Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

I jeszcze pierwsze video promujące mówiło o renderowaniu w natywnym 4K przy 60fps, a do tego potrzebny jest mocniejszy cpu.

 

Jeśli okaże się prawdą to cała gadka o natywnym 4K to rzeczywiście będą potrzebować mocniejszego sprzętu. Jednak z tym 4K/60 to bym nie przesadzał: standardem raczej będzie 4K/30 lub FHD/60.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Jakkolwiek by ten horizon gameplayowo nie był wtórny to jednak graficznie i jako nowe ip to do(pipi)ali więc przydałoby się jakieś mocne (pipi)nięcie od ms bo na razie to tylko jakieś strzały z kapiszonów słychać w oddali.

 

O moc nie ma się co martwić. Playgrounds Games na 6 terafankach stworzą magiczną grafikę. Ale czy to sprawi, że ludzie przejdą na Xboxa? Moc konsoli to nie jest problem MSu.

Odnośnik do komentarza

Tak tylko te nowe ip z kapelusza nie wyskoczą. A żeby zrobić jakąś niezłą gierę to ze 3 lata minimum trzeba. Nawet zakładając że zaczęli w ubiegłym coś tam dłubać to najwcześniej przyszły rok a teraz to może tylko jakaś forma czasowości jak z tr.

 

Przeciez ich studia wewnetrzne robia tylko stare serie czyli halo, gearsy, forza wiec nie ma co liczyc na zadne nowe duze ip, niestety.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

Jakkolwiek by ten horizon gameplayowo nie był wtórny to jednak graficznie i jako nowe ip to do(pipi)ali więc przydałoby się jakieś mocne (pipi)nięcie od ms bo na razie to tylko jakieś strzały z kapiszonów słychać w oddali.

 

O moc nie ma się co martwić. Playgrounds Games na 6 terafankach stworzą magiczną grafikę. Ale czy to sprawi, że ludzie przejdą na Xboxa? Moc konsoli to nie jest problem MSu.

 

 

No to chyba zapomniałeś co sprzedaje PS4, bo na pewno nie gry od Sony co pokazują wszystkie zestawienia sprzedaży. Gdyby było inaczej to ani Sony ani MS nie bawiliby się w żadne Pro czy Scorpiony, bo w ramach tej samej generacji jest to dla nich tylko dodatkowy problem i skupialiby się na samych grach.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

 

 

Jakkolwiek by ten horizon gameplayowo nie był wtórny to jednak graficznie i jako nowe ip to do(pipi)ali więc przydałoby się jakieś mocne (pipi)nięcie od ms bo na razie to tylko jakieś strzały z kapiszonów słychać w oddali.

O moc nie ma się co martwić. Playgrounds Games na 6 terafankach stworzą magiczną grafikę. Ale czy to sprawi, że ludzie przejdą na Xboxa? Moc konsoli to nie jest problem MSu.

No to chyba zapomniałeś co sprzedaje PS4, bo na pewno nie gry od Sony co pokazują wszystkie zestawienia sprzedaży. Gdyby było inaczej to ani Sony ani MS nie bawiliby się w żadne Pro czy Scorpiony, bo w ramach tej samej generacji jest to dla nich tylko dodatkowy problem i skupialiby się na samych grach.
Tak to tylko mógłbym powiedzieć o sony bo cholera wie po co im to pro przy takiej dominacji. Chyba tylko po to żeby odpowiedzieć czymś na skorpiona. Natomiast dla ms ta generacja jest przegrana i to taka ucieczka do przodu - nowy hardware który docelowo będzie kolejną generacją. Jeśli chodzi o gry to strasznie niedoceniasz exclusivy - mimo wszystko lepiej mieć więcej dobrych i unikalnych gier niż ich nie mieć. Mnie to przekonało do zakupu ps4 mimo że od początku generacji jestem z ms i kupiłem fata a potem s 2tb.

Gdyby były jakieś twarde dane to można by powiedzieć na pewno jak sytuacja wygląda z grami na wyłączność np. sprzedają 3 mln horizona i ile sprzedało się bundli z grą. Tylko nie wszystkie wychodzą w bundlach i trzeba by to jakoś dokładniej zrobić.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No wiadomo, że lepiej niż gorzej, ale mówimy o sytuacji globalnej. Ex'y Sony na ten rok nad którymi wszyscy się grzeją sprzedają się słabo albo tragicznie, nie licząc rodzynka Horizon. To samo z ex'ami na Xone, może co 5 zaistnieje na rynku i może walczyć z niektórymi ledwie średnimi multiplatformami. Jak są roczne zestawienia sprzedaży gier, to za równo w przypadku PS4 i Xone pierwsze 10 pozycji to praktycznie same multiplatformy te same na obu konsolach, więc pisanie coś o ex'ach i bajeczki o tym, że sprzedają konsole to mrzonki dla dzieci, bo 90% ludzi kupuje konsole żeby grać w Fifę czy nowego CoD'a, a patrzą na cenę i która za te same pieniądze jest mocniejsza i co znajomi już mają.

Odnośnik do komentarza

no ale takich osob dla ktorych wazne sa exy jest naprawde garstka, dla wiekszosci liczy sie po prostu moc i tyle

 

Serio wierzysz, że dla Kowalskiego najbardziej liczy się moc konsoli? Proszę Cię. Pracowałem w sprzedaży gier. Większość ma w dup.ie moc konsoli.

Odnośnik do komentarza

no ale takich osob dla ktorych wazne sa exy jest naprawde garstka, dla wiekszosci liczy sie po prostu moc i tyle

No właśnie tylko czy garstka tego nie wiesz i ja też nie. Wiadomo że multiplatformy sprzedają się lepiej ale też nie wszystkie. Z nowymi markami też nie jest tak że ludziska się rzucają od razu i kupują 10 mln sztuk. Ale wpierw trzeba jakieś podwaliny stworzyć i wydać grę bo inaczej to żadna nowa gra nigdy by nie wyszła np. taki wiedźmin 3 czy tam inna forza.

W sprawie nowych gier i scorpio to widomo że wewnętrzne studia robią taśmociągi chociaż może jakaś niespodzianka tu też być ale też nic nie stoi na przeszkodzie żeby nająć zewnętrzne studio jak remedy czy tych gości od sunseta (wiem że robią spidermana dla konkurencji;).

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

 

no ale takich osob dla ktorych wazne sa exy jest naprawde garstka, dla wiekszosci liczy sie po prostu moc i tyle

Serio wierzysz, że dla Kowalskiego najbardziej liczy się moc konsoli? Proszę Cię. Pracowałem w sprzedaży gier. Większość ma w dup.ie moc konsoli.

Dwóch Januszy których znam obchodzi moc konsoli i dla tego kupili ps4 / ps4 pro jak i grają w call of duty i inne rakowe produkty i nie wiedza co to gry ekskluzywne , mój szef kupił swoim dzieciom ps4 bo mocniejszy niż Xbox one, a dzieci głownie grają w fife i coda xD

 

Wiem ze to tylko trzy przypadki, ale wydaje mi sie ze takich osob jest więcej niż osob dla których exy to wszystko, Aha zaraz po premierze Xbox one i ps4 byłem w sklepie stricte gierkowym i sprzedawca rownież polecał plejaka bo mocniejszy

Odnośnik do komentarza

To nie miejsce na CW, ale wydaję mi się, że odsetek tzw. świadomych konsumentów na Xboxie jest znacznie większy niż na PS4. 

 

Żeby nie było nie jest to dobre dla Microsoftu, który chciałby swoje konsole sprzedawać jak najlepiej, ani dla nas graczy 

 

To ciekawe, bo 90 procent klientów z Xboxem One to zawsze ci sami "Panie, poproszę coś gdzie się strzela. Noo, coś z akcją. Girsy spoko, ale coś mniej futurystycznego pan ma?". Dopiero ci klienci przy PS4 częściej proszą o jakieś ambitniejsze tytuły, jakby bardziej ogarnięci :P A i Soulsy im nie obce :cool:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...