z przyczyn może być zatopienie kłów w księdzu, podczas walki z bossem na cmentarzu, ale widziałem w poradniku, że w tym przypadku na dwoje babka wróżyła, bo sporo osób, które robiło dokładnie to samo, trofeum dostało.
Tak czy siak zakończenie miałem zdecydowanie dobre, happy end i wielka miłość.

Też już zbliżam się chyba do końca, natomiast prócz tego niedojebania levelowego (które na szczęście nadrabiam trochę gearem ulepszonym na max) nie podoba mi się, że często jak lecze dużo ludzi, to wywala mi do "pulpitu" na PS5 podczas odpoczynku :/. Też tak miałeś? Już kilka razy było. 

 

Zabiłem dwie osoby, liczę, że mocno to nie wpłynie na zakończenie, ale byłem żądny expa, a akurat dawali dużo xD. 

(poza tym, to nie byli mili goście :))

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.07.2024 o 14:38, Wredny napisał(a):

No i ch#j bombki strzelił, platyny nie będzie, bo gra nie zaliczyła mi przejścia bez zabijania.
Nikogo z mieszkańców nie wyssałem, byłem więcznie niedolevelowany (30lv - to prawdopodobnie max, co można mieć na koniec, jak się nie wysysa), ale z jakiegoś powodu trofeum "Not Even Once" nie wpadło i ciężko stwierdzić dlaczego.
Jedną z przyczyn może być zatopienie kłów w księdzu, podczas walki z bossem na cmentarzu, ale widziałem w poradniku, że w tym przypadku na dwoje babka wróżyła, bo sporo osób, które robiło dokładnie to samo, trofeum dostało.
Tak czy siak zakończenie miałem zdecydowanie dobre, happy end i wielka miłość.

Ja grając trzymałem się tej listy: Vampyr: Jak w 7 krokach ukończyć grę, nie zabijając nikogo? | GRYOnline.pl (gry-online.pl) i nie miałem problemu, osiągnięcie wpadło. Nie wiem czy zrobiłeś coś nieodpowiedniego czy zwykły bug. 

Odnośnik do komentarza

No według tej listy to zrobiłem sporo nieodpowiednich rzeczy, ale nie powinny mieć one wpływu na trofeum, bo jego opis brzmi "Finish the game without killing any citizens".
Jedynie zabiłem Dorothy Crane, ale po tym, jak jej namieszałem w głowie i stała się mobkiem/bossem - podobno tak można, byle nie hipnotyzować i nie pić.
Dawsona też nie zmieniłem w wampira, bo raz, że ten stary ch#j już i tak nie miał duszy jako człowiek, więc jako wampir byłby tylko większym gnojem, a po drugie to żal mi było 2000XP na takie akcje (podobnie ze Swansea).
No nic, kiedyś przejdę jeszcze raz, tym razem używając glitcha na XP i yebnę speedrun.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wredny napisał(a):

Z wywalaniem do pulpitu to nie miałem ani razu - podobno na PS4 to był koszmar, ale ta aktualna wersja działa bez zarzutu.

No to u mnie coś się zbugowało niestety, na oczywiście najnowszym patchu na PS5... ale tylko w tym jednym miejscu, przy odpoczynku w jednej z dzielnic (Doki), możliwe, że chodzi o konkretnego npca i jego stan, ale też dziwne, bo to nie zawsze się wywala, a testować nie bardzo sie da, bo wiadomo tutaj spanie zmienia stan świata :)

 

No w każdym razie błąd jest i wylatuje do pulpitu wersja PS5 czasami przy odpoczynku od pewnego momentu w mojej grze.

 

Na szczęście po wczytaniu wszystko działa i procenty też się zgadzają, bo gra zapisuje poprawnie po podbiciu poziomu i uleczeniu npców, no ale upierdliwe, bo było kilka razy i nigdy nie wiadomo, czy nie wpadnie znowu ...

 

No cóż grę skończę, ale czytałem na forach, że nie jestem jedyny. 

 

 

----

Dokładnie rzecz ma miejsce przy wyświetlaniu procentów dla Doków, ale wydaje mi się, że w rozdziale 5tym już tego nie mam, bo typ nie żyje, a procenty rosną już  normalnie w Dokach, w każdym razie dla pewności nie będę tam spał xD. 

 

Jak widać gra nie jest po 6 latach bug free i trzeba mieć farta:)

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...