Skocz do zawartości

Civilization VI

Featured Replies

Opublikowano

Miejsca mieszkalne zapewniają niektóre budowle i cuda, które można wybudować w miastach, nie pamiętam dokładnie które ale na pewno spichlerz, albo np świątynie lub biblioteki, tego typu rzeczy. Poczytaj opisy na ekranie budowania i civilopedii.

 

Jednostek nie da się łączyć, wyjątkiem są wielcy ludzie i jednostki cywilne, którym można w ten sposób przydzielać eskortę.

 

Żeby ogarnąć tę grę na średnim poziomie i poznać wszelkie zależności, trzeba spędzić dziesiątki godzin, a potem nawet setki jeśli idzie o pozostałe cywilizacje dostępne w grze.

  • Odpowiedzi 293
  • Wyświetleń 36,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpopularniejszy posty

  • Ja wzialem aztekow w grze wlasnej. Ale juz znamy koło i piniondze wiec bedzie dobrze. Jakas krolowa anglii juz jest epoke wyzej ale wyglada na idiotke i dobrze ze soba zyjemy bo ciagnie ode mnie sól.

  • No ja civa uruchamiam raz na rok, wpadam w tygodniowy trans w ktorym robie 50h i potem odstawiam na rok.    Pojebana gra. 

  • Łocie chu.j. Dzisiaj odpalilem. Pierwsza stycznosc z seria Co za gra. Prawie sie zesrałem w gacie bo nie moglem sie oderwac od budowania potegi wiktoropolis i ledwo do kibla zdazylem przy syndromie -

Opublikowano

Jednostki wojskowe naziemne łączysz w korpusy (2) lub armie (3). Musisz w tym celu wynaleźć na drzewku idei Nacjonalizm i Mobilizację. Podobnie jednostki morskie łączysz we floty i armady. Jest to jedyny słuszny sposób używania jednostek wojskowych.

Obszary mieszkalne oprócz budowli i dzielnic dodają także ulepszenia budowniczych (farmy, pastwiska etc)

Opublikowano

Idźcie w diabły z tą grą. Ostatnio znowu 30h wbite w jedną kampanie, wory pod oczami, mgła w mózgu, nie żałuję nic. :shieeet:

Opublikowano

Ja się od roku odbijam od tutoriala, a to moja pierwsza civka :shieeet:

Opublikowano

To trzeba na żywioł a nie tutoriale.

Jak czegoś gra od ciebie chce a nie wiesz jak to zrobić to wpisujesz w Google np civ 6 how to increase population itd i masz od razu odpowiedź.

 

Z 1000h w civki wbite tutorial not even once

Opublikowano

Pogralem troszke, podbiłem jedno Państwo miasto, drugiego jestem suzerenem ( co to mi daje?) i zaatakowała mnie Etiopia (chyba) udało mi się odeprzeć ich kontratak, przeszedłem do kontrofensywy udało mi się jedno miasto zobyć i je zburzyłem, drugie zdobyłem i probowałem ustanowić nad nim kontrole ale się zbuntowało (jak zapobiegać buntom?) i pojawiły się jakieś dwie bardzo mocne jednostki xD a mój sztrum na stolice został odparty. Wcześniej Etiopia blagała mnie o pomoc ale odrzucilem ich propozycje pokojowe i teraz jestem w dupie, prawie bez wojska.

Powiedzcie mi czy w 100-200 roku n.e jak mam jednostki wojskowe takie jak konnica, włócznicy, zbrojni, katauplta, łucznicy, to jest ok ? Czy powinienem mieć już lepsze wojsko?

Opublikowano
38 minut temu, standby napisał:

drugiego jestem suzerenem ( co to mi daje?)

Z zakładce panstw-miast masz opisane bonusy jakie daje fakt bycia suzerenem.

 

39 minut temu, standby napisał:

(jak zapobiegać buntom?)

Jeśli masz miasto  daleko od swoich terytoriów, blisko granic innej cywilizacji to praktycznie sie nie da utrzymac takiego miasta. Na bunty wpływa poziom zadowolenia, fakt wyznawania tej samej religii co twoja civka. Duży bonus do lojalnosci daje ustanowienie w buntujacym się miescie gubernatora i jednostki wojskowej. Poźniej mozna tez korzystac z kart doktryn i tam sa tez pewne dodatkowe karty wpływające na  lojalnosc miasta.

Opublikowano

Zaczalem grać Rzymianami i od razu jest lepiej. 

Udało mi się założyć 5 miast już i zwasalizować jedno państwo miasto, mniej więcej już wiem jak rozplanowywac budynki oraz jak zapewnić większy obszar mieszkalny, tak jak tutaj pisaliscie, wszystkiego człowiek się uczy z czasem:D  Mogę już budować jednostke legionu ale nie mam dostępu póki co żelaza, żadne z państw nie chce mi sprzedać tego zasobu, a do dostępu do pół z zelazem troche mi brakuje, da się je kupować na jakichś targowiskach albo coś? Bo golda mam całkiem sporo :D

Opublikowano

Nie da się kupić inaczej niż od innej cywilizacji, możesz dostać też od państwa-miasta którego jesteś suzerenem, jak mają zosób i odkrytą technologię by go wydobyć.

 

E: Jeszcze są karty wojskowe, że dostajesz dodatkowy zasób na turę dwóch różnych zasobów. Z czego co pamiętam to konie i żelazo są razem. No ale to też trzeba najpierw odkryć.

Opublikowano

Słuchajcie jak jest ze zdobywaniem miast? Za czasów średniowiecza zmiękczenie murów i zdobycie miasta za pomocą trebuszy było kwestia 3-4 tur. W erze nowożytnej moje bombardy zadaja jakieś śmieszne obrażenia miastom, jest jakiś na to sposób? Przecież ja nie jestem w stanie zniszczyć wroga

Opublikowano

Zdobywanie miast jest sporym wyzwaniem. Wraz z postępem czasu rośnie ich siła obronna. Gamechangerem są bombowce, które wchodzą w obronę jak w masło, a SI nie bardzo sobie z nimi radzi. Alternatywnie jednostki artylerii połączone w armię. Generalnie trzeba upgrade'ować jednostki oblężnicze i łączyć je w korpusy, a najlepiej armie. 

No i oczywiście staraj się, żeby miasto miało status oblężonego, wtedy nie odzyskuje co turę części "zdrowia". Oblężenie to otoczenie miasta tak, by każde otaczające je pole było zajęte przez wrogą jednostkę lub jej strefę kontroli.

Edytowane przez dee

Opublikowano

Możliwe, że jesteś w epoce gdzie bombarda jest przestarzała, także trzeba będzie zrobić upgrade i tak jak Dee wspomniał, najlepiej od razu zrobić korpusy i armie. No i trzeba mieć parę takich jednostek, żeby jakoś w miarę szybko się przebić przez obronę miasta.  Miasta blisko wybrzeża szybko podbija się pancernikami, a potem krążownikami rakietowymi. Tylko znowu, trzeba mieć kilka jednostek. Podpływasz wszystkimi pod miasto i nakurwiasz po kolei. Kilka tur i będzie po obronie miasta i wtedy tylko wchodzisz jakąś jednostką lądową, żeby je przejąć. A miasta w głębi lądu bombowcami, tylko też dobrze mieć kilka takich jednostek.

Opublikowano

e tam, taktyka jest zawsze ta sama

 

1. pierwszego sasiada jak bog da ogarniasz jeszcze bez maszyn oblezniczych. na deity czesto zdazy cos ogarnac, ale wtedy battering ram + jakas piechota i wciaz jest lekko.

2. drugiego sasiada battering ramami, jak wolno idzie to siege tower.

3. masz dwie ciwki podbite i powinienes osiagnac technologiczna przewage z czasem nad rywalami.

4. beeline do bombowców

5. dwa czołgi + dwa bombowce ze wsparciem kilku jednostek dystansowych i lecisz na pozostałych sąsiadów

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
Opublikowano

Jak tam wersja Switchowa? Czytałem, żeby nie grać na wielkich mapach, a czas oczekiwania w późniejszych turach może zabić, ale czy jest to dobra platforma dla tej serii? Pogrołby człowiek w takie fajne stragie pod kołderką, ale bieda na Switchu pod tym względem. Nawet mało gier planszowych portują :(

Opublikowano
14 minut temu, Rozi napisał(a):

Jak tam wersja Switchowa? Czytałem, żeby nie grać na wielkich mapach, a czas oczekiwania w późniejszych turach może zabić, ale czy jest to dobra platforma dla tej serii? Pogrołby człowiek w takie fajne stragie pod kołderką, ale bieda na Switchu pod tym względem. Nawet mało gier planszowych portują :(

Grałem w VI na Xboxie, PC, SD i Switchu. No ta ostatnia wersja zdecydowanie najmniej przyjemna. Pod koniec rozgrywki bardzo grzeje konsole i szybko rozładowuje baterie. Na duży minus też malutki ekran no ale grałem na switchu lite. Za grosze można wziąć i się pobawić, ale nie muszę mówić że steam deck robi to wszystko dużo lepiej.

Opublikowano

Imo najlepiej zagrać na jakimś komputurze, czy to stacjonarka czy coś przenośnego.

Opublikowano

Ja polecam wersję na iPada. Duży ekran, a sterowanie paluchem jest bardzo ok. Jak się ma Netflixa to jest w ramach abonamentu

Opublikowano

Czy wersja na PC czy Xbox jest lepsza? Tak, ale nie zmienia to faktu, że ja grałem na Switchu i najwiecej godzin mam na nim.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.