Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem ostatnio "The 8 show", czyli nową k-dramę dostępną na Netfliksie. Na pierwszy rzut oka może się ona kojarzyć jako zrzynka ze "Squid Game", bo motyw przewodni, czyli ludzie zamknięci w pewnej przestrzeni, muszący brać udział w "show" jest obecny i tutaj i tutaj.

 

image.png.4e124b17154678100ef58ccebdb1d945.png

 

The 8 show opowiada zatem o 8 osobach, które znalazły się na rozstaju dróg w swoim życiu (potrzebują kasy) i dostają zaproszenie do tajemniczego show. Jest powiedziane, że będą mieli zapłacone za swój czas. Wszystkie chwyty dozwolone, ale żaden z uczestników nie może umrzeć, bo wówczas gra się zakończy. Zakończy się również, kiedy licznik spadnie do zera. Myk polega na tym, że nie wiedzą oni, na czym gra polega i jak zarobić czas, więc sami muszą wynajdować nowe zasady. 

 

O ile pierwsza część sezonu jest jeszcze nawet lekko komediowa, i pomimo różnych spinek pomiędzy bohaterami, można to oglądać, w drugiej części (nie będę mówił dokładnie od kiedy), robi się bardzo nieprzyjemnie. Właściwie, to chciałem, żeby ten serial i całe show już się zakończyły.

 

Ostatecznie nie wiem nawet, czy mogę to polecić. Chyba mogę, jeśli ktoś lubi formułę podobną do Squid Game właśnie. Jest dużo bardziej statycznie, bo całość rozgrywa się w raptem 9 pomieszczeniach, ale myślę, że można dać szansę.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, II KoBik II napisał(a):

Hej ludziska. Co warto obejrzeć z animek na Netflix? W sensie Bojack Horseman pewnie warto? Coś jeszcze? :dog:

Cowboy Bebop, Hajime no ippo, Monster, Parasyte. Pluto, Neon Genesis Evangelion, Vinland Saga, Castlevania, Kuroko Basketball, JoJo's Bizarre Adventure, Baki,

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Animacja to oszustwo i iluzja ruchu zarazem... To wiemy. Ale czy nie wydaje się wam, że "Ultraman: Rising" to film animowany (rzecz jasna od Netflixa), który na całej swej długości i szerokości zdaje się być ,,iluzją" tego czym była niegdyś klasyczna legenda Ultramana w konwencji anime? Film ten pojawił się na ,,N" niedawno, trwa 2h z hakiem, ma dość solidną wysoką jakość odtwarzania obrazu i dźwięku w domowym zaciszu, czy na tablecie. Jak myślicie, warto się pchać w to całe niby-jebitne oglądanie takiej właśnie wersji Ultramana? XD

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
22 godziny temu, Josh napisał(a):

 

 

 

Karciankę znam i grałem, ale do głowy by mi nie przyszło, żeby na tej podstawie zrobić animację :yao:  Producenci The Ofiice i Bobby kontra wapniaki, więc może coś z tego będzie.

Zapowiada się ciekawie. Jak nie będzie cenzury to fajnie. Na pewno obczaję.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Joko Anwar's Nightmares and Daydreams - indonezyjska produkcja, o której mogę na wstępie mogę szybko powiedzieć i określić ją: ,,cholibka, ale dziwactwo!" w gatunku horroru, mające kruci tą swoją ,,innawą" estetykę i pojęcie samej kreacji grozy, odpowiedniej atmosfery, napięcia, czyli tego wszystkiego, co w kinie/serialu grozy jest istotne! Pierwszy raz oglądam cokolwiek z tego nurtu i temu podobnych z Dalekiego Wschodu! I szczerze: jestem tym tytułem tak samo zniesmaczony i jakby znudzony, ale i miejscami - w zależności od epizodów antologii - zachwycony, poruszony i na swój sposób przerażony. Nie wiem do końca z czego to wynika, ale Indonezyjczycy i Hindusi w ogóle mają dość wąskie, dla siebie mocno specyficzne pojęcie tego, co to znaczy gatunek horroru, kreowany w filmie lub medium małego ekranu. Do obejrzenia został mi jedynie ostatni odcinek z cyklu. Góra postawię całemu serialowi ocenę 5 albo 6, nie więcej, w skali od 1 do 10. Tu czai się spory potencjał a'la krainy mroku i zła z innego obcego wymiaru Lovecrafta, do czego można dołożyć coś z folkloru Azji dalekowschodniej. Dawno nie czułem się tak niezdecydowany w kwestii wystawienia oceny serialowi, jak tu! 5 albo 6 gwarantowana. Tylko jaka to będzie wartość?! Tiaaa, to totalna abstrakcja i coś naprawdę oderwanego od typowości w tym nurcie. Nie wiem, czy to polecać czy nie, naprawdę nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Koszmary i marzenia na jawie Joko Anwara: Psychedeliczna Przygoda w Nieznane

"Koszmary i marzenia na jawie" Joko Anwara to surrealistyczna podróż przez kręte labirynty ludzkiego umysłu, gdzie logika zostaje wywrócona na lewą stronę, a sen i rzeczywistość zlewają się w jedno dziwaczne, hipnotyczne widowisko. Film jest jak szalony sen na jawie, pełen groteskowych wizji i niepokojących korytarzy psychiki.

Każda scena to mieszanka absurdu i niepokoju, jakbyśmy zanurzyli się w koszmarze, z którego nie można się obudzić. Postacie poruszają się jak marionetki, a dialogi brzmią jak strzępy urwanych myśli, zmieniających się w groteskowe monologi. Ścieżka dźwiękowa pulsuje dziwacznymi tonami, przyprawiając widza o gęsią skórkę.

Kiedy ekran wypełnia się cieniami i psychodelicznymi obrazami, trudno powiedzieć, czy to koszmar czy dziwaczna wizja. Zakończenie zostawia nas w zawieszeniu – niepewni, czy właśnie przeżyliśmy genialne dzieło sztuki, czy szalony sen wariata. Na skali od 1 do 10, waham się między 5 a 6 – ten film jest tak dziwny, że ocena też nie może być zwyczajna.

Dziabnięte przez chatgpt na 3 komendach:
 

Cytat

Joko Anwar's Nightmares and Daydreams - napisz dziwną recenzję
po polsku
krócej o połowe dziwniej i z tym że nie wiesz czy dać 5 czy 6 w sklai do 10

Polecam

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Shen napisał(a):

Nikt  nie ogladal Gliniarza z Beverly Hills? Zerowy hype widze

 

Nie no, źle nie jest, jakoś wybitnie też nie. Taki typowy średniaczek na 6-7/10 do piwerka. Fabuła klejona na ślinie pełna oklepanych motywów, kilka cringowych scen, gdzieniegdzie dłużyzny, natomiast warto docenić sam pomysł powstania tego filmu i że zrealizowano go z ukłonami w stronę poprzednich części i że wzięli udział oryginalni bohaterowie. A Eddie wygląda i gra jakby wpierdzielał jakiś eliksir młodości, trudno uwierzyć, że minęło 40 lat od pierwszej części. Z eksperymentów Netflixa ten zaliczam do tych bardziej udanych.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...