Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

1000 $/euro......dobry staff bierzecie. Tak drogi sprzęt się nie sprzeda. Za tą cenę masz dobrego kompa. Konsola musi być tańsza nawet jeżeli ma to być produkt premium. Ludzie w takim wypadku kupią albo pc albo tańszego neo (moje przypuszczenia, bo sony jak nie będzie walczyć mocą to ceną).

 

W czym problem będziesz miał do wyboru S lub Scorpio gdzie druga będzie z "obsługą gier 4k" dla ludzi którzy takie tv posiadają i chcą więcej wydać. Na pewno to nie będzie tak że od premiery Scorpio wspieramy tylko ją i olewamy S. 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie mogą nawet postawić na 2k z gwarancją plynnej animacji i wysokich detali.

 

Bez względu na to i tak mnie cieszy fakt, że Red Dead Redemption 2 już ogram na Scorpio, czyli najładniejszą wersję.:) Ale pytanie czy np Rockstar (jak i inni devi) zdoła naprawdę dopieścić tę wersję. Port GTA V na current geny zajął im rok. Dlatego obawiam sie ze wielu deweloperow na poczatku nie wykorzysta potencjalu konsoli.

Odnośnik do komentarza

A co tu wykorzystywać? Obecne architektury konsol są proste jak budowa cepa dla tak doświadczonego studia i mogą odrazu cała moc wyzwolić, to nie czasy cella na ps3

Chodzi o czas potrzebny na porządny upgrade oprawy. Nie powiesz chyba, że prosty port z X1 ze zwiększoną rozdzielczością i lepszymi teksturami to wykorzystanie potencjału. Jak dewelopera będzie ścigała data premiery podczas robienia gry na kilka platform to pójdzie po najmniejszej lini oporu. Gdy będzie miał czas, to przysiądzie na dłużej i doda bardziej bujną trawę, więcej drzew itd. tak jak Rockstar zrobiło z GTA V.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

dzisiaj podczas dłuższej posiadówy przy wyścigu długodystansowym Forza 6 zastanawiałem się jak mogłaby wyglądać finalna koncepcja Scorpio by MS mógł przejąć inicjatywę na rynku i doszedłem do takich wniosków:

 

1. Scorpio powinien mieć kompatybilność wsteczną z XONE na takiej zasadzie, że dotychczasowe wydane na niego gry powinny działać na Scorpio w natywnym 4K 30/60fps (w zależności od zaawansowana tytułu) lub w dynamicznej rozdzielczości i stałych 60fps (najniższa możliwa rozdzielczość - 1080p). Dać ludziom wybór jak chcą grać biorąc pod uwagę w jaki telewizor są wyposażeni, stworzyć odpowiednią opcję w dashboardzie konsoli. Niech to dotyczy też i nowo wydawanych gier np. Forza Motorsport 7. Kompatybilność z X360 na takiej samej zasadzie jak w ONE, czyli emulacja i dalsze dostarczanie gier do katalogu tak jak to się dzieje obecnie.

 

2. Pełna kompatybilność sprzętowa z XONE. Pady, kierownice, słuchawki itd wszystko ma działać bez problemu ze Scorpio.

 

3. Stworzyć konstrukcję tak, by dać sobie furtkę na łatwe stworzenie "Scorpio S", by mógł rywalizować mocą z PS5, które gdybym miał obstawiać to jest szykowane na jesień 2019 roku. Orientacyjna moc 8-10 tflops, nie dać pozwolić Sony by ten znowu miał mocniejszy sprzęt.

 

4. Cena - 399$/399euro za najtańszą wersję, wyższa cena będzie porażką biorąc pod uwagę że PS4Pro już dziś kosztuje właśnie tyle. Poza tym warto sobie przypomnieć co się działo gdy MS ogłosił pierwotną cenę XONE z kinectem.

 

5. Oficjalna nazwa? Xbox 10. Nawiązanie zarówno do Windowsa 10 jak i Xboxa One.

 

6. Obniżyć cenę One S do 199$ (mało realne) albo 249$ i dorzucać do niego abonament na golda i film na płycie w 4K (najlepiej jakiś hit od Marvela). Reklamować ten sprzęt jako najtańszy odtwarzacz Ultra Blu Ray na rynku i sprzęt z bogatą biblioteką gier oraz możliwościami odpalania klasyków z X360. Kłaść nacisk na fakt, że to JEDYNA konsola z takim napędem.

 

7. One S wspierany gierkami do 2019 roku, nie dłużej by nie ograniczał Scorpio. Myślę że 6 lat wsparcia byłoby fair w stosunku do właścicieli.

 

 

Odnośnik do komentarza

Xbox Ten, a nie 10 i myślę że byłoby spoko. Nie zgodzę się z pierwszym punktem i tym natywnym 4K w grach z One. Z tym 4K MS poleciał podobnie jak Sony, nawet ta specyfikacja, którą ma teoretycznie Scorpio nie gwarantuje płynnego grania w 4K. Już pisałem w innych tematach, niech oni zagwarantują full HD w każdym tytule, a 4K jako miły dodatek co najwyżej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...