Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Fanek napisał:

Jakieś teorie z akcjami CDP ?

Premiera dodatku świetne oceny, a akcje w dół

 

Trzy fundusze grają na spadki. Zbiją cenę, a później kupi kto ma kupić i przy odbiciu zarobią swoje. Będzie trzeba przetrzymać akcje dłużej.

 

A cała giełda idzie mocno w dół po tąpnięciu na stopach.

 

Kupiłem akcje ponad miesiąc temu, było stabilnie, wyszedł Glapa i cały portfel teraz -11% :reggie:

 

Ciekawe ilu pisiorów wcześniej wiedziało o zamachu na GPW i złotego i zarobi na tym ciężką kasę przed utratą władzy.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, załadowałem pod korek 10-letnie emerytalne, zastanawiam się co teraz. W mBanku lokata na 6 miesięcy 0.7%, chyba ich powaliło z tą żenadą. W Millennium 4%, PKO BP oferuje 6% w skali roku na nowe środki, więc chyba tam się przerzucę z resztą kasy, bo potrzebuję jakąś dywersyfikację: obecnie 60% kasy mam w obligacjach 10-letnich, reszta w mBanku na koncie 0.5% :reggie:

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.09.2023 o 01:05, SnoD napisał:

Cyberpunk na Steam najwyżej pod względem bazy graczy od premiery gry. Zajmuje pierwsze trzy miejsca najlepiej sprzedających się gier.

 

Kurs akcji CDP? Ostro w dół :) Jakiś fundusz mocno zarobi na tej spekulacji po kolejnych wynikach finansowych spółki.

 

A po interwencji RPP taka sraka się na GPW zrobiła, że szkoda gadać.


nic niezwykłego na CDP, wszystko się dzieje zgodnie z powiedzeniem „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”

 

edit: e dobra, widzę że Mejm mnie uprzedzil

Odnośnik do komentarza

CDP chyba nie spodobała się ta manipulacja na akcjach bo na 5 października zapowiedzieli podsumowanie premiery dodatku.

 

Zobaczymy jak po tym będzie wyglądać sytuacja do następnych wyników kwartalnych 27 listopada. Prognozy na 400 mln przychodów, biorąc pod uwagę, że za ostatni mieli 150 mln, gdzie niczego nie wydawali od przeszło 2 lat, mogą być mocno niedoszacowane (tym bardziej, że złoty słaby więc zyski ze sprzedaży w dolarach i euro mogą być wyższe).

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Shago napisał:

Ok, załadowałem pod korek 10-letnie emerytalne, zastanawiam się co teraz. W mBanku lokata na 6 miesięcy 0.7%, chyba ich powaliło z tą żenadą. W Millennium 4%, PKO BP oferuje 6% w skali roku na nowe środki, więc chyba tam się przerzucę z resztą kasy, bo potrzebuję jakąś dywersyfikację: obecnie 60% kasy mam w obligacjach 10-letnich, reszta w mBanku na koncie 0.5% :reggie:

 

Dziwne z tym mBankiem u ciebie, u mnie już któryś kwartal z rzędu wpadają oferty na konto oszczędnościowe - najpierw było 7%, potem 6%, teraz 5,4%.

I to nie na nowe środki, tylko normalnie na to co już tam leży. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Mejm napisał:

Sparzylem sie na nich i nigdy wiecej. Oni w ogole istnieja? xD

 

Istnieją :) Teraz akcje są na górce chociaż ostatnio osłabły tak jak wszystko. 

 

Jak robiłem "risercz" odnośnie LoF, to ustaliłem, że w porównaniu do Contracts 2, które zeszło w nakładzie ponad miliona sztuk, to zainteresowanie najnowszą grą jest znacznie wyższe w mediach społecznościowych. Gra jest 12 na wishliście Steam, ma stosunkowo dużo followersów (ponad 70k). I bardzo szybko zyskuje na preorderach - już 63 na Steam i to w tygodniu gdzie jest od cholery mocnych promocji.

 

Moim zdaniem 2-3x lepsza sprzedaż od Contracts 2 jest w zasięgu ręki. CEO dzisiaj oznajmił, że na Steam to będzie największa albo druga premiera października.

 

Jeżeli im recenzje dopiszą, to może być przełom. Co ciekawe, to premiera za 3 tygodnie, a gra jest ukończona chyba od 2, więc nie wypuszczą jej na ostatnią chwilę.

Odnośnik do komentarza

Kurde, faktycznie publiszuja LoF, myslalem, ze robia glowie snipery. Tak czy inaczej strasznie niepewna spolka dla mnie, ale jak ktos ma na nia plan to czemu nie.

 

33 minuty temu, Shago napisał:

 

W co teraz głównie wkładasz hajs?

Wlasnie w nic. Kisze bo musialem sie odkuc ale od nowego roku PanRedMode i jakies inwestowanie trzeba bedzie zaczac. Moze cdr bedzie ponizej stufki :leo:

Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, SnoD said:

Dojechał złotego i giełdę. Nie mam nawet co do portfela akcji zaglądać, najwcześniej po ewentualnej przegranej PiS w wyborach może przyjść zmiana nastrojów.

 

PS. Jaki cyrk na akcjach CDP. Nasza gówno giełda jest tak samo podatna na manipulacje jak PLN.

Nie tylko polska giełda leci na ryj, wszystko leci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...