Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Już to widzę jak ludzie  u nas rzucają się na scorpiona. XDDDDD

 

Kto będzie miał kupić, ten kupi. Spokojna głowa. Na Pro też 96% forumka krzywo patrzyła, a jak przyszło co do czego, to temat zakupowy był bombardowany zdjęciami różnych zestawów - samo Pro, Pro z move, Pro z grami, Pro z łiski.

Ja jestem na tyle zadowolony z mojego One oraz One S, że czekam na nowy sprzęt M$. Nadciągające targi zapewne decyzje o zakupie przypieczętują.

Odnośnik do komentarza

rx 480 ma bazowe takty 1266Mhz, których nigdy nie osiąga a zegar max oscyluje w granicach 1180Mhz. Może na droższych niereferentach z lepszym zasilaniem i chłodzeniem dobije do tych 1266Mhz.

 

Czyli i tak dalej mniej ale rozumiem, ze dla ciebie pisanie takich bzdur jak kosmicznie podkrecone zegary jest calkiem spoko i potem czyta sie takie glupoty u konsolomaniakow, ktorzy nawet nie rozumieja o czym pisza.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Procek to Custom Jaguar jest w tym tekście DF mowa o tym.

Zegary gpu są niższe o niecałe 100mhz od pctowego rx480, ale to i tak bardzo wysoko jeśli mowa o konsoli.

System chłodzenia to innowacja i musi dobrze odprowadzać ciepło, koszta, 6tflop na gpu to jednak sporo.

 

Cała konsola na pewno nie wygląda na 399$, bardziej na solidne +500$.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe też jak będzie z dostępnością konsoli. Patrząc na braki w dostępie PS4Pro wyczuwam wyczuwam małą apokalipsę. 

 

Żeby się nie okazało, że w Polsce będzie można normalnie kupić Scorpio dopiero w 2019 roku :P

 

nie ma takiej opcji, bedzie normalnie dostepny.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Obejrzałem filmik DF i jednak spec jest całkiem ok. Procek to na 99% nie Jaguar,

 

To Jaguar tylko ze "sprzętową" obsługą DX12. Facet nawet tłumaczył, że taka implementacja kilkukrotnie zmniejsza ilość potrzebnych operacji do komunikowania z GPU, co w grach robionych pod DX12 zmniejsza obciążenie CPU o ok. 50% względem procesora, który jest w Xone/PS4.

Odnośnik do komentarza

Tutaj wstępnie ktoś wycenił hardware Scorpio na 650$ i prognozują cene na 700$.

Cena 650$ wydaje się zawyżona, trzeba poczekać na profeske od DF, ale jest to jakiś pogląd. Cena będzie zdecydowanie wyższa od PRO, nie zapominajcie że konsola będzie czytać 4k bluray.

 

http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-04-06-xbox-could-outsell-ps4-this-year-thanks-to-scorpio-npd

 

"I estimate the basic hardware will cost around $650, so if Microsoft wants any kind of margin at all, Scorpio will have to retail for $700 or more.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

smiejesz sie, ale taka jest prawda. Zyjemy w czasach kiedy w PL na jedna sprzedana gre na Xb1 przypada 30 gier na ps4.

A przepasc sie tylko powieksza.

No tak bo PL to takie konsolowe imperium i największe firmy biją się tu o klienta na śmierć i życie.

Jeśli cena będzie +600 usd to się zdziwię, bo ta konsola ma premierę rok po ps4 pro a to pudło nie jest 2 razy bardziej wydajne żeby osiągać takie ceny no ale wróżką nie jestem i to tylko takie moje gdybania.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że dla polskiego gracza liczy się tylko rynek USA/zachodnio-europejski jeśli chodzi o popularność i sprzedaż. Japonia jest od dostarczania gier, bo sprzedaż softu nie ma żadnego przełożenia na nasz rynek.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

smiejesz sie, ale taka jest prawda. Zyjemy w czasach kiedy w PL na jedna sprzedana gre na Xb1 przypada 30 gier na ps4.

A przepasc sie tylko powieksza.

No tak bo PL to takie konsolowe imperium i największe firmy biją się tu o klienta na śmierć i życie.

Jeśli cena będzie +600 usd to się zdziwię, bo ta konsola ma premierę rok po ps4 pro a to pudło nie jest 2 razy bardziej wydajne żeby osiągać takie ceny no ale wróżką nie jestem i to tylko takie moje gdybania.

 

 

Jest co najmniej o połowę mocniejsza, więc cena 50% wyższa teoretycznie byłaby zasadna. Nie widzę jednak ceny wyższej niż 500-550$. Ale trzeba mieć jednak w pamięci, że Xone czy Xone S a więc (zapewne także i Scorpio) pod względem samego wykonania odstawiają PS4/Pro przynajmniej o klasę. Nawet premierowy Xone zadziwia jakością wykonania. Pomijam już takie kwestie jak fakt, że tak jak Xone S Scorpio też będzie miał napęd 4K, którego nie ma ani w PS4 czy Pro właśnie z uwagi na koszt.

 

Pożyjemy zobaczymy, wszystko zależy od tego jak bardzo współpracując z AMD przy SOC udało im się zbić cenę i ile tak naprawdę będą tego produkować, bo to także ma bezpośrednie przełożenie na końcowy koszt. Np. Pro jest relatywnie mało puszczanych na rynek, może to świadomy zabieg Sony żeby trzymać cenę na premierowym poziomie przy wysokiej sprzedaży taniego (i pewnie bardziej zyskownego) modelu Slim.

Odnośnik do komentarza

janusze branży elektronicznej i mateusze co pokończyli informatyczną w gimnazjum

jak to jest, że kiedyś mieliście Pentiuma 3GHz, a teraz macie i5 który nawet nie osiąga takiego taktowania w booscie ? cpu się pogorszyły xD ?

 

mongolskie teorie.

 

 

 

 

Hmmmm...... Może podreperuj wiedzę ;)

 

i5-7600K ma bazowo 3,8Ghz, w boost 4,2GHz

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...