Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Paolo de Vesir said:

Nieironicznie napisałem, że zazdroszczę, bo wiem co to za miejsce. :lapka: 

a to przepraszam :)
No miejscówka zajebista. Chciał sprzedać, bo to granat do remontu i kupić od Invest Komfortu cztery pokoje z tarasem na ostatnim piętrze, ale jak zobaczył cenę 4.5mln to zmienił zdanie :) 

 

przy okazji, bo nie wiem czy bylo:

Rząd podniósł oprocentowanie obligacji oszczędnościowych z okresami od 2 do 12 lat o 1 pkt. proc.

Nowe stawki: 3% na 2-letnie obligacje; 3,1% na 3-letnie; 3,3% na 4-letnie; 3,5% na 6-letnie; 3,7% na 10-letnie i 4% na 12-letnie.

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

I znowu dylemat, czy kolejna wypłatę wrzucać w te inflacyjne w obecnej sytuacji gospodarczej (gdzies z tyłu glowy smyra mnie niewypłacalnośc skarbu państwa), czy w konto oszczędnościowe, ocierające się już o 6% i dalej rośnie. Jedno daje połowę tego teraz, a potencjalnie kilkanaście w kolejnym roku, a potem nie wiadomo jak z inflacją. Drugie daje od ręki 6% i poki jaszczomp podnosi stopy, to rosnie regularnie.

Odnośnik do komentarza

Nest sprzed 2016 roku. Na razie dla starych klientow trzymaja sie oryginalnych tabel oprocentowania, nie zmieniają reguł i co miesiąc aktualizują % o wibor 3M. 

 

Co miesiąc kolejny dodatkowy bak paliwka wpada za nic dzięki panu jaszczombu, więc jakos prywatną inflacje zwalczam ile mogę.

 

Ale zeby filet z kurczaka 25 zl/kg w biedro :(

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to zazdro takiej oferty, nie mialem pojęcia że gdzieś jeszcze trzymają takie oprocentowanie, nawet dla starych klientów.

 

To jak nie masz tam jakichs limitów na tym koncie to bym się chyba nie bawił w 4letnie obligacje teraz, bo w takiej perspektywie cholera wie co się jeszcze odjebie.

Edytowane przez LeifErikson
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, _Red_ said:

Nest sprzed 2016 roku. Na razie dla starych klientow trzymaja sie oryginalnych tabel oprocentowania, nie zmieniają reguł i co miesiąc aktualizują % o wibor 3M. 

 

Co miesiąc dodatkowy bak paliwka wpada za nic dzięki panu jaszczombu. 

A jest limit środków jaki może być na koncie? To jest na zwykłym oszczędnościowym czy skarbonka?

Odnośnik do komentarza

Explicite nie, chyba że gdzieś w ogóle w głębszych regulaminach jest limit depozytu. Jedynie na początku był różny procent w zależności od progów - do 50k i ponad. Obecnie zwykle konto oszczędnościowe (nie zadna skarbonka, normalnie mozna przelewac za darmo raz w miesiącu, potem za kasę) działa w oparciu o reguły z pkt 3:

 

IMG_20220427_205140.thumb.jpg.86c3c21be5a4ee153fa54e388c46322c.jpg

 

Poki to działa w ten sposób to imho najlepsza klasyczna oferta lokacyjna bankowa na rynku, ale jak to zmodyfikują to przeniose sie w obligacje. Fundusze inwestycyjne nadal wpizdu leżą, nawet staram sie często nie włazić.

Odnośnik do komentarza

No coraz ciekawiej się robi. Sam jeszcze kilka miesięcy temu sceptycznie podchodziłem do tych skrajnych i przesadnych, wydawało mi się, głosów, że spirala inflacyjna się rozkręci, że scenariusz turecki itp., a teraz wygląda na to, że chyba rzeczywiście w tym kierunku zmierzamy... Jest jakikolwiek realny czynnik potencjalnie hamujący inflację w perspektywie roku, dwóch, trzech? Ciężko mi to sobie wyobrazić, a wręcz przeciwnie. Czyli co, za kilka lat 100 zł będzie warte dzisiejsze 10?  

Odnośnik do komentarza

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ING-stopy-procentowe-w-Polsce-moga-docelowo-osiagnac-dwucyfrowy-poziom-8328006.html

 

Gotowi na 10% stopy? :)

Na początku roku absolutnie nie chciało mi się wierzyć w taki scenariusz. Później jak tak podnosili i podnosili, rata kredytu zbliżała się do poziomu komfortu psychicznego przeszedłem na stałą stopę, ale mimo dalej w to nie wierzyłem. Teraz jak patrzę na to co się dzieje na świecie, inflację to cóż... Żal mi ludzi, którzy tego nie zrobili, jak jeszcze było to opłacalne.

Osobiście nie widzę, że to cokolwiek daje w obecnej sytuacji poza dojebaniem kredytobiorców i zapaścią na rynku nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mejm napisał:

Brzmi jak artykul sponsorowany naciagajacy na stale oprocentowanie w ING z niewiadoma co zaproponuja za 5 lat.

 

Trochę tak, ale z drugiej strony jak mamy oficjalne odczyty inflacji na poziomie 12,3 z perspektywa na dalsze wzrosty cen gazu i paliw, a więc wszystkiego, a RPP walczy z tym dotychczas poprzez podnoszenie stóp, no to cóż... Prognoza na 100 punktów w maju, kolejne miesiące być może to samo i za pół roku mamy stopy dwucyfrowe. :D Sci-fi staje się rzeczywistością. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...