Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem już po 13 Powodach. Minęło kilka dni odkąd skończyłem sezon, a nadal nie mogę się otrząsnąć tak do końca.

Po seansie 12 i 13 odcinka byłem wręcz zdruzgotany.

 

Wszyscy wiemy jak kończy się historia Hanny, ale oglądając retrospekcje może nie docierać do widza ta oczywistość. Przywiązałem się do niej mimo, iż przez cały ten czas była martwa. Ten dysonans tworzył ból, który narastał we mnie z każdym odcinkiem, żebym na sam koniec został przejechany jak walcem.

 

To jest największa zaleta tego serialu: dziewczyna nie żyje, a ja dopingowałem Clayowi w ich wspólnych scenach licząc na to, że w końcu się zejdą razem i jakoś się ułoży. Nie pamiętam kiedy aż tak żywo reagowałem na dramatyczne sceny na ekranie (szczególnie mówię o tych pod koniec).

 

Serial znakomicie oddaje bezsilność człowieka w obliczu takiego dramatu. Jesteśmy jak ten Clay, dowiadujący się wszystkiego, kiedy już nic nie można zrobić, a wszystkie szanse zostały bezpowrotnie zmarnowane.

 

Wady: są. A właściwie jedna duża - brak całkowitego domknięcia. Historia Hanny, jak można się domyślać, jest zakończona. Aż chciałoby się zobaczyć jakiś sensowny epilog, ale widać producenci mają plany powiedzieć coś więcej o nastoletnich dramatach, które mogą doprowadzać do ogromnych tragedii.

 

Polecam!

Odnośnik do komentarza

uwielbiam i to mi sie w tym serialu bardzo podoba, ale pierwszy sezon jest wykonany dość umownie, czuje się jakbym oglądał musical klasy b, a niektóre sceny i teksty zeke powodują cringe fest, ale muzycznie jest fantastycznie i mi się to bardzo podoba, zdecydowanie lepszy niż vinyl


zresztą 6/10 to wysoka ocena nie rozumiem czepiania się 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem 13 powodów. Świetny serial, co mi się w nim bardzo podoba to praktycznie zero kompromisów. Historia o jakich niestety słyszy się wiele w dzisiejszych czasach, dość mocno gra na emocjach widza, w przypadku ludzi mających dzieci dawka jest podwójna i naprawdę daje do myślenia. Polecam bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza

czuje się jakbym oglądał musical klasy b, a niektóre sceny i teksty zeke powodują cringe fest

Ciężko mi określić, czy bardziej wku.rwiała mnie postać czy sam aktor. Przez niego w sumie odechciało mi się oglądać po kilku odcinkach, a szkoda, bo faktycznie muzyka i klimat to takie 9/10. Chyba pierwszy raz miałem taką sytuację, że główny bohater "obrzydził" mi serial. :/

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

11 sezon chłopaków z baraków, myślałem ze od 6 sezonu nic nie uratuje tego serialu. o ku,rwa złoto co tam sie odjaniepawla XD polecam fanom. 

'nie wsadza się ręki do guwno ulu bo są tam guwno pszczoły, co żądlą guwno żądłem" 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...