Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Sam wróciłem do CP2077 przedwczoraj. Grę skończyłem w marcu 2022 na PS5. Nie urwała mi wtedy, nawet graficznie (a grałem w trybie fidelity). Jakoś takie wyprane to było na PS5 + OLED TV (czyli powinno być super) i ogólnie spodziewałem się wodotrysków, a dostałem coś jak "no, nawet nieźle to wygląda, ale widziałem lepsze". Ostatecznie z gier REDów zdecydowanie wolę Wiedźmina. W każdym razie kupiłem podstawkę, a potem DLC na PS5, a następnie kupiłem jeszcze Ultimate Edition na PC :D No i teraz po latach odpaliłem to z GeForce NOW w najwyższych możliwych ustawieniach (Ray Tracing: Overdrive, każdy suwak na prawo, wszystko włącznie z pathtracingiem włączone) na malutkim ekranie Steam Decka i muszę przyznać, że gra wygląda OBŁĘDNIE. Teraz wygląda tak jak w moich wyobrażeniach miała wyglądać te 2,5 roku temu na konsoli. Jak na mnie nawet Night City nie zrobiło szczególnego wrażenia, tak teraz sobie z buta idę i podziwiam neony, reklamy i budynki.

 

Właściwie nigdy nie gram ponownie w gry. Myślę, że w życiu więcej niż raz ukończyłem tyle gier, że mógłbym je policzyć na palcach jednej ręki. Bardzo chcę ograć Widmo Wolności, a nie chce mi się już grać Netrunnerem (którym ukończyłem podstawkę) i sobie zrobiłem babę z kataną z zupełnie innym backgroundem. Nie wiem tylko czy dam radę wszystko zrobić jeszcze raz. Nawet teraz jak robiłem parę zadań pobocznych, to je trochę pamiętam. Na pewno zwracam uwagę na inne rzeczy, jakieś szczegóły, czasem mogę dokonać innych wyborów, itd. Nadal jednak czuję, że już w to grałem, a mam backlog jak stąd do dotąd i w tyle głowy siedzi głos, który mówi "grałeś już w to, nie zdążysz przejść tych wszystkich gier do śmierci, zagrałbyś w coś nowego, marnujesz czas".

 

To taka dygresja, a wszystko rozchodzi się o to KIEDY zacząć Widmo. Wg mojego szybkiego researchu, to większość graczy (a nawet recenzentów) poleca przejść sporą część podstawki, nawet dojść do początku aktu 3 i dopiero wtedy odpalić Widmo Wolności. Tylko mi się wydaję, że mogę się wypalić wcześniej. Ja wiem, że ludzie sobie lubią ogrywać gry wielokrotnie, ja tak nie mam. Czytałem tylko, że jak się DLC zacznie wcześniej, to historia nie ma takiego kopa i traci się różne nawiązania.

 

https://www.ign.com/articles/where-when-and-how-to-start-phantom-liberty

 

Cytat

This message shows up as “Dog Eat Dog” in your phone and it instructs you to meet a contact at the entrance to Dogtown. Note that if you start a fresh save and choose to skip the main game, you will be dumped at a bookshop and you will receive this call as the first thing that happens – you will skip Act 1.

While you’re free to jump right into Phantom Liberty then and there, because Phantom Liberty unlocks a brand new ending for the main story campaign, there’s actually a better place to start the DLC.

Rather than beginning Phantom Liberty when the opportunity presents itself, hold off on jumping right in and play until you unlock the Act 3 mission ‘Nocturne Op55N1, which is one of those “You can’t turn back beyond this point” missions.

That means you’ll need to complete Act 1, and the following Act 2 missions

(...)

By jumping into Phantom Liberty at this time, you’ll be far enough in the main game that the new ending, which you can only unlock by beating Phantom Liberty, will actually make sense. That’s because depending on which endings you unlock in Phantom Liberty, there’s a chance the game will end right then and there for you. But by reaching Act 3, you’ll essentially replace the Act 3 missions and endings with Phantom Liberty’s creating a much more satisfying, and complete, story arc for V. Plus, characters from the main game will factor into new Phantom Liberty ending, but their appearances will make much more sense once you reach Act 3 of the main campaign.

 

Jak żyć? Jak w to grać?

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, DarkStar napisał(a):

Jak żyć? Jak w to grać?

Normalnie, jak masz chęć to odpalaj dodatek od razu jak jest dostępny. Możesz zrobić go na raz, możesz ciągnąć równolegle do wątku głównego, jak Ci w duszy gra. Osobiście ogrywałem Phantom Liberty na drugim przejściu gry, więc na premierę byłem już po punkcie, w którym Songbird miała do mnie zadzwonić - odebrałem telefon i poleciałem tam od razu zrobić to ciurkiem. Plus taki, że dostałem dostęp do dodatkowego zakończenia (świetnego moim zdaniem, bardzo godne zakończenie historii V ze słodko-gorzkim posmakiem jak to w Cyberpunku bywa) i pobawiłem się nowymi systemami, które wprowadza to DLC. Na minus to, że

Spoiler

Lizzy Wizzy mnie nie poznała,

bo w tamtym momencie jeszcze nie zrobiłem z nią sidequesta z podstawki - być może dialog potoczyłby się inaczej, analogicznie jak w dodatku do Wiedźmina gdy zrobi się go po

Spoiler

śmierci Vessemira.

To jednak mały detal i raczej easter egg. Rób tak, jak uważasz za słuszne i baw się dobrze.

Odnośnik do komentarza

Na drugim przejściu nie ma co czekać imho i wjeżdżaj w dodatek zaraz po tajemniczym telefonie od Songbird. I koniecznie przejdź oba zakończenia, raczej poznasz moment, w którym wybierasz jedną ze ścieżek :kaz:

Końcowa misja w 

Spoiler

zapomnianej nieco bazie Cynosure

 

Jest absolutnie fenomenalna, top3 misji w całej grze łącznie z podstawką.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, oFi napisał(a):

A to dodatek się zaczyna gdzieś po prologu podstawki? Myślałem ze on się odpala z kolejnego zakonczenia podstawki 

Zawsze zaczyna się po ukończeniu wątku "Dzień próby".

 

4 godziny temu, Donatello1991 napisał(a):

Przecież po zakonczeniu podstawki zawsze cofa do miejsca przed ostatnia misja.

Tak jest, i wtedy również można rozpocząć dodatek Phantom Liberty.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bartg napisał(a):

Na drugim przejściu nie ma co czekać imho i wjeżdżaj w dodatek zaraz po tajemniczym telefonie od Songbird. I koniecznie przejdź oba zakończenia, raczej poznasz moment, w którym wybierasz jedną ze ścieżek :kaz:

Końcowa misja w 

  Ukryj zawartość

zapomnianej nieco bazie Cynosure

 

Jest absolutnie fenomenalna, top3 misji w całej grze łącznie z podstawką.

Pod warunkiem, że wybierze odpowiednie opcje w deelceku. Ja wybrałem inne i nie żałuję. Obejrzałem sobie to nowe zakończenie z DLC na YT i jakoś mnie nie przekonuje. Znaczy samo sedno jest nawet spoko, ale 

Spoiler

to jak je rozpisali to imo tragedia. Cały spiritus movens bierze się z tego, że V nikomu nie zdradza dokąd się wybiera na jakiś czas i nikt o nic nie pyta, mimo że wiedzą w jakim jest stanie. :notlikethis:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...