Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pograłem godzinkę i muszę przyznać, że jak się człowiek zaangażuje to można czerpać przyjemność ale jestem niemal pewny, że ten ich silnik jest do dupy.

Wysiadłem na skrzyżowaniu to wszystkie oczekujące samochody zatopiły się w drodze, motocykl utkwił w barierkach a jeden złoczyńca zamiast biec teleportowal się między punktami. Jakiej konsoli byś nie miał to te bugi to przecież "szlagiery" tej gry. 

Odnośnik do komentarza

Dwie godzinki gry za mna, więc sam poczatek. Póki co jest ok, nie urywa dupy, nie wessało mnie, ale i nie odrzuciło. Zobaczymy jak to będzie, może się rozkręci. Gra wyglada bardzo ładnie, chociaż akurat fanem stylistyki nie jestem, wolę albo klasyczne sci-fi w stylu Mass Effect, albo fantasy. Z technicznych spraw w oczy rzuciły mi się znikajace cienie i lewitujacy przechodnie. Ale w tego typu grze mi to nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.02.2022 o 20:38, ginn napisał:

Jestem perdolonym zwierzem, ale zostanę przy trybie Ray Tracing. Podoba mi się to 'aktywne' rzucanie cieni, jakoś tak mi zwiększa immersję.

 

Ogólnie to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, wygląda to wszystko bardzo ładnie. Klimat wylewa się z ekranu. 

 

Zrobiłem sobie wszystkie ścieżki na początek i chyba zacznę już docelowo korpo. 

 

Cofam to. Przegrałem w ten sposób z 10h i mogę potwierdzić, że to jest niegrywalne. Niekoniecznie chodzi mi o klatkarz, ale lag w sterowaniu jest na tyle zajebisty, że nie da się w nic wycelować (a trochę godzin w fpsy na padzie przegrałem). Tak więc jedyny słuszny tryb to 60 fps (w przypadku Cyberpunka). 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, mrynk napisał:

HDR w tej grze rozbija system. Neony, promienie słoneczne bezpośrednie i odbijające się od powierzchni są pierwsza klasa. Razi po oczach jak Real life. Zmieńcie TV albo/i ustawienia. Serio. 


To że HDR defaultowo jest skopany, to można znaleźć praktycznie w każdym artykule w google, np. https://www.sportskeeda.com/esports/how-choose-best-hdr-settings-cyberpunk-2077. Od razu po przełączeniu na HDR całe menu jest przejaśnione, gra też wydaje się bledsza. Trzeba pobawić się tymi trzema paskami:

Maximum Brightness 
Tone-Mapping Midpoint
Paper White 

 

W moim przypadku dałem kolejno - 800, 1.0, 100. I tak menu wydaje się bledsze, a sama gra specjalnie lepiej niż bez HDR nie wygląda. Co jest dziwne, bo taki Horizon od razu wypalał oczy przy porównaniu HDR vs HDR off. Nakombinowali z tymi settingami, a w większości gier wystarczy tylko przesunąć jeden suwak "tak by logo było ledwo widoczne".

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ginn napisał:

 

Cofam to. Przegrałem w ten sposób z 10h i mogę potwierdzić, że to jest niegrywalne. Niekoniecznie chodzi mi o klatkarz, ale lag w sterowaniu jest na tyle zajebisty, że nie da się w nic wycelować (a trochę godzin w fpsy na padzie przegrałem). Tak więc jedyny słuszny tryb to 60 fps (w przypadku Cyberpunka). 

Spróbowałem sugerowanych tu gdzieś w linku zmian zaawansowanych ustawień sterowania i da sie normalnie grać w RT mode. Bardzo dobra responsywność. Aż musiałem to zmniejszyć bo za szybko dla mnie było.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, mrynk napisał:

Spróbowałem sugerowanych tu gdzieś w linku zmian zaawansowanych ustawień sterowania i da sie normalnie grać w RT mode. Bardzo dobra responsywność. Aż musiałem to zmniejszyć bo za szybko dla mnie było.

 

Też ustawiłem zgodnie z tym poradnikiem, ale to dla mnie nadal zbyt mała responsywność. Wystarczy przełączyć na kilka sekund tryb 60 fps i jest pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, mrynk napisał:

W moim przypadku dałem kolejno - 1500, 0.9, 200 i naprawdę bije po oczach. Różnica miedzy HDR a brakiem jest dramatyczna :) 

 

Spróbowałem tych ustawień i za dnia razi po gałach, więc nocny seans to będzie :banderas:.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście teraz, na ps5 to grywalna gra. Na ps4 porzuciłem tą parującą kupę po ok. 20h gry, a teraz jeszcze bardziej doceniam ten świat. Kawał roboty. ALE. Nadal bardzo drażni mnie "szum" tej gry. Nigdy nie spotkałem się z tak źle zrealizowanym elemencie informowania gracza i nowych misjach, możliwościach, znacznikach. Ta gra krzyczy do mnie. Odpaliłem demo (z sejwem z ps4) i po prostu biegałem, bo nie wiedziałem, co robić, gdzie iść. Wszystko świeciło, krzyczało. Drugie ALE - jak sobie przypomnę jak ta gra ma słabe elementy "rozwojowe" postaci oraz pierdyliony dość nudnego lootu, to mi się odechciewa. Kupię pewne jak będzie za 5 dych (nie z Turcji) i dokończę, bo jednak w jakimś stopniu to (świat) przyciąga. 

Odnośnik do komentarza

Fuck, po roku nadal można exploitować rozmontowywanie sprzętu dla darmowego doświadczenia. Pierwsza godzina gry, próbuje odpiąć modyfikację od bereciku założonego na głowę.

 

Efekt?

"Akcja zablokowana" (bo nie da się zdejmować modów z ubrań), ale 8 expa do wytwarzania trafia za każdym razem, co można kumulować w kilka sekund. Eeh... 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ginn napisał:

O, i to jest dobra wiadomość. W jaki sposób rozwijałeś postać? 

Inwestuj Inteligencję i w skille w niej zawarte do hakowania, Zdolności Techniczne (ale głównie samą umiejętność, bez atrybutów w nie zawartych) przydadzą się do dostania do zamkniętych pomieszczeń, gdzie masz np. panele sterowania do których możesz się włamać, sterować kamerami i za ich pomocą hakować. No i na końcu w Opanowanie, dzięki temu łatwiejsze będzie skradanie.

 

Dodatkowo inwestycja w dobre hacki, czyli Zwarcie, Restart Optyki, Atak Wirusowy czy Ujawnienie Interfejsów. Przed każdą akcją zawsze używaj Naruszenie Protokołu (podstawowy skill do ulepszania w Inteligencji), by na start osłabić przeciwników, wyłączyć kamery czy wieżyczki i zużywać mniejsze ilości cyberdecku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ASX napisał:

ja też wróciłem do Night City, mając nadzieje że po ponad roku przeróżnych poprawek w końcu uda mi się dokończyć questa który zbugował się na premierę

  Pokaż ukrytą zawartość

niestety nic bardziej mylnego, postać na krześle wciąż się nie pojawiła:

 

cyberbug.thumb.jpg.a728c240f3e8278110c5d071e35ded0e.jpg

 

Może być i tak, że to naprawili, ale niestety wymagany jest new game, a na starych sejwach już się nie naprawi.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MYSZa7 napisał:

Inwestuj Inteligencję i w skille w niej zawarte do hakowania, Zdolności Techniczne (ale głównie samą umiejętność, bez atrybutów w nie zawartych) przydadzą się do dostania do zamkniętych pomieszczeń, gdzie masz np. panele sterowania do których możesz się włamać, sterować kamerami i za ich pomocą hakować. No i na końcu w Opanowanie, dzięki temu łatwiejsze będzie skradanie.

 

Dodatkowo inwestycja w dobre hacki, czyli Zwarcie, Restart Optyki, Atak Wirusowy czy Ujawnienie Interfejsów. Przed każdą akcją zawsze używaj Naruszenie Protokołu (podstawowy skill do ulepszania w Inteligencji), by na start osłabić przeciwników, wyłączyć kamery czy wieżyczki i zużywać mniejsze ilości cyberdecku.

Dużo frajdy daje taki styl gry? Mam cały czas dylemat, bo z jednej strony feeling ze strzelania jest bardzo fajny, więc czuję duży potencjał na siekę i odpadające członki. Z drugiej zaś, czuję że jak przedstawiciel korpo, wskazany byłby spryt i robienie idiotów z przeciwników. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...