Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

Ktoś na gafie trafnie zauważył, że te kolorowe kontury po bokach "X" to dokładnie te same kolory i w dokładnie tej samej kolejności co w logo amiibo, więc fake na 100%.

 

Zresztą:

 

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Nikt nie zmusza do wymiany konsoli co 2-3 lata skoro gry mają chodzić na wszystkim tylko w różnej jakości. Na PC też chyba nikt odrazu nie leci po nowe karty i procki zaraz po premierze?

No dokładnie. Sam mam GTX970 i ani trochę nie mam ciśnienia na nowszą generację GPU. Procesor mam 4-letni (i to już w momencie zakupu nie był jakiś zaje,bisty) i powoli się zastanawiam nad wymianą, może. Jeśli faktycznie zniknie podział na generacje, to dla mnie osobiście wydawanie modeli co 3 lata jest spoko. To jest mniej więcej tyle czasu, że da się zbudować w cenie starszego modelu coś wyraźnie mocniejszego, ale z drugiej strony te 5-6 lat jeden model powinien pociągnąć, więc spokojnie można brać co drugie wydanie. Po prostu jak ktoś wskakuje w generację w środku (jak ja do PS4), to ma do wyboru coś bardziej nowoczesnego. Dla mnie lepiej niż fakt, że za 7-letnie PS3 w 2013 roku płaciłem ponad 1000 zł. Więc jeśli nie jesteś jedną z tych osób, co musi mieć koniecznie wszystko najnowsze bo tak, to przyszłość IMO może być ciekawa.

Nie podoba mi się ten brak podziału na generacje. Jak gra X bedzie robiona pod 3 różnej mocy systemy, to twórcy zawsze bedą robili podstawy na tym najsłabszym nie na odwrót.

Niby tak, ale gry dzisiaj się bardzo ładnie skalują. GTAV czy MGSV działają zarówno na konsolach z 2005 i 2006 roku, na konsolach z 2013, a i na mocniejszych PC potrafią wyglądać jeszcze lepiej. Jeśli się boisz, że najsłabsza platforma będzie trzymała w tyle postęp, to wystarczy zdać sobie sprawę, że i tak od czasów GTA IV IMO nie było żadnych ciekawszych technologicznych skoków do przodu pod względem fizyki czy interaktywności. A jak ktoś chce, to nawet na Wii U zrobi grę, która będzie ośmieszała obecną generację pod względem interaktywności świata (najnowsza Zeldunia).

Dodaj do tego to co już się dzieje przy ps4/pro gdzie jedni wyśmiewają drugich, że grają w uboższą wersję.

Polecam odpocząć od czytania Console Wars, a pojedyncze przypadki jak balona ignorować.

Odnośnik do komentarza

mam podobną kartę graficzną do Twojej,
sprawdziłem na PC wszystko co mam na XO a jest w Xbox Play Anywhere i widzę, że w takim FH3 czy GoW4 developer dałby więcej, gdyby miał jeszcze trochę pamięci i więcej na gpu... 
-i jeśli pro/scorpio ma ten potencjał wykorzystywać (np. rozdzielczość uhd lub 60fps), to w sumie czemu nie.

jeśli gry będą nadal robione i dobrze optymalizowane pod najniższą konfigurację w danej generacji, to taki scorpio będzie po prostu okej
- dla kogoś kto ma większe wymagania, chęć na 4K czy podwójną ilość klatek na sekundę.

liczę przede wszystkim jednak na to, że Scorpio bez zająknięcia i update'ów zniweluje problemy gorszych portów gier na XO.
tam gdzie jest 900p, niech działa w 1080p, 
jeśli klatki spadają poniżej 30 - to liczę, że takie bzdury 3x mocniejszy hardware naprawi.
 

Odnośnik do komentarza

Mało tego, kolejna zaleta jaką widzę, to że może wreszcie zaczniemy widzieć AA i 60fps w gierkach na konsole, co już powoli zaczynamy widzieć dzięki Pro. NMS dostało patcha do 60fps, a gry dzięki supersamplingu w 1080p wyglądają bardzo gładko. Zawsze developerzy cięli gdzie tylko się dało, żeby ładniejsze światełka wygenerować (na screenach i trailerach spadków fps nie widać), a teraz mając jednocześnie słabą platformę do wspierania i mocniejsze z zapasem mocy, może właśnie w/w dobrocie na stałe zagoszczą na konsolach.

Odnośnik do komentarza

Ja chętnie pogram w 1080p z dobrym AA opartym o supersampling. 
Poszarpane krawędzie to najgorszy....naprawdę najgorszy kloc postawiony na każdą ładną grę. 

ps
gdyby ten..
boost mode na Pro działał trochę lepiej, to by mnie Sony przekonało w 100% do pro.
wymagam, więc wziąłbym mocniejszą opcję.
póki co jestem trochę zawiedziony tym, że dwa GPU dają mizerną poprawę grach bez łatki.
(i nie, nie spodziewam się 200% wydajności, bo to tak nie działa)

mając 3 bdb ekrany fHD z tym standardem jeszcze pozostanę rok-dwa.
od Scorpio oczekuję właśnie tego, czego jeszcze (?) brakuje mi w PS4 Pro.

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

póki co jestem trochę zawiedziony tym, że dwa GPU dają mizerną poprawę grach bez łatki.

Tylko że tam gdzie nie ma łatki i działa boost mode nie działają 2 GPU tylko 1 w nie zduszonej częstotliwości. Drugie GPU nadal nie działa.

Odnośnik do komentarza

od Scorpio oczekuję właśnie tego, czego jeszcze (?) brakuje mi w PS4 Pro.

No ale Pro to nie nowa generacja. Sony nie raz podawało że nadal wierzy w podział na generacje więc dostaniemy PS5 pewnie jakiś czas po Skorpio.

Odnośnik do komentarza

Microsoft: no one left behind, te same gry, Scorpio to Xbox One w wersji premium, Scorpio należy do rodziny Xbox One

Kyo: nowa generacja

:teehee:

No ja tam nie widzę tego że będą te same gry wydawane przez całe życie Skorpiona na One. Imo będą gry tylko dla Scorpio. Wątpię aby zmusili wydawców do ciągnięcia Xone za nową konsolą.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niech zaoferują graczom na dzień dobry kilka bardzo dobrych pozycji (plus obowiązkowy sztos), które dodatkowo pokażą pazur pod względem oprawy. I niechaj to wszytko będzie dopracowane.
Wiedzą, a przynajmniej powinni, jak strzelili sobie w kolano przy okazji zapowiedzi One. Nawet niech się nie wygłupiają z opłacaniem ludzi odpowiedzialnych za takie bzdury - już lepiej kilku speców z forumka zatrudnić  :dunno: 

Posiadam One oraz S. Jestem z tych sprzętów niezwykle zadowolony. Nie może być jednak tak, że konsole M$ będą słynąć głównie z kapitalnych kontrolerów, kultury pracy i najlepszej serii gier wyścigowych na rynku. Wierzę w ten projekt. Przez dwie i pół generacje dawali sobie radę bez obdarowywania blacharni swoimi eksami, również teraz powinni odstąpić od tego.

Taka firma, taki potencjał. Te pieniądze. Lata doświadczenia. Stać ich by otaczać się zarówno artystami, jak i rzemieślnikami.

No i obowiązkowo czekam na Motorsport Siódmą na Skorpiona :fsg:

Odnośnik do komentarza

660°[/size][/size]2037823_1.jpg

 

       Assassin's Creed Empire Will Be A Project Scorpio Showcase Title

 

http://n4g.com/news/2037823/assassins-creed-empire-will-be-a-project-scorpio-showcase-title

Jeżeli oni reklamują już tą konsole grami od twórców zewnętrznych, to zwyczajnie nie ma co liczyć na cokolwiek z ich obozu. Jakby konsola dawała radę udźwignąć multiplatformy w 1080/60 to sam byłbym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

660°[/size][/size]2037823_1.jpg

 

       Assassin's Creed Empire Will Be A Project Scorpio Showcase Title

 

http://n4g.com/news/2037823/assassins-creed-empire-will-be-a-project-scorpio-showcase-title

Jeżeli oni reklamują już tą konsole grami od twórców zewnętrznych, to zwyczajnie nie ma co liczyć na cokolwiek z ich obozu. Jakby konsola dawała radę udźwignąć multiplatformy w 1080/60 to sam byłbym zainteresowany.

 

 

No a czym mają reklamować jak nie faktem, że najpopularniejsze gry będą najlepiej wyglądać na ich konsoli. Jakimś japońskim szajsem co walczy o miejsce na listach sprzedaży z Minecraftem? Niektórzy chyba nie wiedzą co sprzedaje konsole dzisiaj :p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...