Skocz do zawartości

The Grand Tour


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 424
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sand Job obejrzane i 

Spoiler

mocno przeciętne jak dla mnie. Widać wyczerpanie tej formuły. Auta? Na swój sposób przeciętne, a ich przeróbki też niezbyt odjechane- choć taki mógł być zamysł. Hammond jak zwykle problemy z autem, trochę ładnych widoczków i to tyle. Niby 135 minut a odcinek mógłby trwać 100 i niewiele by stracił.

Dobrze że już kończą bo jakby to mieli dalej tak ciągnąć to nie bardzo. Wiem że będą tacy co będą zachwyceni i mają do tego prawo. Przez wiele lat ci trzej wariaci TG i TGT dostarczali nam niezłe show. Były odcinki lepsze i gorsze. Ciekawe i nudne. I za to wszystkim którzy to tworzyli należą się podziękowania, bo to nie tylko zasługa Hammonda, Maya i Clarksona.

Czekam na Zimbabwe a potem? Pozostaną stare odcinki na prime i TG gdzieś w odmętach internetu. 

 

Odnośnik do komentarza

Odcinek zaliczyłem, ale bez specjalnych emocji :/ ot wiało nudą. Mało humoru. Ci panowie zrobili już wszystko z samochodami co było do zrobienia. Nie rozumiem po co pchają sią na takie odludzia i ekstremalne temperatury. Chyba tylko po to żeby dobrze wygrzać stare zmarznięte Angielskie kości. 

 

Obecnie oglądam jak Hammond męczy się ze starymi autami i uczy córkę jazdy bokiem w Rajdowej Imprezie ^^ A James May plącze się w kuchni gotując wynalazki w swoim żółwim tempie. 

Odnośnik do komentarza

I ja obejrzałem i faktycznie nic odkrywczego, no ale co jeszcze moga z autami zrobić, chyba nic. I tak ponad 2 godziny minely nie wiadomo kiedy, człowiek dowiedział się nowych rzeczy o świecie - i tak bede tęsknił. To była mega rzecz w kazdej ich podróży po świecie, człowiek dowiedział się więcej ciekawych rzeczy niz w jakiejkolwiek szkole czy programie przyrodniczo-podrozniczym. 

No i na początku jak leciało Chicago If you leave me now to ciary, że zaraz koniec :frog:

Jedyne czego nie zrobili nigdy, a wiele razy planowali to podróż przez Rosję, ale z wiadomych względów się to nigdy nie udało. Parę razy już mieli wszystko ogarnięte, ale w ostatnim momencie cofano im zgody na filmowanie. 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, PiotrekP said:

Jak dla mnie, dwie najlepsze wyprawy to Mongolia i Wietnam na łodziach. Na trzecim miejscu Kolumbia. 

 

Mongolia to dla mnie top5 ich wszystkich wypraw, także z czasów Top Geara. 

 

1) Wietnam (Clarkson na motocyklu :kekw:)

2) Botswana (Oliveeeeeeeeeeeeeeeeer)

3) Boliwia (droga śmierci, wysokości, dżungla)

4) Mongolia (John The Car)

5) Tu bym chyba dał poszukiwanie źródła Nilu (za samochody)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
20 hours ago, Colin said:

https://www.gram.pl/news/jeremy-clarkson-richard-hammond-i-james-may-zegnaja-sie-z-the-grand-tour-wiadomo-kiedy-amazon-wyemituje-ostatni-odcinek-serialu-motoryzacyjnego

niby we wrześniu ostatni specjalny odcinek i kurtyna. ciekawe na ile w tym prawdy ale wszystko kiedyś musi się skończyć niestety.

 

Całą trójka + Andy Wilman już potwierdziła, że to ostatni odcinek GT i jedyne co, to jak się znudzą obecnymi projektami (Farma, Warsztat Hammonda, podróże Jamesa) to może coś jeszcze nakręcą w przyszłości. 

 

7 minutes ago, MaZZeo said:

Ja tam gorąco polecam Farmę Clarksona, jakoś tak ambiwalentnie do tego podchodziłem wcześniej ale jak w końcu usiadłem to w parę dni już prawie skończyłem 3 sezony. Świetny serial.

Farma jest świetna i fajnie pokazuje, w jakiej dupie po Brexicie jest przeciętny brytyjski rolnik. Teraz Clarkson widziałem wspominał, że mieli bardzo słabe zbiory jęczmienia i odkupują jęczmień od lokalnych farmerów, zamiast sprowadzać taniej zza granicy, bo ich farma ma tyle źródeł finansowania, że mogą sobie na to pozwolić. W pierwszym sezonie chyba były rozmowy z rolnikami, którzy wprost mówili, że gdyby nie jedli tego co sami wyprodukują to by z głodu umarli bo ledwo na zero wychodzą w skali roku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

U mnie niestety cała magia zniknęła razem z Top gearem. Wydaje mi się, że całą oprawę i ten klimat to również tworzyli tam montarzyści, ludzie od scenariuszu też było kilka. Clarkson sam tego nie robił i widać to było już w Gran Tour, który po pierwszym sezonie stracił zainteresowanie dla mnie kompletnie.

 

Top gear to był ewenement, tyle sezonów zrobić i każdy praktycznie poza ostatnim trzymał poziom. Do dzisiaj sobie włączam stare sezony i mam ubaw jak za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza

Grand Tour z tego namiotu był słaby i to każdy wiedział, nawet oni. Ale te specjalne odcinki wciąż były świetne i kilka było zdecydowanie na poziomie tych z czasów Top Gear albo jeszcze lepiej, więc dobrze że poszli w tę stronę. Odcinek, gdzie składali sami terenówkę i potem nią jechali to chyba #1 całej serii. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.07.2024 o 23:59, oFi napisał(a):

U mnie niestety cała magia zniknęła razem z Top gearem. Wydaje mi się, że całą oprawę i ten klimat to również tworzyli tam montarzyści, ludzie od scenariuszu też było kilka. Clarkson sam tego nie robił i widać to było już w Gran Tour, który po pierwszym sezonie stracił zainteresowanie dla mnie kompletnie.

 

Top gear to był ewenement, tyle sezonów zrobić i każdy praktycznie poza ostatnim trzymał poziom. Do dzisiaj sobie włączam stare sezony i mam ubaw jak za pierwszym razem.


Teoretycznie tam za tą trójką poszła chyba masa innych ludzi, w tym Andy Willman, który był mózgiem całego programu. Mam wrażenie, że chcieli z jednej strony na siłę utrzymać format TG, ale jednocześnie zrobić to na nowo i bardziej "edgy" i to po prostu nie wyszło. W TG jednak robotę robiło to, że musieli być poprawni politycznie, ale byli też sobą i różne docinki realizowali w sposób bardziej kreatywny.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.07.2024 o 03:03, Chmielinski napisał(a):


Teoretycznie tam za tą trójką poszła chyba masa innych ludzi, w tym Andy Willman, który był mózgiem całego programu. Mam wrażenie, że chcieli z jednej strony na siłę utrzymać format TG, ale jednocześnie zrobić to na nowo i bardziej "edgy" i to po prostu nie wyszło. W TG jednak robotę robiło to, że musieli być poprawni politycznie, ale byli też sobą i różne docinki realizowali w sposób bardziej kreatywny.

 

W GT według mnie było zbyt bardzo scenariuszowo i zanim zaczeli robić te duże wyprawy to każdy odcinek był taki sam, a w Top Gear było coś innego zawsze no i mieli gości

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo lubiłem oryginalny TG, ten miks testów na serio, wygłupów, wywiadu z celebrytą i okrążenia, cała formuła była naprawdę strawna. Teraz poszli w mega wygłupy, ale całość zrobiła się sztuczna. Imo ludzie szukają też większej autentyczności i dlatego tak lubimy Farmę, gdzie Clarkson jest sobą i tak wypada najlepiej. 
Na szczęście youtuberzy dostarczają obecnie naprawdę spoko content i każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...